Şimdi Ara

Turkcel TV+ Lig tv 14.90 TL (iPhone - iPad kullanıcılarına) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
1
Favori
11.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -tayfun-

ben normal av playerdan belkin kablo ile tvye bağlayıp izleyebiliyorum filmleri ama turkcell tv+ yı yükledim ücretsiz bölümden bir dizi açtım aynı kabloyla tvye sadece ses geliyor görüntüyü aktaramadım.bilen varmı nasıl aktarırım cihaz jb li.olursa 5.90 a tek maç alıp izlemeyi düşünüyorum hafta sonu.Bu arada 3g ile dizilerde de ücret almıyor.

Bende Digital Av adaptör var. iPad2 den de iPhone dan da görüntüyü aktarabiliyorum.
    Şu konuya göz atarsanız elinizdeki kabloyla TVden maçı izlersiniz: (JB varsa tabi)
    http://forum.donanimhaber.com/m_57826098//tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncum

quote:

ben normal av playerdan belkin kablo ile tvye bağlayıp izleyebiliyorum filmleri ama turkcell tv+ yı yükledim ücretsiz bölümden bir dizi açtım aynı kabloyla tvye sadece ses geliyor görüntüyü aktaramadım.bilen varmı nasıl aktarırım cihaz jb li.olursa 5.90 a tek maç alıp izlemeyi düşünüyorum hafta sonu.Bu arada 3g ile dizilerde de ücret almıyor.

Bende Digital Av adaptör var. iPad2 den de iPhone dan da görüntüyü aktarabiliyorum.
    Şu konuya göz atarsanız elinizdeki kabloyla TVden maçı izlersiniz: (JB varsa tabi)
    http://forum.donanimhaber.com/m_57826098//tm.htm

teşekkürler cevap için bende cydiadan tvout2 mirror tvout programını indirdim sonra sizin mesajı gördüm.şimdi oldu programdan dizileri tvye direk aktarabildim gayet net çıkıyor ekrana.

• Beyler ozellikle TV+ eskiden mobil tv iken lig tv donmalari kopmalariyla ilgi cok sikayet gelmis forumda. Maci izlerken tvye bagliysa goruntu camur gibiymis. TV adaptoru olan arkadaslardan ricam eger 3G fulle yakin bir yerde oturuyorlarsa pazar gunku macta TV ye baglayip seyretmeleri ve goruntu kalitesini yazmalari. Diger bir hususta mac sirasinda goruntunun normal TV ye gore kac saniye gec geldigi. Bunuda komsudan ve ya receiver lig tv si olan bir arkadasinizi mac sirasinda arayarak gelen sesten anlayabilirsiniz. Aslinda pazar gunu tek kullanimlik mac satin alip kendim denemek isterim ancak hem tv adaptorum yok hemde yeni bir iphone kullanicisi oldugum icin jb yok. Zaten lig tv satin alan arkadaslarin bir bolumu mutlaka tv ye baglayip deneyecektir. Pazar gunku mactan sonra yorumlarinizi paylasirsaniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scanh

Diger bir hususta mac sirasinda goruntunun normal TV ye gore kac saniye gec geldigi. Bunuda komsudan ve ya receiver lig tv si olan bir arkadasinizi mac sirasinda arayarak gelen sesten anlayabilirsiniz.

Radyodan da anlaşılabilir.
  • quote:

evet öyle bi seçenek yok.o zaman bi işe yaramaz telefondan tvye aktarabilsem iyi olur ama cydiada bunu yapabileceğim programlar olması gerekir.

Cydia'da screensplitr var. Onu bir dene istersen.usb ile yada wifi ile bilgisayara aktariyorsun.oradan da kabloyla tv'ye Aktarabilirsin kablo yoksa.

Arkadaslar bir sorum var. Cihaz bizi 3g'de sanacak ama biz wifi ustunden izleyecegiz. Boyle bir tweak var midir? Tam tersi var ama bu var mi bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denonder

quote:

evet öyle bi seçenek yok.o zaman bi işe yaramaz telefondan tvye aktarabilsem iyi olur ama cydiada bunu yapabileceğim programlar olması gerekir.

Cydia'da screensplitr var. Onu bir dene istersen.usb ile yada wifi ile bilgisayara aktariyorsun.oradan da kabloyla tv'ye Aktarabilirsin kablo yoksa.

Arkadaslar bir sorum var. Cihaz bizi 3g'de sanacak ama biz wifi ustunden izleyecegiz. Boyle bir tweak var midir? Tam tersi var ama bu var mi bilmiyorum.

Teşekkürler.Bende cydiadan tvout2 mirror tvout u indirdim kabloyla denedim direk tvye bağladım oluyor böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dwain
    ...
    Ben bugün Turkcell yetklilisiyle uzun bir görüşme yaptım. Benim hem iphone da hem de ipad imde ayrı ayrı hatlar var dedim. Iphone'dan abone olduğumda ipad'de 3g üzerinden ipaddeki data hattım üzerinden izleme yapabilir miyim orada üyelik gerekiyor mu diye sordum. Bana iki farklı üyelik almanız gerekiyor bu yüzden iphone dan aldıysanız ve ipad den izleyecekseniz sim kartlarınızı değiştirmelisiniz dediler.

Ben kendisine telefon numarası ve şifre ile giriş yaptığımızı hatırlatsam da beni bekletti 10 dakika bir yerlerle görüştü içeride ve yine geri döndüğünde aynı bilgiyi teyit etti.

