Şimdi Ara

Turkcell Superbox incelemesi 'Evde 4.5G internet' (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
591
Cevap
7
Favori
83.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben orada Telekomun ev interneti için söylüyordum siz Süperbox için diyorsunuz sanırım onda da zamanında akkli paketler vardı almış olsaydınız şimdi sınırsızdı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorunsuz kapatan varmı Superbox'u iki ay ya kullandım ya kullanmadım 300TL civarı cayma bedeli çıkardılar.

• Diamondx D kullanıcısına yanıt
    bence taahüt süresinden kaynaklı... bitirseydin kaç TL isteyeceklerdi merak ettim...
  • Bu 50gb kotalı olanın kotası bitince internet kullanımı duruyor mu acaba?
  • arkadaşlar port olmadığından dolayı 10 mbps sonırsız paketten almayı planlıyorum sice yeterli midir 10 mbps evde 4 kişi aktif internet kullanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Walter White

arkadaşlar port olmadığından dolayı 10 mbps sonırsız paketten almayı planlıyorum sice yeterli midir 10 mbps evde 4 kişi aktif internet kullanıyor.
    bu 99luk paketin taahütnamesinde yer alan;

14-İşbu taahhütname kapsamında, Superbox cihazına ilave ücret ödemeden aynıanda en fazla 4 cihaz(cep telefonu, tablet, bilgisayar vb.) bağlanabileceğini,4(dört)cihazdan fazla bağlantıya ilişkin ücretlendirmenin tarafımca onaylanarakWeb Sitesi’nde yer alan güncel ilgili bedelleri üzerinden hesaplanarak, ilgili hattımın faturasına yansıtılmaya devam edeceğini bildiğimi,

15-İşbu Taahhütname kapsamında, Superbox cihazının ücretsiz olarak en fazla 2(iki)farklılokasyonda kullanabileceğimi, 2 (iki) lokasyondanfazla lokasyonda bağlantıya ilişkin ücretlendirmenin tarafımca onaylanarakWeb Sitesi’ndeyer alan güncel ilgili bedelleri üzerinden hesaplanarak, ilgili Hattımın faturasına yansıtılmaya devam edeceğini bildiğimi,

maddelerinin ucu çok açık. en az 3 lokasyonda ve kesin 4ten fazla alet ile bağlanacağım. daha ek ücretlendirmenin ne olacağı bile belli değil. kampanya çıkalı 7 gün oldu.

satın almayı düşünüyordum. müşteri temsilcisi ile görüştüm. bu konuda en ufak fikirleri yok. imzayı attığın zaman bunu ödemeyi taahüt ediyorsun. cayacaksanda hem faturayı ödeyeceksin hemde cayma bedeli vs vs. eğer taahütnameden bu maddeleri çıkartırsanız ben başvurumu yapıyorum dedim. bekletti birileri ile görüştü. tamam sorun yok dedi. bugün bağlamaya bir arkadaş geldi. taahütnameyi incelemek istiyorum dedim. inceledim üzerinde hiçbir değişiklik yoktu. bende kabul etmedim geriye gönderdim. bu işin altından bişey çıkacak. bakalım hayırlısı.

ilk fatura döneminde satın alan ve farklı lokasyon, çoklu cihaz kullanan arkadaşların faturalarını merak ediyorum.

süperonline facebook sayfasının verdiği yanıt;

Aynı anda 4 cihazdan fazla cihaz kullanıldığında, şu anda ek bir ücret bulunmuyor. İlerleyen dönemlerde kampanyada ek düzenleme yapılmasına karşın böyle bir madde bulunmaktadır. Düzenleme geldiğinde gerekli bilgilendirmeler yapılacak ve sizlerin onayı ve isteği olmadan herhangi bir ek ücretlendirme yapılmayacaktır.

iyi de taahütnameyi imzalayıp ek ücretlendirmeye tamam diyip imza sonra süperonline bidaha o ücretlendirmeler için sorar mı? yapar geçer.

• An itibari ile hız 10 mps den 20 öps ye çıkarılmış güzel kıyak valla.
  • Bu 10 mbit yeni modemlerin arayüz şifresi superonline ama kullanıcı adı belirtilmemiş.. Ne olduğunu bilen var mı? admin değil 😊

• sertace kullanıcısına yanıt
    Admin ve superonline ben yeni Huawei marka modem arayüzüne böyle girdim

