Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [10Mbps 129 TL - 20Mbps 179 TL]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: crazyhead Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 5 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
6.428
Cevap
124
Favori
490.880
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> Mobil Operatörler >> Turkcell >> Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [10Mbps 129 TL - 20Mbps 179 TL]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    193 Mesaj
    An itibari ile mobil veri 200mbps hız veriyor superbox ise 109mbps

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Cihazın kendi alıcısında sorun vardır. Arıza bildirin bence. Daha önce telefonda bu tarz bir durumla karşılaşmıştım. Telefonun iç anteni değiştirince düzelmişti. Gerçi cihaz sıfır ama olabilir. Farklı bir cihazda da denenmeli.

|
    |
    WomenBeta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: WomenBeta

An itibari ile mobil veri 200mbps hız veriyor superbox ise 109mbps

Böyle bir sorun bende yaşadım hocam. Telefon 50 verirken bilgisayar ethernet bağlantısında 15 verdi. Ethernet kablosunu değiştim sorun çözüldü. Bi deneyin derim.
    Benim bir sorum olacak aldığım değerler aşağıdaki gibi youtube vs. bir sorun yok fakat ne zaman steamden bir indirme yapsam 10 saniye 9mb ile çekiyor 20 saniye indirme duruyor 0 a iniyor sorun nedir acaba?

Psn:RokudoSama
  • Teğmen
    193 Mesaj

Denedim hocam sonuç aynı

|
    |
    Bahsedilenler: Fukceng

Orijinalden alıntı: Greemie

Benim bir sorum olacak aldığım değerler aşağıdaki gibi youtube vs. bir sorun yok fakat ne zaman steamden bir indirme yapsam 10 saniye 9mb ile çekiyor 20 saniye indirme duruyor 0 a iniyor sorun nedir acaba?
    Disk yetişemiyor olabilir, bir de farklı indirme sunucularını deneyin settingsden.

Ben 10 gb oyun indirdim dün 18 MB/s takılma falan olmadı. Bazı oyunlar diski zorluyor decode yapıyor indirirken.

Orijinalden alıntı:

Kimse rahati bozulmasin diye superboxtaki hatti cikartip telefonda winda baska cihazda denemiyor superboxun icindeki apnleri bizle paylasmiyor halbuki biz bulsak normal telefonda calistigini soyleyip burda aciklasak herkes kullanir kimse birsey bilmiyor sanirim hiz testlerini paylasmaya devam siz ben ve arkadaslarin bunu normal telefonda calistirinca da sizinle paylasmayacagiz
    Hocam istediğin kadar apn bul et olmaz cihazın imei numarası ile sim kartı eşleştirmişler ondan dolayı olmaz yani anlicanız olsa güzel olurdu tabi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teğmen
    124 Mesaj
    Arkadaşlar Powerbanke hangi kablo ile bağlıyorsunuz merak ettim varsa kablonun linki bir alabilir miyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    175 Mesaj
    Bulunduğum bölge biraz ücra bir yer olduğu için internet hizmeti alamıyoruz malesef. Mobil internetimizin de iyiliği tartışılır durumda. Acaba telefondan SpeedTest'te kaç Mbps download alırsak 4.5G Sınırsız paketinden de verim alabiliriz. Evin değişik yerlerinde 27-40 Mbps arasında seyrediyor. Bana biraz yavaş geldi. Yine test için görüşsem mi ya da 10Mbps sınırsız mı alsam acaba?

Yılbaşına kadar bekleyeceğim yine de. Herkesin kartları tam netleşsin. İnşallah daha da arttırmazlar fiyatları.
    Yeni taşıdığım adreste altyapı olmadığı için sinirsiz 10 mbps paketle superbox baglattim hız testlerinde 10.5 down 11 up alıyorum evde telefon 4g ile 2 diş çekiyor superbox salonda 3 diş(full) çekerken farklı bir odaya aldiğimda zaman zaman 2 dişe düşebiliyor cihazi full ceken yerde sabit tutmakta fayda var akşam saatlerinde nadiren anlık hız düştüğü oluyor ama kisa surede tekrar 10 oluyor altyapı geleceğini bilsem bekleyebilirdim ama hiç umudum yok :))

|
    |

Orijinalden alıntı: secher

Bulunduğum bölge biraz ücra bir yer olduğu için internet hizmeti alamıyoruz malesef. Mobil internetimizin de iyiliği tartışılır durumda. Acaba telefondan SpeedTest'te kaç Mbps download alırsak 4.5G Sınırsız paketinden de verim alabiliriz. Evin değişik yerlerinde 27-40 Mbps arasında seyrediyor. Bana biraz yavaş geldi. Yine test için görüşsem mi ya da 10Mbps sınırsız mı alsam acaba?

Yılbaşına kadar bekleyeceğim yine de. Herkesin kartları tam netleşsin. İnşallah daha da arttırmazlar fiyatları.
    Telefonun androidse bu programı indir sadece 800mhz çekiyorsa en iyi konumda 50mbps falan alırsın. Evim ücra yerde dediğine göre 50mbps hızı gecmen imkansız gibi gözüküyor. Bence 10mbps paketi al bak keyfine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssss5 -- 21 Aralık 2018; 11:36:18 >
    |
    |

• Teğmen
    193 Mesaj
    İnternet üzerinden ts9 anten satın aldım toplamda kargo ile beraber 102 liraya geliyor,feedbackleride olumluydu satıcının hadi hayırlısı bakalım,geldiğinde sonuçları paylaşıcağım.

https://m-tr.gearbest.com/networking-communication/pp_227646.html?wid=1433363

Site Whatsapp grubunda yazarken komşuda 50GB'lık paketin olduğunu öğrendim. Altyapı olmadığı için vermişler kendisine. Akşam tekrar onun üzerinden bir test yapacağım.
    |
    |

Evet sanırım dediğiniz gibi disk yetişemiyor , bir çözümü var mıdır ?
    |
    |
    poopsy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    817 Mesaj

SSD

İndirdiğiniz oyundan oyuna da değişebilir.
    |
    |
    Greemie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İstanbul Küçükçekmecede 4.5g az çekiyor dedi müşteri temsilcisi bende 10 mbps sınırsız paketten almayı düşünüyorum birde modeme ts9 connector alıp uydu antenini bağlamayı deneyeceğim belki sinyal çekimine etkisi olur diye düşünüyorum yabancılardada baktım o tarzda yüksek antenler takanlar var.
    |
    |
  • Er
    4 Mesaj
    Oyun performansı nasıl.

+10-18ms pingler türk telekom dsl altyapısıyla karşılaştırdığım zaman. türk telekom 3g mesela +40-50ms yaratıyor. 5G'ye bir gün geçersek +5ms lere kadar düşecek ping farkı.

En iyisi paket kaybı yok bunda, tt vdsl kullanırken kanser ediyordu paket kaybından.

4.5g'nin bir kötü tarafı var download ederken ping fırlıyor, fiber gibi değil. 150mbit alıp download'u 50mbite kısıtlasanız bile ping yükseliyor.
    |
    |
    deepsignal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    192.168.8.1'e giriş yapıyorum fakat kullancı adı ve parola hakkında bir bilgim yok.Admin ve superonline deniyorum kabul etmiyor.Daha önce giriş yapmamıştım kuran adam girdi sadece şimdi wifi şifresini değiştirmek istiyorum nasıl yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greemie -- 21 Aralık 2018; 20:37:22 >

• Teğmen
    193 Mesaj

Kullanıcı adın admin şifren ise wifi şifren

|
    |
    Bahsedilenler: Greemie
Reklamlar
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.