Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.812
Cevap
136
Favori
183.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Golden Gate

3 aydır akşamları sagolsun 1 mbps geçmiyordu.

Akşam saatlerinde turkcell 4.5g hizini 2. Ve 3. Öncelikli cihazlar için kesiyor. Aleti sadece 3g moduna aldım. 2 gundur 6 7 mbps hız veriyor bakalım. Birkaç gün daha deneyeceğim.

Olmadı forumda birkaç yöntem önerilmiş, onları deneyeceğim. 2 katı fiyata 10 kat yavaş internet. Altyapı olmadığı için bir nimet olarak gördüğümden yine de laf edemiyorum.

Aynı ortamda turkcell 25 liralık pakete sahip arkadaşım 3 mbps, platinuma sahip arkadaşım 53 mbps, lifecell li ben ise 36 mbps hız alıyorum. Turkcell kendi içerisinde öncelik sıralaması yapıyor. Yoğun saatlerde alt müşteriyi eziyor maalesef.
    Şerefli bir operatörde platinumdan bile daha öncelikli olmamız gerekiyor ama Turkcellde nerede.
    Az para versek neyse diyeceğim. Platinum paketlerin yüzde 90ından daha pahalı superboxun en düşük paketi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ccandan

Bu sorun bende olmaya başladı hayır 280 TL Sınırsız pakedi kullanıyorum 2-3 mi atıyor bizide o zaman 1 kim kime veriyor bu hızları anlamadım 12 aydır kullanıyorum ilk defa sıkıntı yaşıyorum devam ettiği taktirde iptal gideceğim gibi duruyor.

Appstore dan 1 mbit download yapiyor youtube dan 8k video izletiyor nasıl bir olay çözemedim
    Vallahi bende tiktok videosu acmiyor, netflixten 1080p oynatiyor. Program bazinda farkli bant kullaniyor namussuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Murat Burç M kullanıcısına yanıt
    Bende 10/5 kullanıyorum ama bulunduğum yerde çok fazla superbox kullanan yok, bir de yoğunluk yok, böyle olunca hem hız satın aldığım paketten biraz daha hızlı hemde hız düşmesi olmuyor hatta zte modem kullanıyorum. Bu modemin yaşanılan en büyük kronik sorunu, 1 milim bile yerini değiştirsem 4-5 megabit hız düşmesi yaşandığı oluyor

• Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    Ana vericisine uzaksanız tavsiye etmem, ilk 1-2 ay güzel hız alırsınız daha sonra yağmurda, rüzgarda hızınız çok düşmeye başlar. Kötü yanı yoğunluk hangi yöndeyse bir süre sonra verici yönünü o taraf’a çevirirler. Önceden benimde bulunduğum şehirde çok fazla o sistem ile çalışan internet firmaları var diye deneyeyim dedim ama 1 yıl sorun pek yoktu sonra sorunlar başladı ve bıraktım. Onların kullandığı sistem, yüksek hızda interneti satın alıp, onu tek merkezden verici yoluyla kablosuz olarak yüksek bir yerden dağıtılar ama sağlıklı bir sistem olmuyor, yağmur, fırtına sorun çıkarıyor, en ufak çatıda ki anten döndüğünde sinyal hemen gider, şimdi sorun yaşamıyorsunuzdur ama ilerleyen zamanlarda internete bile bağlamayacak duruma gelirsiniz

• Katxoy K kullanıcısına yanıt
    Bayağı araştırdık.
    Oğlumun arkadaşı yıllardır böyle bir sistem kullanıyor. Sorunsuz.
    Komşum 6 aydır kullanıyor, sorunsuz.
    Biz yeniyiz.
    Herşeyi sordum, çatıda anten oynarsa gelip ücretsiz yapıyorlar.
    Evde ki fiber de bile sorun oluyor 20 gün çözemiyorlar.
    Bunlara şu an muhtacız. Başka alternatif yok.

• Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    Alternatif olarak superbox kullanın derim çünkü çok sorunlu bir sistem oluyor dediğiniz. Air fiber olarak geçiyor, çatıya takılacak ürünlerin ücreti ve 1 aylık bağlantı ücreti ama siz’e getirdikleri ürünler kullanılmış, eski ürünler çıkıyor. Aynı ürün’ü internette 1 liraya satılıyor ise o firma siz’e 100’e satıyor. 7 yıl kullandım onu ama sadece firmayı zengin etmişim şimdi o firmanın önünden geçtiğimde kimse olmadığını anlayınca boşuna yıllarca kullanmışım dedim. 8 megabit internet 1 megabit upluod, aylık 70 lirayı görünce kullanmadığım için sevinmiştim. Kapasitelerinden fazla üye aldıkları an çökmeye başlıyor onların sistemi

• Katxoy K kullanıcısına yanıt
    Ema İnternet 20 mb 75 TL bedava.
    300 TL kurulum bedeli, sözleşme yok.

