Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.811
Cevap
136
Favori
183.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zaten bu zihniyet yüzünden kota olayı var komşu benden istese şahsen az ye int al derim yok öyle yama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Yaptığınız suç ve firma bunu anlayabilir ayrıca 10 mbps kaç kişiye yetecek? bunun gibi düşük hızların verilmesinin nedeni bu internet paylaşımı
    Firmanın bunu anlaması kolay kullanıma ve kaç cihaz bağlı olduğuna bakarak aboneliğinizi iptal edebilir böyle hakları var herhangi bir firmadan hizmet alırken 3-5 tb gibi bir kullanım yapsanız bile sizin aboneliğinizi iptal etme hakları var
    adam alt üst daire demiş belki tek hane aile içi kullanacaklar tüm mahalleye yayın yapıyormuş gibi yermenin anlamı yok

• Arkadaşlar özür dilerim, uyarınız için de teşekkür ederim.

Kullandığımız tarifelere bakıldığında, hiçbir izahı olmayan AKN uygulaması, yapılan hız kısıtlamaları, boş port sorunu, uzak dağ köy demiyorum şehrin merkezindeki binaya getirilemeyen altyapı, bunun üzerine istenen fahiş ücretler, kanuna rağmen yapılan ihlaller, haklı istek ve taleplerimizin yetkili kurumlar tarafından gözardı edilmesi malesef yaşadığımız gerçekler.

Malesef, işi olan olmayan , az veya çok kazanan herkes bu haliyle yüksek faturalara katlanıyoruz. Ben de isterim sınırsız, AKN olmadan, asgari ücretin 50'de 1'i fiyatla fiber internet alıp evime birbirinden bağımsız 2 ayrı hat kurmayı.

Bizim yapabileceklerimiz sınırlı ama olsun, daha iyisini talep etmek, yeri geldiğinde arz talebi tüketici lehine çevirmek, kraldan çok kralcı olmamak meselâ benim aklıma gelenler bunlar.

Alt üst daire dediğim yukarıda Annem ve Babam altta biz. Kotalı telefon internetleri var onu dahi bitirmiyorlar, çok kullanınca yüksek fatura geleceğini zannediyorlar. :)

Konu, "komşu, az ye, yağma, bu zihniyet, bu kafa yüzünden kota uygulaması var"a kadar geldi. Cevap vermesem de olurdu.

Anlayışla, herkese güzel paylaşımlar.

• PVH kullanıcısına yanıt
    192.168.8.1 adresine gir. Ayarlarda var değiştirme.

• hocam şöyle acıklıyım ben izmirde yazlık bölgede yaşıyorum ve bulunduğum yer 16mbs adsl altyapısı var ve bana maks verilen hız 10 -8 arasındaydı ben yıllarca 150gb kota 70 tl para ödedim ve benim gibi burada tonlarca adam var ben apartmanıma cekerim iyi anlaştığım komşularımla anlaşırım yada ailem ile 300 tl sınırsız alırım her daireye birer kablo adoptör ceker interneti veiririm cünkü bana hizmet veren yok önce hizmet vericekler sonra bizden düzen bekliyecekler bana hizmet veren olsa ben neden böyle bişeye başvuruyim şu fiyatları görmüyormusunuz normalmi ben 160 tl ödüyorum şuan ve benim elektrik suyumdan fazla bu rakam ama mecburum cünkü bana getirilen bişi yok kaç defa ben dilekce yazdım tınlayan yok neymiş merkeze 60 km mesafede değerlendirilecekmiş falan filan yapmayın arkadaşlar ya bu şöyle bişi olur ortak eve cıkmak gibi herkez payına düşeni verip kullanıcak okdr sanki ayriyetten firma kurup internet dağıtıcaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: LaaHavle

192.168.8.1 adresine gir. Ayarlarda var değiştirme.
    Teşekkürler hocam fakat giriş yapamadım. Şifreyi bilmiyorum. Modemin altında yazanıda kabul etmiyor
    kullanıcı adı: admin
    şifre: WiFi şifresini dene

benimki de kabul etmiyordu, cihazı resetlemek zorunda kaldım.
    sonra arayüze girerken gördüm ki şifreyi değiştirmek istiyor ve default olarak WiFi şifresi yapıyor arayüz. tabi bize bunu cihazı kuran arkadaş söylemedi, ben de evde değildim o sırada, müşteri hizmetlerini aradım şifre nedir bunun diye, onların da haberi yok bu durumdan, mecbur cihazı rsetledim tekrar kurdum.
    DoomBringer kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın da dediği gibi modemi resetlerseniz altta yazan şifreyle ilk girişi yapıyorsunuz. Wifi şifresini değiştirdiinizde modem arayüzüne giriş şifresi de wifi şifresiyle aynı oluyor.

• Arkadaşlar selam. Ben twitch'te yayın yapmak için superbox almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlardan bir ricam olacak. Aşağıdaki görselde olduğu gibi mevcut hızları ve twitch test programı ile twitch EU sunucularına kaç bandwidth alıyorsunuz zahmet olmazsa ölçüm yapabilir misiniz? Twitch için düşünen başka insanlar için de faydalı olacağını düşünüyorum.

