Şimdi Ara

Turkcell Fiber 200 Mbps Hız Şenliği (10GB Cepte Modem Paketi Hediyeli) (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
903
Cevap
11
Favori
77.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu da modemin dibinden 5 km ötedeki turkcell sunucusuna olan ping.. fiber güya bu..millet nasıl 2-3 ping görüyor inanamıyorum.
    Turkcell Fiber 200 Mbps Hız Şenliği (10GB Cepte Modem Paketi Hediyeli)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • superegoid S kullanıcısına yanıt

Hocam maalesef İzmir ve çevresinde bu sıkıntı var. Ben de Manisa'dayım benim İzmir'e pingim 30ms iken İstanbul'a 25ms. İzmir altyapısında ping konusunda büyük bir sorun var. Ancak statik ip almayı deneyebilirsiniz. Kasım-Aralık aylarında almıştım ve valve'e olan pingler 25-30ms düşerek 47-48ms'lere düşmüştü. İptal edince hemen 75-78ms dolaylarına geri döndü.

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Bu da modemin dibinden 5 km ötedeki turkcell sunucusuna olan ping.. fiber güya bu..millet nasıl 2-3 ping görüyor inanamıyorum.
    Bende ortalama 3-5 ping alıyorum. Konum beylikdüzü istanbul.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogfituto

Hocam maalesef İzmir ve çevresinde bu sıkıntı var. Ben de Manisa'dayım benim İzmir'e pingim 30ms iken İstanbul'a 25ms. İzmir altyapısında ping konusunda büyük bir sorun var. Ancak statik ip almayı deneyebilirsiniz. Kasım-Aralık aylarında almıştım ve valve'e olan pingler 25-30ms düşerek 47-48ms'lere düşmüştü. İptal edince hemen 75-78ms dolaylarına geri döndü.

Statik ip çok aldım hocam..aylık 25 tl verdim aylarca..online oyunda bir işe yaradığını görmedim..

• arkadaşlar türksel abonelik satan bayi tarafından dolandırıldım Turkcell Fiber 200 Mbps Hız Şenliği (10GB Cepte Modem Paketi Hediyeli)  dikkatli olun

olay şu ; 100 megabit 130 liraya abonelik alacaktım , telefonda ki bayan , tv plus var , isterseniz 20 lira farkla , 100 megabit ve tv alabilirsiniz dedi , eyw dedim 20 lira çok değil , ama şunu da ALTINI ÇİZEREK VURGULADIM , 1 ay denerim sonra iptal ederim , iptal cezası zart-zurt olur mu dedim , HAYIR cevabını aldım , tekrar yineledim , istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz dedi , neyse servis eve geldi , interneti bağladı , tv kutusunu verdi , geldiklerinde test yaptım, 100 megabit çıkmazsa paşa paşa gidersiniz dedim , 4-5 sefer test ettim 98-97 megabit hız aldım , tamam dedim , 2 anlaşmaya da imza attık ( birisi internet için diğeri televizyon için ) ***** ( normalde her satırını okurdum ama taahhüt bozmıcaktım zaten gerek duymadım , aldığım hız da 98 megabit idi , televizyonu da istediğim zaman iptal edebileceğim söylenmişti )

SONUÇ : televizyon modeme takılı iken , 98 megabit gelen hızım 85'e düşüyor , bundan haberim yoktu , ayrı olarak bağlantı olacak sanmıştım , dedim lanet olsun sorun değil iptal ederiz artık

türksel genel merkezi aradım , tv plus paketimi iptal edicem dedim , ZARRRRRRT kurulum-onay-sökme-takma ıvır-zıvır derken 500 lira cezası varmış Turkcell Fiber 200 Mbps Hız Şenliği (10GB Cepte Modem Paketi Hediyeli) 

şimdi savcılığa gidip suç duyurusunda bulunucam , abonelik kaydımı yapan kişi ile olan ses kayıtlarını isticem , genel merkez anca hukuki işlem olursa ses kaydı verilir dedi

gelde abone yapan kadına ana bacı kalaylama Turkcell Fiber 200 Mbps Hız Şenliği (10GB Cepte Modem Paketi Hediyeli) siz siz olun , abonelik satan kişilerle değil de genel merkez ile irtibat kurun Turkcell Fiber 200 Mbps Hız Şenliği (10GB Cepte Modem Paketi Hediyeli) 

