Şimdi Ara

Türkcell Başkasının borç bildirimi bana geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar türkcellden sıfır diye aldıgım hat malesef kullanılmıs cıktı bursadaki kişinin borç bildirimi bana geliyor engelle engelle bitmiyor bu sorunu nasıl çözebilirim 95 tl hatta para ver kullanılmış çıksın işse bak ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gelir gelir millet borç batağında

Ya numaranı sistemden değiştir yada bimcell deki numaralar kullanılmamıştır

• Maalesef özellikle 0532'li numaralar başta olmak üzere pek çok Turkcell numarası alacaklı banklar, varlık yönetim şirketleri ve avukatların elinde..

Bende Kasım/2017'de aldığım numara Ankara-Sincan'dan birinin üzerine kayıtlıymış. Bu kişi Hem Kuveyt Türk hemde Halkbank'a borç takmış. Savcılığa şikayet ettim ama sonuç çıkmadı.

Numaranı diğer operatöre taşıyıp numara değişikliği yapabilirsin. Ben numara değişikliği için numaramı Vodafone'a taşıdım ancak Vodafone diğer operatörlerden gelen numaraları değiştirmiyor, bunu kendi internet sayfalarına yazmışlar. Ekstra para verip yeni numara almak yerine numaranı Türk Telekom'a taşıyıp orada değiştirebilirsin.

Vodafone ve Turkcell kullanılmış eski numaraları "sıfır, temiz hat" diyerek tekrar satıyorlar. Türk Telekom kullanılmış eski numaraları tekrar satMıYor.

Dikkat edersen Turkcell'in numaraları 0530 ile 0539 arasında ve yüzde 99'u kullanılmış hat, kullanılmamış hat bulma olasılığın milyonda bir gibi bir şey.

• 1 sefer benim başıma geldi. Adam yapı kredi bankasına borçlanmış ha bire sms geliyor. Bende bankaya gittim durumu anlattım. Sağolsun yetkili halletti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • serdarski S kullanıcısına yanıt
    Bimcell hat veya pttcellde bunlar mevcutmu hocam galiba onlar sifir satiyor.

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam bimcell ve pttcell sifir mi hatlar eminmisiniz?

• Lene kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam en son çare bankaya gitmek olacak.

• 2 haftadır banada gelmeye başladı.
    Benim böyle hattım yok.

xxxx numaralı hattınızın güncel fatura tutarı 163.09 TL 'ye ulaşmıştır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sizinkidemi türkcell hocam iyice can sıkmaya başladılar ya en iyisi bimcell veya pttcell alıp türkcelle geçmek kalitesine diyecek yok ama bu iş tam bi saçmalık

• nediyonlasen kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum hocam bir de aynı numara için 2 kere geldi, bir daha gelirse arayacağım. Türkcell Başkasının borç bildirimi bana geliyor

• MH arayarak Numara Değişikliği talep edebilirsiniz.
  • muratoto kullanıcısına yanıt
    Evet hocam ama malesef birçok banka şubeye çağırıyor malesef numara değiştirme işlemleri için birde virüs var malumunuz bankaya uğramak eziyet ama bakalım en son çare

• serdarski S kullanıcısına yanıt
    Sıfır temiz hat diye satmıyorlar. En az 1 yıl önce iptal edilmiş hat olarak satarlar. Şu an operatörlerin elinde sıfır hat kalmamıştır. Sana satan sıfır hat diyorsa yüzde 99 yalan söylüyordur.

Bildiğim bir kaç bayide var. Ama onlarda hattı açtıktan sonra sim kart değişikliği yapmak zorunda. Çünkü sim kartlar eski 4.5G değil.

Bu da 35 TL ekstra ödersin demek.

Sıfır hat isteyen olursa istanbulda tanıdığım bir kaç bayi var. Onların elinde olabilir. İletişim no verebilirim sorarsınız. Tabi ki gidip bizzat bayiden almanız lazım. Telefonda işlem yapmazlar.

• Birde bilgilendirme yapayım size şu kadar borcunuz var diye mesajlar geliyorsa bilmediğiniz numara ile alakalı.

İlk işiniz e devletten kontrol etmek olsun. Öyle bir numara gözükmüyorsa olay şudur. Borçlu olan şahıs bilerek, yanlışlıkla ya da sallayarak sizin numaranızı irtibat vermiştir. Korkacak bir durum yoktur :) Edevlet adınıza kayıtlı hatları gösterir. Eğer o numara orada çıkıyorsa o zaman korkabilirsiniz :)

• Hocam bimcell felan sifir satiyormus dogrumu

• Yok hocam korkulacak bir durum değilde aşırı can sıkıyor olur olmadık yerde ariyorlar diyorum arkadaş ben x kişisi değilim hattı sıfır aldım halen ariyorlar. Engelliyorum gene başlıyor bu bimcell pttcell hat alıp 3 ay bekleyip turkcelle gecicegim

• nediyonlasen kullanıcısına yanıt
    Hocam. Hattı aldığın zaman arkasında sağında solunda daha önce kullanılmış 1 yıl önce iptal edilmiş vs yazması lazım bildiğim kadarıyla.

Numara değişiklği de kar ermiyor artık. Numara değişikliğinde de kullanılmış numaralar olabiliyor.

En güzeli bir data hattı almak. 3 ay sonra diğee operatöre ses hattı olarak taşı daha önce hiç aranmamış bir hat sana :)) benim numaram öyle mesela :))

• Sıkıntı nerede biliyor musun?

Alacaklılar numaranın kimin adına kayıtlı olduğunun kontrolünü yapmıyorlar ve asıl borçlunun numarasını bulmakla uğraşmıyorlar.

Ha Birde..

Eğer borçlu başkasının adına kayıtlı hattı kullanıyorsa o zaman alacaklılar borçluyu hiç bulamayıp ellerinde kayıtlı olan numarayı arayaarak ve sms göndererek taciz ediyorlar. Hattın yasal sahibinin borçluyu tanıdığını düşünerek..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.