Şimdi Ara

Türkcell den Memnun Olanlar Kulübü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
417
Cevap
2
Favori
16.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jazzalyn

200gb nasıl oldu acaba
    Her gun aylik 10 gb haftalik 5 gb gun vs 5 tane yapıyordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    O zamanlar daha oturtamamışlardı

• trtunski T kullanıcısına yanıt
    Ben Ortaköy'de oturuyorum, işyerim Beyoğlu-İstiklal Caddesi'nde,

Ama ben haftanın 5 günü Unkapanı-Cibali'deki Kadir Has Üniversitesi'ne gidiyorum. Onun dışında Taksim, Şişli, Mecidiyeköy, Beşiktaş taraflarında çok dolaşırım.

Kadir Has Üniversitesi Vodafone'un Kurumsal müşterisi olduğu için o bölgede Turkcell sinyali zayıflıyor ama Vodafone hatları full çekiyor.

Son bir keç senedir dolaştığım bölgelerde Turkcell'de sinyal kaybı görüyorum, tek bir cihaz kullanmıyorum, elimde 3-5 tane telefon cihazı var, Turkcell'de hem platinum hemde Lifecell olan hatlarım var, durum dediğim gibi..

yukarıda yazdığım ve gezip dolaştığım bölgelerde Türk Telekom öne çıkıyor gibi..

Eskiden söylenen "Diğer operatörler çekmiyor, Turkcell en iyisi" lafının ekmeğini Turkcell çok yedi ancak son 3-4 senedir Turkcell eskisi gibi değil..

• Şu an adıma kayıtlı 13-14 tane hattım var, bu hatlar 3 operatörde bulunan hatlarımın toplamı..

2015 Yılına kadar Turkcell açık ara iyiydi, 4,5G olayı başladıktan sonra Turkcell'de sinyal kaybı görmeye başladım. Bazı yerlerde Türk Telekom Turkcell'den daha iyi..

3 operatörden de hatlarım olduğu için aralarındaki farkı farkedebiliyorum.

Eskiden söylenen "Diğer operatörler çekmiyor, Turkcell en iyisi" lafının ekmeğini Turkcell çok yedi ama son 3-4 senedir bu lafta söylendiği gibi değil.

Beyoğlu-İstiklal caddesinde bile Turcell'in tamamen sinyal kaybı yaşadığı yerler gördüm.

2000 yılında ilk aldığım hat Turkcell'di, hala da Turkcell hattım var ama yukarıda yazdığım gibi.

Aslında yukarıda yazdığım sebepler Turkcell'in yönetimine kayyum atandıktan sonra çıkmaya başladı..

Turkcell'i tercih etme sebebim servisleri düzgün çalışıyor.

Türk Telekom'da telesekreter hizmeti var gözüküyor ancak 2001'de ARiA'nın kurulduğu günden beri düzgün çalışır hale getiremediler, getirmeye de niyetleri yok.

Turkcell'deki HDSES diye geçen Voice over Wi-Fi özelliği Türk Telekom'a daha yeni geldi..

Turkcell'in servislerinin paRaLı ve paHalı olduğu düşünülebilir ancak her hizmetin bedeli var. İnsanlar ihtiyacı olmayan servisi kullanmak zorunda değil..

• Erdal Baggal kullanıcısına yanıt
    Salla Kazan sayesinde ekistradan 1 veya 2 GB gelebiliyor..
  • Bu arada babam ve bazı kuzenlerin hayatları boyunca Turkcell abonesi olmadılar ve Turkcell hat kullanmadılar..

Babam 2005 yılından beri o zamanki adı AVEA olan Türk Telekom hat kullanıyor.

Babam hem avkat hem inşaat müteahhidi olduğu için çok dolaşır. Bazen kendisine çekme problemi yaşayıp yaşamadığını sorarım, hiç bir zaman çekme problemi yaşaMAdığını söyler.

Babam 73 olmasına rağmen son teknolojiyi takip eden biridir ve iPhone kullanıyor ve avukat olduğu için ultra book kullanıyor..

Toplumda var olan "belli bir yaşın (diyelim ki 65 yaşın) üstündeki insanlar akıllı telefon kullanamaz, teknolojiyi takip edemezler" düşüncesinin tam tersi örneği babamdır. Babamın tam ters örnek olmasının sebebi hayat boyu öğrenmeyi sevmesinden kaynaklanıyor.
  • Boşuna yazmışsınız..

