Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (560. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11.811
Cevap
136
Favori
183.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 558559560561562
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geçen hafta çarşamba günü turkcell bayisinden superbaxı iptal edip hattı kapatmıştım... bugün akşamüstü saat 17 mesaj geldi...on gün içinde modem ve sarj vede diğer parçaları teslim etmessem 1000 tl faturaya sansıyacak diyorlar... yarın ilk işim modemi teslim etmek

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar bu cihazları başka hat ile kullanan var mı? normal telefonlara göre daha yüksek hızlar alınabiliyor mu yoksa telefon ne alıyorsa onu mu alıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: __kadıköyRAP__

arkadaşlar bu cihazları başka hat ile kullanan var mı? normal telefonlara göre daha yüksek hızlar alınabiliyor mu yoksa telefon ne alıyorsa onu mu alıyor?

Bu cihazlar başka hat ile kullanılıyor ama Superbox'a ait cihazlar kullanılamıyor.

• Sentez* kullanıcısına yanıt

Huawei aynı model turkcelle ait olmayanı alsam sinyal gücü daha yüksek olur mu normal bir telefona göre?

• __kadıköyRAP__ kullanıcısına yanıt

Piyasadaki tüm modemleri deneyen birisi olarak, en guclu cekim gucune sahip huawei b535 2. 618 3. B525 4. Zte olarak siralanabilir. B535 gercekten cok guclu bir cekimi var telefonun cekmedigi 1 dis cektigi yerlerde full cekebiliyor panelde rssi degerleri de saglikli olarak gordum. Telefona göre her zaman 1 tik daha fazla hiz verir modemler. Sebekenin iyi cektigi yere konumlandirirsaniz telefona gore 3 kat 5 kat daha fazla hiz verebilir. Mesela ben evin icinde 2100mhz bandini goremiyorum telefonda, ama modem görebiliyor. Bundan kaynakli modemler her zaman bir gömlek ustundedir telefona gore. Keske huawei cpe 5g pro 2 gelse turkiyeye , tum modemlere gore cekimi daha iyi olucagina eminim. Cunki 5g telefonlarin antenleri 4g li telefonlara gore 1 tik daha iyi oldugundan modemde de bu fark iyice acilcaktir.

• astanca111 A kullanıcısına yanıt

teşekkürler hocam. Peki bu alcatelin ufak modelleri var mv40v, onlar da telefondan bir tık önde midir?

• __kadıköyRAP__ kullanıcısına yanıt

Onlarda band birlestirme olmadiği için cok verimsiz kaliyor. Örnegin 900 mhz bandina baglanip kalir 2100 1800 gibi ek bandlara baglanamaz. Yada 1800 e baglanir kalir. Cekimleri telefona gore 1 tik daha iyidir. B535 modem almanizi tavsiye ederim.

• astanca111 A kullanıcısına yanıt

çok teşekkürler hocam, değerli bilgiler.

• modemi gidip elden teslim ettim böylece süperbox maceram bitti ayrıca ekssiz teslim alınmıştır mesajı geldi...
    Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

• quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

modemi gidip elden teslim ettim böylece süperbox maceram bitti ayrıca ekssiz teslim alınmıştır mesajı geldi...

Hocam modemi nereye teslim ettiniz?

Turkcell bayisine mi?

• mckoy kullanıcısına yanıt
    hayır hat kapandığı gün ve saate telefonuna mesaj geliyor…onların belirlediği süperonline bayisine götürüyorsun eleman getirdiğin modem ve parçaları inceleyip onay veriyor..
    not: sistemden düşüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 2 Eylül 2021; 12:15:38 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • efem-35 kullanıcısına yanıt

Kutu gerekli mi? Yoksa sadece modem, güç kablosu ve ethernet kablosu yeterli mi?

