Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (326. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.813
Cevap
136
Favori
183.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkan1439

Aynı eziyeti bizde yaşadık malesef.2 adet 20 mb almıştık boşuna 340 lira ödedik.Üstelik bizimki kurumsaldı, İptal ettirene kadar anamızdam emdiğimiz süt burnumuzdan geldi.Şimdide cayma bedeli için sonuç bekliyoruz.Ne arayan var ne soran.Bu kadar yavaş işleyen bir sistem görmedim.Arayıp kayıt oluşturuyorsun, dönüş için 3 gün süre veriyorlar,aradıklarında tuvalettesin mesela telefonu açamadın 3 gün boşa gidiyor,kaydı kapatıyorlar.Sonra birdaha kayıt oluşturuyorsun.5 gün ben nereye telefonum oraya.Banyoya bile telefonla girdim tam beş gün, 3 ay oldu hala çilemiz bitmedi.

Alıntıları Göster
    Ben kabullendim. Adamlar tezgahı kurmuş dur diyen zabıta(devlet) yok. Kazıklayabildiğini kazıklıyorlar.

Şu tahhahüt cayma bedeli gerçekten Türkiye için bile ekstrem seviyelerde. Bu kadar olmamalı.,
    Devlet bizi korumuyor. Yapabileceğimiz birşey yok. Kendi yurdumdan 5 kişiyi vazgeçirdim. İnşallah daha fazla kişiyi vazgeçireceğim.

• 10mbit 129₺ paket mevcut
    hızım sabit 12 mbit down- 5mbit up.
    Bu meretin faturasını nasıl nereye ödüyeceğiz kullandığım data hattın telefon numarası bile meçhul
    Altyapı yoksa tel çare bu meret...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://192.168.1.1/ den modem arayüzüne giriş yapıp gelen sms lerden telefon yada hat numarasını görebilirsiniz
    diğer fatura ödemeleri gibi heryerden oluyor
  • İptal edildikten sonra kapatma ücreti yansıyan kişiler tüketici haklarına boş yer’e gitmiş olur çünkü 12 aylık sözleşme olduğu için tüketici haklarına gitseniz bile sizden kesilen cihaz ücretini ödenmeniz şartı koyulur, eğer sözleşme süresi 24 ay olsaydı ceza bedeli, ödememiş olacaktı herkes, kanun ile beraber 24 ay süresini kapsıyor ama 12 süresini kapsamaz ceza ücretlerinde. Turkcellde bu yüzden 12 ay olarak sundu sözleşme paketini, olurda iptal eden olursa tüketici haklarına gitsede ceza ücretini tahsil edelim diye. Satın alan kişileri düşündüğünden 12 ay yapmış olmadı, 24 ay yerine. Kendi çıkarlarını düşündüğü için yaptı bunu.

Hız düşüklüğü yaşayan var ise iptal etmek yerine elinizden geldikçe her yer’e şikayet edin ki, böylelikle siz paketi iptal edip ceza ücreti ödeyeceğinize, onlara ceza-i işlem uygulanmış olur

• Evet, arkadaşlar bugün itibariyle fiber altyapının binamıza kadar geldiğini öğrenmekteyim. Türk Telekom altyapısı. Şu an süperbox taahhütün bitmesine daha 1 sene var. 1 sene yeni doldu. Türk Telekom fiber fiyatlarına baktığımda superbox'a ödediğim paraya 100 Mbps alabiliyorum. Şu an 20/5 lik superbox paketi kullanıyorum. Sanırım iptal ettireceğim. Altyapımın geldiğini söylersem yine de ceza ödermiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abalta

Evet, arkadaşlar bugün itibariyle fiber altyapının binamıza kadar geldiğini öğrenmekteyim. Türk Telekom altyapısı. Şu an süperbox taahhütün bitmesine daha 1 sene var. 1 sene yeni doldu. Türk Telekom fiber fiyatlarına baktığımda superbox'a ödediğim paraya 100 Mbps alabiliyorum. Şu an 20/5 lik superbox paketi kullanıyorum. Sanırım iptal ettireceğim. Altyapımın geldiğini söylersem yine de ceza ödermiyim.
    Turktelekomu arayıp cayma bedelini onların ödeyip ödemediğini sorun bence. Ona göre geçecem felan deyin belki olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 16 Aralık 2019; 21:34:0 >
  • Ch4ylak kullanıcısına yanıt
    Arkadaş "cevapla"madan yazmış size, modem arayüzünden smslere girip ordan numarayı görebilirsiniz. Sonra mobil bankadan felan ödeme yapabilirsiniz.
  • Beyler 10mbit 110 tlye kullanıyorum bir kac gündür internet çok yavaşladı sizde de var mi sıkıntı?

