Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (209. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.813
Cevap
136
Favori
183.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mgsgsg2010

değiştirilmdedi ama yanlış diyo anlamadım valla
    Yine modemin altındaki reset düğmesine basıp modemi reset'leyin. Bu kez çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suivant

Mesaj geldi.
    Yaptigimiz kontrollerde 531xxxxxxx nolu hattinizin abonelik belgelerinizin tamamlanmasi gerektigi gorulmustur. Hattinizin 16/09/2019 tarihinde aramalara kapatilmamasi ve kontratinizin erken iptal bedelinin yansimamasi icin 3 gun icinde kimliginiz ve abonelik sozlesmenizle birlikte Turkcell Iletisim Merkezi ne basvurmanizi rica ederiz.

Ne yapmam lazım. İlk kurulumda kimlik ve ikametgah taramışlardı.
    Bu mesaj Superbox kullanıcılarının yarısından fazlasına gelmiştir herhalde; bana da geldi. Ben hiçbir şey yapmadım, hattım da kesilmedi.

Sanırım BTK böyle bir bilgilendirmeyi şart koşuyor, Turkcell de formalite icabı böyle bir mesaj gönderiyor, ama hattı kesmiyor.

Ama siz bilirsiniz tabii ki, sorumluluk sizin.
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Bağlayan arkadaşı aradım. Evraklarını teslim ettim. Dikkate alma ama istersen şu numarayı ara dedi. Aradım. Evraklarınız işleme sırayla alınıyor. Sistem otomatik göndermiştir. Sorun yok. Dediler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MERHABALAR
    yaklaşık 1 ay önce turkcell superbox a geçtim sınırısız hız ve çok memnunum her yere götürüyorum.

tespitlerim oldu bunları paylaşayım sizlerle
    akşam saatlerinde internet yavas, gündüz saatlerinde hızlı bir internetim var
    buldundugum konum yazlık bir yer oldugu için akşam yavaşlıyor yogunluk oldugu için, sabah hızlanıyor.(BURSA/MUDANYA-YILDIZTEPE)
    baz istasyonuna uzak oldugum için en hızlısı 90-100Mbps oda her zaman değil. Yavaş oldugunda 10-20Mbps ama iş görüyor yinede..
    Sonra internetten biraza araştırma içine girdim ve LTEWatch (A SERVİCE OF LTE-ANBİETER.İNFO) V.1.1 VERİSYONU. Bir çok şeyi ayarlayabiliyorsunuz güncel başka program bulamadım bulursanız sizde söyleyin.
    harici anten araştırması yaptım. internette bir sürü antenler var ucuzundan pahalısınına kadar.
    Bir çok yerde aradım telefonla konustum internetten detaylı yurtdısı sitelere girdim forumlarda araştırma yaptım ve sonuç olarak.
    ali expresste satılan antenler işe yaramaz veya 88dbi diye tr de sitelerde yazıyor 25dbi 88dbi diye (88dbi uzaya kadar çekim yapar )
    ve sonra bir site buldum.https://www.baglan.com.tr/?page_id=15200
    fiyatları xpol-01 125 euro+kdv / xpol-02 155 euro+kdv
    xpol1 4dbi xpol2 9dbi
    xpol-02 ürünü doguda görev yapan bir komutan kullanıyormus yeni almış telefon hiç çekmiyormus superbox a anteni bağlayıp açtıgı zaman 40Mbps hız almış (dağ basında bir yerde)
    bende cuma günü xpol-02 yi alıp test edicem fiyatı biraz yüksek ama 300tl verip 88dbi almaktansa kaliteli birşey almayı tercih ederim (internette 88dbi alıp test eden arkadaslar bir işe yaramıyor demişti)
    test sonuçlarını sizlere video ile bilridiceğim.
    başka sorularınız varsa yardımcı olmaya çalışacagım teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: suivant

Bağlayan arkadaşı aradım. Evraklarını teslim ettim. Dikkate alma ama istersen şu numarayı ara dedi. Aradım. Evraklarınız işleme sırayla alınıyor. Sistem otomatik göndermiştir. Sorun yok. Dediler.
    Bilgi olsun diye söylüyorum sistem otomatik gönderse bana da gönderirdi. Bana böyle bir mesaj gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: dark22

MERHABALAR
    yaklaşık 1 ay önce turkcell superbox a geçtim sınırısız hız ve çok memnunum her yere götürüyorum.

