Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.811
Cevap
136
Favori
183.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben sana anlatayim superboxu al evinde iyi hiz alicaksin kutuyu bir yere sabitleyince hizin 30 40 gorur 10 mblik olani alcaksan rahat gorursun ama faslasini bekleme turktelekomda boyle birsey ciksa hemen alacagim telekom disarda 50 verir ama eve girincede 50 verir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün superonline müşteri hizmetleri ile görüştüm 2019'da superbox kotalı paketler kalkabilirmiş kesin birşey söylemedi fiyatlarda da değişiklik olabilir yani bilmiyorum bende bekliyorum 2019'u

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: poopsy

Arkadaşlar lifecell vınn modem 80 down 35 up alıyor, superbox'a başvurdum. Hızda yükselme olur mu acaba merak ediyorum bu cihazla anteni falan daha güçlü denmiş bir de anten girişleri var üstünde.
    Müstakil evde tarla orman börtü böcük bir yerde oturuyorum. Umarım gelen ekip olmaz demez çünkü çok ihtiyacım var.

Şuan ki kullandığım 4g modem bu, küçücük bişey

bence yanlış bilmiyorsam süperboxtaki lte frekansları (800/900/1800/2100/2600Mhz) bu frekanslar aynı ise ve cat olarak belirtilen lte modem kategorisi aynı ise, ve anten kazancı dBi leride aynı ise fazla bir değişiklik olacağını sanmıyorum hız konusunda,örnek olarak verirsem diyelimki sizdeki cihaz cat 4 ve 5 frekansıda destekliyor süperboxta aynı şekilde bu kısımda anten kazancı devreye girer dBi yüksek olan galip gelir

bu arada sanırım süperboxta LTE Cat 6 300 Mbps indirme, 50 Mbps yükleme var,sizdeki wınn cat 4 ise hız artışı olur ama aman aman bir artış beklemek yanlış olur sadece 2 frekans birleştiriyordur süperbox'da cat6 modem varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmandrill -- 16 Aralık 2018; 22:55:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Apsny A kullanıcısına yanıt
    anten kazançları arasında çok fark yok ise ortalama bu hızlara yakın olur,fark çok ise süperbox iyi ise artış olabilir tabii bunlar tamamen ihtimaldir,ne kadar hız alacağınızı tahmin etmekte zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmandrill -- 16 Aralık 2018; 23:2:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elmandrill

anten kazançları arasında çok fark yok ise ortalama bu hızlara yakın olur,fark çok ise süperbox iyi ise artış olabilir tabii bunlar tamamen ihtimaldir,ne kadar hız alacağınızı tahmin etmekte zor
    Bu yüzden tırsıyorum evde normalde cep telefonu hattım Turkcell ve çekmiyor 1 diş bazen bu kutuyu alırsam ve bunun da çekimi kötü olursa tahut bedeli ödemek zorunda kalırım diye korkmuyor değilim evinde çekim sorunu olupta alan bir arkadaş olsaydı keşke durum nasıl öğrenirdik.

• Apsny A kullanıcısına yanıt
    çevrenizde tanıdıklarından birisinde süperbox varsa alıp evinizde deneyebilirsiniz, en iyi deneme bu şekilde olur çünkü aynı durumda olan biriside olsa yüksek ihtimal ile sizin konumunuzda olmayacak, bundan dolayı alınan hızlar aynı olmaz ve birçok değişik etmen var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elmandrill -- 17 Aralık 2018; 0:45:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apsny

Bu yüzden tırsıyorum evde normalde cep telefonu hattım Turkcell ve çekmiyor 1 diş bazen bu kutuyu alırsam ve bunun da çekimi kötü olursa tahut bedeli ödemek zorunda kalırım diye korkmuyor değilim evinde çekim sorunu olupta alan bir arkadaş olsaydı keşke durum nasıl öğrenirdik.

Alıntıları Göster
    Başvurudan sonra ki süreç şu şekilde.

Hizmetin talep edildiği adres bilgisi sorgulanır.
    Adresin hizmet sunulabilmesi için uygun olması durumunda kurulum için randevu alınır.
    Kurulum aşamasında adreste ikinci bir kontrol yapılır ve uygunluk durumunda abonelik ve kampanya sözleşmeleri imzalatılarak, ürün ile ilgili gerekli kontroller yapılır, kurulum tamamlanır ve Superbox cihaz teslim edilir.

Eğer hız testi vs. durumundan memnun olmazsan sözleşme yapmazsın giderler.

• Türkcell hız testinde 100mbps civarı alan varsa superbox sınırsiz tarifesini kaçırmasın derim. Eve 100mbps fiber baglatsan ping avantajın olur. Ama superbox alırsan yazlığa kışlığa heryere interneti götürme şansın olur. Eğer cihazı araç şarj aletine bağlama şansı olursa piknikte veya kampta bile yanında olur. Daha önce bir arkadaş powerbank bağladığını söylemişti 😄

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

• sssss5 S kullanıcısına yanıt
    Cihazda cat11 modem var en fazla 600 mbps alınabiliyor bence en az 300 400 alındıktan sonra almaya değer ayrıca gelecek bu gibi duruyor 5g geldikten sonra nasıl olacak göreceğiz zaten turkcellin fiber yatırımları azalmıştı sırf bu sistemlere geçebilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 17 Aralık 2018; 6:31:53 >
  • Elmandrill E kullanıcısına yanıt
    Kurarlarsa karşılaştırma atarım. Bu vınn modem maksimum teorik 150mbps. Superbox modem ise 600mbps ama turkcell maksimum 375mbps diyor.
    İkisininde upload'u modemden 50mbps maks.

