Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.813
Cevap
136
Favori
183.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    CS:GO için 70-80 demişlerdi incelemede. Türkiye sunucusu olmadığı için genel olarak herkes bu civarlarda oynuyor. Bende Türknet var 70ms ortalama ile oynuyorum.

Superbox için antenler var, onları takarak daha stabil bir bağlantı sağlayabilirsiniz. Indoor ve ourdoor olarak 2 farklı anten tipi var.
  • Çok kararsız kaldım, superbox 10 mbps sınırsız 159tl mı yoksa superbox 4.5g sınırsız 279tl mı hangisini önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 72dvt21

Çok kararsız kaldım, superbox 10 mbps sınırsız 159tl mı yoksa superbox 4.5g sınırsız 279tl mı hangisini önerirsiniz?
    Ben 10mbps sınırsız ile başlayacağım daha sonradan paket değişikliği yapabiliyoruz.
  • flander F kullanıcısına yanıt
    Cs go tr sunucularında 20-30 ping arası eu matchmaking sunucularında 70-75 arası değişen sabit denicek bir ping ile oynuyorum lag şuana kadar olmadı baz istasyonu yoğunluğuna göre ileriki zamanlarda değişebilir tabi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de cuma günü başvurmuştum. Dün akşam gelip kurdular. Ortalama 60-70mbps hız alıyorum şimdilik.

Ancak şöyle bir sorunla karşılaştım. Eski modemim olan Air5650 yi router olarak kullanmak istediğimde hızı 25-30 mbps ile dağıtıyor. Ayrı olarak birde tp-link in access pointi ile de denediğimde aynı şekilde hızım düşük kalıyor. Nedenini anlayamadım. Şimdilik superboxun kendi wifi ı ile idare etmeye çalışıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

CS:GO için 70-80 demişlerdi incelemede. Türkiye sunucusu olmadığı için genel olarak herkes bu civarlarda oynuyor. Bende Türknet var 70ms ortalama ile oynuyorum.

Superbox için antenler var, onları takarak daha stabil bir bağlantı sağlayabilirsiniz. Indoor ve ourdoor olarak 2 farklı anten tipi var.
    Modemin üstünde 3 ışık var 3ü de yanıyor full çekiyor yani. Netflix için mecburen eternetle tv ye bağladım. Netflixde hiçbir sorun yok. Sanırım bu superbox modemin alanı biraz dar ev içine dağıtırken sinyali baya bir azalıyor. Link verebilir misiniz sinyalini arttırmak için ne almam gerekiyor?

• ceyhunc4 kullanıcısına yanıt
    Modemin 2 adet frekans modülü var biri 5 Ghz diğer 2.4 Ghz, eğer routerlarınız 5 Ghz'i desteklemiyorsa, 2.4 ile dağıtıyorsunuzdur.
  • abalta kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, yüksek performanslı bir router ile deniyeceğim mümkün olunca.

• Öğlen 1 gibi aradılar akşam üstü 5 gibi de gelip kurdular. 10 megabitlik paketi aldım tam hız veriyor upload da aynı şekilde 10 megabit veriyor. Oyun performansını henüz denemedim akşam PUBG de deneyecem.

• Arkadaşlar geçmiş yorumlarda da belirtmiştim 1 aydır kullanıyorum 10 mpslik paketi 1 aydır aralıksız torrent çekiyorum 900 GB ye yakın indirme yaptım toplam tavsiye ederim 1 kere dahi kopma veya hız düşümü yaşamadım.
  • Herkese merhaba,

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde yaşayan bir Türkçe öğretmeniyim. Evimde internet altyapısı yok. TTNET’le görüştüğümde 2019 yılı içinde gelecek diyorlar ama hangi ayda geleceğine dair net bir cevap vermiyorlar. Ben de Superbox 10mbps sınırsıza yönelmekte buldum çareyi.

