Şimdi Ara

Turkcell’de AKK kalkıyor, “gerçek limitsiz internet” geliyor! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
2
Favori
18.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• HakanG22 H kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom veriyor işte. AKN dolduktan sonra hız düşecek diyor. Onun adına da tarifenize ek ücretsiz ek paket devreye girecektir diyerek laf oyunu yapıyor. Adamlar bildiğini okuyor yapacak bir şey yok.

• Benim anlamadığım sabit fiyat taahhüt veren kişinin faturasına nasıl zam yapılıyor? 100 mbps limitsiz, 75 GB Akk olan paketimi. Sınırsız yaptık deyip 200 tl talep edebilir mi? 28.03.2020 ye kadar taahhüdüm var nihayetinde.

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ttnet de bizi beceremeye çalışsın...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Askaparta kullanıcısına yanıt
    Turkcell candır hem pingsiz hemde sıkıntısız internet ❤️

• Bende ki internette ilginç bir olay var şöyle,

Normalde binada vdsl var olarak gözüküyor ancak alabildiğim en yüksek internet hızı 17 mb civari hal böyle olunca 16 dan 5 e 24 den 8 e düşen paketler yerine akk sonrası 16 ya düşen paket alırsam akk dolsa da dolmasa da 16 mb üstü alamadığım için paket adı 35 mb 50 gb kotalı internet aldım 72 tl sanırım fiyatı

Ancak çakallar işi çözmüş normalde 25 mb - 40 mb hızlarda akk sonrası hız 16 ya düşüyor ancak ne hikmetse 25 mb paket yok hızın 16 dan devam etmesi için mecbur 35 lik paket alıyorsun

Kısacası mevcut internette kota sorununu standartlara göre 5 lira civarı fazla vererek çözdüm akk öncesi 16.6 mb civari alırken akk dolduktan sonra 16 alıyorum

Gönül ister 50 100 mb alıyım ancak çoğu yerde fiber yok bende kendimce böyle bir yola gittim

• Bu sefer de fiyatları 2 katına çıkarırlarsa şaşırmamak lazım

• Zaten Türk telekomu satın alan haririler kamu malını soyup soğana çevirdi bunun bedelini millet ödeyecek .

• Çok iyi haber benim için. 10 senedir superonline kullanıyorum. Tşkler. :)

• Peki 24 mbit hız olan paketi satıp sonra bölgenizdeki alt yapı desteklemiyor deyip 2 mbit hıza mecbur kalan müsterileriniz için ne söyleyeceksiniz Kul Hakkı değilmi bu...

• Türkcell’den beklenen hareketti. Tebrik ederim...

• sanki türkcell telekomdan çok farklı bir firma
    yahu önce bir konuşma paketi versin ,ninelere dedelere illa internet dahil paket vereceğim diyor (tabi fazla para alabilmek için işin içine interneti katıyorlar) ,ihtiyarlar telefonu zor kullanıyor

yakında bütün firmalar başlar ,koş vatandaş koş en limtisizi bizde diye :)
    ama akk,akn,kota,ek paket sözünden başka bir söz bulup yine bir şeyleri engellerler
  • StarSOzi S kullanıcısına yanıt
    Bunlar tarifeler ve taahhütsüz 2019'da Turkcell artık bunu kullanamazsınız diyebilir taahhüt olmadığı için

Ayrıca Turkcell de Telekomun altyapısına konmaya çalışıyor vergileri kazı ücretlerini kaldırmaya çalışmak yerine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 21 Kasım 2018; 16:39:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y-ZiyA

AKK kalkınca şu iki ihtimal beni endişelendiriyor:

1- Fiyat artabilir (belki ilk sene değil ama mevcut taahütler bittikten sonra)
    2- Bağlantı hızı genel olarak yavaşlayabilir. Bir şeridi 5 araba kullanamaya kalkarsa ne olur bir düşünün bence
    Fiberde herhangi bir sıkıntı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Fiberde herhangi bir sıkıntı olmaz.

Alıntıları Göster
    Olay kabloyla alakalı değil, kabloların uçunda ki cihazların kapasitesiyle alakalı
  • Virinom V kullanıcısına yanıt
    Hadi inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xeqona

Olay kabloyla alakalı değil, kabloların uçunda ki cihazların kapasitesiyle alakalı

Alıntıları Göster
    Kablolar epey fark ediyor, hem de baya.

Normal bir bakır kabloyu asansör boşluğuna koyun ne oluyor.

Saha dolaplarından evlere bakır kabloyla gidiyor. Bazıları kilometreleri buluyor ve bu devasa bir veri kaybına sebep oluyor. Fiberoptikte böyle bir durum yok tabi.

Ama işin sonunda AKK kalkacak diye herkes sisteme yüklenecek diye bir olay zaten. Herkes bir anda terabytelık download yapmacağına göre bir şey olacağını sanmıyorum.

He tabi, aynısını Bakır altyapı kullanan İSS'lere söyleyebilir miyim emin değilim.

• HakanG22 H kullanıcısına yanıt
    Uydunet’te durum nedir?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.