Şimdi Ara

turkcell evde 4g 50gb sınırsız wifi modemdahil 79 tl ilk mesaj güncel (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.064
Cevap
59
Favori
278.846
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yardımcı olabilecek hayırsever bir arkadaş var mı? Tam ihtiyacım olan şey.Şartları karşılamıyorum acaba nasıl alabilirim?
    https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/diger-kampanyalarimiz/4-5g-evde-vinnwifi-kampanyasi
  • quote:

Orijinalden alıntı: birba

Arkadaşlar, ekran görüntülerini yükledim. Superbox kullananlar, sim kartlarını başka cihaza takıp kullanamıyormuş sanırsam. Benimki Lifecell Pro 50 GB olduğu için ben bayide VINN olmadığı için almamıştım. İyi ki almamışım. Risk alıp, sözleşmeyi imzalayıp, sim kartı açtırıp bayide 4.5G'li telefonuma sim kartı taktırıp denedim ve hız testi yapmıştım. Telefonda olmasaydı, 1 hafta sonra bayiye VINN gelecekti (geldi de ama ben almadım), onu alacaktım. Kablosuz ya da USB ile de bilgisayarıma aktarıyorum interneti tethering ile.

Dün gece 10 gb kotam kaldığı mesajı geldi. Ve hızımın 128 kbps'ye düşeceği yazdı. Bugün de 10 gb'ı bitirdim ve paketiniz bitti, hızınız 128 kbps'ye düşecek mesajı geldi. Ama 4.5g hızında kullanıma devam edebiliyorum. Turkcell Hesabım'da da PAKET AŞIM olarak geçiyor. Gece 2, sabah 8 arası da denedim. Kotadan düşmedi kullanım. 1 Ocak'a kadar düşmeyecek demek ki. Ama kotası bitenler, aynı hızda sınırsız kullanmaya devam edecek. PAKET AŞIM yazıyor diye ek fatura alırlar diye kimse korkmasın. Hiçbirşey yapamazlar. Zaten Turkcell Hesabım uygulamasını kullanmayanlar varsa telefonlarına mutlaka indirsin. Güncel faturasını sürekli takip etsin.

Ben 3-4 ay öncesinde hattı aldığımda 50-60 mbps civarı download alıyordum. Şu anda 30-40 civarı oluyor. Download bana yetip de artıyor bile. En az çektiği zaman bile 2 tane 4K videoyu aynı anda açabiliyorum. Upload da gündüzleri hemen hemen her zaman, hava açık olsun, kapalı olsun 20 mbps civarı. Gece ve sabahları 40-50 mbpsleri buluyor upload. Benim işim upload ile olduğu için bu bana ilaç gibi geldi. Gece 2 sabah 8 arası upload için uyanma ya da uyumama sorunum kalmadı. İstanbul'da bazı yerlerde dediğimde 100 mbps'yi bulmuştum downloadda. Upload'da da 50'yi buldum ama geçemedim. Çünkü benim telefon 100 mbps download, 50 mbps upload destekliyor.

Evdeki ADSL ile en az 2 buçuk saatte ( hız da 1 mbps hiç olmadı, hep 0.7'lerde), hatta 3-4 saatte upload edebileceğim 1 GB dosyayı, fiber internet alsam, 3-4 mbps upload ile 45 dakikada, 4.5G ile ise 4-5 dakikada upload edebiliyorum. Eski Lifebox Pro ve Superbox paketlerini alamasanız da, upload ile uğraşanlar için Superbox'ın 279 liralık sınırsız 4.5G'si şu anda alternatifsiz gözüküyor. Ben ayda 153 lira filan ödüyorum. 9 ay daha ödeyeceğim. Sonra muhtemelen (mecburen) 279 liralık olana geçeceğim.

Bilgi veren herkese çok teşekkür ederim. 1-2 aydır ne olacak, işlerim aksayacak diye kara kara düşünüyordum. Dün bo konuya denk gelince birçok mesajı okudum ve ümitlendim ve kotayı bitirdim. Deneyip görmüş oldum. Çok sağolun.
    Hocam öncelikle detaylı bilgi paylaşımı yapabilmek için kotanizi feda etmenizi takdir ediyorum ve size teşekkür ediyorum.