Twitter’da Turkcell Müşteri Hizmetleri’ne ileride adresime altyapı gelirse ADSL’e cayma bedeli ödemeden geçip geçemeyeceğimi sordum. Cayma bedeli ödemem gerektiğini söylediler. Bunun ne kadar olduğunu sorduğumda bunun kullanılan süreye göre değiştiğini o yüzden şu an paylaşamadıklarını söylediler. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ? Cayma bedeli nasıl hesaplanıyor ?

Turkcell hattım evde Download hızını 60 mbps Upload hızını 6 mbps olarak gösteriyor. Bu cihazla 10 mbps hızı rahat alabilirim değil mi ?

Şimdiden teşekkürler. :)

• Merhaba arkadaşlar,bu konu üzerinde daha önce sizden fikirlerinizi almıştım memnun mu acaba kullananlar diye,olumsuz hiç cevap almayınca 20 gün önce bende kurulum yaptırdım çok memnunum.Şimdilik 120 tl olan 50gblik paketi kullanıyorum ilk fatura süresi dolunca 160tllik sınırsız 10mbs pakete geçireceğim.80-90 down,15-20 upload görüyorum ping sorunu yok.Full hız torrent çekiyor hiç kopma sorunu bile yaşamadım.evimde altyapı olmadığı için kullanmaya mecbur kalmıştım ancak artık altyapı olan bi eve taşınsam bile adsl/fiber kullanacagımı hiç sanmıyorum,düşük upload hızlarından sürekli olan kopmalardan yerli yersiz pinglerden gına gelmişti. Superboxda hiç böyle sorunlar yaşamıyorum eğer bulunduğunuz adres uygunsa herkese tavsiye ederim.
  • abalta kullanıcısına yanıt
    işin en acıklı tarafı da adsl kullanıyorum ve 16 mbit bile alamıyorum. 100 Tl para ödüyorum kansızlara. Şimdi evde bu hızları görünce insan kafayı yiyor geçecem sanırım superboxa. en azından ödediğim paranın karşılığında sağlam bir hizmet alacam. Bu gün yaptığım hız testinde 300 mbit i geçti
  • geleceginmühendisi kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam
  • hızlar fena durmuyor bulunduğum bölgede altyapı yok 3 mbps civarı dolanıyor hızım stabilde değil. superbox düşünüyoruz ama fiyatlar sıcak gelmedi bana umarım bu teknoloji yaygınlaşır, ucuzlar ve alternatif operatörlerde vermeye başlarda böyle bir hizmetten faydalanabiliriz.

• Bugün turkcellden aradılar ve adresimde sinyalin çok kuvvetli olduğunu ve iyi hızlar alacağımı söylediler. ama ben evde test yaparken 10-30 arası alıyorum. ama hattım vodafone. ondan dolayı olabilir mi acaba?
  • Vodafone ne hocam allasen

• Vodafone un 6 mbps aldığı yerde tt bile 60 mbps alıyor

• kubi4320 K kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarı ile cayma bedeli kampanya farkını ödeyerek hesaplanıyor. Atıyorum siz 160 TL'lik kampanyalı taahhüt yaptırdınız. Taahhütsüz fiyatı 200 TL diyelim. 2 ay kullanıp cayarsanız 80 TL cayma bedeli çıkıyor. Kabaca böyle bir hesap yapabiliriz.

Telefonla 60 mbps alıyorsanız. 10 mbps'i çok rahat alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flander

Modemin üstünde 3 ışık var 3ü de yanıyor full çekiyor yani. Netflix için mecburen eternetle tv ye bağladım. Netflixde hiçbir sorun yok. Sanırım bu superbox modemin alanı biraz dar ev içine dağıtırken sinyali baya bir azalıyor. Link verebilir misiniz sinyalini arttırmak için ne almam gerekiyor?

Alıntıları Göster
    10mbps sanırım sizin. Netflix'te HDR-UltraHD yayınlar çok mu tam hatırlayamadım ama bu yayınlar için Netflix 25mbps hız tavsiye ediyor. Siz bu yayınları stabil bir şekilde izleyebiliyor musunuz?
    Yılbaşından sonra alacağım da uygun bir paket.
    40-50Mbps hız için de 279 TL vermek istemiyorum. Daha yukarısını desteklemeyecek gibi görünüyor.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.