Şimdi Ara

Turkcell Güvenli İnternet Profili Yandex Arama Motorunu Engelliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Turkcell Güvenli İnternette Yandex Arama Motorunda şöyle bir sıkıntı var:

Güvenli İnternet profilini "Aile" ya da "Çocuk" profiline geçiriyorum. Yandex arama motorunu açıyorum ve örneğin "araba" yazıyorum. "Web" sonuçları çıkıyor ama "Görseller" sekmesine tıklayınca hiçbir görsel yok. Güvenli İnternet Profilini devre dışı yapıp tekrar denediğimde "Görseller" sekmesindeki görseller görünüyor.

Turk Telekom Mobil (Avea) ve Vodafone kullanan bir arkadaşlarda Güvenli İnternet Profili'ni "Aile" seçip denedik. Onların telefonlarında sıkıntı çıkmadı. Görseller çıkıyordu.

Turkcell kullanan başka arkadaşların telefonlarında da denedim. Güvenli internet profili "Aile" iken bendeki sorun onlarda da oluyor.

Android işletim sistemli farklı marka telefonlar ile iPhone marka telefonlarda ve Google Chrome, Firefox ve Safari internet tarayılarında denedim.

Ama garip bir şekilde Google Arama motoru "Görsel" sonuçlarında Güvenli İnternet profilinde iken sorun çıkmıyor ve görseller çıkıyor.

Aynı şekilde Güvenli internet Profilinden "Aile" ya da "Çocuk" profili seçili ikenwww.outlook.live.com üzerinden Hotmail hesabıma giriş yapmaya çalıştığımda "Bu Bağlantı güvenilir değil" hatası veriyor. Güvenli İnternet Profilini devre dışı yapıp tekrar denediğimde hata almadan giriş yapıyorum.

Güvenli İnternet Profilini "Aile" seçip Turkcell kullanan başka birinde ve başka marka telefonda denedim. Aynı şekilde sorun oluyor. Güvenli İnternet profilini kapatınca sorun olmuyor. Ama Avea ve Vodafone'da Güvenli internet profilinde ikenwww.outlook.live.com da da herhangi bir sorun olmuyor.

Sorunu Turkcell'i (532) arayıp ilettim ama nafile. Şikayetime kayıt bile açmadılar. Dijital Operatör'den ekran görüntüsü ekleyerek kendim gönderecekmişim şikayeti. Turkcell Müşteri Hizmetlerinin 532 nolu numarası ile 26.12.2019'da (3) defa görüşme sağladım ama şikayet kaydı bile açmadılar. Sorunun Turcell'den kaynaklandığını kabul etmiyorlar. Sorun Yandex'tenmiş (! )

Güvenli internet problemi tamamen Turkcell'den kaynaklanıyor.

Turkcell Yandex'e sansür uyguluyor. Ayrıca www.outlook.live.com üzerinden de Microsoft'a sansür uyguluyor.

Şikayetimi 26.12.2019 tarihinde akşamleyin destek@yandex.com.tr e-posta adresi üzerinden Yandex Destek Ekibi'ne de ilettim. Bugün (27.12.2019) sabahleyin pasaport@destek.yandex.com.tr adresi üzerinden; "Merhaba, Geri bildiriminiz için teşekkürler. Gerekli kontrolleri sağlayacağız. Saygılarımla, Y... C... Yandex Destek Ekibihttps://yandex.com.tr/support/" şeklinde bir dönüş yapıldı. İnşallah Yandex Türkiye Ekibi Turkcell ile irtibat kurup problemi Turkcell'e çözdürür.

Şikayetimi şikayetvar üzerinden de Turkcell'e ilettim:
    https://www.sikayetvar.com/turkcell/turkcell-guvenli-internet-yandex-arama-motorunu-engelliyor

Güvenli İnternet "Aile" Profilinde iken karşılaştığım sorunun ekran görüntüleri aşağıdadır:

Turkcell Güvenli İnternet Profili Yandex Arama Motorunu EngelliyorTurkcell Güvenli İnternet Profili Yandex Arama Motorunu EngelliyorTurkcell Güvenli İnternet Profili Yandex Arama Motorunu EngelliyorTurkcell Güvenli İnternet Profili Yandex Arama Motorunu EngelliyorTurkcell Güvenli İnternet Profili Yandex Arama Motorunu EngelliyorTurkcell Güvenli İnternet Profili Yandex Arama Motorunu Engelliyor

NOT: İşletim Sistemi Android 4.4.2 / İnternet Tarayıcısı Firefox

Güvenli İnternet Devre Dışı iken aldığım ekran görüntüleri aşağıdadır (sorunsuz):

Turkcell Güvenli İnternet Profili Yandex Arama Motorunu EngelliyorTurkcell Güvenli İnternet Profili Yandex Arama Motorunu EngelliyorTurkcell Güvenli İnternet Profili Yandex Arama Motorunu EngelliyorTurkcell Güvenli İnternet Profili Yandex Arama Motorunu EngelliyorTurkcell Güvenli İnternet Profili Yandex Arama Motorunu EngelliyorTurkcell Güvenli İnternet Profili Yandex Arama Motorunu Engelliyor

NOT: İşletim Sistemi Android 4.4.2 / İnternet Tarayıcısı Firefox

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 10 Ağustos 2020; 12:12:58 >

• Yandex +18 açıyor ondadır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Tüm resimlere yönelik böyle bir sansür kabul edilebilir değil. Kaldı ki Avea ve Vodafone Güvenli İnternet profili "Aile" seçili iken bile yasaklı olmayan resimleri açıyor. "araba" yazıp arattığımızda yasaklı sitelerden gelen araba resimlerini engellesin ama yasaklı olmayan sitelerden gelen resimleri de engelliyor. Garip olan bu zaten.

Hadi resimlerde böyle bir sıkıntı var diyelim, koskoca Microsoft'unwww.outlook.live.com sitesini nasıl güvenilmeyen bağlantı olarak algılıyor? İşte bu daha da şaşırtıcı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 27 Aralık 2019; 19:0:11 >
  • Problem hala devam ediyor.

Turkcell şikayetimi öneri olarak alıyor. Bu yüzden ne problemi çözüyor ne dönüş yapıyor.

Yandex'ten de herhangi bir dönüş olmadı. Yandex'e bugün (08.02.2020) tekrar e-posta attım.

Bakalım ilerleyen süreçte ne olacak?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 09.02.2020'de Yandex'ten şöyle bir cevap geldi:

"Merhaba,
    Mesajınız bize ulaştı. En kısa süre içinde size döneceğim.
    --
    Saygılarımla, Y... C...
    Yandex Destek Ekibi"

• Bugün (10.02.2020) Yandex'ten cevap e-postası geldi:

"Merhaba,
    Konu ekibe iletildi ancak ne yazık ki konu kontrolümüz dışında.
    Önerebileceğim çözüm, mobil operatörünüzün çocuk filtresini devre dışı bırakıp Yandex arama moturunun ayarlarından çocuk filtresini etkinleştirmeniz:
    https://yandex.com.tr/support/search/additional-features/adult-filter.html#adult-filter__adult-filter-on

Bu filtre sadece Yandex için geçerli olacak, başka arama mototrları için ayrıca filtre etkinleştirmeniz gerekecek.
    --
    Saygılarımla, Y... C...
    Yandex Destek Ekibi"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilexsamet -- 10 Şubat 2020; 13:59:6 >

• türkcellin sansür aralığı daha geniş. bence hiç uğraşmayın çıkın güvenli netten.

zaten adult sitelerin çoğu yasak normalde de.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.