Herkes Turkcell abonesi olmak zorunda değil..

Yazdıklarınızdan "En iyisi Turkcell, herkes Turkcell kullansın" gibi bir anlamda çıkıyor..
  • serdarski S kullanıcısına yanıt
    En iyisi Turkcell zaten o anlamın çıkmasına gerek varmı , bende 2015 yılından sonra türkcelin açık ara fark attığını hissettim ondan halen tercih ediyorum ,isteyen istediğini kullansın en iyisi siz şuan Turkcell ,bu konuyuda turkcelli olmak isteyip de ,diğer konularda ki ,deneyimsiz kişilerin yorumlarına aldanmasinlar diye açtım ,yazdığın iyi oldu belirttigin bölgede sinyal zayıflığı varsa kullanmasın lar diğer yerlerde iyi çekiyordur😉

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nikki Sixx kullanıcısına yanıt
    Hiç bir operatör Türkiye'nin tamamını %100 kapsadığını söylemiyor zaten.. En fazla %99 kapsadığını söylüyorlar.

Ayrıca olay operatörlerin bölgesel anlamda abone sayılarına göre yatırım yapmalarıyla alakalı..

Bahsettiğiniz bölgede ya hiç abonesi yoktur veya dikkate alınmayacak kadar azdır..
  • Deneyimli insanlar bile Turkcell kullanmak isteMEyebilirler..
    Ya herkesin tercihi tabiki , biz en iyisini kullanmak istiyoruz kullanıyoruz ,ben aylık 1000 TL fatura ödüyorum ,10 lira ödeyip başka operatörün kişileri ,gelip kullanmadıkları şeyi kotuluyorlar konularda ,şuan açık ara en iyisidir ,bunu ben söylemiyorum devlet kurumları kanıtlarla belgeliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/tum-operatorler-4-5g-hiz-testi-ana-konu-5g-ye-dogru-adim-adim--115719373-710

Şu konuda 4 sayfa boyunca attığım testler herşeyi açık bir şekilde gösteriyor. Yok öyle Turkcell eskiden iyiydi algısını kasmayı bitirmelisiniz artık.

4 sayfa boyunca 3 operatöründe onlarca testini sırf bu tipler için yaptım. Birkaç güne CellMapper'da haritalamasınıda atacağım.

Sizin bölgenizde TT veya Vodafone iyi olması heryerde artık iyi olduklarını göstermez.

Boş boş konuşmadım, üşenmeden, kotayı düşünmeden, hem hız testi yaptım hemde haritaladım. Sizde aynısını yapabilirsiniz, ama unutmayın; yanınızda mutlaka Turkcell hat olsun, vallah kalakalırsınız.

Açıkara Turkcell en fazla kapsamayı ve en yüksek hızları veren operatördür. Bunun tam aksini iddaa eden trolldür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 12 Ağustos 2020; 19:27:52 >

2005 ve 2007 yıllarında köye gittiğimde, istisnasız herkes Turkcell kullanıyordu. Biz ailecek Avea kullanırdık, dağa çıkardık ki Sarıkamış tarafından sinyal gelsin de telefon görüşmesi yapalım diye.

Günümüzde hâlâ ağırlıklı olarak Turkcell kullanılıyor köyde fakat diğerlerini kullananlar da az değil. Diğerleri de biraz yatırım yapsın ki; köylü kulaktan kulağa yaysın, abone sayısı artsın.

Önce hizmet getirecek, ondan sonra abone gelmesini bekleyecek.

Valla bugün hizmetinden hiç haz etmediğim TT için aradım mh talep oluşturdum. Verdim veriştirdim yıllardır sadece Turkcell çekiyor niye siz bir türlü gelemediniz diye.

Herkes Turkcell'li burada ve eminim minimum 50 lira ödüyordur. 50x100 desek ayda 5000 lira bu köyden alıyor.

• Geçen Bi Haberde. Adamlar Şebeke çeksin diye Camii minaresine çıkıyordu. Acaba Hangi operatörü kullanıyorlar merak etmedi değilim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Aylık 5 bin TL kurtarıyor mudur acaba...

• Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Simdi turkcell dönemiyoruz

Buraya bakan istasyon 4 köye hizmet veriyor. Oradakileride katarsak fazla fazla kâr ediyor olması lazım.

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    Neden?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jazzalyn

Neden?
    Taahhüt bozdum niye

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.