Forum arkadaşlarına gelince, bence arkadaşın paylaştığı bilgiler önemli. Dolayısıyla artı (+) vererek konunun ilk sayfasında gözükmesine saglarsak bilgi kaybolmamis olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar BİP’ten halihazırda kullandığınız hattınızın hesabını ayarlar >> Hesabım >>> hesabımı sil üzerinden silin sonra vınn’a takılı olan data hattınızla tekrar BİP’e giriş yapın onay kodu gelecek gelen kutusundaki mesajlarınızı görmek için 192.168.1.1 modem arayüzüne girin şifre admin olarak girin SMS sekmesinden gelen onay kodunu bipe girin enflasyonla mücadele sayfasını takip edin paketiniz katlasın ;

turkcell evde 4g 50gb sınırsız wifi modemdahil 79 tl ilk mesaj güncel

Ek not; normal kotam bitti dün gece 02:00’dan önce hızım 128/kb’e Düşmedi hız testlerini önceki mesajlarda paylaştım (sayfa 113-114’e bakın) kontrol edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dosturu -- 29 Aralık 2018; 16:10:29 >

• Size bir müjdeli haber vereyim. Enflasyon mücadele kapsamında yenilenen paket yenilenmişti fakat Pro 50 GB yenilenmediği için sistemsel bug içerisinde kalıyor ve 128 kbit kullanıyordum. Yani paketim var ama hız düşümü yaşıyordum.

Turkcell'i arayıp manuel olarak halletiler fakat konuştuğum kişi teknoloji uzmanı bölümü idi. Ona kota olayını sordum bizim internetler için böyle bir çalışma var fakat daha bitmedi dediler. Yani sınırsız mı olacak cevabıma karşılık "evet" dedi fakat hız konusunda çalışmalar yapılıyor dedi.

Sonuç olarak sınırsız olacak fakat hız 70-80 lerden daha aşağıya düşecek.

• Kodu almama yardımcı olabilecek arkadaş var mı?
  • Yaxis kullanıcısına yanıt
    Yeni abonelere sinirsiz degil artik kota dolunca duruo artik tarifie

• quote:

Orijinalden alıntı: c.guran

Size bir müjdeli haber vereyim. Enflasyon mücadele kapsamında yenilenen paket yenilenmişti fakat Pro 50 GB yenilenmediği için sistemsel bug içerisinde kalıyor ve 128 kbit kullanıyordum. Yani paketim var ama hız düşümü yaşıyordum.

Turkcell'i arayıp manuel olarak halletiler fakat konuştuğum kişi teknoloji uzmanı bölümü idi. Ona kota olayını sordum bizim internetler için böyle bir çalışma var fakat daha bitmedi dediler. Yani sınırsız mı olacak cevabıma karşılık "evet" dedi fakat hız konusunda çalışmalar yapılıyor dedi.

Sonuç olarak sınırsız olacak fakat hız 70-80 lerden daha aşağıya düşecek.
    Paket üst hız limiti 375 mpbs

Sözleşme var üst hız limitini değiştiremezler muz cumhuriyeti değil burası

Seve seve verecekler olması gereken hızda ve limitsiz internet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat Burç -- 29 Aralık 2018; 16:39:49 >

• dermanxx D kullanıcısına yanıt
    Kanun onaylanınca Lifecell Pro paketlerini kaldırdılar. Lifecell Maksi çıkardılar. O da 50 GB ama 50 GB dolunca paket durmuyormuş.https://www.turkcell.com.tr/internet/tablet-vinn-wifi-internet/50-gb-bilgisayardan-internet-paketi Her 3 GB için 15 TL alıyorlar ve 1 fatura döneminde en fazla 10 kez tekrarlanıyormuş. Fiyatı 149 lira. 50 GB'ı geçip 30 GB daha kullanılırsa 300 lira fatura gelir. Çok tehlikeli.

Superbox kullanmak daha avantajlı. Kota aşımı yok.
    https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/diger-kampanyalarimiz/superbox-4-5g-internet-kampanyasi?source=CMS&place=campaigns_category

• Benimkisi sinirsiz olan ama 128 kbps ile devam eden

• dermanxx D kullanıcısına yanıt
    Yeni abone sayılmıyorum ben, daha sitede değişmeden önce aldık bu paketi ben.