• altyapısı olan bi yere taşınmak mantıklı diyen var da malesef her zaman her şey o kadar kolay olmuyo. herkes istanbulda ve merkezi yerlerde yaşamıyo. bence altyapı olmayan yerler için bi ilaç, bir de yazlıklar için. şahsen babam sadece 3 ay boyunca kalacağı eve 365 gün fatura ödeyeceği bir internet bağlatmak istemiyor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuksektepe1

altyapısı olan bi yere taşınmak mantıklı diyen var da malesef her zaman her şey o kadar kolay olmuyo. herkes istanbulda ve merkezi yerlerde yaşamıyo. bence altyapı olmayan yerler için bi ilaç, bir de yazlıklar için. şahsen babam sadece 3 ay boyunca kalacağı eve 365 gün fatura ödeyeceği bir internet bağlatmak istemiyor....
    adsl ile sürünenler içinde bir çözüm olabilir. 700 kbps upload nedir yahu. download 8 ancak görüyorum. biraz daha koyup bunu alsam olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deta53

superbox gibi telekomun 4.5g sınırsız paketi varmı? veya min 200gb kotalıda olabilir.
    YOK
  • yeni kampanya olan 10 mbps, sınırsız 100 TL olan paketi bugün açtırdım. normalde yeni taşıncam evde eşya elektrik yok diye kurulum için şuan yaşadığım evin adresini vermiştim ama orası altyapı anlamında yetersiz dedi, baz istasyonuna uzaklık vs. tamam ama evde elektrik yok dedim sorun degil gelen arkadaşta adaptör var dediler. tamam dedim. neyse yeni evde kuruldu internet. şuan eski eve geldim, taktım. çatır çatır tam hız alıyorum

baz istasyonuna uzak dediler ama tam hız alıyorum.

altyapısı olmayan varsa 10 mbps 100 tl şuan için fena değil fiyat anlamında. 2 kişi paylaşıp kullanırsınız 50 liraya denk gelir.

gelen elemanla muhabbet ettik, bu 279 tl her anlamda sınırsz olan paketi alıp tüm apartman kullananlar varmış özellikle öğrenciler

• quote:

Orijinalden alıntı: ivenrec

yeni kampanya olan 10 mbps, sınırsız 100 TL olan paketi bugün açtırdım. normalde yeni taşıncam evde eşya elektrik yok diye kurulum için şuan yaşadığım evin adresini vermiştim ama orası altyapı anlamında yetersiz dedi, baz istasyonuna uzaklık vs. tamam ama evde elektrik yok dedim sorun degil gelen arkadaşta adaptör var dediler. tamam dedim. neyse yeni evde kuruldu internet. şuan eski eve geldim, taktım. çatır çatır tam hız alıyorum

baz istasyonuna uzak dediler ama tam hız alıyorum.

altyapısı olmayan varsa 10 mbps 100 tl şuan için fena değil fiyat anlamında. 2 kişi paylaşıp kullanırsınız 50 liraya denk gelir.

gelen elemanla muhabbet ettik, bu 279 tl her anlamda sınırsz olan paketi alıp tüm apartman kullananlar varmış özellikle öğrenciler
    Sınırsız paket alıp apartmanla paylaşmak açıkcası sıkıntılı. Bakın iki tane örnek vereyim;

1-Paylaştığın kişilerden biri internet üzerinden hakaret/tehdit vb suçlar işlediğinde
    2-Yine paylaştığın biri pedofil videoları indirdiğinde
    hat sahibi kimse alıp götürürler, 6 aydan önce de derdini kimseye anlatamazsın. Artı suçu işleyen kimse de hayatta itiraf etmez, ihale hat sahibine kalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enyalius -- 29 Mayıs 2019; 18:11:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Enyalius

Sınırsız paket alıp apartmanla paylaşmak açıkcası sıkıntılı. Bakın iki tane örnek vereyim;

1-Paylaştığın kişilerden biri internet üzerinden hakaret/tehdit vb suçlar işlediğinde
    hat sahibi kimse alıp götürürler, 6 aydan önce de derdini kimseye anlatamazsın. Artı suçu işleyen kimse de hayatta itiraf etmez, ihale hat sahibine kalır

Alıntıları Göster
    Bunlara ek olarak neden 4 kullanıcı ile sınırlama getirmek istedikleri de anlaşılabiliyor. Millet olarak suyunu çıkarmakta üstümüze yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wanker

Bunlara ek olarak neden 4 kullanıcı ile sınırlama getirmek istedikleri de anlaşılabiliyor. Millet olarak suyunu çıkarmakta üstümüze yok.

Alıntıları Göster
    Suyunu çıkarmak ile alakası yok, tüm apartman paylaşmak biraz abartılı olabilir pek verimli kullanım olmaz belki. Ama günümüzde internet fiyatları fahiş fiyatlara satılırken insanlarda interneti paylaşarak kullanma yoluna gidiyorlar, bundan daha doğal birşey yok. 279 tl olan full sınırsız paketi 1 kişi ödemek var, bir de 4 kişi - 5 kişi ödemek var. Ha sizde para bolsa orasını bilemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Enyalius

Alıntıları Göster
    Burada önüne gelenden paylaşmaktan bahsetmiyorum, güvendiğin arkadaşın, eşin,dostun vardır onunla paylaşırsın ancak. 1 aydır tanıdığın adamla paylaşırsan böyle riskleri göze alırsın tabi.

• ivenrec kullanıcısına yanıt
    Emin olunki o fiyatlar fahiş olmasa bile insanımız onuda paylaşıp bedavaya getirmeye çalışır. Yalan ise yalan deyin...
  • Vurdulu kırdılı sitelere girmiyor vpn yavaş çalışan dns varmı

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.