Şimdi Ara

Turkcell 20.000 DK 20.000 SMS 80 GB İNTERNET 12 AY 299 TL (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
39
Favori
81.205
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    70 GB 320 TL OLARAK YENİ PAKET TERCİH EDİLİR Mİ GÖRECEĞİZ.
    GENEL OLARAK PAKET FİYATLARI UÇMUŞ.

AKILLI FATURALI 15 GB / 20 GB / 25 GB PAKETLER KALDI UYGUN OLARAK.
    DÜŞÜNENLER ACELE ETSİN.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sabah itibari ile turkcele geçtim lakin mesaj alamıyorum telefona dijital servislere girmem için onay mesajı gelmesi lazım gelmiyor ne yapabilirim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • EvErEsT0671 kullanıcısına yanıt

Önceki sayfalarda aynı soru yaşayanlara çözüm için telefona girilecek kodları yazan bir yazu yazmıştım. O yazıyı bulup uygulayınız.

• OkumadanAlma kullanıcısına yanıt
    Yazınınız tamamında geçen kodlamaları yaptım ama yine olmadı

• Bana göre daha iyi olmuş interneti biriktirir yazın kullanırım .dakika iş dolayısı ile lazım oluyordu artması çok iyi olmuş önümüzdeki ay geçeriz artık

Telefonu kapatın 5 dk bekleyin açın.

4 haneli mesajlar gönderebiliyor musunuz?

Bir arkadaşınız size SMS göndersin internetsiz şebeke üzerinden. Normal SMS yani. Mesaj gelirse Turkcell sistemleri şuan sorunludur,düzelir. Gece sistemleri güncelliyorlardı.

Mesela turk telekom numarası olan 5555 e 4.5G yazın gönderin bi. Cevap geliyor mu bakın. Cevap gelirse Turkcellde geçici sorun var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkumadanAlma -- 21 Ocak 2022; 10:17:33 >
  • şansa bak, hattı taşıma için başvurduk tam, yalan oldu paket. bari 31 ocağı bekleseydiniz 

neyse diğer paketi alcaz mecbur.

Başkasından aldığım Mesajlar ve 5555 e gönderdiğim mesajlarda gelmiyor

Mutlu Mega 70 GB Paketi

Mutlu Mega 70 GB paketi tam sana göre! 320 TL'ye 12 ay boyunca 70 GB internetin keyfini sürebilir, sevdiklerinizle tam 25000 dakika konuşup 12000 SMS atabilirsiniz. Üstelik paketinize TV+, Lifebox abonelikleri ve Lifebox, TV+ ve BiP uygulamarında geçerli 60’ar GB geçerli internet de dahil.

• ben 2021 aralıkta geçmiştim bu tarifeye ,telsiz ücreti çıktı.

Mutlu Mega 70 GB Paketi 320 tl de telsiz ücreti dahil mi acaba ?

@OkumadanAlma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyll -- 21 Ocak 2022; 11:6:35 >
  • tyll kullanıcısına yanıt

• turkay23 kullanıcısına yanıt

burayı okudum,ben vodafone hat taşıyarak geçiş yapacağım. sanırım telsiz ücreti dahil değil

açıklama aşağıda, pek de anlaşılır değil.

• Toplam Telsiz Kullanım Ücreti borcu 50 TL ve üzerinde bulunan müşterimizin Turkcell Mağazalarından ve Müşteri Hizmetlerinden kampanya kapsamındaki paketleri satın alabilmesi için Telsiz Kullanım Ücreti borcunu 50 TL’nin altına indirmesi veya Turkcell Mağazalarından tek seferde en az 14 TL yükleme yapması gerekmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyll -- 21 Ocak 2022; 11:15:50 >
  • tyll kullanıcısına yanıt

geçen sene kardeşim taşıyarak geldi gerçi faturalı telkomdan geldi,problem olmaz siz geçin direk

• C4H1T kullanıcısına yanıt

Başkasına laf yapayım derken daha kendin paylaştığın yazıyı anlamamışsın.

Turkcell başka yerden gelenden TKÜ ücreti almıyor çünkü geldiği yer hali hazırda TKÜ ücretini devlete peşin vermiş oluyor yani senin hattında TL varsa sen Turkcell e geçerken o TL den bütün yılın TKÜ ücreti kesiliyor . Durum böyle olunca Turkcell 2. defa senden TKÜ ücreti alacak hali yok. Ama senin hattında Turkcell e geçerken bakiye yoksa haliyle geldiğin operatör yıllık TKÜ ücretini alamıyor sonra Turkcell e diyor ki" Bak bu adam sana geçiş yapmış ama ben bunun yıllık TKÜ ücretini peşin verdim şimdi adamın hattında bakiye yok bu yüzden ondan alamadığım borcu sana yansıtıyorum, sen al bana yolla" . diyor.