tespitlerim oldu bunları paylaşayım sizlerle
    akşam saatlerinde internet yavas, gündüz saatlerinde hızlı bir internetim var
    buldundugum konum yazlık bir yer oldugu için akşam yavaşlıyor yogunluk oldugu için, sabah hızlanıyor.(BURSA/MUDANYA-YILDIZTEPE)
    baz istasyonuna uzak oldugum için en hızlısı 90-100Mbps oda her zaman değil. Yavaş oldugunda 10-20Mbps ama iş görüyor yinede..
    Sonra internetten biraza araştırma içine girdim ve LTEWatch (A SERVİCE OF LTE-ANBİETER.İNFO) V.1.1 VERİSYONU. Bir çok şeyi ayarlayabiliyorsunuz güncel başka program bulamadım bulursanız sizde söyleyin.
    harici anten araştırması yaptım. internette bir sürü antenler var ucuzundan pahalısınına kadar.
    Bir çok yerde aradım telefonla konustum internetten detaylı yurtdısı sitelere girdim forumlarda araştırma yaptım ve sonuç olarak.
    ali expresste satılan antenler işe yaramaz veya 88dbi diye tr de sitelerde yazıyor 25dbi 88dbi diye (88dbi uzaya kadar çekim yapar )
    ve sonra bir site buldum.https://www.baglan.com.tr/?page_id=15200
    fiyatları xpol-01 125 euro+kdv / xpol-02 155 euro+kdv
    xpol1 4dbi xpol2 9dbi
    xpol-02 ürünü doguda görev yapan bir komutan kullanıyormus yeni almış telefon hiç çekmiyormus superbox a anteni bağlayıp açtıgı zaman 40Mbps hız almış (dağ basında bir yerde)
    bende cuma günü xpol-02 yi alıp test edicem fiyatı biraz yüksek ama 300tl verip 88dbi almaktansa kaliteli birşey almayı tercih ederim (internette 88dbi alıp test eden arkadaslar bir işe yaramıyor demişti)
    test sonuçlarını sizlere video ile bilridiceğim.
    başka sorularınız varsa yardımcı olmaya çalışacagım teşekkür ederim.
    Gözlemlerinizi muhakkak iletin ama benim anlayamadığım şu, baz istasyonunda yoğunluktan dolayı hız düşüşü oluyorsa anten takınca bu hız artar mı? Az para değil muhakkak iyice araştırıp alın bana kalırsa.

• dark22 D kullanıcısına yanıt
    Hocam süpersiniz, test sonucunu merakla bekliyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Link açmadı

• hemem gec hıc durma 129 tl olandada 10/5 deger var

Bu siteye bende bakmıştım daha dün baktım hatta fiyatı uçuk bende 88 db olan aliexpreten aldığım ürünü kullanıyorum evet araştırdım çoğu kişi işe yaramıyor diye yazmış ama geçen gün tespit ettim geceleri hızlar evet yavaşlıyor anteni çıkardım bana upload bir ara gece 2 mbs falan verdi sonra anteni takınca 20 almaya başladım tekrar çıkarttım gene 2 idi. sonra taktığımda 20 aldım gene evet normalde gündüz yada gece çok çok fazla işe yaramıyor yalnız bence buluduğunuz bölgeylede alakalı eğer hızları iyi almak istiyorsak bir sinyal güçlendirici booster almak gerekiyor denemedim ama araştırıyorum bakalım.
    Zaten sitedede bunu belirtmiş hizmet alınan baz istasyonuna ve çevre koşullarına bağlıdır diye tabi sonuçlarını bende merak ediyorum inşallah aldığınıza değer ve işe yarar bir ürün olur.
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    Bazı servisler tek bir serverdanindiriyor.
    İnternet download manager ile gerçek indirme hızını görebilirsin.
    5 6 serverdan falan indiriyor.

• Bu devirde 10mbit bilemiyorum.

• ccandan kullanıcısına yanıt
    Yavaşlıyor tabi.
    Platinumlar ile aynı olceklendirmeyi kullanıyorsunuz.
    Lifecellerin bayağı hızı düşüyor.

• Bu devirde 10 megabit derken ben halen evinde 4 megabit bilmemne kotadan sonra 256kbps ye dusen adls kullanan kisiler biliyorum bu devirde turkcelin 10 megabiti Ferrari eşdegerinde bana gore

• Sonra abye üye olalım diyorlar.

• saameet_06 S kullanıcısına yanıt
    Yok hocam serverdan dır.
    İnternet download manager yükleyin. Youtubeden idm ile video indirirken gerçek hızını görebilirsin.

• Konuyla alakasi bile olmayan bir aciklama yapmissin niyetin superboxu kotulemekse 10 megabit kullaniyordum cok iyiydi 190 tl olan 20 lige gectim evimdeki 50 lik turktelekom fiberden daha iyi diyebilirim

• Niye kötüleyim. Bu fiyat ve hizlarla hiçbir cazibesi yok. Evine normal İnternet gelmeyenler haricinde.
    150 ya da 200liralik edecek bir servis değil. İnternetsiz kalırım daha iyi. Kendimi yoldurmam

• c3LaL35 kullanıcısına yanıt
    sinyal güçlendiriciyide sordum fiyatını bu gsm booster u diyorsunuz sanırım. (tekrarlayıcı) 2000tl gibi bir fiyatı var. Ama onunda bir sürü markası var çin malı çoğu o yüzden o topa girmedim
    evde ben 1800mhz ve 2600 mhz bandında bağlanıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.