Yani vınn modem cat 4, superbox modem cat 11, turkcell LTE sinyali ise cat 6 veya 9 oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Cihazda cat11 modem var en fazla 600 mbps alınabiliyor bence en az 300 400 alındıktan sonra almaya değer ayrıca gelecek bu gibi duruyor 5g geldikten sonra nasıl olacak göreceğiz zaten turkcellin fiber yatırımları azalmıştı sırf bu sistemlere geçebilirler
    Mantıklı ancak bu seferde baz istasyonlarını artırmaları gerekiyor çekim sorunu var Turkcell in kapalı alanlarda cat11 azmış gerçekten cat18 falan olsaydı keşke en azından ilerisi için yatırım olurdu cat18 1.2gbps e kadar destek sunuyor diye biliyorum.

• https://forum.donanimhaber.com/tt-evimde-mobil-wifi-tarifesi-10gb-19tl-20gb-29tl--135500549

Bu var hocam

• mrb arkadaşlar.

ben 159 tllik paketi aldım. 3 gün kurulumu yaptılar.
    deneyimlerim şöyle. 10 mphs hiç görmedim. ama videolarda en ufak bir takılma olmuyor. ps4' te online oyun rahat oynuyorum. yine ps4 üzerinden netfilxte 1080p film rahat izliyorum takılma olmadan. gece 8 - 11 arası hız çok daha fazla düşüyor. ps4 bağlantısını wifiden kabluya çevirdim. hızda % 50 artma oldu. telefonda hız testi yaptım. download 3,5 - 4 arası genelde upload ise 3 - 3,5 arası.. gece 8 - 11 arası bu rakamları görmüyor ama takılma felan olmuyor. çekim gücü ise odadan çıkınca oldukça düşüyor. videolarda takılma başlıyor.

cihaza anten takan var mı? var ise marka model ve deneyimini paylaşabilir mi lütfen. anten bu işi çözecek gibi duruyor çünkü. çözmezse bile altyapısı olmayanlar için çok ideal. varsın mutfakta youtube hafif takılsın sorun değil. ps4 de online oynayıp netflixte 1080p yi gördüm ya 160 tl helal olsun bende.

• ademjenni A kullanıcısına yanıt
    Sinyal arttırıcı ben de merak ediyorum
    7 gün oldu
    Kuruluma bugün geliceklerdi fatura istediler sırf bu yüzden gelmediler oysa evi yeni almıştık tapu falanda kabul etmiyorlar saçmalık ;/ şimdi başkasının üstüne yapıcaz ama hala gelmediler

• erenberkaydinc E kullanıcısına yanıt
    benden fatura felan istenmedi. kurulumu yaptı. hız testisini yaptı ( cihazın dibinden 9 mphs aldı ) ve sözleşme imzalatıp gittiler. teknik servis en iyi en mantıklı paketi aldığımı söyledi. çok fazla kurulum yaptığını ve yetişmediklerini söyledi. anten işini çözersem sanırım çok ideal hale gelecek. yer tekirdağ / çerkezköy
    Gelsinler kavga edicem 8 gün oldu ne uğraştırdılar ya her şey beni buluyor yetti artık

Sinyal arttırıcı bulursan buraya yazar mısın ben de almak istiyorum

• Merhabalar,

Bende Superbox almayı düşünüyorum. Evimin altyapısı maksimum 10 Mbps destekliyor ADSL'de ve Turknet malesef bu konuda bişey yapamıyor. 4.5 Turkcell Hız Testi yaptığımda telefondan 50 Mbps görüyorum. Evim yüksek girişte, sinyal o sebeple fazla almıyor tahminimce. Ümraniye Merkez'deyim. Acaba Superbox ile çok daha yüksek değerleri alabilir miyim? 279 TL olan sınırsız paket için başvuru yaptım. Yorumlarınızı bekliyorum.

• az önce kurulum yapıldı 10 mbps aldım gayet iyi gibi çekmesinide beğendim
    Usb girişi var yani powerbank ile de olabilir

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenberkaydinc -- 17 Aralık 2018; 15:0:17 >
  • binada altyapı olsa hiç bu superbox bulaşmayacağım da 10 mgbit için 160 tl nedir ya birde 24 ay tahahüt olması işi zorlaştırıyor ya altyapım erken gelirse o zaman birde cayma bedelleri indirim bedelleri abonelik bedelleri isteyecekler şu anlık pttcel ve türk telekomun 20 gb lik paketlerini kullanıyorum 1 ocak akn kalktığı için pttcelde 1 gb akn paket kaldırılacak

o yüzden bir tek 20 gb türk telekom paketim kalıyor kota bitince her ek 10 gb paket için 12 tl isteniyor türk telekomda başkada alternatifi yok galiba alt yapı gelene kadar türk telekomu kullanacağım keşke sınırsız olsa idi
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.