Şimdi Ara

TURKCELL Kontratlı IPHONE 6 ve IPHONE 6 PLUS Fiyatlarını açıkladı. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
1
Favori
29.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cemele

quote:

Orijinalden alıntı: enxdesign

iphone6 64gb gold aldım turkcell bayisinden sabah 10'da.

Hakkını vermek lazım, güzel telefon, daha önceden 3gs, 4s ve 5, bugüne kadarda xperia z kullandım. Xperia z ile boyutları aynı. Fakat iphone6 ele daha rahat oturduğu için tek elle kullanımı, mesaj yazımı daha rahat.

12 taksit x 304 TL = 3648 lira ödeyeceğim.

Sadece iPhone 6 64 GB telefon bana 12 taksitle 2820 TL'ye gelmiş oluyor. Gerisini 1000dk konuşma, 1000sms, 4gb internet için ödemiş oluyorum.

Apple store'de ise tek çekimle 2649 lira. Bence turkcell aldığınızda kazık yemiyorsunuz. En ucuzundan bir ürünü 12 taksit yaptırmanın vade farkı %10 civarında.

Öncelikle Telefonunuz hayirli olsun gule gule kullanin. Iphone harika secim.

Kazik yemismisiniz yememismisiniz beraber hesap edelim.

3648 Tl toplam ödediginiz rakam.

2543 Tl Apple Online store %4 indirim.(Tek cekim yerine biraz beklenerek burdan yararlanilabilir)

Aradaki Fark: 3648-2543: 1105 Tl

1105 Tl ye 1000dk konuşma, 1000sms, 4gb internet bu hizmetler oldukca pahali. 50 Tl yi versen sana yetecek paketi cok rahat bulursun.

Hele Daha mutevazi Opertorde bu rakamlar daha ucuz a gelir.

Bence Turkcell %25 lik bir kazik yedirmis.

Bu arada Operatorlerin tarifeleri bankalarin sistemi gibidir. Simdi sizi 12 ayligina bagladi(Mumkun oldugunca uzun vadeli baglamak isterler) ve sizde her ay odeme alacak. Apple dan bilmem kac tl ye aldigi Iphone u sana daha yuksek rakama satti bunun yaninda da zaten hazir alt yapisi kurulmus sistem den sana iletisim paketi sundu.

Teşekkür ederim.

Yanlız nedense sürekli olarak 1 yıllık konuşma paketini sanki iphone fiyatıymış gibi aktarıyorsunuz.

1000 dk konuşma, 1000 sms, 4GB internet TURKCELL'de normalde 85 lira, 12 ay taahhüte 69 lira.
    69 x 12 = 828 TL

Diyebilirsiniz ki aynı tarife avea'da misal 39 lira. 19 lira olsada avea kullanmayı tercih etmiyorum.

Toplam ödediğim tutardan bu paket ücretini çıkardığımda kalan fiyat iphone6'nın 12 taksitli fiyatı.
    3648 - 828 = 2820 TL.

Apple Store da ise Kredi kartıyla tek çekim olarak 2.649,00 TL, Havale ile 2.543,04 TL

Peşin alacak gücüm veya parayı buraya bağlayacak durumum yok. Bu yüzden taksitli almam gerekiyor.

12 taksitli ödemelerde (kredi çektiğini düşünebilir veya enflasyon oranı olarakta hesaplayabilirsin) vade farkının %8-9-10 civarlarında olduğu ülkemizde;

1 yıl sonra ödeyeceğin tutar yaklaşık 2771 TL yapar.
    Tek çekim ödeme de ise 2887 TL yapar.

Benim ödediğim tutar ise 12 taksitli olarak 2820 TL.

Buradaki hesaba göre yaptığım alışveriş gayet mantıklı bir alışveriş.

• Kuray K kullanıcısına yanıt
    Şok oldum vallahi fiyatlara
  • Ucuz tarifeler için turkcell ne zaman iphone 6 koyacak bilgisi olan var mı ?
  • Tabii banka ve kredi kartlarından haberi olmayanlar eğer taksitle almak istiyorsa mecburen Operatörlerin kucağına düşüyor. Misal Halkbank Parafcard'ınız varsa ufacık bir komisyonla 6 ay sıfır faizle 3bin çekip cihazı alabilirsiniz. Olmadı çok uygun faiz oranıyla tek çekim harcamanızı taksitlendiren kartlar var ki yine zararınız maksimum 150-200 civarı olur. Yani ben Turkcell 500dk 500sms 4 gb paketi başka operatörden geçiş yaparak 49 tl'ye kullanıyorum. Nasıl hesaplarsam hesaplayım Turkcell'den cihaz alsam net 800-1000 arası geçiriyor bana. Öyle böyle değil yani çok sağlam kazık var burada. Ne diyeyim para sizin, karar sizin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O 5.000 liranın 1.500'ü zaten 2 yıllık geniş geniş paket ücreti.4gb internet yani eve internet baglama.1000 dk 1000 sms müthiş.Arada sadece 400lira var.Olacak,olsun.Faiz gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peşin alacak gücüm veya parayı buraya bağlayacak durumum yok. Bu yüzden taksitli almam gerekiyor.

Surekli bi foto dolasıyor etrafta .... giymeye donu yok iphone 6 alıyor :) İste turkiyenin sorunu :)
  • Alan da vardır herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 24 ay taksitle telefon almış biri olarak uyarıyorum; almayın!

