Şimdi Ara

turkcell evde 4g 50gb sınırsız wifi modemdahil 79 tl ilk mesaj güncel (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.064
Cevap
59
Favori
278.860
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ryan.Cooper

Zaten şimdiden bu şekilde daha iyi paket mi var dersek kabullenmiş olursun. Evet belki daha iyisi yok ancak bu şekilde kandırılacağıma daha az kullanırım daha az ödemek için de türk telekom paketlerine geçerim. Neticede o gece 2-8 olayı da kalktıktan sonra burda dakka durmam.

Buraya yazma amacım daha iyisi var ya da yok diye araştırmak değil. Sizin gibi kullananları bilgilendirip, buna karşı tepkiyi artırmak. Neticede bizler kullanıcıyız. Her ne kadar belli şartlarda bize sunulanı kullanmakla yetinsek de tepki vermezsen bunlar kendilerini hiçbir zaman geliştirmezler.

Alıntıları Göster
    Tüketicinin aleyhine tek taraflı değişiklik yapamazlar. Eğer kota vs gelirse fesih hakkımız olur.

Biz sözleşmeyi imzalarken 2-8 kotadan yemediği için imzaladık.

Gerekirse bu konuda toplanıp thh yazarız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bana bu paketi sınırsız yapacaklar gibi geliyor.

Türk Telekom öyle bir adım atmaya kalktı bakan ayar verdi direk.

Turkcell şuan hükümete daha yalaka bir konumda bence

Ona da ayar vereceklerdir.

Ama bu paket bittikten sonra böyle bir paket alma yani 2-8 sınırsız 50 GB şansımiz yok. Aynı fiyata kitlesi paket var.

3. Dünya ulkesindeyiz millet 150 birime sınırsız data hattı alır 50-60a 1000 mpbs sabit hat alır bize bak bir de

Rezillik. Üstelik diğer ülkelerde 4.5g hızları çok daha iyi hoş bu konuda Turkcell pek sorunlu değil çok şükür

• Kaldı 15 gün hiçbir bilgilendirme yok sanırım.

• Yahu bu paket akkli olarak geçmiyor muydu?

BTK'ya şikayet etme vakti gelmis gibi duruyor. Bu paketleri akkli olarak almadık mı biz?

• Bu kampanya dahilinde bir aboneliğim var, acaba aynı şartlarda ikinciyi alabilir miyim, hiç iki aboneliği olan var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Murat Burç M kullanıcısına yanıt
    Evet ama genişbant değil yani kısaca devletin bir kararına karşı çıkmış olmuyorlar senin dediğin gibi olsaydı forumda türk telekom kullanan 1 insan kalmazdı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu da mobil genişbant mgb yazıyoruz apn ayarına sizin dediğiniz gibi olsa gece 2 8 arası sınırsız da olmaması lazım çünkü tarife ilk olarak 50 gb kota sonrası 128 kb sınırsız kullanım olarak çıktı yani ben sınırsız olması gerektiğini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

Evet ama genişbant değil yani kısaca devletin bir kararına karşı çıkmış olmuyorlar senin dediğin gibi olsaydı forumda türk telekom kullanan 1 insan kalmazdı
    Bu paketi alırken 2-8 arası kotadan yemediği açıkça belirtildi ve bu doğrultuda sözleşme imzaladık.

Bizim paketimizi 2019 itibariyle ya komple sınırsız yapacaklar, ya da aynı şartlarda devam edecek. (2. seçenek daha muhtemel, ki mh görüşmelerimde de sözleşme sonuna kadar değişiklik yapılamayacağı söylendi defalarca) Bu iki durum haricinde paketi direk kotalıya çevirip kota sonrası internet kesilirse tüketici aleyhine karar olacağı için fesih hakkımız doğar.