• superegoid S kullanıcısına yanıt

Galiba biraz da size gelen ip ile alakalı hocam. Bazılarına zaten ping değerleri kötü olan 176.xxx ip bloğu gelmiş o yüzden bir şey değişmemiş. Ancak bana gelen ip 92.xxx ile başlıyordu ve konumu İstanbul'du. Speedtest'te hep İstanbul sunucuları çıkardı server seçeneklerinde veya what is my ip tarzı sitelerde hep konum olarak İstanbul gösterirdi. Bağlantıyı da kablolu yaptığınızı varsayıyorum. İyi bir ip bloğuna denk geldiğinizde ping 20-25ms arası kesinlikle düşüyor.

• heyysanadiyom kullanıcısına yanıt

TV+ normal internet hızını etkilemiyor diyordu çoğu kullanıcı

Siz önce bi arıza kaydı felan bıraksaydınız

müşteri hizmetleri bu konuda bir şey demedi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: fakasupi

TV+ normal internet hızını etkilemiyor diyordu çoğu kullanıcı

Siz önce bi arıza kaydı felan bıraksaydınız

müşteri hizmetleri bu konuda bir şey demedi mi?

bağlantı yapılalı 3 ay oldu , ilk günlerde fark ettim hızın düştüğünü

arıza kaydı bırakmadım hiç

telefonla konuştuğum da bilen veya bilmeyen kişi ; doğal olarak internet hızınız düşer dediğini hatırlıyorum , neymiş modeme takılı olduğu içinmiş , bende şaşırmadım çünkü bağlantıyı modemden alıyor

benim derdim şu ki; dolandırıldım Turkcell Fiber 200 Mbps Hız Şenliği (10GB Cepte Modem Paketi Hediyeli) 

abone yapan kadın , istediğiniz zaman tv paketini iptal edebilirsiniz dedi , genel merkezi arayıp iptal etmek istiyorum dedim " 500 " lira taahhüt-ceza hebele hübele dediler , abone yapan kadın genel merkez numarasından aramamıştı , bayi idi yanılmıyorsam , taklaya geldik , savcılığa dilekçe vereceğim bu saatten sonra ....

Doğru söylemiş, istediğiniz zaman iptal ettirebilirsiniz

Cayma bedeli ödemek şartıyla :)

Hocam bu tarz milyonlarca kişiyi abone yapıyorlar sağa sola

Baştan kimse

"Eğer memnun kalmazsanız iptal ettirebilir ve fahiş cayma bedeli ödersiniz"

Demez

Siz bence en güzeli müşteri hizmetlerine yüklenin

Şu şekilde de olabiliyor diye yazan arkadaşlar oldu

Tarifeniz 100 mbit ve Tv+ var diyelim

Atıyorum 130 hız tanımlıyorlar size ki

Tv+ dan giden bant normal hızınızı etkilemesin

Ayrıca adli savcılık uğraşmaz bu işle,

Tüketici hakem heyetine başvurmalısınız internetten

Diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 21 Ocak 2021; 13:31:42 >
  • quote:

Doğru söylemiş, istediğiniz zaman iptal ettirebilirsiniz

Cayma bedeli ödemek şartıyla :)

Hocam bu tarz milyonlarca kişiyi abone yapıyorlar sağa sola

Baştan kimse

"Eğer memnun kalmazsanız iptal ettirebilir ve fahiş cayma bedeli ödersiniz"

Demez

Siz bence en güzeli müşteri hizmetlerine yüklenin

Şu şekilde de olabiliyor diye yazan arkadaşlar oldu

Tarifeniz 100 mbit ve Tv+ var diyelim

Atıyorum 130 hız tanımlıyorlar size ki

Tv+ dan giden bant normal hızınızı etkilemesin

Ayrıca adli savcılık uğraşmaz bu işle,

Tüketici hakem heyetine başvurmalısınız internetten

Diye biliyorum

dolandırma olayı burda başlıyor işte

vurgulayarak 2 kere tekrarlattım , cayma bedeli zart-zurt ödemem dedim , hayır dedi

şimdi kendi kaşındı o kadın Turkcell Fiber 200 Mbps Hız Şenliği (10GB Cepte Modem Paketi Hediyeli)  şöyle bişide var , sözleşmeyi okumadım

dilekçemde konuşma kayıtlarını baz alarak savcılığa şikayette bulunacağım.... bişi çıkar mı bilmiyorum ama olsun Turkcell Fiber 200 Mbps Hız Şenliği (10GB Cepte Modem Paketi Hediyeli)  savcı bunla vakit bulurda ilgilenir mi , kısmet ....

