Şimdi Ara

Turkcell micro sim kart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
35.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün gidip turkcell'den micro sim kart alacağım fakat aklıma takılan bir şey var.Eski sim kartınızla gittiğiniz zaman hat sahibi olmasanız da mikro sim kartınızı alabiliyor musunuz? yoksa illa hat sahibine mi veriyorlar acaba?

• 1 aydır bu işle uğraşıyorum. Yok kardeşim illa hat sahibi olman gerekiyormuş. Diyorum ki "hat sahibi bu şehirde değil, telefonla arayın kimliğini doğrulayan sorular sorun, izin verdiğini söylesin", olmuyor. "Hat sahibi bulunduğu şehirdeki TİM'e gitsin buraya imzalanan belgeleri faxlasınlar" olmuyor. En son mecburen hat sahibini notere gönderip hattın hertürlü hakkını tarafıma devrettiğini belirten bir vekalet aldırdık. Daha da hallolmadı işimiz.. Doğru düzgün kendi hattımla kullanamadım iphone'umu..
  • Hadi ya,neden bu kadar sıkıntı çıkartıyorlar ki ne gerek var hat sahibine...

Bu arada bu hat sahibi olayı bütün Turkcell bayilerinde mi böyle acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pardahun -- 19 Aralık 2011; 9:32:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pardahun8

Hadi ya,neden bu kadar sıkıntı çıkartıyorlar ki ne gerek var hat sahibine...

Bu arada bu hat sahibi olayı bütün Turkcell bayilerinde mi böyle acaba?

Aynen böyle, hukuki prosedür uygulanıyor arkadaşlar...
    Neticede en basiti yarın öbür gün hat sahibi ile aranız açılabilir ve sizi zor durumda bırakmak için akla gelmedik yollara başvurabilir...
  • Yada mikrosim kart almak yerine mevcut sim kartınızı kestirin. Tim'ler bedavaya yapıyorlar.
  • Anladım teşekkür ederim.

Hattı kestirmek istemiyorum açıkçası çünkü 4s lerde sorun yaratıyormuş diye okumuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pardahun8

Anladım teşekkür ederim.

Hattı kestirmek istemiyorum açıkçası çünkü 4s lerde sorun yaratıyormuş diye okumuştum.

Öyle bişey kesin olarak varmı?
  • Ben kendi kartımı kestirdim herhangi bir sorun çıkmadı cumadan beri. İçim rahat olsun diyorsanız paraya kıyıp micro sim kart alın yada kartı kestirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

Ben kendi kartımı kestirdim herhangi bir sorun çıkmadı cumadan beri. İçim rahat olsun diyorsanız paraya kıyıp micro sim kart alın yada kartı kestirin.

Kesme işlemi 5 lira yeni mikrosim 10 lira...

Paraya kıymak? :)
  • Benim kesme işlemimi bedavaya yapmışlardı, yeni mikro sim için 30 TL fiyat çekmişlerdi.
  • Bende 4S için Micro 128 aldım Turkcell'den 12,5 TL ve sorunsuz şekilde kullanıyorum.
    O kadar para verip cihaz alıp sonra 5-10 TL hesabı yapmak saçma oluyor biraz
  • Asıl aldığınız yer iPhone sonrasında 5-10 TL'nin hesabını yapıyorsa telefonu oradan almayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oracleoracle

1 aydır bu işle uğraşıyorum. Yok kardeşim illa hat sahibi olman gerekiyormuş. Diyorum ki "hat sahibi bu şehirde değil, telefonla arayın kimliğini doğrulayan sorular sorun, izin verdiğini söylesin", olmuyor. "Hat sahibi bulunduğu şehirdeki TİM'e gitsin buraya imzalanan belgeleri faxlasınlar" olmuyor. En son mecburen hat sahibini notere gönderip hattın hertürlü hakkını tarafıma devrettiğini belirten bir vekalet aldırdık. Daha da hallolmadı işimiz.. Doğru düzgün kendi hattımla kullanamadım iphone'umu..

Bu kadar uğraşacağınıza hat sahibi alsın micro sim'i kargolasın sana dert sıkıntı niye çekiyorsun ki ?
  • Operator değiştirmek için 1 kez öyle bişey yapmıştım zaten. Tekrar tekrar hat sahibine ricada bulunmaktansa hattı üzerime alayım da kurtulayım dedim en son.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

Asıl aldığınız yer iPhone sonrasında 5-10 TL'nin hesabını yapıyorsa telefonu oradan almayın.

Açıklama gerekiyorsa ben cihazı farklı yerden aldım ,Micro simi Tim'den aldım.
    Yorumumu buna göre yaptım.
  • tabi ki hat sahibi gerekecek,git kavgalı oldugun birinin hattını kapattır,yedeğini al kafana göre yap birşeyler.hat sahibi istenmezi çok normal.
  • peki arkadaşlar kontörlü hatlarda da hat sahibini isterler mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asli07

peki arkadaşlar kontörlü hatlarda da hat sahibini isterler mi acaba?

yok sadece faturalılarda geçerli...

tabi ki de faturasızda da geçerli. öle soru mu olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: andruil

quote:

+1905
  • quote:

Orijinalden alıntı: andruil

quote:

arkadaşım neden ters cevap veriyosun ki bilmediğimiz bi şeyi sorduk bence çok saçma faturasızlarda da bu kadar sorun çıkarmaları çünkü faturalı hatla hat sahibini mağdur edebiliriz ama kontörlü hatla ne sorun olabilir ki?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.