Şimdi Ara

Turkcell T10 a.k.a Huawei u8110 Kullanıcıları (Cihaz hakkında herşey) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.175
Cevap
5
Favori
190.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: guvenkasikci

quote:

Orijinalden alıntı: schakir

Duvar kagıdındaki olay, bizim gördügümüz ekranın normal boyutun 3 de 1 i olması. yani saga sola gidildiginde koyulan fotografın geriye kalan kısımları da gözüküyo.

aslında öyle ama dpad tuşuna bastığında bütün ekranları gösteriyor. Gösterdiği anda ise arkaplan resminin tamamını göstermesi gerekiyor. Ben bütün pencereleri dolaşıyorum ama yine de resmin tamamını göremiyorum. Farklı android telefonlarda böyle sorun yok. onlarda yakınlaştırma yapmıyor sadece resmi yayıyor. Yaydıktan sonra sağa sola resim kayıyor. Ama bu farklı bir sorun. Sanırım telefonun içindeki resimler daha büyük ekranlar için farklı pikseller için tasarlanmış. Benim aklıma bir tek bu geliyor.

gecen gün ne yaptım bilmıorm ama bi anda ekran sayısı çogaldı snn yasadıgın sorunu bnde yasadım resim çok çok büyük gözüküordu onun nedeni no tusuna yada home tusuna basıldıgında hangi şekilde geriye dönüşünü ayarladıgın yerden çıktıyor sanırım sorun. telefonu kapatıp açtım ilk aldıgımdaki gibi sadece saga sola kaydırılabilen ekran oldugunda düzeliyor 4 yöne birden kaydırılan ekran oldugunda ise resim boyutu asırı büyüyor.

• T10 için Custom ROM yükleyen arkadaşlar, ilerleyen dönemlerde karşılaşılabilecek problemlere veya garanti gerektirebilecek durumlar için orijinal Turkcell ROM'a dönüş yapabilecekler mi, bence en büyük soru bu gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sansar_89

quote:

Orijinalden alıntı: guvenkasikci

quote:

Orijinalden alıntı: schakir

Duvar kagıdındaki olay, bizim gördügümüz ekranın normal boyutun 3 de 1 i olması. yani saga sola gidildiginde koyulan fotografın geriye kalan kısımları da gözüküyo.

aslında öyle ama dpad tuşuna bastığında bütün ekranları gösteriyor. Gösterdiği anda ise arkaplan resminin tamamını göstermesi gerekiyor. Ben bütün pencereleri dolaşıyorum ama yine de resmin tamamını göremiyorum. Farklı android telefonlarda böyle sorun yok. onlarda yakınlaştırma yapmıyor sadece resmi yayıyor. Yaydıktan sonra sağa sola resim kayıyor. Ama bu farklı bir sorun. Sanırım telefonun içindeki resimler daha büyük ekranlar için farklı pikseller için tasarlanmış. Benim aklıma bir tek bu geliyor.

gecen gün ne yaptım bilmıorm ama bi anda ekran sayısı çogaldı snn yasadıgın sorunu bnde yasadım resim çok çok büyük gözüküordu onun nedeni no tusuna yada home tusuna basıldıgında hangi şekilde geriye dönüşünü ayarladıgın yerden çıktıyor sanırım sorun. telefonu kapatıp açtım ilk aldıgımdaki gibi sadece saga sola kaydırılabilen ekran oldugunda düzeliyor 4 yöne birden kaydırılan ekran oldugunda ise resim boyutu asırı büyüyor.

Senin dediğin şeyi biliyorum. Temalar diye bişey var orda farklı tema seçersen onların default ayarları olarak dört yöne de kayabilen ekranlar oluşuyor. Senin yaptığın gibi bende sadece 3 tane ekran bulundurdum diğerlerini kaldırdım. Ama yine de resim aynı şekilde hiçbir değişiklik olmuyor.

