Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.813
Cevap
136
Favori
183.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurrsenn -- 19 Ocak 2019; 1:17:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar bende aldım artık ama modemin arayüzüne erişemiyorum yani "admin -superonline" yazmama rağmen erişim yapamıyorum otomatik değişiyor galiba bilgisi olan varmı ;?
  • KokanAyak kullanıcısına yanıt
    Kullancı adı: admin

Şifre: kendi belirlediğiniz wifi şifresi, yani wifiye bağlanırken kullandığınız şifre

• pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    tıvester T kullanıcısına yanıt
    1

Evimdeki eski adsl modemi ile superbox modemi arasında kablosuz köprüleme yaparak Wifi ağını genişletebilir miyim?

2

Benim superbox ta kablosuz bağlandığımda kabloya göre çok daha fazla hız alıyorum. Bir kaç tane değişik kablo ile denedim. Sizde de böyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labibi -- 19 Ocak 2019; 10:48:14 >
  • labibi L kullanıcısına yanıt
    Modeminizin köprü özelliği varsa superbox ın en alttaki wan yazan lan portuna kabloyu takın, modemin de internet yazan veya başka lan portu varsa ona takarsanız bağlantı sağlarsınız büyük ihtimalle.

Kablo kullanmadığım için kablo ile kablosuz arasındaki bağlantı farkını bilmiyorum.

Evinde bulunan eski adsl modem köprüleme (acces point) işlemine uygun ise wifi ağını genişletebilirsin, burda yine sizin modemin kalitesi fark edecektir ki bağlantı sağlam olsun. Bence yeni nesil 5ghz destekleyen accespoint alın 2020'de 5g'ye geçince oldukca işinize yarayacaktır.

Kablonuz cat6 olmasına dikkat edin, eğer kablonuz kaliteliyse ve hala aynı sonuçları alıyorsanız arayıp modemminizi değiştirmenizi talep edin büyük ihtimalle etherneti bozuktur.
  • calmurat C kullanıcısına yanıt
    usta olur da bağlatırsan bunu buraya da ben de merak ediyorum şu hız konusunu. bulunduğum yerde turkcell telefondan 4,5g çekiyor. hızı 9mbit ile 22 mbit arasında değişiyor evin çeşitli yerlerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaaHavle

Bu arada başka bir konu; superbox hattı başka mobil modemde çalışmıyor.
    Başka bir hat da superbox modemde çalışmıyor.
    Yabancı ülkelerde de durum aynı.
    Yabancı ülkelerde yazılımı kırıp başka hat çalıştıranlar var.
    Ama o çok önemli değil asıl önemli olan superboxa takılı sim kartı başka mobil modemde çalıştırabilmek.
    Bende pille çalışan kredi kartı büyüklüğünde mobil modem var hattı onda çalıştırabilsem süper olurdu.
    Seyahatlerde sınırsız interneti yanında taşımak çok iyi olurdu.
    Haa o o şekil çalıştırır bu bu şekil çalıştırır ama lakin öyle değildir.

Başka hattın Superbox modemde çalışmadığına emin misiniz, kendiniz denediniz mi? Superbox modemin başka sim kart ile çalıştığı ancak Superboxtaki sim kartın başka cihazda çalışmadığı söylenmişti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• spacenet S kullanıcısına yanıt
    Denedim çalışmadı başka hat.

• Superboxı başka bir şehirde çalıştırıyor. Şuan başka bir şehirde kullanıyorum. Yani adrese sabit değil demektir.

• Arkadaşlar dün superbox'a başvuru yaptım, 1-2 gün içinde bağlamaya gelirler dedi turkcell çalışanı ama hala gelen giden yok.

Acaba benim iş pazartesiyemi kaldı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skylinegti -- 19 Ocak 2019; 20:18:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • skylinegti S kullanıcısına yanıt
    Benim superboxı cumartesi akşam 22:00 da kurmaya gelmişti. Bayiinin çalışma düzenine bağlı biraz. Pazar çalışmıyorsa pazartesi gelir. Gelmeden önce arıyorlar zaten. Müsaitseniz şu saatte gelecegüz diye.

• Evdeki eski Modemlerin markaları zyxel ve TP link.

Superbox'a cat6 kablo bağladım. Switche taktım. Switchten çıkan 2 kabloyu eski modemlerime taktım.

Superbox evin kuzey cephesinde. En iyi orada çekiyor.

Eski modemin biri güney cephedeki odada. Diğer eski modem çatı katında. ( ev dublex) tekrar edeyim: modemler arasındaki bağlantıyı kablo ile sağladım. Her biri tatmin edici hızda çalışıyor.

Benim sorunum şu: çatı katında iken oradaki modemin Wifi ağına bağlanıyorum. Alt kata, superbox ın olduğu odaya girdiğimde telefonum hâlâ çatı katındaki modemin Wifi ağında bağlı kalıyor. Sinyal alt kata zayıf geliyor tabii ki. Telefon daha güçlü sinyal veren daha yakındaki modeme otomatik geçmiyor. Manuel ayarlamak zorunda kalıyorum.

Hangi Wifi kaynağına daha yakın isem ona otomatik bağlanmasını sağlamanın bir yolu var mı?

Telefonun ayarlarından bir değişim yapılacağını sanmıyorum sonuçta cihaz çekiyorsa bağlı kalır.
  • Arkadaşlar merhabalar

Ben super box 50 GB olan paketi 99 tl den eylül ayında almıştım.

bu yıl kota aşımında hızın 10mb e düşeceğini hem sizlerden hemde müşteri hizmetlerinden öğrendim ama az önce paketimin 10 gb kaldığını ve 10 gb bittiğinde hızımın 5kbps ye düşeceğini yazan bir mesaj aldım. paketimin yenilenmesine daha 5 gün var.son durum nedir neden böyle oldu bilen gören var mı acaba?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
  • merhaba bu ürünü nasıl güncelleyebiliriz ?
  • benim bulundugum yerde de altyapi yok.10 mbit alanlar memnun mu? ekonomik degil fakat mecburum.

10 mbit alanlar sorun yasadiniz mi?

Çatıdaki modemin ayarlarını kurcalayın. Bazılarında memnzil ile ilgili ayarlar oluyor. En düşüğe çekip deneyebilirsiniz.
  • Hiçbir sorun yaşamadım şuan 25inci günümdeyim toplam 170gb kullanmışım
  • quote:

Orijinalden alıntı: gegehthtvsshas

Hiçbir sorun yaşamadım şuan 25inci günümdeyim toplam 170gb kullanmışım
    altyapi olsa hic bulasmicam cunki ciddi anlamda pahali birde taahhut 24 ay. cayma hakki durumu nasil ?

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.