• ARKADAŞLAR MERHABA DAHA ÖNCE BENDE BU KONUDA YARARLANARAK ALT YAPIMIN OLMADIĞI BİR YERDE OTURDĞUM İÇİN MODEM ARAYIŞINA GİRMİŞTİM ŞUAN EVDE KULLANDIĞIM İYİ BİR MODEMİM VAR BİR FİRMADAN 10 ADET GELDİ BU CİHAZDAN BANA 6 ADETİ SATILDI 1 TANESİNİ BEN KULLANIYORUM SON 3 ADET KALDI BELKİ BURADA İHTİYACI OLAN OLUR DİYE İLANIMI BURADADA PAYLAŞAYIM HEM DAHA HATTI HEM SİMKART İLE ÇALIŞABİLİYOR PİYASADA ARAŞTIRDIĞIM ÜZÜERE, ÇEKİM KALİTESİ YÜKSEK, KOPMA GİBİ SORUNLARI OLMAYAN, LTE MODELİ, 300MBPS HIZI OLAN CİHAZ BU DAHA UYGUNUNA ALT MODELLERDE OLUYOR LAKİN BUNUN KADAR STABİL DEĞİL ÇOĞUNU DOĞU BÖLGESİNE GÖNDERDİM BİRKAÇI İSTANBULDA ALT YAPI SIKINTISI OLAN ARKADAŞLARA GİTTİ BİLGİNİZ OLSUN İLANIDA EKLİYORUM BELKİ BİRİNE YARDIMCI OLUR...

SATIŞ İLANIM
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-alcatel-onetouch-4.5g-300mbps-turkcell-turbo-vinn-wifi-y900n-626613413/detay/

FARKLI FİRMANIN SATIŞI
    https://urun.n11.com/3g-modem/alcatel-onetouch-300mbps-turbo-vinn-wifi-y900nb-P285338232?gclid=Cj0KCQiAxs3gBRDGARIsAO4tqq3KD3Ng1ABtg7iXLb02ibjYb-PHrL7LrJEA_pbkgEVO4Z7vgLJG-eMaAjwFEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

• Hocam ben 2 8 olayını tamamen unutmuşum haklisin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://www.btk.gov.tr/haberler/btk-adil-kullanim-kotasi-ni-2018-de-kaldiracak

Arkadaşlar iyi okuyun AKN kaldırılacak derken mobil bant veya sabit ayrımı yapılmamış AKN kaldırılacak denmiş.

Sesimizi çıkarmazsak Turkcell bunun üzerine yatar.

Bir metin hazırlayıp ilgili kuruma şikayet edelim. Türk Telekom meselesinde millet sesini çıkardı bakan ayarı verdi. Biz çok daha küçük bir topluluğun ama sesimizi duyuralim iligli kurumlardan hatta yeni konu açalım. Akkli mobil hatlarda da AKK kalkmak zorunda

• boş port yok uyarısı olmamasına rağmen twitter üzerinden kampanya kodu almıştım.
    daha öncesinde ise mobil modemi dışarıdan aşmıştım 450 tl'ye
    https://www.hepsiburada.com/zyxel-wah7706-ac1200-2-4ghz-5ghz-kablosuz-dual-band-dahili-2800mah-bataryali-hafiza-kart-destekli-dahili-sim-kart-girisli-4g-lte-ac-router-pm-HB000001N1AP
    şöyle bir cihaz. tekrar cihaz almam istenince kampanyaya katılmadım. telekom'un daha hattını aldım 20 gb 29 tl'ye. mobil data hatlarını sınırsız yapmazlar gibi. o zaman bütün sözleşmeli data hatlarını sınırsız yapmaları lazım

• Evde boş port yokken bu kampanyadan fayfalanmıştım şimdi port açılınca sabit internete geçtim bu taşınabilir internet boşa çıktı. Turkcelle gidip iptal etmek istediğimde 750₺ tl gibi bir rakam çıkardılar. Şuanda bu mobil internete Aylık 90 tl boşuna ödemiş oluyorum . 750₺ İptal bedeli çok fazla değil mi? hakem heyetine başvuru yapsam sonuç alabilir miyim acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: x biri

boş port yok uyarısı olmamasına rağmen twitter üzerinden kampanya kodu almıştım.
    daha öncesinde ise mobil modemi dışarıdan aşmıştım 450 tl'ye
    https://www.hepsiburada.com/zyxel-wah7706-ac1200-2-4ghz-5ghz-kablosuz-dual-band-dahili-2800mah-bataryali-hafiza-kart-destekli-dahili-sim-kart-girisli-4g-lte-ac-router-pm-HB000001N1AP
    şöyle bir cihaz. tekrar cihaz almam istenince kampanyaya katılmadım. telekom'un daha hattını aldım 20 gb 29 tl'ye. mobil data hatlarını sınırsız yapmazlar gibi. o zaman bütün sözleşmeli data hatlarını sınırsız yapmaları lazım
    hocam bu üyelik nasıl işliyor, benim de bir tane vinnwifi hattım var ve kardeşime de alalım dedik ancak nasıl aldığımızı hatırlamıyorum. kardeşim bayiye gitmiş ve superonline kodu gerekiyor demişler bu kodu nasıl alacağız, ne yapmalıyız

