Şimdi Ara

Turkcell 4.5G 3 saatlik sınırsız internet paketi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
5.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    vay hainler, ne güzel lazım olunca kullanırız diyorduk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese slmlar. Normalde torrent ve idm kullandigim ve evde sinirsiz internet oldugu icin boyle birseye daha once hic ihtiyac duymamistim. Ama idm' den indirmem gereken bi sims 4 deluxe paket var, yaklasik 35gb. Upload sitelerindne birinden oldugu icin epey yavas hizi. Zaten evdeki net de 8mbps' ye kdr Durunet altyapimiz olmadigi icin. Bir de ilginctir bu dosyanin devam etme secenegi olmasina ragmen elektrikler gidip gelince dun aksamdan beri 80' lere gelen dosya devam etmedi. Ben de mecburen bastan indirmek zorunda kaldim. O kadar yavas ki; 2 saat gecti daha %10 bile olmadi. Dosyayi da mecburen o siteden indirmek zorundayim cunku skidrow devam edilebilen tek dosya bu. Simdi ben bu interneti lifecelli faturali hattimla alsam, 3 saat boyunca alabilecegim max hizla sinirsiz indirme yapabilir miyim masaustumden?

• nevdar_1986 N kullanıcısına yanıt
    Dosya hızlı iniyorsa işini görür imkanın varsa gece 3-4 gibi alırsan paketi indirme hızlı olduğu için daha mantıklı olur

link varsa yolla sitenin hızına bakalım
    sunucu yavaş belli ki, boşuna alma turkcell ile indirince de hızlanmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Dosya hızlı iniyorsa işini görür imkanın varsa gece 3-4 gibi alırsan paketi indirme hızlı olduğu için daha mantıklı olur

link varsa yolla sitenin hızına bakalım
    Cvp icin herkese tskler. Sorunumu hallettim Turkcell musteri temsilciyle yazisip sormustum. Aslinda basta baglanti kopmus bikac kez ben de dikkat etmemistim, son bagladigimda gayet hizliydi ama 98’ deyken saat doldu. Evin internetinden devam edeyim dedim olmuyor. Bastan basliyor. Ben de sinirlenip sildim, simdi torrent olarak indiriyorum. Ama paketi almak gayet mantikli cunku ayni siteden indirme hizim epey artti. Idm’ de 3Mbps indirme hizi gordum ki normalde ev internetinde ayni site idm ile 300 kbps falan veriyor.
    Bu arada meram edenlere ya da bilgisi olmayanlara bilgi vereyim:
    Bu 3 saatlik paketi bip uzerinden alabiliyorsunuz, Bip’ de Lifecell servisini secip hadi paketi al dedikten sonra saatlik paketlerden 3 saatlik olani seciyorsunuz. Paketin su andaki fiyati 10 TL. Faturaliysabiz faturaniza yansiyor, kontorluyseniz bakiyenizden dusuyor. Musteri temsilcisine kartla ya da havale vs gibi yontemlerle odeme olup olmadigini da sordum. Bu paketler sadece lifecell’ lilere ozel oldugu icin paketin hangi hatta alindigini tanimlayabilmek adina boyle bir uygulama yapmislar. Paketi istediginiz kadar satin alabiliyorsunuz ama her seferinde 10 TL dusuyor. Paketin icerigine gelince; aslinda sinirsiz denmesine ragmen sinirsiz degil. Yanlis hatirlamiyorsam 1200 GB kotasi var ama tabi 3 saat icinde bunu doldurabilecek bir hiz, altyapi olmadigindan siz kotasiz gozuyle bakabilirsiniz olaya. Istediginiz herseyi indirebiliyor, izleyebiliyor ya da dilediginiz gibi mesajlasip, internette gezinebiliyorsunuz. Yalniz soyle bir sikinti var; internet uzerinden gonderdiginiz hersey (yazilar da dahil) upload yani yuklemeye giriyormus ve 1200 GB kotadan dusuyormus. Yani surekli gruplara resim, video atiyorsaniz dikkatli olmanizda fayda var. Ayrica bence en onemli nokta su ki; baska cihaza paylastirma dedigimiz tethering ya da hotspot icin ekstra hicbir ucret odemiyorsunuz. Bircogumuzun bildigi gibi; yeni uygulamaya basladiklari bir kuralla birlikte artik tum operatorler belli bir limitin ustunde internet paylasimi yaptiginizda bunu 9 TL olarak ekstradan ucretlendiriyor. Ama ben bizzat musteri temsilcisine sordum, bu pakette o yok dedi. Paket bitiminden sonra da hatta az once de faturami inceledim, gercekten de yansimamis, sadece paket ucreti eklenmis. Aklina birsey takilan olursa elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevdar_1986 -- 20 Mart 2019; 2:38:43 >

süre bitti dedin ya turkcell kendisi sms ile mi uyardı yoksa sen saat mi tuttun? çünkü normalde 3.5 saat veriyor sen 3 saat tuttuysan boşuna iptal etmişsin %98'de.

yeni uygulamaya basladiklari bir kuralla birlikte artik tum operatorler belli bir limitin ustunde internet paylasimi yaptiginizda bunu 9 TL olarak ekstradan ucretlendiriyor.

