Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (266. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.813
Cevap
136
Favori
183.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dediğiniz özellikle bazı oyun sunucularından cevap gelmeme durumunu yaşıyorum. google play'de indirme için yaklaşık bir 15-20 saniye bekleme durumu yaşadım. 3g çözüm olmadı. vpn zaten kullanmıyorum. geriye sadece hotspot olayı kaldı. bakalım bu olay çözülmezse 7 gün içinde sebep göstermeksizin iade hakkımı kullanmayı düşünüyorum.
  • rdlsln kullanıcısına yanıt
    ZTE güncelleme gelecek diyorlar bakalım bekliyoruz. öyle bir hakkınız var mı bilmiyorum hocam, varsa da burası Türkiye ☹️

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hotspot olarak kullanma konusu işe yaradı. bilgi için teşekkürler ama bu da kesin bir çözüm değil. Turkcell bunu çözer mi orası da muamma.
  • Merhaba Arkadaşalar konuyu okudum. Bize hangi seçeneği önerirsiniz ?

Biz Balıkesirde Merkezde 2 arkadaş öğrenci evinde kalıyoruz, kaldığımız sokakta altyapı yok.
    Ama telefonlar 4.5g çekiyor. Arkadaşımın hattı Turkcell benim ki turktelekom telefonda rahat 30+Mpbs Down/ 10+Mbps Up hızlar görebiliyoruz.
    Malum Telefon paketlerinde Gblar yetmiyor.

Eve Superbox almayı düşündük. Şimdi sorun şu Kotalı paket alsak hız iyi olucak sonrasında yavaşlayacak,hem kotalı paketlere huawei modem veriliyormuş anlaşılan daha sorunsuzmuş.
    Bizimde bütçemiz 100gb kotalı olana yetiyor. 100gb sonrasında ağ kalitesi olarak yani ping gibi sıkıntı yaşar mıyız. (2 arkadaş) yoksa saedece hız mı yavaşlar ?
    yoksa hiç kotalı girmeyip. ZTE modeme katlanıp "Superbox Fırsat 10 Mbps İnternet sınırsız" paketini mi alalım ?

Bu arada aylık veri trafiğimiz 100gb nadir geçeceğini düşünüyorum.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoRdGangSter -- 16 Ekim 2019; 14:34:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LoRdGangSter

Merhaba Arkadaşalar konuyu okudum. Bize hangi seçeneği önerirsiniz ?

Biz Balıkesirde Merkezde 2 arkadaş öğrenci evinde kalıyoruz, kaldığımız sokakta altyapı yok.
    Ama telefonlar 4.5g çekiyor. Arkadaşımın hattı Turkcell benim ki turktelekom telefonda rahat 30+Mpbs Down/ 10+Mbps Up hızlar görebiliyoruz.
    Malum Telefon paketlerinde Gblar yetmiyor.

Eve Superbox almayı düşündük. Şimdi sorun şu Kotalı paket alsak hız iyi olucak sonrasında yavaşlayacak,hem kotalı paketlere huawei modem veriliyormuş anlaşılan daha sorunsuzmuş.
    Bizimde bütçemiz 100gb kotalı olana yetiyor. 100gb sonrasında ağ kalitesi olarak yani ping gibi sıkıntı yaşar mıyız. (2 arkadaş) yoksa saedece hız mı yavaşlar ?
    yoksa hiç kotalı girmeyip. ZTE modeme katlanıp "Superbox Fırsat 10 Mbps İnternet sınırsız" paketini mi alalım ?

Bu arada aylık veri trafiğimiz 100gb nadir geçeceğini düşünüyorum.

Teşekkürler.
    oyun için değil kafanızda bulunsun

• 2 aydır kullanıyorum modemi çıkarıp attım telefondan daha hızlı ve sorunsuz bağlantı kullanıyorum yazın yazlığa memlekete giderken götürürüm diye aldım ama kablolu internetin yerini tutmuyor

Online oyun oynayan arkadaşlar uzak durmanizda fayda var gecikme çok yüksek ve stabil değil unutmadan turkcel diye alıyoruz ama kesinlikle mobil hattımin yanından dahi geçemez onceliklendirmeyi bulan arkadaşa selam olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar bende superbox aldım fakat sorun su ki 20 megabit istedim 10 yaptılar 1 ay bekleticeilermiş yine ve de Huawei istediğim modem zte geldi şuan için 11 mgbt alabiliyorum ama ilk ay 500gb hediyede yüklendiği halde hala 10 megabit ten kullandırma ya devam ediyor yani sorun var ve bu sorunu Turkcell kabul ediyor fakat sorunun çözümü olarak arada hız testi yapın internet kullanırsanız o 500gb dan gider böyle bı sorun varmı diyorum var diyorlar peki neden ben böyle bı sorun yüzünden bekliyeyim diyorum prosedür böyle diyo madem böyle bişey var 500gb verme ceza almak için yapılan oyundan başka bişey değil

