Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (293. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.813
Cevap
136
Favori
183.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Shadow Ryzen

Arkadaşlar sorun internet profiliyle alakalı girin yeni profil oluşturun APN'yi internet yapın diğerleri boş kalsın düzeliyor 4.5G
    Modem arayüzünden mi yapacağız bunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün gelip kurulum yaptılar, modem zte değerler şu şekilde şu saat itibarıyla

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

• crysis85 C kullanıcısına yanıt
    Evet
  • Arkadaşlar 10 yıldır internet kullandıgı evde 1 haftalıgına hat kapanması sonucu altyapısız kaldım.1 aydır telefon internti ile idare etmeye çalışyırum fakat vodafone kötü çekiyor açıkcası.Turkcel de tutarsız bıraz bazen 6 mb baze 1 mb altına ındıgı oluyor .Batıda bir kasaba da nitekim fazla kırsal degıl bulunduğum alan.İlçede superbox satan bir turkcell bayisi 130 tl tahaut ile satıyor superboxı.

Burdaki yorumları gordukten sonra biraz şüpheye dustum acıkcası.Internet arızasından turktelekomdan cok cektım bu superbox dan da cok çekermiyim ne diyorsunuz birde ücreti de çok fazla 99 olmustu bır ara tekrar çıkarmıslar sanırım tavsıyenız nedir
  • ZTE modemin yazılımını bayağı bozmuşlar. Bence modemin düzgün hız verememesi Türkiyede hesap makinesi bile kodlayamayan yazılımcı kadrosunun berbat bir zte modem arayüzü yapması ve modemin ayarını bozması.
    4G modunda 1mbit hız alıyorum
    3G modunda 14mbit hız alıyorum

Böyle bir saçmalık olabilir mi?

Peki telefonda 4G modunda 320mbit download alıyorum
    modemde 4G modunda 1 mbit alabiliyorum.

Aynı istasyon?
    Aynı ayarlar?
    Problem ne?

Cevap: Geri zekalı yazılımcılar.

Murat Burç Youtube kanalında boşuna kule tipi alın demiyor. Kule tipinde modemin yazılımıyla oynanmadığı için düzgün çalışıyor. Ama ZTE modemin değimi yerindeyse ağzına zortinşırayzen yapmışlar. Modemin internette yazılımı var fakat yazılımı yükleyebilecek kısım yok. USB ile yüklenir mi bilemiyorum. Hadi bir şekilde yükledim diyelim sim kart çalışacak mı? Hadi Turkcell in yaptığı yazılımı geri yüklemek istesen diyelim bu sefer de ana yazılım yok. Büyük risk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TalihsizSerüvenci -- 13 Kasım 2019; 21:34:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TalihsizSerüvenci

ZTE modemin yazılımını bayağı bozmuşlar. Bence modemin düzgün hız verememesi Türkiyede hesap makinesi bile kodlayamayan yazılımcı kadrosunun berbat bir zte modem arayüzü yapması ve modemin ayarını bozması.
    4G modunda 1mbit hız alıyorum
    3G modunda 14mbit hız alıyorum

Böyle bir saçmalık olabilir mi?

Peki telefonda 4G modunda 320mbit download alıyorum
    modemde 4G modunda 1 mbit alabiliyorum.

Aynı istasyon?
    Aynı ayarlar?
    Problem ne?

Cevap: Geri zekalı yazılımcılar.

Murat Burç Youtube kanalında boşuna kule tipi alın demiyor. Kule tipinde modemin yazılımıyla oynanmadığı için düzgün çalışıyor. Ama ZTE modemin değimi yerindeyse ağzına zortinşırayzen yapmışlar. Modemin internette yazılımı var fakat yazılımı yükleyebilecek kısım yok. USB ile yüklenir mi bilemiyorum. Hadi bir şekilde yükledim diyelim sim kart çalışacak mı? Hadi Turkcell in yaptığı yazılımı geri yüklemek istesen diyelim bu sefer de ana yazılım yok. Büyük risk.
    Ben şuan modemde SMS kısmına giremiyorum. Öyle diyeyim anlayın dandikliğini. Bekleniyor yazısında kalıyor.

• TalihsizSerüvenci T kullanıcısına yanıt
    modemin firmware ile oynamayın aman 600 TL kitlerler 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Modem sorunu yaşayanlar için çözüm resimdeki cihaz 4g modunda aktif çalışıyor türkcell yazılımını silip orjinal huawei yazılımı attım imei düzenledim ve aktif sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum şarjı 10saat gidiyor hız problemi yaşatmıyor ilgilenenler özelden ulaşabilir

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

• quote:

Orijinalden alıntı: extreme602

Arkadaşlar 10 yıldır internet kullandıgı evde 1 haftalıgına hat kapanması sonucu altyapısız kaldım.1 aydır telefon internti ile idare etmeye çalışyırum fakat vodafone kötü çekiyor açıkcası.Turkcel de tutarsız bıraz bazen 6 mb baze 1 mb altına ındıgı oluyor .Batıda bir kasaba da nitekim fazla kırsal degıl bulunduğum alan.İlçede superbox satan bir turkcell bayisi 130 tl tahaut ile satıyor superboxı.

