Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.813
Cevap
136
Favori
183.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben o şeye 290 lira veriyorsam bir zahmet parasının hakkını versin 80 az o fiyata göre. Benim için öyle yani. Kablo geldiği zaman görecez ne halt yiyecek.

İzler sıkıntı olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • labibi L kullanıcısına yanıt
    ben superbox için evimde ADSL veya fiber altyapısı olmadığı için başvuru yaptım. Ancak Turkcell'i aradığımda turkcell telefon hattım 4.5g çekmesine rağmen superbox altyapısı olmadığı söylendi. Bu durumda bu paketi alamadım. Nedeni ise Turkcell normal ses hatları ve superbox hattının farklı 4.5g baz istasyonlarını kullanmasıymış. Başka adresten başvursam bile kendi evimde bu hattı kullanamayacağımı söylediler.

Çok emin olamadım ama böyle dediklerinden bende vazgeçmek zorunda kaldım. Bu durumda olup kullanan varsa beni de bilgilendirebilir mi?
  • arkadaşlar az önce müşteri hizmetlerini arayıp bilgi aldım.

10 mbps sınırsız 159 tl devam
    50 gb kotalı 159 tl devam

İndirimli 119 tl olayı ise 10 mbps sınırsız olan paket olmuyormuş. Sadece 50 gb kotalı pakette uygulanabiliyormuş.
  • calmurat C kullanıcısına yanıt
    Bulunduğunuz bölgede süperbox kullanan tanıdık var ise evinize getirip deneyin oluyorsa eğer başka adresi gösterip cihazı alırsınız. Bu şekilde yapan çok kişi var müşteri hizmetlerine siz bakmayın operator değil robotlaştırılmış onlar : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tıvester -- 15 Ocak 2019; 9:20:25 >
  • tıvester T kullanıcısına yanıt
    ne yazik ki superbox kullanan bir tanidigim yok. Istanbul Cekmekoy Tasdelen civarinda oturup superbox kullanan varsa superbox durumu nedir? paylasirsa sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • notebookmania N kullanıcısına yanıt
    evet o paket yılbaşından önceydi, evinde internet hizmeti alamayanlar için indirim.Hatta bu paket 99tl idi o zaman 50gbden sonra 8mbps veriyordu ama yılbaşından sonra kotadan sonra paket durur diye başvurmamıştım sonra müşteri temsilcisi arayıp önerince kabul ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gegehthtvsshas -- 15 Ocak 2019; 12:10:34 >
  • Arkadaşlar deneyen oldumu bilmiyorum. Bu superbox modemi başka bir adreste kullanan oldumu. Yani evinde kullandığında bağlandığı baz istasyondan başka bir baz istasyona bağlayıp kullanan oldumu.
    Adrese hizmet veren baz istasyona sabitlemiş olabilirler modemi. Bunu anlamaya çalışıyorum ama o konuda kullanıp bilgi paylaşan göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gegehthtvsshas

evet o paket yılbaşından önceydi, evinde internet hizmeti alamayanlar için indirim.Hatta bu paket 99tl idi o zaman 50gbden sonra 8mbps veriyordu ama yılbaşından sonra kotadan sonra paket durur diye başvurmamıştım sonra müşteri temsilcisi arayıp önerince kabul ettim
    siz yıl başından sonra mı aldınız hocam
  • Tek bir baz istasyonuna sabitleme mümkün değil. Böyle bir şey yaparsa cihazı da sadece bir baz istasyonu ile çalışmaya sabitlemesi gerekir ki zor iş biraz. Hani ayar işini yaparlar ama verimli olmama durumu var. Benim evimde mesela şehirdeki tüm baz istasyonlarının sinyali geliyor, hangisine sabitleyecekler? Her odada hatta odanın farklı yerinde, hatta aynı yerde baz istasyonu değişimi yapabiliyor. Ondan dolayı öyle bir sabitleme olayı yapmıyorlardır.

Baz istasyonunun yük durumunu biliyorlar ki, buna göre kullanım yoğunluğu yani yükü yüksek bir baz istasyonunda Superbox hizmeti vererek daha fazla yüklemek istemezler. Sıkıntıya sebep olur bu. Ya da istasyonda fiber bağlantı şartı ya da ekstra bir cihaz ya da frekans kullanmayı şart koşmuşlardır, o yoktur. O yüzden bazılarına SuperBox altyapısı yok vs. deniyordur.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    ayirmalari ekstra maliyet olur diye dusunmeme ragmen operator kendinden emin bir sekilde bu bilgiyi verdi. ama bana da cok mantikli gelmedi. dedigin nedenlerden oturu sebeke uygun olmayabilir ama yine de emin olamadim.