• quote:

Orijinalden alıntı: tuzsuz_deli_bekir

Siz yine 300 tl'lik cayma bedeli ile ucuz yırttınız.
    Artık yeni bir kural daha geldi, ilk ay için pakede 500gb'lık bir paket tanımlıyorlar.
    şöyle yazıyor :

"Kampanyaya katılan müşterilerimize ilk ay 500GB faydası tanımlanacaktır. Müşterilerimize tanımlanan ilk ay 500GB ek internet faydası yeni tesis hat alarak pakete sahip olan müşterilerimiz için geçerlidir.Kampanya süresi dolmadan kampanyadan ayrılan abonelere erken iptal bedeli yansıtılacaktır. Abonelerin kampanya boyunca aldıkları ek internet faydasının aylık bedeli abonelerin kampanyadan faydalandıkları süre boyunca aldıkları toplam indirim bedeliyle birlikte yansıtılır. Cayma halinde lk Ay 500GB Paket fiyatı 449TL’dir."

Yani aslında pratikte müşterinin pek de faydasına olmayan (ilk ay 500gb ek paketi kim ne yapsın), tek amacın cayanlara ekstradan 450 tl daha geçirmelerini sağlayan bir değişklik.

Yani geçen ay 300 tl cayma bedeli ödeyip çıktınız ama bu ay çıksaydınız 750TL ödeyecektiniz.

Resmen boş meydanda at koşturuyor adamlar.

Superbox, forumdaki bazı şakşakçıların aksine, sadece ve sadece BAŞKA ÇARENİZ YOKSA kullanılacak bir üründür.
    Kablolu bir bağlatı altyapınız yoksa, ya da yüksek Upload hızını ihtiyacınız varsa kullanılır.
    Diğer tüm duurumlarda hem fiyat/performans olarak Vdsl, Kablonet, Fiber internet gibi şeylere yönelin.
    Söylendiği gibi, ne oyunlardaki ping süresi kablolu bağlantılardan iyidir ne de stabilitesi.
    Bir de üsüne tüm bunlar tamamen lokasyon bazlı. Yani 1 sokak ötde her şey çok iyi iken, bir sokak altta her şey çok kötü olabiliyor.
    Pahalılığını da en sona koyayım.

500GB ek paketle müşteri soyuyor adamlar, sinirlerim oynadı yeminle.
    Sattıkları rezil modem cabası. Ben telefon hattıyla 60-70 ping alırken bu modemle niye 150 ping alıyorum biri bana bunu açıklasın!

• Turkcell yine beni bekletmeye devam ediyor bı işi de düzgün olsa dişimi kırıcam

• Forum aglama duvarina donmus ,
    Bu memlekette teknopat dolu oldugu muddetce , bu ve benzeri sirketlerin burnu surtmez
    Yil 2019 , adam 10mb baglanti icin 150 TL ucret odemek icin siraya giriyorsa suc hizmet verende degil , tuketicidedir
    Ne is yapar , ne hizmet satar ne gibi bir ihtiyac halindedir de bu fahis fiyat icin siraya girer
    Bugun en begenmediginiz alt yapi bile sizlere bu sistemden cok daha ucuza dusuk ping sureleriyle deli gibi hizmet veriyor zaten
    Memlekette afadersiniz kek cok oldukca , turkcell de nereden sizi opucegini sasirir
    Su sistem ciktigindan beri 30 kez tuketici aleyhine sozlesmeleri yenileyip , bir taraflarindan paket uyduruyorlar...
    Yuksek upload hizlarina ihtiyaciniz varsa bu modem sizler icin uygundur / uygundu !!! ( 4.5 g sinirsiz paketler alima kapatilmadan once )
    Fakat oyun oynamak , iki tane film izlemek icin bu hizmete bu fahis fiyati odemek bilgini is bilmezlik aymazliktir
    Yakinda turkcell mevcut hizmet icin aylik 1.000 TL uyelik ucreti alicagim dese yeridir
    Pesin Not : mevcut altyapisi olmayan arkadaslari simdiden tenzih ederim , gereksiz polemik olmasin
    Kendimde sinirsiz paket kullanicisiyim gayette memnunum
    Fakat bize girmedi diyede baskalarina girsin istemem , suanda diger mevcut modemde ihtiyacim oldugu halde sinirsiz paket upgrade edemiyorum (
    Zte degil daha da kotuleri gelicektir bu kafayla )
    Anasinin babasinin uzerinden indirimli abanolik kovalayan mi ararsin , oyunda ping yedigi icin zirlayan mi ararsin , hey allam yaaaaa
    Bu kadarmi bos vaktiniz var , bu kadarmi gelicek kaygilarindan uzak rahat yasiyorsunuz
    Ne sansli , ne varlikli bir toplum olduk walla sasip kaliyorum dertlerinizi gordukce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mixolydiantr -- 16 Ekim 2019; 19:27:50 >

