Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (447. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.811
Cevap
136
Favori
183.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ara sık sık anlık kopmalar oluyor. Net gidiyor 20-30 sn sonra geri geliyor..
  • Dexsite kullanıcısına yanıt
    Malesef o şansınız yok. Bi inceleyin belki işinizi görür.

https://forum.donanimhaber.com/tt-evimde-mobil-wifi-tarifesi-10gb-19tl-20gb-29tl--135500549
  • ugur_91 U kullanıcısına yanıt
    turkcell internet akşam saatlerine göçüyor, hepimizin aynı arkadaşım ya yeni anten takviyesi yapacak yada 5g geçecek...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1 yıllık taahhüdüm bitiyor sınırsız 10 mb,geçen hafta 129 tl ye uzatıyorlardı,bugün aradım 199 tl ye uzatabiliriz dediler,99 tl den 199 tl yüzde yüz zam nedir artık türkcelle vedalaşma zamanı gelmiş demek ki
  • muratoto kullanıcısına yanıt
    evet bunu biliyordum hocam,müşteri temsilcisine defalarca sorup fiyat konusunda ikaz etmeme rağmen fiyatlarımız güncellendi illa 199 diye diretti..hatta şöylede bir durum var, geçen hafta arandığımda kampanya olarak 129 tl ödeyeceğimi söylendiğini ilettim,biz ararsak öyle siz ararsanız fiyat bu dedi ..daha ne diyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thesench -- 19 Mayıs 2020; 22:53:53 >
  • efem-35 kullanıcısına yanıt
    Hocam 5 g deyip duruyosunda 5g nin daha ihalesi bile yapılmadı ihale yapılacak antenler güncellenecek elimizdeki modemler değişecek en az iki senesi var 5g muhabbetinin.
  • blackforreal kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=1gwFNzWk4Gk&feature=youtu.be
    doğru söylüyorsun millet virüsle uğraşırken 5g ihalesi olur mu?
    türkcell paket fiyatlarını anormel fiyata çıkarıyor yani 20mbps 299.90 tl yapıyor sabit internet olsa bu fiyata 300mbps hızda internet paketi alırsın...
    türkcelin kafasında 5g var bunun hazırlığını yapıyordu ericsoon firmasıyla anlaşmıştı geçen sene videoları vardı ...
    şimdi 100mbps 199.90 tl ve 20mbps 299.90 tl paket satıyor ve hiç memnun değiliz günde iki ve üç kez internet gidip geliyor ben bi 3g yapıyorum bi 4g yapıyorum ...
    geçen sene bulunduğum mahallede internet hızım 90mbps çıkıyordu hatta pencere kenarında 110mbps çıkıyordu ben bu hızlara güvenerek hem cep telefonunu türkcele taşıdım hemde 24 ay taahhüt imzalayarak süperbox aldım aradan 9 ay geçti sonuç 90mbps hız 25mbps düştü pencere kenarındaki 110mbps hız 30mbps düştü ve stabil bir hız yok aniden 2mbps hıza bile düşüyor sonra türkcell diyor ki 20mbps 299.90 tl süperbox paketi ...(hangi enayi alır bu paketi)
    videoda operatörler eli kulağında 5g geçebilir diyor btk ile gelişmeler olabilir diyor ...
    sonuç olarak ben sonbahara doğru 5g gelebilir diyorum yada 4.5g baz istasyonları güçlendirip eski hızlara ulaşabilir yoksa süperbox alanlara papaz olacak ben bile tv donduğunda küfürü basıyorum ..

3,4 aya kadar 1 yıllıkların taahhüt ü bitiyor benim gibi 2yıllıklarda yavaş yavaş
    Bittikten sonra şahsen devam etmeyeceğim 99 alan kişide tahminim devam etmez eylülde benim bitecek Bu haliyle fiyat ve performans olarak devam etmeyeceğim bakalım gelecek aylarda durum neyi gösterecek kimi ay 70gb kullanırken bu ay 200 ü geçmşim en çok etkileyenler tb kullananlar sanırım 🤺
    Adam parasını vermişse tabiki kullanacak verirkende sınısız demişsin bunun çözümünüde yatırım yapacaksın tabiki 500 binden fazla sbox abone almışsın sabit gelir bi zahmet sistemini geliştir daha fazla kullanıcı al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam 5G'ye daha çok uzun süreler var, operatörler 4G'ye dünya kadar para gömdüler önce o paraların çıkması lazım.

Biz bu tip teknolojileri geriden takip ediyoruz, 4G'ye dünyadan biz yaklaşık 7 sene gecikmeli girdik bunu da göz önünde bulundurun.

Şu an ülkede yaşanan problem 4G'de değil, operatörlerin gerekli bağlantı yatırımlarını yapmamasında. 4G ile 1 Gigabit'e kadar hızlara ulaşabiliyorsunuz normalde(hatta fazlasına), biz 50-60mbps alsak öpüp başımıza koyacağız.