telefonla yaklasik 20 mbps hiz aliyorum ve superbox da zaten 10 mbps lik paketi yapmayi dusunuyorum. baska adresten basvursam su anki evimde kullansam bir sikinti yasar miyim onu bilemedim. riske girip olmazsa iptal bedelini veririm diye de dusundum ama taahhut bozmada da cok ucret istiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Tek bir baz istasyonuna sabitleme mümkün değil. Böyle bir şey yaparsa cihazı da sadece bir baz istasyonu ile çalışmaya sabitlemesi gerekir ki zor iş biraz. Hani ayar işini yaparlar ama verimli olmama durumu var. Benim evimde mesela şehirdeki tüm baz istasyonlarının sinyali geliyor, hangisine sabitleyecekler? Her odada hatta odanın farklı yerinde, hatta aynı yerde baz istasyonu değişimi yapabiliyor. Ondan dolayı öyle bir sabitleme olayı yapmıyorlardır.

Baz istasyonunun yük durumunu biliyorlar ki, buna göre kullanım yoğunluğu yani yükü yüksek bir baz istasyonunda Superbox hizmeti vererek daha fazla yüklemek istemezler. Sıkıntıya sebep olur bu. Ya da istasyonda fiber bağlantı şartı ya da ekstra bir cihaz ya da frekans kullanmayı şart koşmuşlardır, o yoktur. O yüzden bazılarına SuperBox altyapısı yok vs. deniyordur.
    2011 yılında Turkcell hattına Evturkcell adı altında uygun fiyata dakika paketi alıştım. Sadece kayıt yaptığın konumda arama yapınca ev Turkcell anonsunu duyunca o paketten düşerdi. Üniversitede falan arayınca normal dakika paketinden düşerdi. Sinyal aldığın baz istasyonlarını tanımlayıp onun haricinde kullandırmama gibi bir durum istese yapar. Ama şuan süperboxta böyle bir durum yok. Öyle birşey olsa sözleşmede yada detaylarda bildirmesi gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sssss5 S kullanıcısına yanıt
    Tabii ki yapabilir ama o zaman bir dakika İnternet kullanırım beş dakika kullanamam. Telefonun Turkcell'in seçtiği baz istasyonuna bağlanmasını beklemem gerekir İnternet kullanmak için. Ha cihaza sadece şu eNodeB bağlan diye bir ayar yapar ve şebeke de bunu tanırsa o zaman sıkıntı olmaz. Kafasına göre sık sık istasyon değiştirmiş olmaz. Tabi oda ya da yer değiştirdiğimde de hiç çekmeyebilir o zaman da. Hani sinyalin çok iyi ve tek istasyondan alınması lazım biraz onun için. Benimki 5 KM mesafedeki köydeki istasyondan bile sinyal alabiliyor. :D Muhtemelen hizmet de vermezler böyle yerlere öyle bir şart olursa.
    20 Mbps alıyorsunuz ama hangi frekanslardan? 20 Mbps baz istasyonunun kapasite kullanımının yüksek olduğunu gösteriyor gibi. Hani iki kişi de SuperBox 10 Mbit alsa bu 20 Mbit de gidecek. O yüzden o baz istasyonuna SuperBox müşterisi istemezler.
    bir turkcell iletişim merkezine gidip konuşun.
  • mesajınızı aldım ama özel mesaj yazma yetkim olmadığı için cevap yazamadım. ilgiliniz için teşekkür ederim.
    normal ses hattinda telefonum 2 3 dis falan cekiyor o yuzden 4.5g 20 mbps oluyor diye dusunuyorum. yoksa baz istasyonuna yakin olsam daha yuksek hizlar alabilirdim. ve operatorun bana soyledigi superbox destekleyen ayri baz istasyonlari varmis ve telefonun her baglandigi baz istasyonuna superbox baglanmiyormus. bizin eve yakinda superbox in baglanabilecegi baz istasyonu yokmus. ancak telefonla 4.5g baz istasyonuna baglanabiliyorum.

Bu superboxın baz istasyonla sınırlanabileceği teknik olarak mümkün. Bu konuyu tartışmıyorum. Varsayımlarıda tartışmak istemiyorum bilgi kirliği olmaması için.
    Soru çok net başka bir adreste deneyen oldu mu?
  • hem superboxı hem turkcell telefon hattı olan arkadaşlar turkcell telefon hattı hızı ile superbox hızını karşılaştırabilir mi? yani ben şunu merak ediyoruM: telefonla speedtest yaptığım evde 50 mbps download görüyor isem superboxta kaç göreceğim?
  • notebookmania N kullanıcısına yanıt
    Aralıgın son haftası aldım hatta buraya da yazmıştım millet alsın diye zamanı geçti sanırım

• Sanırım başka adreste deneyen olmadı henüz.
    Hafta sonu şehirler arası seyahat etme durumum var o zaman deneme yapayım ben.
    Hatta araba seyahat halindeykende denemeyi düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.