• quote:

Orijinalden alıntı: ercinoyman

hocam bu üyelik nasıl işliyor, benim de bir tane vinnwifi hattım var ve kardeşime de alalım dedik ancak nasıl aldığımızı hatırlamıyorum. kardeşim bayiye gitmiş ve superonline kodu gerekiyor demişler bu kodu nasıl alacağız, ne yapmalıyız

Alıntıları Göster
    superyardim diye twitter adresi vardı sanırım ben oradan durumu anlatan yazı yazmıştım
    göndermişlerdi kod.
  • quote:

Orijinalden alıntı: algooo

Evde boş port yokken bu kampanyadan fayfalanmıştım şimdi port açılınca sabit internete geçtim bu taşınabilir internet boşa çıktı. Turkcelle gidip iptal etmek istediğimde 750₺ tl gibi bir rakam çıkardılar. Şuanda bu mobil internete Aylık 90 tl boşuna ödemiş oluyorum . 750₺ İptal bedeli çok fazla değil mi? hakem heyetine başvuru yapsam sonuç alabilir miyim acaba?
    2 sene taahhüt var bu pakette siz sanırım taahhüdü bozmuş oldunuz yani iki sene önceden iptal etmek istediniz doğru mu anladım? taahhüdü bozduysanız iptal o yükseklikte bir iptal bedeli olması normal
  • quote:

Orijinalden alıntı: algooo

Evde boş port yokken bu kampanyadan fayfalanmıştım şimdi port açılınca sabit internete geçtim bu taşınabilir internet boşa çıktı. Turkcelle gidip iptal etmek istediğimde 750₺ tl gibi bir rakam çıkardılar. Şuanda bu mobil internete Aylık 90 tl boşuna ödemiş oluyorum . 750₺ İptal bedeli çok fazla değil mi? hakem heyetine başvuru yapsam sonuç alabilir miyim acaba?
    Bölgende boş port olmadığı için bu kampanyaya dahil olduysan ve bir süre sonra superonline port açıldıysa istersen ücretsiz geçiş yapabilir veya vınn ı kullanmaya devam edebilirsin diye bir bilgi okumuştum.

Port olmadığı için vınn kullandığını ve artık port açıldığı için (superonline kullanmak zorunlu) sabit internet hizmetine geçiş yapmak istediğini söylediysen bedelsiz geçiş yapmaları lazım.

Başka bir firmadan sabit internet aldıysan üzgünüm yapılabilecek birşey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 15 Aralık 2018; 22:29:27 >

• Benim taahhutum ocak ayinda bitiyor. Bi cok yerden musteri temsilcisiyle konustum. Taahhut sonrasi paketim maxi pakete gececekmis. Onda da maalesef gece 2-8 sinirsiz olayi yok. Cok sikayet ettim cok yazdim ama hep ayni cevaplar verildi. Bu sure icinde evimizdeki altyapi aktif oldu. Bu yuzden taahhut bitince paketi iptal edecegim. Emin degilim ama taahhutunuz boyunca paketiniz 2-8 arasi sinirsiz olacak sanirim, oyle olmali da zaten.

• OnizukaSensei kullanıcısına yanıt
    geçeceğimiz paketin fiyatı ne olacakmış peki onun hakkında bilgilendirme yaptılar mı şu an o paket 150 görünüyor
  • Hghuseyin H kullanıcısına yanıt
    Aynen 150 tl olarak kullanacakmisiz. Hem pakete zam yaptilar hem de en onemli ozelligini kaldirdilar. Bu pakete kullanici bulmayi cok beklersiniz dedim, efendim sikayetiniz nedir diyo :) Altyapi olmayanlarda superbox en mantikli gorunuyor su an, sinirsiz ama 10 mbps maalesef.

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.