Şimdi Ara

Turkcell micro sim kart (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
35.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asli07

quote:

Orijinalden alıntı: andruil

quote:

peki arkadaşlar kontörlü hatlarda da hat sahibini isterler mi acaba?

yok sadece faturalılarda geçerli...

tabi ki de faturasızda da geçerli. öle soru mu olur..

arkadaşım neden ters cevap veriyosun ki bilmediğimiz bi şeyi sorduk bence çok saçma faturasızlarda da bu kadar sorun çıkarmaları çünkü faturalı hatla hat sahibini mağdur edebiliriz ama kontörlü hatla ne sorun olabilir ki?

başkasının adına kullanmış olduğun hat ile sapıklık ya da dolandırıcılık yaparsan ceza sana mı gelir hat sahibine mi? farkındaysan ceza sim kart kimdeyse ona gelmez, hat kimin adınaysa ona gelir.. bu sorumluluğu kabul edip etmediği zaten sizin adınıza evrakları doldurarak üstlenmiş olur. tekrar sim kart çıkartmak istediğinizde de bu evrakların istenmesinin asıl sebebi budur..

• quote:

quote:

quote:

quote:

peki arkadaşlar kontörlü hatlarda da hat sahibini isterler mi acaba?

yok sadece faturalılarda geçerli...

tabi ki de faturasızda da geçerli. öle soru mu olur..

arkadaşım neden ters cevap veriyosun ki bilmediğimiz bi şeyi sorduk bence çok saçma faturasızlarda da bu kadar sorun çıkarmaları çünkü faturalı hatla hat sahibini mağdur edebiliriz ama kontörlü hatla ne sorun olabilir ki?

başkasının adına kullanmış olduğun hat ile sapıklık ya da dolandırıcılık yaparsan ceza sana mı gelir hat sahibine mi? farkındaysan ceza sim kart kimdeyse ona gelmez, hat kimin adınaysa ona gelir.. bu sorumluluğu kabul edip etmediği zaten sizin adınıza evrakları doldurarak üstlenmiş olur. tekrar sim kart çıkartmak istediğinizde de bu evrakların istenmesinin asıl sebebi budur..

bak istediğin zaman ne güzel cevap verebiliyosun...
    teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ab1907 -- 22 Aralık 2011; 14:33:52 >

• Telefon hattım kurumsal ve büyükbabamın şirketi üstüne. Müşteri temsilcim yani iphone için kontratı imzaladığımız adam falan bize gidip hiçbir belge gerekmeden mikro sim alabileceğimizi söyledi. Ancak ben burada araştırdığım kadarıyla şirket yetkilisi yani büyükbabamın benle gelmesi gerektiğini anlıyorum. Kafam karıştı varmı bir önerisi olan?
  • UP.
  • Vallahi ben yeni, kart falan almadım.
    Ipod için denince sanki onun iterneti başka fiyat uçuk oluyor.

Ipad için internet hattına ihtiyacım vardı. 20TL'ye Avea Taraftar kart aldım. Modemi'de 40'TL'ye başkasına sattım. SIM kartı da falçata ile yanlarında kesip Micro Sım yaptım. Mis gibi kullanıyorum. Nasıl yapıldığı gösteren videolar vs. var. Tüm Sım kartlarını 2 dakikada kendiniz Micro Sım yapabilirsiniz. Eminönünde de bazı telefoncularda aparat var Normal kartı takıyor zımba gibi bastırıyor. tık 10 saniyede mikro sim kart oluyor. Yeni sim kart almak için inanın hiç uğraşmayın. sadece uğraşmaktan kanser olursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikoras

Vallahi ben yeni, kart falan almadım.
    Ipod için denince sanki onun iterneti başka fiyat uçuk oluyor.

Ipad için internet hattına ihtiyacım vardı. 20TL'ye Avea Taraftar kart aldım. Modemi'de 40'TL'ye başkasına sattım. SIM kartı da falçata ile yanlarında kesip Micro Sım yaptım. Mis gibi kullanıyorum. Nasıl yapıldığı gösteren videolar vs. var. Tüm Sım kartlarını 2 dakikada kendiniz Micro Sım yapabilirsiniz. Eminönünde de bazı telefoncularda aparat var Normal kartı takıyor zımba gibi bastırıyor. tık 10 saniyede mikro sim kart oluyor. Yeni sim kart almak için inanın hiç uğraşmayın. sadece uğraşmaktan kanser olursunuz.