Süperbox 10 mb 160 TL.
    Ve bulunduğum yerden 3 - 5 arası alıyor.
    Ben Ema 'ya razıyım.
    1 yıla kalmaz altyapı gelir.
    Gelmezse benim interneti oğlana çanak ile göndereceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: myildizofficial

Evet benim hocam :)
    Arkadaşa superbox ı yolladım, ben düzgün kullanamadım bari o kullansın
    Gerçi benim altyapı geliş sebebiyle ihtiyacım da kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katxoy

Bende 10/5 kullanıyorum ama bulunduğum yerde çok fazla superbox kullanan yok, bir de yoğunluk yok, böyle olunca hem hız satın aldığım paketten biraz daha hızlı hemde hız düşmesi olmuyor hatta zte modem kullanıyorum. Bu modemin yaşanılan en büyük kronik sorunu, 1 milim bile yerini değiştirsem 4-5 megabit hız düşmesi yaşandığı oluyor
    Aynı şekilde. Odada düzgün konum bulucam diye takla atıyorum bazen. İnşallah seneye devam metmeyececğim bununla.

Altyapım yok sayılır yurttayım taşınabilir internet tavsiyelerine açığım. Turkcell superbox fiyatını daha da arttırmış sanırım zaten.
    Vodafone'u da bilemiyorum rezil ötesi interneti var onun da. Herhalde TT data hattı alacğım.

Türkiye'de internet tam bir reziillik
  • Modem ayarlarından 3g ye geçiş yapın. Eğer bölgeniz 3g de skintili değilse kesin cozum oluyor. 2 aydır 1 mbps ustune çıkmayan net, 3g ye gecince 3 gündür 7 8 mbps veriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saint Ralph

Yeni ev aldık.
    Müteahhit su, elektrik, doğalgaz gibi altyapılara müracaat etmiş ama interneti umursamamış.
    Bizde kime başvurduysak altyapı yok diye bağlamadı.
    Altyapı görevi ttnet miş.
    Baktık olmayacak Süperbox a müracaat ettik.
    Ondada telefona bakan kişi adresde verim alamazsınız başka adres verin ama evde kullanım dediler.
    Ama kimse adresinin kullanılmasını istemiyor.
    Onuda alamayınca Ema diye bir şirket bulduk. Çanakla internet veriyorlar.
    20 mb 75 TL.
    300 TL kurulum parası.
    Apartmanda başkası da alırsa 100 TL geri alacakmışız (kurulumu yapan zor alırsın ancak 1 ay bedava verirler dedi). 😂
    Şimdilik süper gidiyor.
    hocam bende süperbox kullanıyordum iptal ettirdim altyapım yoktu tt ye başvurmuştum fakat çok sallanmadı linkedin ve tt ceosunun mail adresinden iletişime geçip durumu belirttim 1 ay içinde fiber çekildi daireye kadar şansınızı deneyin derim kablolu internetin yerini tutmaz süperbox.Aldığım hızda bu şekilde tt üstünden millenicom vs kullanıp 90 100 tl arasına 100 mbps internet alabilirsiniz.

• Bizim buranın milleti acaip.
    Alttaki komşu yazın bir ay geliyorum bana ne diyor.
    Üstteki komşu memur (bekâr) işim olmaz diyor.
    Hiçbiri müracaat etmek istemiyor.
    Ttnet 'de %50 çoğunluk istiyor.
    Biz yinede müdürlüğe gidip dilekçe verdik.
    Dediğinizide yapacağız.
    Ama olmazsa bu işlerden anlayan bir arkadaş evimden, oğlumun evine sistem kuracak.

• Ve sonunda bugün itibariyle full paket superbox üyeliğimi sonlandırdım

• quote:

Orijinalden alıntı: serkante

Ve sonunda bugün itibariyle full paket superbox üyeliğimi sonlandırdım
    Hayırlı olsun hocam bende haziranı bekliyorum kolaymiydi iptal etmek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Murat Burç M kullanıcısına yanıt
    Vodafone çıkarmıştı alternatif ama şu anda abone alımına kapandı o, ilerleyen zamanlarda tekrardan çıkarır vodafone

• arkadaşlar bizim arkadaşın adsl i bile çalışmıyor bu yüzden süperbox almak istedi. Götürdük artık evi o kadar kötü bir yerdeki Türkcell çekmiyor. Vodafone full çekiyor. Bu Vodafone un SüperBox benzeri bir hizmeti var mı?

• semoniok kullanıcısına yanıt
    İşe yaradı teşekkür ederim fakat upload 3 mbpse düştü bu sefer. Önceden 10 mbps idi upload.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi39 -- 24 Şubat 2020; 22:13:43 >
  • jedi39 kullanıcısına yanıt
    rica ederim yardımcı olduysam ne mutlu evet benim internette de bu ayarlar ile hız sorunu düzeliyor fakat bu seferde upload yavaşlıyor fakat ben upload yapmadığım için sıkıntı olmadı
  • Golden Gate kullanıcısına yanıt
    Böyle devam ederse iptal sabahları full hız ben evde değilim ki işe gidiyorum işte olduğum saatler 100 mbit evde olduğum saatler 1mbit

Şu türkiye de 1 kere sorunsuz bir sistem çalışsın ya ne güzel 1 sene kullandım sorunsuz insanın kursağında bırakıyorlar herşeyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkante

Ve sonunda bugün itibariyle full paket superbox üyeliğimi sonlandırdım
    Neydi sizin paket

• 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.