2 gün sonra telefon size siz telefona bakacaksınız. 24 ay boyunca her ay para ödeyemeyebilirsiniz. İş güç sahibi adam zaten parasını basar alır kazık yemek yerine. çoğunuz öğrenci ya da aile parasıyla yaşıyor eminim. yazık günahtır. almayıverin şu telefonu. adam kredi çekmekten falan söz ediyor. yarın bi gün bişey olur hastalık olur işsizlik olur anan babana bişey olur askere gidersin vs vs. 24 ay neyine güvenip takside girersin anlamadım. düşünün yani 2012 de aldığın telefon için halen taksit ödüyor olabilirdin. aradaki zamanı bir düşün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 3 Ekim 2014; 13:53:51 >
  • Roark kullanıcısına yanıt
    24 ay uzun bir zaman. Kimse 24 ay Yada daha uzun süre aynı telefonu kullanmıyor.
    Telefonu elden çıkardıktan sonra ödeme yapmaya devam etmek zoruna gider insanın.

Ama taksitle cihaz almış olmak da bu isin avantajı. Heleki ip6 plus 3000 tl iken taksitle almak düşünülebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Senceru

quote:

Orijinalden alıntı: M_K_B

Arkadaslar Turkcell in suan ki online pesin satis fiyatlari yarin magazalarda gecerli olmayacak ve daha pahali olacak bilginize.

Alakası bile yok yanlış bilgi. Bayii gayri kurumsal davranıp kendi fiyatını belirlerse ona bişey diyemem. Onun dışında aksine Apple'da fiyatlar düşecek o fiyatlara..

Yarın'dan itibaren bütün TİM'lerde bulabilirsiniz ürünleri..

Hatta bugünde bulursunuzda satamazlar. Biz dün çıktık ürünleri , bu gün teslim oldu TİM'lere...

appleda fiyatlar hangi fiyatlara düşecek ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Roark

24 ay taksitle telefon almış biri olarak uyarıyorum; almayın!

2 gün sonra telefon size siz telefona bakacaksınız. 24 ay boyunca her ay para ödeyemeyebilirsiniz. İş güç sahibi adam zaten parasını basar alır kazık yemek yerine. çoğunuz öğrenci ya da aile parasıyla yaşıyor eminim. yazık günahtır. almayıverin şu telefonu. adam kredi çekmekten falan söz ediyor. yarın bi gün bişey olur hastalık olur işsizlik olur anan babana bişey olur askere gidersin vs vs. 24 ay neyine güvenip takside girersin anlamadım. düşünün yani 2012 de aldığın telefon için halen taksit ödüyor olabilirdin. aradaki zamanı bir düşün.

Aynen katılıyorum çok tehkikeki çok piyasa kötü girmeyin sakın

• 12 ay taksitle alınabilir. 24 çook çok uzun süre. bunu tüm hayatımda zorda kalmadıkça 3 ay üzeri taksit yapmayan ve her ay k.k borcunun tamamını ödeyen biri olarak söylüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

quote:

Orijinalden alıntı: slayshot

quote:

Orijinalden alıntı: iPhone 6

222x24 = 5328

Obaaa

69TL' si paket ücreti 69*24=1656
    5328-1656= 3672

Turkcell fiyat=3.672,00 TL
    apple fiyat=3.249,00 TL

423 TL

Eee ülkede tek taksitli(kontratlı olduğu için) satanlar operatörler

Bir yol daha var. İstanbul Doğubank & Tahtakale'de türemiş birtakım komisyoncular var: Kredi kartına 9 taksit çekiyorlar --- %8-10 gibi bir oranla. Karşılığında da o gün ellerinde neyin fatura fazlası varsa (yiyecek, giyecek, mobilya, elektrikli ev aleti, vs. vs.) öyle bir fatura veriyorlar. Size 3.249 TL'yi teslim ediyorlar, siz de onunla gidiop PEŞİN bir iPhone alıyorsunuz; Applestore'dan alırsanız ayrıca %4 de indirim alabiliyorsunuz. 3.249 * %4 = 130 TL. Yani bir anlamda 325 TL değil de 195 TL komisyon ödemiş oluyorsunuz da, 24 ayda değil 9 ayda ödemenizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz...

hangisi, nasıl işinize gelecekse???

• enxdesign E kullanıcısına yanıt
    Siz sormussunuz bende kendi hesabimi yaptim.
    Bu hesabi yaparken telefonlardaki olmayan taksit olayindan dolayi nakit uzerine yaptim.
    Kendime gore eger bu telefonu nakit alamiyorsam yillik bir operatore paketin kralinida yapsa yillik 300tl uzeri para odeyecek durumda olmam. Bana gore yillik 600 tl ve uzeri iletisim icin yuksek rakam.

Tabii herkes hesabini kendi yapar kafasina uymussa alir

Sizde yapmissiniz hayirli olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Verre

O 5.000 liranın 1.500'ü zaten 2 yıllık geniş geniş paket ücreti.4gb internet yani eve internet baglama.1000 dk 1000 sms müthiş.Arada sadece 400lira var.Olacak,olsun.Faiz gibi

1500tl internet kullanimi? Genis genis dediginiz de evi de kattimi 4gb.

Bunlarin hepsi taktik. Zaten cep ten 4gb paket alan birinin kullanimi fazla olacak demek evde de kullandimi sorun olur.
    Hadi kullandik hic bir sey download yapmadik, sim karti ve telefonu devamli evde modem gibi kullanacagiz.

Ev icin jet, vinn v.b modem sadece data hatti almak daha kullanisli ve mantikli. Yok ben tek yasiyorum evde internet kullanacak kimse yok ve mevcut bir turktelekom internet hattiniz varsa degerlendirile bilir. Ben de 4-5 yil once 3gs alirken ayni yontemi uygulamistim. O zaman twin sim kart olayi vardi sim in biri telefonda digeri 42mgps i detekleyen vinn modem deydi.

• Arkadaşlar ben de turkcellden iphone 6 64 gb almak istiyorum. Bu cılgın kontratlar yapılmaksızın faturaya ek bır sey yapamaz mıyız?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.