Yani Turkcell e gelirken yıllık TKÜ ücretini ödediysen (hattında bakiye olması lazım ) Turkcell bir şey almıyor evet yukarıda doğru yazıyor 2. kez TKÜ ücreti alınmıyor , yok ödemesiysen Turkcell o tutarı senden alıyor senin yerine ödeyen şirkete veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isviçreli bilim adamı -- 21 Ocak 2022; 11:39:46 >

• C4H1T kullanıcısına yanıt
    yine iyi. ah ulan vodafone. giderken bile kazık atıyorsun. numara taşıma işini erken yapamadık. yetişemedik 300lüğe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 21 Ocak 2022; 11:33:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Bir şey yapmanıza gerek yok biraz bekleyin hat aktifleşince mesajlar topluca gelecektir.

• isviçreli bilim adamı kullanıcısına yanıt
    Beklemedeyiz bakalım

Çarşamba dev80 e geçmiştim son dakika yetişmişiz :)

• pazar almıştım valla iyiki almışım hehehe :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • isviçreli bilim adamı kullanıcısına yanıt

Arkadaşım kısacık metin de senin dediğin gibi bir açıklama yok. Nereden uydurdun mevcut operatörün bu ücreti peşin aldığını? Birde bilgi paylaştık diye, başkasına laf yapan diye yaftalıyorsun. Neye inanmak istorsan ona inan kimsenin hakkını gidipte ne ben ne bir başkası alacak değil. Ayrıca hiçbir operatör TKÜ ücretini peşin alıyorum diyemez. Sadece geriye dönük borcunu alabilir. Yani yine bu bilgi de tüm her yerde mevcut yanlış bir bilgi daha veriyorsunuz.

• Telsiz Kullanım Ücreti “Telekomünikasyon Hizmeti” için devlete ödenmesi gereken bir tutardır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu kararına göre her yılın başında abonelerden tahsil edilecek tutar belirlenir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu kararı gereğince 2022 yılı için 50,75 TL (2021 yılı için bu tutar 37,26TL'dir) olarak belirlenmiştir.  Turkcell bu ücreti aboneleri adına toplu olarak devlete öder, abonelerine ödeme kolaylığı sağlamak için taksitlerle hattından tahsil eder.

1) Telsiz Kullanım Ücreti Nedir? Neden bu ücreti ödüyorum?

5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu uyarınca her yılın başında ilgili operatör tarafından aboneleri adına Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurul Kararı ile belirlenen Telsiz Kullanım Ücreti toplu olarak devlete ödenmektedir. Abonelere ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla operatörler tarafından her ay taksitlerle tahsil edilebilmektedir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan 2021 Yılı Telekomünikasyon Hizmetleri Ücret Tarifesi uyarınca; Telsiz Kullanım Ücreti, 2021 yılı için 37,26 TL olarak belirlenmiştir ve 12 eşit takside bölünerek aylık olarak tahsil edilir. Yıl içinde yeni hat alarak Vodafone’a gelen aboneler için, yılın geriye kalan ayları dikkate alınarak tahakkuk eden kullanım ücreti aylık olarak eşit taksitler halinde tahsil edilir. Yıl içinde hattını Vodafone’a taşıyan aboneler için, o yıl içinde geçerli olan borcu önceki operatöründen devralınarak aylık taksitler halinde tahsil edilir

Ek yapayım Vodafonedayken her ay taksit taksit TKÜ ödemesi olarak TL bakiyemden tahsilat yapıyordu.Vodafone hattım da 0 TL varken Turkcell e geçtim ve nasıl oluyor sa Ekim Kasım Aralık TKÜ ödemedim ama Ocak 2022 şak TKÜ ödemesi çıktı. Bu ücreti Vodafone almadı Turkcell de almadı acaba benim yerime bu ücreti kim ödedi ? Sze fazlası ile bilgi verdim, anlamak istememekte ısrar edenlere anlatmaktan yoruldum. İstediğinize inanın ve hakkınızı o yönde arayın benden bu kadar.

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.