Neden yeni abone oldugumu varsaydiniz?

Böyle gözüküyor hesabımda, yeni tarife ismi değil sanirim. Değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yaxis -- 29 Aralık 2018; 18:14:27 >
  • Bu 50gb'nin fiyatı nedir? Port olmadığı için 5 aydır eve internet baglatamadim, alternatif birşeyler arıyorum.

• muhalok kullanıcısına yanıt
    Huawei al alcatel fazla ısınınca kapanıyo falan değişik bir modem. Huawei daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: birba

Kanun onaylanınca Lifecell Pro paketlerini kaldırdılar. Lifecell Maksi çıkardılar. O da 50 GB ama 50 GB dolunca paket durmuyormuş.https://www.turkcell.com.tr/internet/tablet-vinn-wifi-internet/50-gb-bilgisayardan-internet-paketi Her 3 GB için 15 TL alıyorlar ve 1 fatura döneminde en fazla 10 kez tekrarlanıyormuş. Fiyatı 149 lira. 50 GB'ı geçip 30 GB daha kullanılırsa 300 lira fatura gelir. Çok tehlikeli.

Superbox kullanmak daha avantajlı. Kota aşımı yok.
    https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/diger-kampanyalarimiz/superbox-4-5g-internet-kampanyasi?source=CMS&place=campaigns_category
    bu da demek oluyor ki kullandığımız paket akk kapsamında ve kotayı kaldıracaklar mecburen. yoksa paketi değiştimeden satmaya devam ederlerdi

• 30 gb var bu gece bıtırıp deneyecegım
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpersddk

Kodu almama yardımcı olabilecek arkadaş var mı?
    Hocam bende 1 adet kod var fakat ilerde basim agrir diye paylasamiyorum.Tavsiye verecegim ama;

Millenicom dan altyapi sorgula oradan altyapisiz adres bul ben 2 dk da bulmustum :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yaxis

Yeni abone sayılmıyorum ben, daha sitede değişmeden önce aldık bu paketi ben.

Neden yeni abone oldugumu varsaydiniz?

Böyle gözüküyor hesabımda, yeni tarife ismi değil sanirim. Değil mi?
    Ne zaman aldınız ? 3 tim e sordum bugün böyle bir kampanyadan haberleri olmadığı gibi elimizde modem yok diyorlar. Sizin kullandığınız paketten haberleri yok. Anlayamadım durumu.

• tcreis kullanıcısına yanıt
    24 Aralık akşamı Twitter üzerinden kodu aldim, 25 Aralık'ta öğlen, Çanakkale de bir TİM den de modem ve data hattımı, ses hattı ACTİRMADAN mağaza müdürünün yeterli bilgiye sahip olması sayesinde aldım.

Sanırım biraz sansliydim, tam da doğum gunume geldi, tüm yıllık şansımı tüketim orada.

• muhalok kullanıcısına yanıt
    Hayır, benim hatırladığım kadarıyla en az 1 aydır var. Belki daha fazla oldu. 1 Ocak'ta AKK kalkacağı kesinleşince Lifecell Pro'yu kaldırıp, Lifecell Maksi'yi getirdiler. Senin dün baktığın linkte paketin adından ne yazıyordu? O linki atabilir misin bakalım. Ya da ekran görüntüsü aldın mı? Ben 3-4 ay önce geçtim. Ben aldıktan 1-2 ay sonra benim tarifeyi Turkcell'in sitede göremedim bir daha. Bu ise sakın alma:https://www.turkcell.com.tr/internet/tablet-vinn-wifi-internet/50-gb-bilgisayardan-internet-paketi Kotan dolunca her 3 GB için 15 lira diyor.

Superbox daha avantajlı:https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/diger-kampanyalarimiz/superbox-4-5g-internet-kampanyasi?source=CMS&place=campaigns_category

• Paketi bitmemiş arkadaşlar gece 2 8 arsı kotadan düşüyor mu eğer sınırsız a çevirmişlerse paketinizin gece 2 sabah 8 arası artık düşmesi gerekir mantıken benim katlanan paketimde 25 gb duruyor biten varsa buradan da ipucu yakalayabiliriz

• 83 ten aşşağı düşmeyen fatura bu ay böyle niyeyse?

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.