Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (284. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.794
Cevap
137
Favori
181.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
77. Sırada  bugün en iyi #21
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sınırsız Lifecell Pro 4.5G kullandıktan sonra 10/5 Superbox'a geçince 5 mbps upload baya zorladı beni. Turk Telekom'un 50 GB'lık sınırsız 4.5G paketi var ya arkadaşlar, bir de onu mu alsam dedim, bitince 10-15 liraya ek internet de alınıyormuş, baya masrafı olacaktı, hatta evden çıkarken vazgeçtim.

Sonra öbür gün aklıma VDS geld. Ben 10-15 civarı siteye upload yapıyorum. Stok vektör ve son zamanlarda video yüklüyorum (videoların boyut da toplamda GBları bulunca, günde 10-15 saat upload yetmiyor 5 mbps ile). Şöyle çözüm buldum, bir firma ile anlaştım, derdimi anlattım, 35 liraya VDS aldım, uzaktan bağlanıyorum. Yükleyeceğim dosyaları kopyala yapıştır yapıyorum oraya. 1 gbps upload/download varmış (genelde 300-400 download 400-500 upload gözüküyor hız testinde) . Sonra oradan Filezilla ya da tarayıcı ile evde 5 saatte yüklediğim dosyayı birkaç dakikada upload ediyorum. Sadece 1 seferlik benim pcden karşıya yollarken, dosya boyutuna göre birkaç saat bekliyorum. Sonra 10 küsür siteye en fazla 1 saatte toplamda 100lerce GB dosya upload ediyorum. Böyle bir çözüm buldum şimdilik. Büyük yükten kurtuldum.

Evde fiber altyapısı bile olsa (yok da) 3-5 mbps upload veriyor, şaka gibi. Misal Turk Telekom'a denk geldim, 50 ve 100 mbpslik sözde fiber paketlerde 20 GB'a kadar upload hızı 4 imiş, 20'den sonra 2'ymiş. Ya ne küçük hesaplar peşindeler, insanın ağzını açık bırakıyorlar.
  • kaan166 K kullanıcısına yanıt
    Ben de şehir dışına çıktığımda bir deneyeceğim bakalım onu. Biraz tedirginlik var açıkçası, sözleşmeyi iptal ederler mi, ceza yer miyim filan diye.
  • Tam sınırsız, kotasız Superbox kullanıyorum. Sabit ip de aldım. Şu andaki tecrübelerimle söyleyebilirim ki, benim gibi ttnet altyapısının zayıf olduğu yerler için bulunmaz nimet.

Vdsl de port olmadığından adsl ile sürünüyorum, 12-16mb arası verim alıyorum ttnetten. Superbox 35-60 arası gidip geliyor. Gece 6,5-7mb download.

Harici anten de bulabilirsem performans alabileceğim, onu da takacağım belki hız artışı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: layneth

Tam sınırsız, kotasız Superbox kullanıyorum. Sabit ip de aldım. Şu andaki tecrübelerimle söyleyebilirim ki, benim gibi ttnet altyapısının zayıf olduğu yerler için bulunmaz nimet.

Vdsl de port olmadığından adsl ile sürünüyorum, 12-16mb arası verim alıyorum ttnetten. Superbox 35-60 arası gidip geliyor. Gece 6,5-7mb download.

Harici anten de bulabilirsem performans alabileceğim, onu da takacağım belki hız artışı olur.
    Merhaba hocam. Ne kadara aldınız?

Benim de başıma şu geldi. Eskiden Turkcell ADSL kullanıyordum. 3 yıl kadar kullandım. Sonra hız ve kopma nedeniyle başka firmaya geçtim. Fiber yok burada ve 4.5G çekiyor. Bugün de beni Turkcell'den biri aradı. Dedi ki eski üyemize özel normalde şu kadar fiyat ama size 129 TL'ye 10 ile 600 mbit/s desteklediği kadar sınırsız kotasız hız falan veriyoruz diye. Durumu anlamadım. 2 defa sordum bak benim evde 50 mbit/s 4.5G turkcell çekiyor o fiyata bunu mu alacağım diye, evet dedi. Eski abonemize özel dedi. Eskiden de aboneydim zaten ve fiber altyapısı yok burada. Gerçeklik payı nedir acaba 129 TL'ye. Normalde 10 mbit/s'yi o fiyata veriyorlar da. Bir de 1 yıllık sözleşme dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anticor -- 5 Kasım 2019; 15:52:34 >
  • Türk telekom 6 aydan bahsetti. Gelmeyebilirler dedi. Bu arada pttcell buga girdi 0.5 mbit sınırsız var. Turkcell için tekrar kayıt oluşturdum. Gelen ekip test edecek bir de. Bir değişiklik olacak mı bakayım. Harici anten falan araştırcam son çare. Bir de altyapı olmadığı için bana 97 TL ye gelecek sanırım. Ekipler gelince bakıcam ona da.
  • ZTE modemde site yasaklama veya dns girme ayarını nereden yapıyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan166

Ben süperbox hattını telefona taktım çift hatlı telefonum. Çok memnunum bu şekilde 3g üzerinden bağlantı sağlıyorum. Mobil ağlar bölümünden otomatik gözüküyor onu Manuel olarak 3g türkcell i secip süperbox ı cep telefonu ile kullanıyorum
    malum bazı yöntemlerle cepte 4g çalıştıranlar varmış.
  • bana uygun olan superbox paketi hangisi

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

• Superbox 10mb sınırsız paketi mayıs 2019 da 159 tl ye aldık. Şimdi 129 tl ye düşürmüşler.

