Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.813
Cevap
136
Favori
183.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Netflix hızınıza göre en üst kaliteyi veriyor zaten yavaş bağlantıda 2-3 dakika sürüyordu hd kalitesine geçmesi superbox 10mbps ile 1dk sürmüyor fakat 1080pmi 4k mı çözünürlük net birşey söyleyemem ama dediğiniz gibi 4k için 25mbps tavsiye ediliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi aradılar bakalım 1 saate ekip geliyor. Telefondan vodafone 15-20 veriyor ama çok iyi hız gözüküyor deyince sınırsız yazdırdım ben. Eğer gelince testlerde aynı çıkarsa 10mbit pakete çevirtebilir miyim burada?
  • Arkadaşlar superbox için harici anten kullanıp tavsiye eden var mı?

• kurulum yapıldı ve 20-25

ilk ay faturasını yazmışlar bile eğer düzelmezse 2.aya geçmeden 10-10'a indirticem. 1 kereye mahsus alt pakete geçiş hakkı varmış.

edit: işin ilginç yanı ethernetle bu hız. içeri gidip 3 kademe çeken telefonla wifi olarak 40'ı görebildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E690B3CC5 -- 26 Aralık 2018; 13:57:39 >
  • telefondan 35, pc'den ethernet (cat5) ile 15 alıyorum. normal mi bu ya
  • Reset attınız mı cihaza?
  • evet, teknik servisteki arkadaş 1 kere reset attı. başta telefonda da düşük verdi. şu an telde 30-50 arası oynuyor. pc'de 10-20 arası.

edit: birazdan pcye dongle bluetooth takıp wifi'yle bağlayacağım bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E690B3CC5 -- 26 Aralık 2018; 14:45:21 >
  • kubi4320 K kullanıcısına yanıt
    Hocam cayma bedeli 118 tl (kurulum bedeli) + kullanılan ay x 40 tl şeklinde hesaplanıyor eger taahhut bitimine yakin cayacak olursaniz kalan aylar 40 ile carpıliyor daha az ucret yansimasi icin boyle yapiliyormuş musteri hizmetleri oyle dedi bu arada bende afyondayım benim de altyapı yok superbox baglattim üstelik merkezdeyim

• aynen öyle oldu. wifi dongle yapınca 40-50 mbit aldım pc'den şimdi. 40-50 alırsam sınırsız paket benim için iyi zaten, inş böyle devam eder. upload biraz düşük ama 5-6'larda kalıyor. yine de 1mbit alamıyordum ben, bu bile işimi görür. 10 olsa daha iyiydi gerçi.
  • Cihazı telefonla beraber test ettiniz mi? Ben de almaya çalışıyorum cihazı (eşim turkcell çalışanı ve sistem hatası olduğunu söylüyor) ve geldiğinde anten ile kullanmayı düşünüyorum.

Kurulum için ne kadar sürede geliyorlar?

• dün başvurdum bugün geldiler.

cihazı hem telefondan hem pc'den test ettim. ethernette hız düşük geldi, wifi'de sıkıntı yok. çekim gücü düşük denmiş bir de ama bende 1-2 diş düşse de en uzak odadan bile çekti bir şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E690B3CC5

kurulum yapıldı ve 20-25

ilk ay faturasını yazmışlar bile eğer düzelmezse 2.aya geçmeden 10-10'a indirticem. 1 kereye mahsus alt pakete geçiş hakkı varmış.

edit: işin ilginç yanı ethernetle bu hız. içeri gidip 3 kademe çeken telefonla wifi olarak 40'ı görebildim.
    Bendede ethernetle pcde düşük hız alıyordu pc'yi uyku moduna alıp tekrar açtım hız düzeldi yani herhalde pcye bir reset atmak gerekiyor ama modem açık kalacak.

• yok hocam. ethernet 20, wifi 40-50 hala.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fukceng

Böyle bir sorun bende yaşadım hocam. Telefon 50 verirken bilgisayar ethernet bağlantısında 15 verdi. Ethernet kablosunu değiştim sorun çözüldü. Bi deneyin derim.

Alıntıları Göster
    Ne aldınız kablo olarak?
  • Şuradaki değerlerinizi atın acaba sinyalden mi kaynaklı hız sorununuz.

• cat6 kablo buldum evde, değiştim 50'yi gördü şimdi. cat5 kablodaydı demek ki sorun.
  • Benim Kurulum da bugün yapıldı 10 mbps download alıyorum ama upload 3 4 e kalıyor neden acaba rsrq 12 db rsrp 107 dbm sinyal biraz zayıf gibi

• upload bende de 5-6'da kalıyor ama çok sorun değil. yayın yapmak için yeterli.
  • Dün akşam oyun performansını denedim 10 download-10 upload olan paketi kullanıyorum. Türk telekomun iğrenç internetinden sonra harika oldu bu superbox. Pubg’de Ping sorunu yok pkt kaybı yok. Ankara keçiörendeyim yoğun nüfusun olduğu bölgede yaşıyorum. Ben beğendim.

• Merhaba arkadaşlar

TURKCELL hattım hız testi ettik 20 arası 50 mbps alıyor çok iyi 4.5g sorunsuz çalışıyor, daha sonra superbox başvurmaya gittim adres 4.5g uygun olmadığı söylüyor, ne yapmalıyım? Yardım eder misiniz?

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.