bunu nereden çıkarttınız böyle birşey yok tu ? varsa sitede yazan bi yer gösterir misiniz

iDM de 3mbps gördüyseniz buda 24-25 mbps ye denk gelir bölgenizdeki hızınız yavaş yada dosyayı çektiğiniz server yavaş 200 mbps hız aldığımız yerlerde ssd ye dosya çekmek çok mantıklı 100 mbps de bile eski hard diskler tıkırdıyor
  • __kadıköyRAP__ kullanıcısına yanıt
    Yok ben tutmadim, zaten tipki normal internet paketleri gibi yaklastiginda da tamamen bittiginde de sms ile bilgilendirme yapiyorlar. Ayrica zaten baglanti direk kesiliyor, paket asimi soz konusu olmuyor. Gerci bana otomatik duran ozellikli fatura tanimli belki ondandir. 3.5 saati ben de duymustum ama nedense bende olmadi. Belki ilk kez aldigim icindir.

fiyatı 2 katına çıkardıkları gibi fazladan verdikleri yarım saati de kaldırmışlar demek ki

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Bunu ben cikartmadim. Zaten bilgilendirme yapilmadi pek, sessiz sedasiz isletmeye basladilar bu tip seyleri. Ama size bu konuda okudugum haberlerin sitelerini linklerini bulup kaynak gosterebilirim. Hiz konusuna gelince; sizin atladiginiz ya da anlamamakta israr ettiginiz nokta su ki; benim verdigim hiz limitleri tamamen kendi yasadigim bolge icin gecerli. Soyle aciklayayim: Normalde birakin fiberi, vdsl’i; adsl icin bile altyapi yok bolgemizde yeni kurulmaya baslayan bir mahalle oldugumuz icin. Ha diceksiniz ki; “E kullananlar nasil kullaniyor?” Onlar ya mobilden aylik kotali paket, ya bizim gibi havadan dagitilan ve altyapi gerektirmeyen bir sistemle ya da Turkcell’ in bana uzun zaman boyunca almam icin direttigi Superbox diye gecen tasinabilir modemli sinirsiz internet aliyorlar. Ttnet olan bikac kisiyse; eski internetlerini yakinlardaki kutulara tasitmislar ve biz yeni abone olarak baslayacagimiz icin biz yararlanamiyormusuz. Eski evimizde can Uydunet kullaniyorduk cunku. Yani demek istedigim su; sadece o siteyle alakali degil baglanti sorunumuz. Elbette mutlaka sitenin de etkisi vardir hatta su an adini hatirlayamasam da Skidrow’ un kendi sitesinde Sims 4 Deluxe Edition v1.50 icin verdigi linklerden 4. siradaki linkti. Adi ing cennete benziyordu, heaven tarzi bisey. Ama dedigim gibi; tek sorun o site degil. Genel manada boyle.

Bu arada bahsettigim haberle ilgili yenisafak linkini de buldum. Tabi “Yanli gazeteye ne kadar guvenilir?” derseniz Turkcell’ in kullanicilara gonderdigi mesajin orijinal metin de icinde.” Buyrun lniki:
    https://www.google.co.uk/amp/s/www.yenisafak.com/amphtml/teknoloji/mobil-internet-paylasimi-ucretli-olacak-3416963
    Ayrica dun Turkcell yetkilisiyle yaptigim gorusmede kendisi bu ekstra ucret olayinin hicbir tarifede olmadigini degil, sadece bu 3 saatlik tarife icin su anda gecerli olmadigini soyledi.
    Elbette gonul ister ki; hic gelmesin ama su noktada en azindan Turkcell’ li (ki buna ben de dahilim) kullanicilar icin dikkatli olmakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevdar_1986 -- 20 Mart 2019; 19:47:26 >

• __kadıköyRAP__ kullanıcısına yanıt
    O kdrini 2. kez deneyimlemedigim icin birsey diyemicem tabi ama bildigim ve emin oldugum tek sey; bu tip kisa sureli kampanyalardan buldugunuz an max duzeyde yararlanmaniz gerektigi. Yoksa arkanizi bi donuyorsunuz az once olan kampanya kalkmis ya da fiyat artmis ya da kosullari degismis. Ne yazik ki tum operatorlerimizde durum benzer sekilde.
    Ama yine de tum olumsuzluklara ragmen 8 Mbps sabit internet hizi yerine 3 saatlik de olsa tasinabilir 4.5G sinirsiz hizini tercih ederim. Sanirim bu fatura doneminden sonra (5 gun kaldi kesime), bikac kez daha alip kullanacagim yine.

60 70 gb hızlı indirmek için iyi oluyor tabi

O haber eskisi Turkcell başta haber yaptı tepkilerden sonra dansöz gibi kıvırdı geri adım attı. Yani yalan oldu

Diğer operatörlerde zaten öyle birşey olmayacağının basın açıklamasını yaptı

Bölgeniz alt yapı olmadığı için hızınız yavaş mobilde 25 mbps gibi hız almışsınız normal değerler dosya indirilirken geç saatlerde paketi alarak kullanabilirsiniz

Umarım sonradan yine çark edip ortaya çıkarmazlar. Müşteri temsilcisi de öyle deyince dedim demek sessiz sedasız getirmişler, tepki almamak adına yavaştan aktifleyecekler.

Kaan Terzioğlu' gitti zaten yeni gelene bağlı ama onca tepkiden sonra daha cesaret edemez

Şimdilik ufukta yok

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.