Eski alanlar neden 30 tl fazla ödüyor. Bunun bir çözümü varmıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: c3LaL35

Arkadaşlar elimde superbox 4g anten var satıyorum almak isteyen pm yoluyla ulaşabilir.
    usta merhaba geçen gün bende çinden sipariş verdim resimdeki anteni bende 20-10 paket mevcut amcım ping düşürmek kırsalda yaşıyorum sizce iş yaparmı hatamı yaptık kısacası performansı nasıl ???
  • aah ahhh şu ping te olmasa şu superbox ın kusuru yok ya.
  • süperboxda modemden arayüzden mesajlara giremiyorum lütfen bekleyinizde kalıyor resrt felanda attım girmedi dijital servis icin sms sifresi almak icin lazım giremedim bir türlü varmı bunun bir çözümü ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ping sorunu bende yok ping dediğnizz şey nasıl birşey ben hic yaşamadımda turkcel superboxu bırak normal bir telefona takılmıs turkcell hattıyla çekilen internette bile ping sorunu yok :) ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-126D2940A -- 5 Kasım 2019; 22:33:49 >
  • Komedi
    Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]https://www.speedtest.net/result/8736358780
    https://www.speedtest.net/result/8736358780.png

Arka taraftaki girişlere anten taksak bu hızı stabilleştirebilir miyiz? Camdan uzatınca daha iyi çekiyor camın arkasında rezillik. :D :D
    ZTE Modem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat Burç -- 5 Kasım 2019; 23:19:12 >
  • Murat Burç M kullanıcısına yanıt
    en dandik çin malı telefona hattı taksan daha yuksek hız alırsın birde ztelere guncellleme gelmişmiş duzelmismis kardesim kalıbımı basarım bu cihazlar asla duzelmez beynini olusturan parçalar en dandik yan sanayi devreler neyi beklersin cayma hakkınızı kullanın daha cok sorunlar gorucez bu modemler deişmedikçe iyiki onceden almışız verilmez nimet valla telefonun cekmedigi yerde pingsiz full lte alıyorum huawei modemimle

• ÇÖPTE GORSEM ALMAM YEMİN EDERİM TURK TELEKOM ZAMANINDA ZTE COK DAGITTI LETGODA BAKIN HEPSİ SUAN COPLUK DURUMUNDA
    YENİ ALACAKLARA TAVSİYEM 50 GB KOTALI KOTA BİTİNCE 10MBPS EK PAKET SINIRSIZ KAFANIZ RAHAT EDER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-126D2940A -- 5 Kasım 2019; 23:40:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sino_0

usta merhaba geçen gün bende çinden sipariş verdim resimdeki anteni bende 20-10 paket mevcut amcım ping düşürmek kırsalda yaşıyorum sizce iş yaparmı hatamı yaptık kısacası performansı nasıl ???

Alıntıları Göster
    Merhaba konumunuza göre değişir anteni iyi çeken bir yere ayarlamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-126D2940A

en dandik çin malı telefona hattı taksan daha yuksek hız alırsın birde ztelere guncellleme gelmişmiş duzelmismis kardesim kalıbımı basarım bu cihazlar asla duzelmez beynini olusturan parçalar en dandik yan sanayi devreler neyi beklersin cayma hakkınızı kullanın daha cok sorunlar gorucez bu modemler deişmedikçe iyiki onceden almışız verilmez nimet valla telefonun cekmedigi yerde pingsiz full lte alıyorum huawei modemimle
    Bildirdiğimin dışında bir konumda kullanıyorum ben. Bu yüzden cayma hakkı falan kullansam da iyi para öderim. Sorun şu burada iyi çekiyor bu trkcell aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: c3LaL35

Merhaba konumunuza göre değişir anteni iyi çeken bir yere ayarlamak lazım.

Alıntıları Göster
    yani anten iş yapıyor çok sevindim yerini bir şekilde ayarlicaz artık :D cok sağolun
  • Bir sorum olucaktı aynı durumu yaşayan var mı?

Yaptigimiz kontrollerde nolu hattinizin abonelik belgelerinizin tamamlanmasi gerektigi gorulmustur. Hattinizin 24/11/2019 tarihinde aramalara kapatilmamasi ve kontratinizin erken iptal bedelinin yansimamasi icin 3 gun icinde kimliginiz ve abonelik sozlesmenizle birlikte Turkcell Iletisim Merkezi ne basvurmanizi rica ederiz. B002

Hattıma böyle bir mesaj geldi. Modem arayüzünden smslere baktığımda gördüm. Aynı akşam Turkcell bayisine gittim durumu sorup mesajı gösterdim. Ekranlarından kontrol ettiler ve sizin eksik evrağınız gözükmüyor mh ile görüşün dediler. Neden kaynaklanıyor bu acaba

• 
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.