Son bir konu 4G'de bile kapsama alanı ve stabilite istenen seviyeye gelmemişken 5G'de bunların oturması çok daha uzun süreler alacaktır.
    4G'deki 1 baz istasyonunun kapsama alanına erişmek için 5G'de 10'dan fazla baz istasyon kurulması gerekiyor.
    Bu kadar çok 5G baz istasyonunu besleyecek fiber altyapısı da henüz yok ülkede. Devlet Türk telekom harici şirketlerin fiber döşememesi veya fiber altyapının ortak kullanılmaması için elinden gelen zorluğu ardına koymuyor.
    Fiber altyapının önüne koyduğu engeller, bu hükümetin ülkeye yaptığı en büyük kötülüklerden biridir

Özetle, çook uzun iş.

• arkadaşlar superboxu iptal etmek için hattı iptal etmek lazım yazıyor hattı kurtarma sansımız varmı

• 5G ile ilgili bir video, izlemenizi tavsiye ederim. Sadece telefon özelinde değil genel bilgiler de veriyor.
  • Limonen kullanıcısına yanıt
    Başka operatöre taşıyabilirsiniz diye biliyorum. Superbox aboneliği iptal olur, hat sizde kalır.

• 4,5g kotalı paketi alanlarda en düşük ve en yüksek hızlar nedir?
  • Herkese merhaba
    Superbox 20 mbit sınırsız paket kullaniyorum. 7-8 ay civari oldu kullanmaya baslayali. 159 tl ucreti var aylik.
    Apartmanimiza internet baglatildigi icin bunu devretmek istiyorum. Devir şartları nedir ne istiyorlar pek bilgim yok ama Ankara'da devralmak isteyen varsa lutfen ulassin.

• ornitolog kullanıcısına yanıt
    Kullandığın lokasyan a göre değişkenlik gösterir 4.5G kotalı olanlarda üst hız limiti 375 megabitti ama şuan 100 megabit belki alırsın belki alamazssın çoğu lokasyon da bazistasyonu darboğazı var geceleri hızlar yükseliyor gündüzleri düşüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: haydabire06

Herkese merhaba
    Superbox 20 mbit sınırsız paket kullaniyorum. 7-8 ay civari oldu kullanmaya baslayali. 159 tl ucreti var aylik.
    Apartmanimiza internet baglatildigi icin bunu devretmek istiyorum. Devir şartları nedir ne istiyorlar pek bilgim yok ama Ankara'da devralmak isteyen varsa lutfen ulassin.
    istanbulda olsaydın alırdım hocam
  • haydabire06 H kullanıcısına yanıt
    Sözleşmede devir olunmaz diye hatırlıyorum

• Arkadaslar merhabalar, yaklasik 1 önce 10mbs sinirsiz paketinden 4.5g 100gb kotali pakete(yani 12 aylik tahattutten 24 ayliga) geçtim. Gecerken direk gecis olamayacagi once sahip oldugum hatti kapattirip yenise basvurmam soylendi. Daha sonra fatura kesilince arayip kayıt olusturup cayma bedeli odemeyecegim soylenmisti. Bugun ilk abonelige ait faturam kesildi cayma bedelini gördüm ve musteri hizmetlerino aradim. Bana boyle bir kayit açıklamayacagini soyledi, bende önce ki telefon görüşmelerine ait inceleme başlatilmasini istedim. Basina daha once boyle bisey gelmiş olan var mi? Ben bu parayi katiyen odemek istemiyorum çünkü fark fakli temsilcilerden bir kac kere teyit almıştım. Ne yapılmasi gerekli bilen aydinlatirsa sevinirim. Hayirli forumlar.

• Limonen kullanıcısına yanıt
    hocam hattın data hattı başka operatöre data olarak açılmıyor, normal konuşma hattı olarak açılıyor...
    benim tavsiyem sözleşmen örneğin 25 haziranda bitiyor ertesi gün yani 26 haziranda 532 den mh süperbox paketi kapat hat data olarak kalsın de, modemi nereye teslim olunacağını sor ya o gün yada ertesi gün modemi turkcell bayisine teslim et yalnız ellerinden teslim aldığına dair matbu bir evrak al imzalı kaşeli gibi oradan çıktıktan sonra başka operatöre hattı taşıyabilirsin ister faturalı ister faturasız olarak en çok 5 gün içinde hattın diğer operatörede açılır..
    burada dikkat etceğin konu 26 haziranda kapattın 25 temmuzda bir fatura daha çıkacak bu son fatura hocam bu günlük bir fatura çok cüzi 10tl ile 20 tl olabilir bu fatura sana ulaşmaz ise mh ara sor ve bu rakamı bir bayiden kredi kartı ile öde elinde kanıt olsun(ben genelde böyle yapıyorum)
    not: modemi teslim ettiğine dair kağıdı ve son kapanış faturasını ödeme makbuzu bir yerde sakla sonuçta türkiye burası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 21 Mayıs 2020; 15:53:18 >

• 
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.