• Shsjjs ne aglicam bastım btk ya şikayetimi turkcelle de yolladım şirketin zaten bı sekil kendine getiririm ama tek sorun neden böyle ugrastiriyo hshsh hat aldım hat istemediğim paketten açıldı black pakete gecirirene kadar 10 gün arada bı arama yaptım belki sorunu gidermislerdir diye superbox aldım yine yanlış pakete geçirmişler ama bu sefer ugrasmicam 1 ay kullanır geçerim ama bu 4.5g hızında 500gb in hakkında çatır çatır alicam ve bu benim hakim hshdhs gerekirse herşeyi yaparım ben yanlış yapılan şeye güzel cevabımi her zaman vermisimdir yine veririm

• Bu arada evimde 24mgbt internet var ama ayın dokuzunda saha dolabınin açık olması nedeniyle internetimin içine ettiler ve ben 2 gün uğraşmamak için ve D-Smart in o saçma müziği ve saçma müşteri hizmetleriyle uğraşmamak için bunu aldım ve daha önce 3 kere sözleşmeli olarak uygun fiyata kullandığım sözleşmeyi özür dileyerek fesh ettirdim ama şirketi bırakmam

• mixolydiantr M kullanıcısına yanıt
    hocam forumda Superonline fiber kullanan arkadaş vardı 25mbps. Yanlışlıkla arkadasın hızına bir şey olmuştu 800 download alıyordu. İşte isteseler altyapı var :))

• tuzsuz_deli_bekir kullanıcısına yanıt
    Evet hocam o yazıyı bende gördüm o yüzden bayiden kapatmadan ne kadar ücret çıkacağını söyleyip imza aldılar.Şikayet çok olunca millet kaçmasın diye mesela ben 750tl ödeyecek olsam mejbur kullanmaya devam ederdim. Altyapısı olmayan insanlar için mantıklı superbox onun dışında gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mixolydiantr

Forum aglama duvarina donmus ,
    Bu memlekette teknopat dolu oldugu muddetce , bu ve benzeri sirketlerin burnu surtmez
    Yil 2019 , adam 10mb baglanti icin 150 TL ucret odemek icin siraya giriyorsa suc hizmet verende degil , tuketicidedir
    Ne is yapar , ne hizmet satar ne gibi bir ihtiyac halindedir de bu fahis fiyat icin siraya girer
    Bugun en begenmediginiz alt yapi bile sizlere bu sistemden cok daha ucuza dusuk ping sureleriyle deli gibi hizmet veriyor zaten
    Memlekette afadersiniz kek cok oldukca , turkcell de nereden sizi opucegini sasirir
    Su sistem ciktigindan beri 30 kez tuketici aleyhine sozlesmeleri yenileyip , bir taraflarindan paket uyduruyorlar...
    Yuksek upload hizlarina ihtiyaciniz varsa bu modem sizler icin uygundur / uygundu !!! ( 4.5 g sinirsiz paketler alima kapatilmadan once )
    Fakat oyun oynamak , iki tane film izlemek icin bu hizmete bu fahis fiyati odemek bilgini is bilmezlik aymazliktir
    Yakinda turkcell mevcut hizmet icin aylik 1.000 TL uyelik ucreti alicagim dese yeridir
    Pesin Not : mevcut altyapisi olmayan arkadaslari simdiden tenzih ederim , gereksiz polemik olmasin
    Kendimde sinirsiz paket kullanicisiyim gayette memnunum
    Fakat bize girmedi diyede baskalarina girsin istemem , suanda diger mevcut modemde ihtiyacim oldugu halde sinirsiz paket upgrade edemiyorum (
    Zte degil daha da kotuleri gelicektir bu kafayla )
    Anasinin babasinin uzerinden indirimli abanolik kovalayan mi ararsin , oyunda ping yedigi icin zirlayan mi ararsin , hey allam yaaaaa
    Bu kadarmi bos vaktiniz var , bu kadarmi gelicek kaygilarindan uzak rahat yasiyorsunuz
    Ne sansli , ne varlikli bir toplum olduk walla sasip kaliyorum dertlerinizi gordukce
    Söylediklerinizi kimse fark etmemişti zaten, nasıl aydınlandım anlatamam.
    Zaten buradaki herkes mağaradan yeni çıktığı için turkcell övüyordu devamlı, çünkü daha önce hayatlarında internet görmemişlerdi değil mi ?