Burdaki yorumları gordukten sonra biraz şüpheye dustum acıkcası.Internet arızasından turktelekomdan cok cektım bu superbox dan da cok çekermiyim ne diyorsunuz birde ücreti de çok fazla 99 olmustu bır ara tekrar çıkarmıslar sanırım tavsıyenız nedir
    Dostum Turkcell şebeken iyi çekmiyorsa superbox çekme pişman olursun. Şebeke zayıflığından dolayı ping yüksekliği İnternet kesilmesi sık yaşarsın. Çünkü verdikleri zte modem dandiktir. Benim şebekem burada full çekiyor bazen İnternet kopuyor uzun süre modemi resetlemeden internet yavaşlıyor ve reset atıyorum mecbur. Sorun modemde o yüzden iyi düşün. Onun yerine Turkcellde gnç paketlerinden birine geç daha rahat edersin. 26 yaşından büyüksen başka bi akrabanın adı ile gnç pakete geçebilirsin. Turkcellde zaten hediye İnternet kampanyaları çok oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-126D2940A

Bir firsat kampanyasi ne zaman gelebilir mesala 50 / 10 gibi
    50 mbps gelmez hocam sanmıyorum. Çünkü git gide kullanıcı sayısı artıyor bu durumda baz istasyonlarına çok yüklenmiş olurlar. En fazla 10 mbpsyi 12 yaparlar diğerini de 24 yaparlar fiyatı biraz yükseltirler bence böyle olur

• Bu arada beyler vodafone gigacube türkiye ye gelmiş vodafone evde internet kısmında adresınızde altyapı yok ise size teklif ediyor.2 yıl tahaut ile aylık 110 lira benım burda vodafone çok kötü ama 1 kaç yorumda turkcell den daha stabıl olduklarını soyleyenler var ilgilenenler onada bakabilir.Altyapı olmama şartı var şuan için başka şekilde alamıyorsunuz sanırım şuan deneme aşamasında gibi bir şey o yüzden hiç bir yerde reklamları veya paket fiyatlarıda yok.Sadece evde internet başvurusuna girip adres girdiğinizde altyapı yok ise teklif olarak gelıyor bilginize
  • extreme602 E kullanıcısına yanıt
    Hiz kota vs konusunda bir bilgi var mi ?

• Torunoglu55 kullanıcısına yanıt
    Vergi levhası olanlar için
    Normal kullanıcılara verilmiyor

• Torunoglu55 kullanıcısına yanıt
    10 mb sınırsız

vergi levhası ve altayapı sorunu olanlar ıcın dıye bılıyorum ben adresımı gırdıgımde alabılıyorum mesala
  • Merhaba,

forumun çoğunu okudum. Yeni eve taşınacağım için ve internet altyapısı evde olmadığı için mecburen superbox alacağım. Bu sorunların çoğu limitsiz paketlerde mi yaşanıyor yoksa kotalı paketi olup sorun yaşayan var mı?

ayrıca evde turkcell hattımla 200-250 arası hız alıyorum. superbox hız sınırsız kotalı paketle sorun yaşarmıyım acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senolbsrn -- 14 Kasım 2019; 17:37:27 >
  • Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] herhalde bir internet bu paraya enfazla bukadar leş olabilirdi tebrik ediyorum turkcell

• quote:

Orijinalden alıntı: vuralscn

Modem sorunu yaşayanlar için çözüm resimdeki cihaz 4g modunda aktif çalışıyor türkcell yazılımını silip orjinal huawei yazılımı attım imei düzenledim ve aktif sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum şarjı 10saat gidiyor hız problemi yaşatmıyor ilgilenenler özelden ulaşabilir

İMEİ meselesi telefona atılırsa bile 4G çalışıyor. Bu modemin modeli nedir?

• senolbsrn S kullanıcısına yanıt
    2 gün oldu bağlatalı 10mbps sınırsız.Gece gündüz sorun yok ama akşam 7 den sonra 1mbps lere düşüyor hız iki gündür ve arıyorum o saatte güncelleme yaptım diyo karşıdaki ve hız 4-5 oluyor suan bu . Telefondan mobil sebekemden de ayni hızları aliyorum yani 200mbps leri görüyorsanız bi sorun yasamazsiniz muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prometheus-25 -- 14 Kasım 2019; 21:13:0 >
  • TalihsizSerüvenci T kullanıcısına yanıt
    Kule tip modemde ve hmanager apk si ile mudahale edebiliyorum

• an itibariyle evime internet bağlattım, port açtırdım. bu lanet olası superboxtan kurtuldum, birazdan arayıp iptal işlemlerini baslaticam. dikkat etmem gereken bir şey varmi arkadaslar, modemi falan yollamam gerekiyor sanırım, yollamasam ne kadar girer acaba.
  • 
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.