Örnek:http://prntscr.com/lrvw74

Twitch Test Programı:https://r1ch.net/projects/twitchtest

Key'e ulaşabilmek için bir twitch hesabınız olması gerekiyor. Programdaki Get Key yazan yere tıklarsanız keyi kopyalayabileceğiniz sayfaya sizi yönlendirecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: DoomBringer

kullanıcı adı: admin
    şifre: WiFi şifresini dene

benimki de kabul etmiyordu, cihazı resetlemek zorunda kaldım.
    sonra arayüze girerken gördüm ki şifreyi değiştirmek istiyor ve default olarak WiFi şifresi yapıyor arayüz. tabi bize bunu cihazı kuran arkadaş söylemedi, ben de evde değildim o sırada, müşteri hizmetlerini aradım şifre nedir bunun diye, onların da haberi yok bu durumdan, mecbur cihazı rsetledim tekrar kurdum.
    Hocam denedim oda olmuyor.. Şaka gibi resmen
  • ya beyler bilsem ki şu 100 megabitli falan hızlara erişebileceğimi direk parayı basıp geçeceğim bıktım bu 8 megabit pingli çöp internetten.
  • Bana taahütsüz lamı cimi olmayan hatta 12 ay taahütlü 149tlye al sana 4,5G internet deseler hemen alırım hali hazırda zaten evimde 3 farklı isp ile cebelleşiyorum hiç birinden de iyi performans alamıyorum İstanbul'un göbeği Kadıköy'e fiber getirmeleri için başvurmadığım yer, dilekçe, kişi kalmadı ama getirmiyorlar müşterileri olup aylardır para ödedim yine getirmediler Telekom, Turkcell.

149tlye sınırsız ve taahütsüz bu hizmeti sağlasalar herkes alır, bu hizmetin gb ile hız ile artan bir maliyeti yok zaten hız belirtmiyorlar ne kadar olursa diyor bu da bir şark kurnazlığı malesef niye veriye meblağ artışı konuyor ki. Mobil internette komik komik limitlere inanılmaz fiyatlar ödediğimiz gibi bu da malesef insan soymak için düzenlenmiş rezalet fiyatlar.

Kötünün iyisine mahkum edilen bizler de artık haklı olarak hiç altyapı getirmeyenleri görüp komik hızlara da anlamsız paralar verince yapacak bir şey kalmıyor onlarda bunu sömürüyor bu fiyatlar ile.

Taahütsüz olmadığı için alıp deneyip alacağımız verimi de bilemiyoruz 24 ay kitliyorlar her şeyi çıkmak istesen bir kullanacağın kadar daha para alıyorlar. Elimiz kolumuz bağlı lütfen şu övmeleri bırakın yıl olmuş 2019 takım tutmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman5 -- 7 Aralık 2018; 14:58:22 >

• Grasyas01 kullanıcısına yanıt
    Alındı.. 826.mesaja bak. Bir altındaki test sonuçlarına da..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lene kullanıcısına yanıt
    tüm mesajları okudum. Ben vodofone ile 20 megabit üstüne çıkamıyorum burada. Turkcell daha iyidir ama 200 lere yaklaşamaz muhtemelen oturduğum yerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MirlivaVII

Arkadaşlar selam. Ben twitch'te yayın yapmak için superbox almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlardan bir ricam olacak. Aşağıdaki görselde olduğu gibi mevcut hızları ve twitch test programı ile twitch EU sunucularına kaç bandwidth alıyorsunuz zahmet olmazsa ölçüm yapabilir misiniz? Twitch için düşünen başka insanlar için de faydalı olacağını düşünüyorum.

Örnek:http://prntscr.com/lrvw74

Twitch Test Programı:https://r1ch.net/projects/twitchtest

Key'e ulaşabilmek için bir twitch hesabınız olması gerekiyor. Programdaki Get Key yazan yere tıklarsanız keyi kopyalayabileceğiniz sayfaya sizi yönlendirecektir.
    Dostum al buyur sirf senin icin eve gittim yaptim ben 2500 bitrate

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] ile yapuyorum yayiyi 3 gundur denemelerdeyim yeni basladim suana kadar hic bir sikinti gormedim almanya sunucusu kullaniyorum

• Sino_0 kullanıcısına yanıt
    4,5g de fiyatlar illa ki düşecek geçen yıla göre bile düştü fiyatlar, ortadaki sorun şu ki firmalar rekabet yerine kartel yapıyorlar ve kimse buna dur demiyor
    O zaman modeme arkasındaki rest tuşu ile reset atın.
    Resetten sonra şifre kutunun altında yazan şifre.
    Ayarlardan wifi şifresini kendinizin ayarlaması lazım.
    Ayrıca resetten sonra internete bağlanamama sorun olursa
    Yine güvenlik ayarlarından data hattının pin kodunu iptal etmeniz gerek.
  • gece 2-8 arası deneyen oldumu. 10 mbs sınırı kalkıyormu bu saatlerde acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaaHavle

gece 2-8 arası deneyen oldumu. 10 mbs sınırı kalkıyormu bu saatlerde acaba?
    Ayni ben geceleri bir degisiklik goremedim acikcasi bu gece test ederim

• Sino_0 kullanıcısına yanıt
    Sonucu yazarsan memnun olurum.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.