Şimdi Ara

Turkcell Superbox incelemesi 'Evde 4.5G internet' (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
591
Cevap
7
Favori
83.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    dostum hiç uğraşıp sinirlerini bozma ben dahil bir çok kişiye yapmadığı şeyler için yaptın fln diye sarıyor bu arkadaş, mesaj geçmişi ve üyelik tarihinden kimin daha itibar edilmesi gereken biri olduğu belli oluyor, hiç canını sıkma muhattap olma.
  • Jack Martin kullanıcısına yanıt
    Turkcell Superbox incelemesi 'Evde 4.5G internet'
    şuan değerler böyle modem 4G de 2 diş çekiyor.Telefonumdan ise nete giremiyorum bile H gelip gidiyor.Bağlatalı 1 ay civarı oldu daha hiç kopma veya pingte oynama olmadı sabit 30-35 arası gidip gelior lol de geçen kamp yapmaya gittim yanımda götürdüm powerbank ile 15 saat kullandım dağ başında telefonlarda şebeke yoktu modemden 10 mps aldım uploadda 1 mps civarı geldi.Modemi kapatıp açtığım zaman upload 4-5 mb lere çıkıyor ki kapatıp açmak 5 saniye sürüyor bunu upload ihtiyacım olduğu zaman yapıyorum video yüklerken felan 10 saat civarı 5 mps geliyor sonra gene 1.5 -2 lere düşüyor bulunduğum bölgede çok az çekmesinden ötürü sanırım.ilçeyede götürdüm 4.5G nin çektiği bir bölgede denedim 10/10 tam aldım hızı.Herkese tavsiye ederim diğer firmalarla portla altyapıyla nakille kopmayla pingle uğraşana kadar biraz fazla verip sorunsuz kullanmak daha mantıklı geliyor açıkcası ki son zamanlarda fiyatlar arttı ve dahada artıcak gibi geliyor 159 TL böyle bi hizmet ve kolaylığa verilir açıkcası.

• Turkcell Superbox incelemesi 'Evde 4.5G internet'

Tekirdağ/Kapaklı bölgesi Turkcell SuperBox Sınırsız 4,5G sonuçlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLaCBK BRoW -- 20 Aralık 2018; 2:56:3 >
  • Turkcell SuperBox alıp, aynı binada 2-3 kişi kullanılsa nasıl olur ?
  • ivenrec kullanıcısına yanıt
    Bende öyle düşünüyorum. malesef altyapı yok kolay kolayda gelecek gibi değil. 10 gün sonra fiyatları tekrar kontrol edip hıza göre 3 4 komşu ortak gireriz herhalde, 279 olana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Superbox'tan aldığım down hızı yaklaşık 100mbit fakat sürekli olarak steam indirmelerinde duraklama yaşıyorum , sorun ne olabilir?
    Anakart , ethernet vs ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: salbenisall

Bende öyle düşünüyorum. malesef altyapı yok kolay kolayda gelecek gibi değil. 10 gün sonra fiyatları tekrar kontrol edip hıza göre 3 4 komşu ortak gireriz herhalde, 279 olana.
    Ben de kaç gündür bunu araştırıyorum. Evin içinde 80 mbit geliyor ama evin hemen önünde 170 mbit görüyor.

Ben de çatıya anten takıp hızı yükseltmeyi düşünüyorum.

Gelen bağlantıyı kendi modemimle ağ kapsama alanını daha da genişletip sonra üst katlara vermeyi düşünüyorum.

Tabi milletin kabul etmesi lazım.

Burda altyapı yok, gelmesi de pek mümkün görünmüyor. Altyapı olmadığı zaman turkcell bu cihaz için indirim felan yapıyor mu?

• pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    indirim yapmıyor diye biliyorum.

Bilginiz varsa şunu sormak istiyorum.
    Bizim bina yeni ve telefon hattı Turkcell Superbox incelemesi 'Evde 4.5G internet' ve ankastre binada mevcut.Bu kabloların mavi beyaz uçlarına rj-11 jak takabilir miyim? Takabilirsem eğer şöyle yapmayı düşünüyorum süperboxdaki ethernet kablosunu dönüştürücü ile telefon kablosuna dönüştürüp onuda çoklayıcı ile 5 daireye binanın döşeli tesisatından evlere aktarmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salbenisall -- 22 Aralık 2018; 12:47:46 >

• salbenisall S kullanıcısına yanıt
    Ethernet kablosundan çıkan dönüştürücüyü telefon kablosuna çevirip ankastreye bağlayıp ordan da diğer evlerdeki telefon hattından internet almasını mı düşünüyorsunuz?

Ethernetten telefona dönüştürdüğünüzde o kablodan internet nasıl alacaksınız ki?

Access point almanız lazım.

telefondan ethernete oluyor tam terside olur diye düşünmüştüm. Pek bilgim yok bu konularda. İlk bende access point düşünmüştüm ev sahibi ankastrenin yanındaki evlere dağılan hazır telefon kabloları var, onları kullanabilir miyiz diye sordu bende onun üstüne yazdım.
    Ethernet portundan gelen bilgiyi hatta dönüştürmek imkansız hemde çoklu kullanımda. Onun yerine binadaki kabloları komple ethernet kablosuna dönüştürüp dağıtıcı almanız gerekir. Bizim şirkette de bu şekilde. Ana hattan modeme modem de dağıtıcıya dağıtıcı çoklayıcıyı o da tüm binaya aktarıyor. Baya maliyetli iş. Onun yerine mevcut interneti AP kullanarak binaya aktarmak daha az maliyetli olur.

Hazır ethernet olsa bir ihtimal diyecem ama olmaz herhalde.

En mantıklısı access point olmalı.

• Ben bügün öğle saatlerinde başvuru yaptım. İki saat sonra kuruluma geldiler. Gelen arkadaşla test yaptık ve 15 mbps down, 10 mbps up çıktı. Sınırsız paket için başvurmuştum.
    Ben 100'lerin üstünü beklerken böyle görünce şoka uğradım. Neyse yarım saatlik sıkıntılı telefon trafiği sonrası sözleşme falan imzalamadan arkadaşı gönderdim. Tam yarım saat sözleşmeyi imzalatmak için uğraştılar. Deli oldum arkadaş.
    Bu hızlara 280 TL mi vereceğim bir de. Başına böyle bir durum gelen var mı ? Sözleşme imzalanmadığı halde herhangi bir bedel çıkarıyorlar mı ?
  • badboy2006 B kullanıcısına yanıt
    Testi neyle yaptılar orda?

Kurduğu cihaz(modem) üzerinden yaptık testleri.
  • badboy2006 B kullanıcısına yanıt
    Ben Sakaryada sordum note 4 telefonla test yapıyorlar diye öğrendim.

Benimki tam test oldu çünkü zaten bana verilecek olan cihazla yaptık testi. Ben bu cihazların daha iyi çektiğini zannediyordum telefonlara göre ama durum öyle değilmiş.
    Hayır yapmıyor Port yoksa yapılıyor.

159 TL olan 89 TL ye geliyor.

• BLaCBK BRoW B kullanıcısına yanıt
    Benim 140 Mbps gördüğüm Cep Telefonu ile baz istasyonu uygun değildir dediler alamazsınız dediler.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.