Peki hocam insanlar bu sisteme karşı ne yapsınlar ? Var mı bir çözüm öneriniz ?
    Başka ülkeye mi taşınalım, sorumsuz ttnet'e/müşteri hizmetleri olmayan turk.net'e mi geçelim ?
    Yoksa sadece herkesin bildiği şeyi söyleyerek farklı olmaya mı çalışalım ?
    Bir tek büyük resmi siz mi görüyorsunuz ?

10 yaşından büyük olan herkes az çok farkında zaten memleketin halinden. Buradaki çoğu insan da alt yapısında sorun olduğu için bu hizmeti seçmiş. Forumda sizin tabirinizle "teknopat" olan insan sayısı tahminimce bir elin parmak sayısını geçmez. Ama o "teknopat" arkadaşlar da istediği hizmete istediği kazık fiyatı verir, alır. Bu sizi ilgilendirmez.

Ayrıca son olarak "Anasinin babasinin uzerinden indirimli abanolik kovalayan mi ararsin" cümlesine ithafen şunu söylemek istiyorum size : haddini bil arkadaşım !!!
    Babam diyaliz hastası olduğu için %90 engelli raporu var ve birçok kurum adama bu şekilde indirimli "abanolik" sağlıyorsa bu fırsattan faydalanmanın neresi suç ?
    Bir markete gittiğinde almak istediğin ürün indirimde olunca "wovvv wovvv hayır adamım alamam bu ürünü, prensiplerime aykırı" mı diyorsun ?
    Düşmanımın başına vermesin şeklinde tatlı su hümanisti tarzı konuşmayacağım sana, o yüzden umarım en yakınının başına bu diyaliz belası gelsin bir önce.
    Gelsin ki insanların ne zorluk çektiğini anla, ufak bir indirimden faydalanmanın aslında büyütülecek bir şey olmadığını anlayabilecek kadar empati kurabilme kapasitesine eriş.

Site donanımhaber olunca herkesi ölücü zannetme ve bir laf söylediğinde insanların nasıl tepki verebileceğini bir düşün.
    Sonuçta :

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barkar -- 16 Ekim 2019; 22:49:37 >

• barkar kullanıcısına yanıt
    Güzel yazmışsınız
    Barkar kardesim
    Oncelikle sozlerim size degildi , yanlislikla olsada rencide ettiysem ozur dilerim
    Sevgiler , saygilar

• Merhabalar;
    Geçen hafta superbox aldım ve 2 gün sonra modem kitlenmeye başladı yani donuyo on off tuşundan off a getirsemde yine ışıklar aktif ama net olmuyor.Neyse müşteri hizmetlerinden kayıt oluşturdum ve yeni modem ile değiştirdiler ve az önce yine modem aynı sorunu yaptı.Bu sorunla karşılaşan varmı acaba donma sorunu neyden oluşuyor bu modemlerde teşekkürler...

elinize sağlık güzel anlatmışsınız ama merak etmeyin çok geçmeden yeni birisi gelip akıl vermeye kalkacaktır
    yahu bu insanlar ne zannediyor ,bir kendileri akıllı diğerleri aptal mı ?

biri gelir ben olmasam yandınız gelişmeleri sadece ben haber veriyorum der ,bir diğeri gelir siz aptalsınız bu kadar para verilir mi der
    burası yardımlaşma forumu mu ,yoksa birileri üzerinde stres atma forumu mu nedir anlamadık

konuya gelirsek ;
    yaşanan sıkıntıları duydukça hayretler içinde kalıyorum ,acaba bu sorunların ana kaynağı 10 mbitt için verilen modemler mi ?
    ben 20 mbitt aldım kule tip modem verdiler ve hiç sıkıntı yaşamadık (oyun konusunu bilmiyorum ,oynamadığım için) ,test ettiğimde ping 25-30 üzerine hiç çıkmıyor ,hız ise 20 / 5 tam olarak alıyorum
    Soylediklerinize sonuna kadar katiliyorum bu konuda bi kac kisi var konuya sadece ya insanlari kizistirmak icin yorum yapiyorlar sacma sorular soruyorlar 1 tb sinir varmi 4 lokasyon var almayin vs (aslinda oyle birsey yok)yada hic birsey dahi yazmiyorlar uzaktan bakip bakip faydalari yararli seyleri bilgi edinip edinip gidiyorlar kotu yorumlari genelde superbox kullanmamis daha tecrube bile edinmemis kisiler yapiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-126D2940A -- 17 Ekim 2019; 7:26:36 >
  • 
Sayfa: önceki 264265266267268
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.