• PVH kullanıcısına yanıt
    süperboxu yeni aldığımda kuruluma gelen eleman kutuyu alıp gitti bana lazım dedi hatta internet kablosunu istedim öyle vermişti...
    modem+adaptör+internet kablosunu(beyaz kablo) teslim ettim kutu yok dedim zaten onların kutusu vardır ... benden aldığı modemi ve parçalarını kutuya koyup başka müşteriye götüreceklerdir...

• PVH kullanıcısına yanıt
    bu resimdeki kutu ve gri telefon kablosu hariç diğerlerini teslim ettim ..
    Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

• arkadaşlar taahhütünüzün bitim tarihi faturanızın alt bölümünde yazar bende 24.08.2021 di yani benim taahhütüm 24.08.2021 saat 23:59 da bitti ertesi gün yani 25.08.2021 turkcell bayisine gidiyorsunuz sakın ara bayiye gitmeyin...süperbox hattımı iptal ve hattımı kapatmak istiyorum diyorsunuz onlar sizden kimlik alıyor tabletle fotosunu çekiyor sonrada imza attıktan sonra burda işiniz bitiyor inanın beş dakika bile sürmüyor...
    25.08.2021 hattı kapattım bir hafta sonra 31 ağustos 2021 salı günü hat kapandı mesajı ve süperbox nereye teslim mesajı geldi..modem ve diğer malzemelerin nereye teslim edileceğini turkcell karar veriyor ben buca süperonline düşünürken bayraklı süperonline çıktı...
    ben kurtuldum darası başınıza ...
    süperbox geçmeden önce evde adsl vardı fibere geçmek için çok uğraştım...fiber gelmesi için her yere yazdım twitterdan yazdım santrale gittim hep olumsuz cevap aldım sizin oraya yatırım yok deyip konuyu kapattırıyorlar ama siz yılmayın ...
    adsl kapattım bir hafta sonra ankaradan arandım neden kapattınız dedi 7mbps internet hızı alıyorum günde en az dört kere modem reset yapıyor bu konuşmamdan üç ay sonra mahalleye fiber geldi ama ben süperbox geçmiştim allahtan süperbox ucuzdu şimdiki gibi değil 163 tl ödüyordum yani kapatmadım..geçen sene türk telekom ekibini tanıyorum bu adsl yüzünden kanka olmuştum arkadaşlar bana abi pandemi yüzünden yakında port kalmayabilir deyince 50mbps geçtim zaten düşünüyordum süperbox 4k televizyonda çalışmıyordu....
    türkiye şartları böyle arkadaşlar yapacak birşeyimiz yok...
    Amerika arkadaşım var evde sabit interneti var yıllardır kullanıyor 300mbps 50 dolar ödüyor orda asgari ücret 2000 dolar oranın şartlarıyla bedava...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 2 Eylül 2021; 16:55:10 >

• İzmir superbox devretmek isteyen varsa 3-12 ay alabilirim

• VV ABSTRAKT kullanıcısına yanıt

devretme olayı nasıl olucak ki

• mgsgsg2010 M kullanıcısına yanıt

Superbox'ta resmi olarak devretme işlemi yok.

• Arkadaşlar merhaba, elimde çalıştığım şirkete ait olan Turkcell Superbox var modem de Huawei B535-232 modeli. 2 gündür internete girmiyor, modem arayüzüne bağlandığımda bir problem gözükmüyor. Telefondan bağlandığımda aralıklı olarak whatsapp mesajlarını alabiliyorum ve gönderebiliyorum onun dışında hiçbir şekilde internet erişimi yok. Superonline müşteri hizmetlerini aradım onlar da uzaktan bağlandılar bir sorun yok dediler. Adres değişmiş olsun diye şirkete getirdim cihazı burda da denedim ama aynı sorun mevcut.

Sizce neden erişim alamıyorum? Daha önce bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yönlendirebilirse çok sevinirim.

• turkcell superbox dan çıkan hattı Tplink m7200 e taktım bir türlü internet bağlantı yapamadım, Şebeke seçimi "Turkcell" kabul etmiyor bağlanamadım, çözüm var mıdır?

• 
Sayfa: önceki 558559560561562
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.