• abalta kullanıcısına yanıt
    BTK'ya devamlı şikayet kaydı oluştur.1 Mbps hız aldığını felan belirt ücretsiz cayma bedelsiz iptalini sağlıyorlar eğer bir sorununuz varsa yoksa paşa paşa ciddi ücret çıkarırlar.

Sizin bölgede kaç mbps alıyorsunuz yoğun saatlerde.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Çok problem yaşadığım olmadı Superbox ile zaten 20 mbit kullanıyorum. Bazen indi mi tam iniyor hiç girilmiyor. Ama hergün yaşadığım bir sorun değil. En iyisi mi Turkcell'i arayıp altyapım geldi. Superbox'ı kullanmak istemiyorum demek. Şu an Superbox'a ödediğim ücrete 100 Mbps alabiliyorum.
    1000 TL ödersiniz artık.

Fiber altyapı kimin Türk Telekom'un ise FTTH anlaşması yok.
    O kadar çıkar mı ya. Evet altyapı Türk Telekom'un. FTTH anlaşması ne oluyor.
    Çıkar tabiki de FTTH altyapı GPON evinize kadar fiber gelir siz nasıl hizmet alıyorsunuz ?

Evinize turuncu bir kablo geliyor mu ?
    Evet, turuncu kablo geliyor.
  • Hiç hoşuma gitmeyen bir durum oldu.

Altyapım olmadığı için turkcell müşteri temsilicisi superbox verelim dedi. Olur dedim. Başvurum alındı. Geçen hafta adresimde olmadığı için arkadaşlar geldi ama yapamadık işlemi. Bu hafta döndüm evime. Tekrar gelmeleri için aradım başvuru yapar gibi turkcelli. Adres istediler. Söyledim. Bu adreste superbox hizmeti veremiyoruz dediler. Bu ne şimdi dostlar? Nasıl bir çalışma sistemi bu? Biz binlerce lirayı nereye gömüyoruz, turkcell fanı arkadaşlardan da bi açıklama bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Internet o kadar yavaş ki görece çok internet kullanan ben daha 38 GB kullanımı yeni gördüm.

Sözde akk yok. Babaya akk var.

• engelli raporum var aylık 96 tlye almam mantıklı mıdır alt yapım yok. Diğer uydudan net veriyoruz falan diyenlerden de gına geldş ne dersiniz ?
  • Araştırdım baya ama yeni arayüzde port açmama rağmen port checkte kapalı gözüküyor, ben mi yanlış yapıyorum anlamadım gitti. Bildiğim kadarıyla Superbox arayüzünde port, sanal sunucu olarak geçiyormuş. Zaten port etkinleştirme bölümü yok burasıdır herhalde. (Alışamadım bir türlü çok karışık geldi bu arayüz diğer internetlere göre)

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oktaykrgc -- 17 Aralık 2019; 14:18:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oktaykrgc

Araştırdım baya ama yeni arayüzde port açmama rağmen port checkte kapalı gözüküyor, ben mi yanlış yapıyorum anlamadım gitti. Bildiğim kadarıyla Superbox arayüzünde port, sanal sunucu olarak geçiyormuş. Zaten port etkinleştirme bölümü yok burasıdır herhalde. (Alışamadım bir türlü çok karışık geldi bu arayüz diğer internetlere göre)

Merhaba
    Statik ip almadan port açılmıyor diye biliyorum. Superboxlar da ise Statik ip alınamıyor önceki sayfalarda bir arkadaş alınmadıgını söylemişti.

Bilginize.

• Yılbaşında hızlar güncellenir mi sizce? 13 gün sonra bitiyor bu kampanya. (uzatılmadı veya uzatılmayacaksa)
  • 
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.