Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (499. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.811
Cevap
136
Favori
183.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: saameet_06

arkadaşlar, benim yakın arkadaşım altyapısı olmadığı için telekomun ufak modemini almış datalı. 2 yıllık taahhütün 15 ayı bitmiş. o kadar yavaşki türkcell veya Vodafone redbox alacak ama cayma bedeli istiyorlarmış. 1 yıldan sonra cayma bedeli ödemeye gerek yok diye birşey duymuştum. Nedir son durum?

cayma bedeli denilen şey şu: 2 senelik taahütün var sen 3 ay sonra caymaya kalkarsan kullandığın 3 ayın indirim bedelini ödersin. diyelim ki 14. ayda çıktın eğer kalan 10 ayın bedeli 14 ayın indirim bedelinden düşükse onu ödersin

1 senelikse taahüt sanırım kalan faturaları ödüyosun ama üstüne indirim bindirirlermi onu bilmiyorum. 1 senelik taahüt daha sakat gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ADF35784A -- 14 Ekim 2020; 22:52:19 >
  • Şubat ayında 20 Mbit limitsiz paketimi yeni taşındığım evde zorla 1-1,5 Mbit hız aldığım için aboneliğimin 7. ayında iptal edip 690 TL cayma ücreti ödemiştim. Ödeyip Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum, bu hafta karar çıkmış.

"Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin yerleşim yerinin değişmesi ve taahhüt konusu hizmetin tüketiciye yeni yerleşim yerinde aynı nitelikte sunulmasının fiilen imkansız olması durumunda, tüketici birinci fıkrada belirtilen tutarları veya herhangi bir bedeli ödemeksizin taahhütlü aboneliğini feshedebilir." kararını emsal gösterip cayma ücretinin tarafıma iadesine karar verilmiş ki müşteri hizmetleriyle görüştüğümde üstüne basa basa "Sadece ilk aldığınız adreste teknik destek verebiliriz, taşındıktan sonra yaşayacağınız sorunlardan sorumlu değiliz. Bunun yasal dayanağı da var, sözleşmenizde yazıyor" diye. Karar tarihinden itibaren 15 gün bekleyip müşteri hizmetlerini arayacağım, yatırmazlarsa noterden icra takibi Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] 

• Arkadaşlar askerdeyken aylık 170 tl ödemeyle sınırsız superbox almıştım. Şimdi askerlik bitti evime döndüm evde 2 tane wifi oldu 4 ay daha taahütüm var. Sizce bunu birisine versem mi ekstradan kullanmak istemiyorum. Ne yapsam bilemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kamil611 K kullanıcısına yanıt

Çok güvenebileceğin birine ver , herhangi bir bilişim suçu olsun dolandırıcılık hakaret vs de hat sahibi olduğun için sen sorumlu oluyorsun , benimde 4 ay kala versemmi falan demiştim birine hatta sitede arayanlarda var dı sonra vazgeçtim , kafam rahat olsun varsın 4 ay daha öde dedim kendime, hemde veririsin modeme birşey olur ondanda ekstra 900 lira isterler , s

• arkadaşlar cayma bedelini kesinlikle öğrendim. 12. aydan sonra yapılan iptal isteklerinde hiçbir şekilde ceza ödemeyiniz. Yasa bunu diyor, hakem heyetide emsal karar vermiş. Artık önü açık. 13. ayda istediğiniz gibi kapatabilirsiniz. Ceza yazarlarsa da yazsınlar geçerliliği yok. maksat göz korkutmak.

Hocam diğeri de sınırsız mı ?

• paketim 20/10.

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]
  • saameet_06 S kullanıcısına yanıt
    taahütnamede 12 ay var ise uygularlar yoksa hikaye...
    bir ara telefon edip sormuştum ne yazık ki 24 ay dolmadan ayrılmalar ceza bedeline tabi...
    not: benimde 9 ay var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hakan_kaya123 H kullanıcısına yanıt

Bugünlerde bende de baya dalgalı kullanım var. MH de bir şey diyemiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

taahütnamede 12 ay var ise uygularlar yoksa hikaye...
    bir ara telefon edip sormuştum ne yazık ki 24 ay dolmadan ayrılmalar ceza bedeline tabi...
    not: benimde 9 ay var

dostum tüketici hakları derneği başkanı sayın Aydın Ağaoğlu'nun direk bilgisidir. Hatta kendisi bizzat emsal karar yayınlamıştır

tamam hocam deneyin o zaman
    vallahi benim bildiğim turkcel hiç affetmez...

yıllar önce türkcellden 4gb internetli laptop aldım...24 ay sözleşmeyi imzaladık ilk altı ay hız testim 8mbps çıkıyordu bazen 5mbps düşüyordu... sözleşme tarihininden altı ay sonra burdaki baz istasyonu iptal oldu hocam.hız testim 1mbps oldu.. başladım her yere yazıyorum mağdur olduğumu bildiriyorum turkceli günde iki kere arıyorum hatta tüketici mahkenesine bile başvurdum red cevabı aldım neymiş hiç internet çekmemesi lazımmış yani her yolu denedim tam 18 ay 4gb paket çöp oldu sonra gidip vodafonen paket aldım yani turkcell çatır çatır parasını aldı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 17 Ekim 2020; 1:25:10 >
  • Mode da mavi ışık yanıyor normalde yeşil yanıyordu anlamı nedir bilen var mı

• 1 ay sonra 10 mbt sınırsız abineligim son buluyordu. Biraz önce arayıp 150 TL olarak uzattım.

Kafama takılan soru ise, yeni 12 aylık süreçte iptal etmek istediğimde cayma bedeli nasıl hesaplanıyor ?

İlk müşteri olmam durumunda kurulum ücreti vs alınıyor. Şimdi ise öyle bir durum yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: canpolat_28

Hocam diğeri de sınırsız mı ?

değil hocam

Ne kadar ödüyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: canpolat_28

Ne kadar ödüyorsunuz ?

172 tl

Kotalı olan mı bu ?

• arkadaşlar bu sözleşmeyi tek taraflı iptal etme ve cez ücreti ödememe olayını Sayın Aydın Ağaoğlu'nun şu twit altında inceleyebilirsiniz. Burada önemli olan 13. aya girmiş olmak.

Kaynak >https://twitter.com/emineirmak/status/1315655936674070529?s=19

• Valla 5 yıl tahadut verseler keşke direk uzatirim büyük şehir en yoğun saatler

• 
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.