• ben bir arkadaşın cihaza(t10) rom atmıştım oda bi takım sıkıntılar yaşamıştı ve rom atılmış hali ile garantiye gondermiş ve orjinal yazılımını geri yükleyerek gondermişler. cihazı yani garanti konusunda sıkıntı çıkmaz sonuçta rom yazılım.içiniz rahat olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayarcini

ben bir arkadaşın cihaza(t10) rom atmıştım oda bi takım sıkıntılar yaşamıştı ve rom atılmış hali ile garantiye gondermiş ve orjinal yazılımını geri yükleyerek gondermişler. cihazı yani garanti konusunda sıkıntı çıkmaz sonuçta rom yazılım.içiniz rahat olsun.

Bilgi için teşekkürler. Bu arada RLS4 çıkmış, denemek isteyenler için bilgi.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8518133#post8518133

RLS4 :

- New overclocking code in kernel, default speed is 633.6MHz but can be tweaked with SetCPU.
    - Updated (and hacked) Market
    - Updated several apps to latest version
    - Removed Facebook (download it from Market if you need it) to free up some space in /system
    - Replaced brut maps with latest official Google Maps (5.0.0)
    - Propably something more that I've forgotten...
    It's propably a good idea to wipe, since Market and Maps has been replaced.

Anladığım kadarı ile tercüme :

- Hız aşırtma kodları yenilenmiş, 633.6 MHz. varsayılan hız olarak sabitlenmiş. Diğer hız aşırtma değerleri SetCPU ile yapılabilirmiş.
    - Market uygulaması güncellenmiş aynı zamanda hacklenmiş.
    - Birkaç uygulama son versiyonlarına güncellenmiş.
    - Facebook uygulaması, sistem bölgesinde yer açabilmek için kaldırılmış, ihtiyaç duyan Marketten indirebilirmiş.
    - Eski haritalar, Resmi Google Maps 5.0.0 ile değiştirilmiş.
    - Ve unttuğu birkaç yenilik daha varmış.
    Market ve Maps uygulamaları yenileri ile değiştiğinden, Wipe seçeneğini kullanmak akıl kârı olabilirmiş.

Hemen peşinden RLS4b çıktı.

RLS4b :

- New (QVGA hacked) version of market... propably needs a wipe.

- T10 daki ekranlar için(QVGA) uyarlanmış yeni Market uygulaması. Büyük ihtimalle Wipe seçeneği gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehmcomp -- 17 Aralık 2010; 15:31:27 >

• ciahaza uyumlu android 2.2 yi dört gözle bekliyorum :)
  • Arkadaşlar telefonumun ses kalitesi çok dusuk geliyor kulaklıktan. Telefon ile birlikte gelen orjinal kulaklığı kullanıyorum. İyi bir kulaklık alacaktım, telefonun kulaklığındandır dedim ama boşuna gidip bir kulaklığa 50-60 lira verdikten sonra yine aynı şeyi yaşamak istemiyorum. Aranızda benim gibi kulaklıktan dusuk kalitede ses alanlar varsa ve farklı kulaklıklar ile denediyseler aldıkları sonucu yazarlarsa sevinirim.
  • RLS4b yükledim ve telefon powering up please wait de kalıyor açılmıyor bakalım deniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertheper -- 17 Aralık 2010; 19:38:07 >
  • Arkadaşlar
    USB kablo ile telefonda hafıza kartına ulaşamıyorum. Telefonu bağladığımda huawei nin programı açılıyor burdan usb bağlantıyı secerek telefona dosya atabiliyordum. bu akşam rom atmak için gerekli dosyaları atmak için tekrardan bağlanmak istedim ama görünmüyor bilgisayarımda. ayrıca taktığımda bir kaç defa peşpeşe usb ikaz sesi geliyor. telefonda ise usb bağlantıyı kapatın diye ibare çıkıyor en üstte açılan menüde. nerde hata yapıyorum. yanış bir şey yaptıysam bunu nasıl sıfırlayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertheper

RLS4b yükledim ve telefon powering up please wait de kalıyor açılmıyor bakalım deniyorum

sorunu hallettim bu tip bir problem yaşayan olursa diye yazmak istedim, sorun tamamen micro sd ile ilgili imiş A2SD uygulamasını tekrar yaptım ve sorun çözüldü
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayarcini

ciahaza uyumlu android 2.2 yi dört gözle bekliyorum :)

Kesinlikle katılıyorum
  • kulaklık konusunda bi kaç tane philips denedim(10-20 tl lik) orjinali kadar ses alamadım.
  • quote:

quote:

RLS4b yükledim ve telefon powering up please wait de kalıyor açılmıyor bakalım deniyorum

sorunu hallettim bu tip bir problem yaşayan olursa diye yazmak istedim, sorun tamamen micro sd ile ilgili imiş A2SD uygulamasını tekrar yaptım ve sorun çözüldü

Sn. mertheper, siz bir önceki RLS3'ü de yüklemiş miydiniz? Yoksa direk RLS4b'yi mi kurdunuz. Fark hissetiniz mi anlamnda soracaktım? Standart hız aşırtımlı olduğundan ve bazı arkadaşlar kulaklık sesinin az olduğunu radyo açıldıktan sonra çoğaldığından şikayet etmişler, siz deneyebildiniz mi bu sorunu?

Teşekkürler.

• --------------------elefon kapalıyken ses kısma tuşu + no tuşu + açma kapama tuşuna basıyoruz.

Android yazısı gelecek ve ekranda kalacak, bu aşamada kabloyu takıyoruz ve AmonRa yazılımı içerisindeki install-recovery-windows dosyasını çalıştırıyoruz.
    (Windows dışında çalıştıracak arkadaşlar install-recovery-linux ya da install-recovery-mac dosyalarına chmod +x vermeyi unutmasınlar ) -----------------

Bu işlemi yaptım. Ekranda Android yazısı yazılı halde kaldı.
    Telefonu şu an çalıştıramıyorum. Ne yapmam gerekir ya da nerede hata yaptım.

Zip dosyalarını doğrudan hafıza kartına yüklemiştim. Yani hafıza kartını çıkarıp yükledim.
  • Akın arkadaşım sana birşey sormak istiyorum. Turkcell t10 daki turkcell in rom u formatlamadan markat i kurabilir miyim
  • Şuradahttp://siteniz.org/2010/12/turkcell-t10a-rom-atma-huawei-u8110a_18.html bir anlatım yayımladım, bunun dışında önceki romuda yüklemiştim, telefonu sadece internete girme amaçlı (maillerimi kontrol twitter) için kullanıyorum ses konusunda bir şey dikkatimi bu sebeple çekmedi.
    quote:

Orijinalden alıntı: ehmcomp

quote:

quote:

Sn. mertheper, siz bir önceki RLS3'ü de yüklemiş miydiniz? Yoksa direk RLS4b'yi mi kurdunuz. Fark hissetiniz mi anlamnda soracaktım? Standart hız aşırtımlı olduğundan ve bazı arkadaşlar kulaklık sesinin az olduğunu radyo açıldıktan sonra çoğaldığından şikayet etmişler, siz deneyebildiniz mi bu sorunu?

Teşekkürler.

• Masa ustu resim ekleme konusunda bende cok ugrastim sonunda buldum. Resmin dik ve yuksek cozunurlukte olmasi gerekiyor.
  • Arkadaşlar birisi yardımcı olsun lütfen.
    Yarıya kadar geldim. Telefonu açarken --- Flash zip from sdcard ---- böyle bir yazı gelmiyor ekrana, direk açılıyor.
    Bu durumu nasıl düzeltebilirim?
  • arkadaşlar benım cıhaz herşeyiyle oldu fakat aklıma takılan bırseyler var 1. olarak 3g sımgesı ınternete bağlanırken 3g deılde h olarak gozukuyor bunun nedenı nedır cozumu varmıdır :) 2 olarak navigasyonu kullanırken kontor yıyor konum guvenlıktekı yerden hangılerı kapatılacak soylersenız sevınırım...teşekkürler...
  • h 3,5 G anlamında kullanılıyor yani 3 G den hızlı, navigasyon google maps den veri indiriyor yemesi normal
    quote:

Orijinalden alıntı: fatih.fb.78

arkadaşlar benım cıhaz herşeyiyle oldu fakat aklıma takılan bırseyler var 1. olarak 3g sımgesı ınternete bağlanırken 3g deılde h olarak gozukuyor bunun nedenı nedır cozumu varmıdır :) 2 olarak navigasyonu kullanırken kontor yıyor konum guvenlıktekı yerden hangılerı kapatılacak soylersenız sevınırım...teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.