Bende öyle düşünüyodumda sim kartım baya eski ve muhtemelen 64 kb. iOS 5.01 in son updateinde bütün sorunlar ortadan kalktı diyolar. Benimde asıl hedefim sim kartımı kesmek ama herhangi bir yanlış durumunda mikro sim almakla uğraşıcaz demekki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

Yada mikrosim kart almak yerine mevcut sim kartınızı kestirin. Tim'ler bedavaya yapıyorlar.

dostum micro sim alınca, büyük sim kart devre dışı kalıyor değil mi ?

iki sim aynı nodan aynı anda aktif olamaz çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

Yada mikrosim kart almak yerine mevcut sim kartınızı kestirin. Tim'ler bedavaya yapıyorlar.

dostum micro sim alınca, büyük sim kart devre dışı kalıyor değil mi ?

iki sim aynı nodan aynı anda aktif olamaz çünkü.

Eğerki sim kartınızı klonlatırsanız birisi data kullanırken diğeri kullanamaz, yada birisinde konuşurken diğerinde konuşamazsınız. Mevcut sim kartınızı microsim yapacaksanız eskisini iptal ediyorlar yeni verdikleri kartı aktif ediyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: step-team

Bende 4S için Micro 128 aldım Turkcell'den 12,5 TL ve sorunsuz şekilde kullanıyorum.
    O kadar para verip cihaz alıp sonra 5-10 TL hesabı yapmak saçma oluyor biraz

Arkadaşa her türlü katılıyorum. Telefopnu netten aldığım için daha sonra TİM'e gidip 128 Micro sim kart aldım. Sorunsuz şekilde 6 aydır kullanıyorum...
  • Sakın sim kartı kırdığın kullanmayın benim 4s te karsı tarafın sesini aradığımda duymuyordum gittim orijinal Micro sim aldım sorun gitti
  • beyler hani kendi kesenlerde sorun çıkmış ama makineyle telefoncuda kestirsek yine sorun olurmu ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dolmar

beyler hani kendi kesenlerde sorun çıkmış ama makineyle telefoncuda kestirsek yine sorun olurmu ki?

hiç gerek yok dostum bence

12.5 lira verip orjinal tak kafan rahat olsun
  • adamların hattı kendi üzerine degil siz 10 liranın hesabını yapmayın diyorsunuz tey alalhım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stroma

adamların hattı kendi üzerine degil siz 10 liranın hesabını yapmayın diyorsunuz tey alalhım

Adam yazmış mı hat benim üzerime değil diye, nerden bileyim, alnında mı yazıyor ?
  • 4s kullaniyorum hattida kendim kestim sprun yok 4 aydir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

adamların hattı kendi üzerine degil siz 10 liranın hesabını yapmayın diyorsunuz tey alalhım

Adam yazmış mı hat benim üzerime değil diye, nerden bileyim, alnında mı yazıyor ?

"eski sim kartınızla gittiğiniz zaman hat sahibi olmasanız da mikro sim kartınızı alabiliyor musunuz? " beyin jetonlamı çalışıyor
  • quote:

quote:

quote:

"eski sim kartınızla gittiğiniz zaman hat sahibi olmasanız da mikro sim kartınızı alabiliyor musunuz? " beyin jetonlamı çalışıyor

Ben kimin mesajına alıntı yapıp cevap vermişim önce ona bir bak sen 1.mesajdan bana alıntı yapıyorsun

ben "dolmar" arkadaşımızın mesajını alıntılayıp ona cevap verdim.

Senin gözlerine perde inmiş göremedin kime alıntı yaptığımı, gözünü iyi açta ondan sonra cevap yaz bana.

Bu arada beyin BEDAVA

Turkcell micro sim kart

• 1 kişi için söylemedim ilk mesajıma bak adamların dedim sadece para muhabbetide yapan sen degilsin "step-team" de aynı şeyi söylemis ayrıca dolmarında hattı kendi üzerinemi belli degil beyin promosyonlamı geldi
  • quote:

ayrıca dolmarında hattı kendi üzerinemi belli degil

Bilmiyorum, bir araştırma yap bakalım sen
  • Ustalar bu microsim'e çevirme işlemi ne kadar sürüyor, hattı başka operatöre taşımak kadar günler alıyor mu ? Kesmekten bahsetmiyorum, yeni microsim almaktan bahsediyorum.

Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.