Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [10Mbps 129 TL - 20Mbps 179 TL]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
6.507
Cevap
127
Favori
495.870
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> Mobil Operatörler >> Turkcell >> Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [10Mbps 129 TL - 20Mbps 179 TL]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    817 Mesaj

https://www.ucuzon.com/4g-ts9-anten-28-dbi-kablolu

huawei'nin böyle bir ürünü yok aslında ama huawei ago28 yazmışlar
    |
    |
    Elmandrill kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: AppleFoni

Herkez bir kisinin dedigini okumus ama kimsr denemiyor beyler bir deneyim vina takin oaraya takin buraya takin anlayanlar apn ayarlarini paylassin bize superboxtaki notmal cihazlarda calistirmamiz lazim biraz gayretci olun hiz testlerini paylasmakla biryere varamayiz

Alıntıları Göster
    ilk gün denedim. hattı vınna taktım ama çalışmadı
    |
    |

Yükselmesini bekliyorum çünkü vınn modem ile 80down 30-35 up alıyordum. Gariplik var down yükselip up azalmasında. Tabi daha 15 dakika geçti kurulalı.
    |
    |
    Bizim evde de altyapı olmadığından dolayı ben de Superbox'a başvuru yaptım. Bugün kurulum için geldiler ama. Id alamıyor gibi bişey dediler. Kuruluma izin vermiyormuş. Halbuki Turkcell 4,5G ve diğer operatörlerin 4,5G'leri çekiyor. Kuruluma gelen arkadaş kendi telefonundan nereye girdiğini falan gösterdi. Download hızı hesaplanıyor dedi. Sonra kuruluma uygun değil uyarısı çıktı. Ben de anlamadım bu işten. Ne karadan ne havadan yine interneti alamadık
    |
    |

Sistem onay vermeyince ne oldu hocam?
    |
    |
    tıvester kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

fiyat pahalı ancak Türkiye'den alıyorsunuz sonuçta ve beklediğin performansı alamassan iade bakımından rahat olur,söylenilen 28 dBi değeri doğru ise sinyal seviyesinde bir miktar artış olacaktır

upload hızına gelirsek cihaz ana band olarak muhtemelen upload hızı düşük bir frekans'a bağlandı 2mbps de,resetlediğinde farklı frekansa bağlandı,20mbps upload hızı anteni aldığında sinyal seviyesi artacağından doğrusal olarak bir miktar artış olacaktır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    poopsy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: abalta

Sistem onay vermeyince ne oldu hocam?

Alıntıları Göster
    Eleman dün akşam tekrar geldi evrak sorununu halletim fakat onay vermediği odadan diğer odaya geçtik orada onay verdi. Şu anda 50-50 hız alıyorum.

Kimse rahati bozulmasin diye superboxtaki hatti cikartip telefonda winda baska cihazda denemiyor superboxun icindeki apnleri bizle paylasmiyor halbuki biz bulsak normal telefonda calistigini soyleyip burda aciklasak herkes kullanir kimse birsey bilmiyor sanirim hiz testlerini paylasmaya devam siz ben ve arkadaslarin bunu normal telefonda calistirinca da sizinle paylasmayacagiz
    Hocam tam olarak ne denememizi istiyorsunuz yapalım hemen bilgi verelim.

Son durum

download 100mbit civarları

upload 20-35mbit

hep full gösteriyor modem

|
    |

senin süperbox a anten almana gerek yok o zaman

|
    |

Hadi ya iyi olmuş hocam. Bana aşağıda da denedim yine onay vermedi dedi.
    |
    |

Oncelikle hayirli olsun😃 bu icindeki hati mobile taktiginda nasil bir tepki veriyor onu bana iletebilirmisin deneyim sonra birde modemin arayuzundeki apn ayarlari nasil yapilmis onun resmini cekip atabilirmisin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    52 Mesaj
    quote:

Oncelikle hayirli olsun😃 bu icindeki hati mobile taktiginda nasil bir tepki veriyor onu bana iletebilirmisin deneyim sonra birde modemin arayuzundeki apn ayarlari nasil yapilmis onun resmini cekip atabilirmisin

Alıntıları Göster
    Mobilde hiçbir şekilde çalışmıyor hocam denendi sadece verilen huwaei modemle senkronize çalışıyor ve diğer cihazlarda da çalışmıyor 10 saniye felan sonra kapatıyor kendini ama cihaza başka hat takmadım taktığımda kendini bloke edeceğini söyledi kuruluma gelen arkadaş merak ettiğimiz herşeyi konuştuk oldukça bilgiliydi zaten normal saha elemanı değildi kıdemli uzman elemandı oturduk konuştuk arkadaş olduk neredeyse. Apn olan kısımlarına bakmadım daha akşam eve gidince bakayım hocam. Büyük ihtimalle hocam yazılımsal (hacking) müdahele lazım ilerki zamanlarda göreceğiz.

Anladim hocam benim o konularda ust seviye bilgim var artik yilbasindan sonra tarifeler cikmazsa bu superbox konusuna yogunlasip bir caresini bulmayi dusunuyorum diger cihazlarda calistirma amacli😊😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    817 Mesaj

Özel mesaj atamıyorum şu şekilde bilgiler var:

RSRQ: -5dB

RSRP: -91dBm

SINR: 12dB
    |
    |

Anladim hocam benim o konularda ust seviye bilgim var artik yilbasindan sonra tarifeler cikmazsa bu superbox konusuna yogunlasip bir caresini bulmayi dusunuyorum diger cihazlarda calistirma amacli😊😊

Alıntıları Göster
    Tarifelerini erken değiştirdi turkcell "süperbox" için , büyük ihtimalle bu şekilde kalacak 2019 öncesi sözleşme yapanlar için. 2019'da sanırım daha farklı tarifeler ortaya çıkacaktır buda sizin için handikap olabilir olmayabilirde. Diğer gelişmeler için deneme yapmayı düşündüğünüz birşey varsa denemeye hazırım pentest konularına hakimim fakat zamanım olmadığı için pek ilgilenemiyorum maalesef
    |
    |

farklı odalarda'da deneyebilirsin dBm değerinde oynamalar olacaktır, rsrp karşısındaki dBm ne kadar düşük ise o kadar iyidir sinyal seviyesi , 91dBm ortalama bir değer diyebiliriz

bu arada sadece bu değerler var değilmi o bölümde

|
    |

200 mbit alan arkadaş da değerlerini atarsa seviniriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poopsy -- 19 Aralık 2018; 16:52:26 >
    |
    |

200 mbps alan arkadaşın bölgesinde band 7 2600 Mhz veya band 3 1800 Mhz vardır,tabii sinyal seviyesinide görsek iyi olur,süperbox u farklı odalarda cam kenarına yakın şekillerde konumlandırıp denemeler yaparak 90dBm altı değerler alabilirsin,model ismi ne cihazın huawei ?

|
    |

B618s-22d

https://www.4gltemall.com/downloads/dl/file/id/145/product/1021/huawei_b618_b618s_22d_datasheet.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poopsy -- 19 Aralık 2018; 18:1:38 >
    |
    |
Reklamlar
haberler
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.