Şimdi Ara

Turkcell Superonline VDSL bağlantı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

24mb/s hızında VDSL superonline kullanıcısıyım. ama 10mb/s tan fazla hız görmüyorum. Turkcell Superonline'a haber verdim. 50 küsür mb'e kadar destekliyor altyapı sokakta dediler. 2 defa Turk Telekom ekibi gelip baktı. Binaya kadar soun yok. Sorun bina içinde denildi. 3 katlı binanın 2. katındayım. Binada 3 daire var. Bina girişindeki telefon kutusundan daireye kadar olan kabloları kontrol ettirin, 18 24 mbit arası bir hız görürsünüz dediler. Bir elektrikçi getirip baktırayım mı? Elektrikçi ne yapacak gelse? Kabloları mı değiştirecek? Böyle bir şey gerekse duvarlara müdahale etmek gerekir mi? Buna ev sahibi musaade etmez. Bu tespitleri doğru mudur sizce? Ne yapılabilir normal bir hız almak için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timucinpusat -- 24 Şubat 2017; 13:42:38 >

• hat değerlerinizi atabilirseniz daha emin konuşabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu söylemlerin hepsi klasik cevaplardır. Modemini al apartmanın girişindeki telefon hattına direk bağla kaç göreceksin. Evin içindeki ile aynı görürsün muhtemelen. Telekom altyapı iyi olmadığı için yada 10 kişilik hattı 20 kişiye sattığı için hız düşüklüğü ve kopukluğu oluyor. Kendi hatalarını örtmek için her daim apartmanınızın tesisatı kötü derler.

Benimde aynısı başıma geldi modemi aldım apartmanın girişindeki gelen hatta direk bağladım aynı bağlantıyı aldım. Sorun gelen hattadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

hat değerlerinizi atabilirseniz daha emin konuşabilirim.

hat değerleri nerededir? nereden görebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: compuman

Bu söylemlerin hepsi klasik cevaplardır. Modemini al apartmanın girişindeki telefon hattına direk bağla kaç göreceksin. Evin içindeki ile aynı görürsün muhtemelen. Telekom altyapı iyi olmadığı için yada 10 kişilik hattı 20 kişiye sattığı için hız düşüklüğü ve kopukluğu oluyor. Kendi hatalarını örtmek için her daim apartmanınızın tesisatı kötü derler.

Benimde aynısı başıma geldi modemi aldım apartmanın girişindeki gelen hatta direk bağladım aynı bağlantıyı aldım. Sorun gelen hattadır.

Açıklamanızın doğru olduğuna inanıyorum.

peki modemi apartman girişindeki telefon hattına nasıl bağlarım?
  • Apartmanın girişinde senin dairene gelen telefon hattın belli olması gerek. Hatta telekom bağlantıyı yaptığında kablolara kağıda yazarak takar. Ben modemi uzatma kablosu çekerek oraya götürdüm ve bağladım cep telefonundan kontrol ettim hat aynı şekilde bağlanıyordu.
    Telekom mahallenin altyapısını değiştirdi artık bağlantı iyileşti. Sorun altyapıdaydı zaten anlatamıyorduk kendilerine.

Senin de durum aynıdır çünkü hep aynı cümleyi kuruyorlar.
  • Ayni sorun mevcut dun baglattirdik daha max 10mb gordu. 24mbit almistim halbuki. Aradim tesisat kaynakli 48 saatte cozulur dediler fos cikti buda dopinge devam edicem

• il noktalarında bulunan dağıtım merkezlerinin yetersiz olmasından oluyor
  • Aynı paketi kullanıyorum,Youtube'de 480p video bile izlenmiyor,özellikle akşama doğru felaket hissediliyor.Dün gece ortası denemiştim sonuç ne olacak diye,Youtube video ayarı ile oynamadan,1080p 60fps moduna kendisi otomatik aldı ve hiç bir sorun yoktu.Altyapıda bir sıkıntı var,özellikle son 1 aydır,hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeeb12 -- 8 Mart 2017; 3:42:41 >
  • Bire bir aynısını bana da söylediler.

16mbit hızında bir netim olmasına rağmen hız testinde 10 mbit çıkıyor. Ancak bir dosya indirmeye kalktığımda bırakın 10 mbit i falan idm ile 10 kb/sn ile falan indiriyor. Aradım ben de müşteri hizmetlerini anlattım durumu o da bana aynısını söyledi. Yok işte binaya kadar gelen hatta sorun yok sorun bina içindeki kutudaymış ona da biz karışmıyoruz gidip bir elektrikçiye kontrol ettirin falan gibisinden şeyler dediler de hiç inandırıcı bulmadım tabi. Sorun superonlineda mı türk telekomda mı anlamadım. Napacaz bilmiyorum.
  • aa ne tesadüf bana da bina içi arıza diyolar:) tabi ki yalan...superonlinedan kaynaklı sorun. bakalım nolcak sonumuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerliyerli -- 8 Mart 2017; 8:58:13 >
  • Superonline dan kaynaklı bu durum türk telekomda falan sorun yok.

• tezekos kullanıcısına yanıt
    VDSL ile olan sorunun SOLNet ile alakası yok... Fiber internete geç... SOLNet fiber internet varken VDSL alınmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

VDSL ile olan sorunun SOLNet ile alakası yok... Fiber internete geç... SOLNet fiber internet varken VDSL alınmaz...

Fiber varda biz mi geçmiyoruz hocam olsa hemen geçeyim ama yok malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: ebayusuff

quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

hat değerlerinizi atabilirseniz daha emin konuşabilirim.

hat değerleri nerededir? nereden görebilirim?

bak mesela benim hattıma ait değerler

sende modemin arayüzüne girip orada bu değerlerin olduğu tabloyu bulabilirsin
    Turkcell Superonline VDSL bağlantı sorunu

• compuman C kullanıcısına yanıt
    apartmanda iki daire internet kullanıyor. biri alt komşu diğeri biz. bir de yukarıda daire var zaten. hepi topu 3 daire. benim ki superonline, turkcell. aşağıdakilerin telekom olabilir. herhalde bu durum da benim kendi hattımı bulmamı kolaylaştırır internet kutusunda. dediğinizi deneyeceğim.
    yani türk telekom 24 mb e yakın bir hız görmelisiniz demişti, kontrole gelen ekip. superonline kalsa 50 mb hıza kadar destekliyormuş muş altyapı. bu durumda süperonline yalan söylüyor muhtemelen ve sorun onlarda. ne yapmalı ki?
  • dreamblue35 D kullanıcısına yanıt
    eve gidince bakıp söylerim.
  • benimde 10 gündür hızım 0.29 mbt ile 5 mbt arası gidip geliyor youtubeden videoları 144p açıyor süperonline kullanıyorum ama altyapı türktelekom ezberlemişler elinde cihaz eve gelen değerler normal anlatamıyorum bana hatta yeni modem aldırdılar modemin bozuk diye genede bir değişiklik olmadı
    Fiber olsa 100MBps olması iyi olurdu vdsl bile iyidir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.