Üstad kapı gibi sözleşme var adamların elinde,

Bi kere o para gitti cayarsanız onu gözden çıkarın

Ha o kadına taktım beni kandırdı diyorsunuz

Valla millet telefon dolandırıcılığıyla

Hesapları boşaltıyor, evin, arsanın, arabanın tapusunu üstüne alıyor

Abonelik kazandırmak için arayan bi kadınla da ne biliyim hocam ya

Siz bilirsiniz :)

• ip tv seyrederken kısıtlama var mı ? ttnet de varda .

• quote:

Üstad kapı gibi sözleşme var adamların elinde,

Bi kere o para gitti cayarsanız onu gözden çıkarın

Ha o kadına taktım beni kandırdı diyorsunuz

Valla millet telefon dolandırıcılığıyla

Hesapları boşaltıyor, evin, arsanın, arabanın tapusunu üstüne alıyor

Abonelik kazandırmak için arayan bi kadınla da ne biliyim hocam ya

Siz bilirsiniz :)

ses kayıtlarına ulaşsam yeterli Turkcell Fiber 200 Mbps Hız Şenliği (10GB Cepte Modem Paketi Hediyeli) 

kağıt üstünde türksel haklı , imzayı atmışım burada sorun yok

yaptığı vicdansızlığı , dolandırıcılığı yüzüne vurup rahatlayasım var

• Bugün Upload hızı taahhüt yenilemek için aradım, oda ne sizin bölgenizde 200 Mbit verilmiyor sistem uyarı veriyor dedi Turkcell Fiber 200 Mbps Hız Şenliği (10GB Cepte Modem Paketi Hediyeli) 

Hız kaç görüyorsunuz dedi, dedim şuan test yaptımm 400 çıkıyor :D, not aldı bakalım hayırlısı, ava giderken avlandık mı :P

(Altyapım GPON değil)

• quote:

Orijinalden alıntı: feramor

Bugün Upload hızı taahhüt yenilemek için aradım, oda ne sizin bölgenizde 200 Mbit verilmiyor sistem uyarı veriyor dedi  

Hız kaç görüyorsunuz dedi, dedim şuan test yaptımm 400 çıkıyor :D, not aldı bakalım hayırlısı, ava giderken avlandık mı :P

(Altyapım GPON değil)

gpon olmayan yerde 100 megabit üstü verebiliyorlar mı?

vay çakallar

bana sizin altyapınız uygun değil , gpon olması lazım , kem-küm diyerek 200 megabit hızı sistem vermiyor diyorlarTurkcell Fiber 200 Mbps Hız Şenliği (10GB Cepte Modem Paketi Hediyeli) 

• Müşteri hizmetlerinden geri arandım, şuan bende değişiklik yapamıyorlar ama eski kullanıcılar içinde bir güncelleme gelecek hız arttırılacak sadece zaman veremiyoruz dediler.

• milletin upload once soz verip sonra düşürüyo bunlar benim upload hızım normal de 5 di

hizim 40 mbit

suan download hizim normal

ama upladı 1 in altina çektiler ...

neden diye ariyorum . cvp bile veremiyolar

• quote:

Orijinalden alıntı: feramor

Bugün Upload hızı taahhüt yenilemek için aradım, oda ne sizin bölgenizde 200 Mbit verilmiyor sistem uyarı veriyor dedi  

(Altyapım GPON değil)

Bu tarifeye nasıl geçtiniz, paylaşabilir misiniz?

• Apartman altındaki switch'in portları 1Gbps ise geçiş yapabiliyorsunuz. Modem arayüzüne girip kontrol edebilirsiniz, WAN sekmesinde 1000/1000 yazıyorsa geçiş yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

Apartman altındaki switch'in portları 1Gbps ise geçiş yapabiliyorsunuz. Modem arayüzüne girip kontrol edebilirsiniz, WAN sekmesinde 1000/1000 yazıyorsa geçiş yapabilirsiniz.

Turkcell'e kaç defadır telefon ediyorum yazmadığım yer kalmadı ama geçirmiyorlar altyapınız desteklemiyor diye. WAN'da 1000/1000 yazıyor, destekliyor muhtemelen ama GPON değil.

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.