Üstat şimdiye kadar muhtemelen denemişsinizdir ama konuştuğunuz Turkcell yetkilisine değil 10 dakika 10 gün de yetmeyecekmiş demek ki.

Başka bir başlığa girdiğim bilgiyi burada da paylaşayım:

(Daha öncesinde 3G ile maçı izlemeye başlayıp, ardından wifiyi etkinleştirip izlemeye devam etmenin mümkün olup olmadığını sormuştum)

Bu sorduğumu ben denedim arkadaşlar. LigTV yayınını izlemeye 3G ile başlatıp wifiyi açarsanız maçı izlemeye devam edebiliyorsunuz.
    Uygulama sadece yayını başlatırken 3G kontrolü yapıyor. Kanal değiştirmedikçe sorun yaşamıyorsunuz.

iPhone'dan kişisel erişim noktasını açıp iPadden wifi ile bağlanmaya kalkmak yemiyor. Çünkü 3G kontrolünü yapan server değil, bizzat aletinizdeki uygulamanın kendisi. iPade o an yayın wifiden geldiği için yayın başlamıyor. (wifiyi 3G gibi gösterebilen bir tweak olsa bu da çözülürdü, ben bulamadım)

Bir detay daha, LigTV paketi olan bir arkadaşınız, o an için maçı normal TV üzerinden izleyecek bir ortamda bulunduğundan şifresini sizinle paylaşırsa maçı yine izleyebilirsiniz. Bu durum iPhone için aldığınız paketi iPad 3G nizde kullanabileceğiniz anlamına da geliyor. Çünkü program girdiğiniz telefon numarası - şifre uyumuyla çalışıyor.

Telefon kilit ekranına geçiyorsa Ayarlar / Genel /Otomatik kilidi Asla konumuna getirmeyi unutmayın.

Aslında 3G üzerinden izlemek kotadan götürmediği için, ilk bakışta daha mantıklı gözükebiliyor. Ama bulunduğunuz yerde 3G iyi çekmiyor, hızlı ve sınırsız wifi bağlantısına sahipseniz, hele bir de yayını Apple Tv üzerinden Tv nizden izlemek istiyorsanız bu yöntem çok işinize yarayacaktır.

• Paket alinmiyorki biturlu
  • quote:

quote:

...
    Ben bugün Turkcell yetklilisiyle uzun bir görüşme yaptım. Benim hem iphone da hem de ipad imde ayrı ayrı hatlar var dedim. Iphone'dan abone olduğumda ipad'de 3g üzerinden ipaddeki data hattım üzerinden izleme yapabilir miyim orada üyelik gerekiyor mu diye sordum. Bana iki farklı üyelik almanız gerekiyor bu yüzden iphone dan aldıysanız ve ipad den izleyecekseniz sim kartlarınızı değiştirmelisiniz dediler.

Ben kendisine telefon numarası ve şifre ile giriş yaptığımızı hatırlatsam da beni bekletti 10 dakika bir yerlerle görüştü içeride ve yine geri döndüğünde aynı bilgiyi teyit etti.

Üstat şimdiye kadar muhtemelen denemişsinizdir ama konuştuğunuz Turkcell yetkilisine değil 10 dakika 10 gün de yetmeyecekmiş demek ki.

(Daha öncesinde 3G ile maçı izlemeye başlayıp, ardından wifiyi etkinleştirip izlemeye devam etmenin mümkün olup olmadığını sormuştum)

Bu sorduğumu ben denedim arkadaşlar. LigTV yayınını izlemeye 3G ile başlatıp wifiyi açarsanız maçı izlemeye devam edebiliyorsunuz.
    Uygulama sadece yayını başlatırken 3G kontrolü yapıyor. Kanal değiştirmedikçe sorun yaşamıyorsunuz.

iPhone'dan kişisel erişim noktasını açıp iPadden wifi ile bağlanmaya kalkmak yemiyor. Çünkü 3G kontrolünü yapan server değil, bizzat aletinizdeki uygulamanın kendisi. iPade o an yayın wifiden geldiği için yayın başlamıyor. (wifiyi 3G gibi gösterebilen bir tweak olsa bu da çözülürdü, ben bulamadım)

Bir detay daha, LigTV paketi olan bir arkadaşınız, o an için maçı normal TV üzerinden izleyecek bir ortamda bulunduğundan şifresini sizinle paylaşırsa maçı yine izleyebilirsiniz. Bu durum iPhone için aldığınız paketi iPad 3G nizde kullanabileceğiniz anlamına da geliyor. Çünkü program girdiğiniz telefon numarası - şifre uyumuyla çalışıyor.

Telefon kilit ekranına geçiyorsa Ayarlar / Genel /Otomatik kilidi Asla konumuna getirmeyi unutmayın.

Aslında 3G üzerinden izlemek kotadan götürmediği için, ilk bakışta daha mantıklı gözükebiliyor. Ama bulunduğunuz yerde 3G iyi çekmiyor, hızlı ve sınırsız wifi bağlantısına sahipseniz, hele bir de yayını Apple Tv üzerinden Tv nizden izlemek istiyorsanız bu yöntem çok işinize yarayacaktır.

Kardesim bu bilgiden sonra bu paket alinir :) Apple Tv ile izlemek harika olacak :)

• quote:

quote:

quote:

...

Kardesim bu bilgiden sonra bu paket alinir :) Apple Tv ile izlemek harika olacak :)

Alıntıları Göster
    Görüntü kalitesinin hiç de tatminkar olmadığını da belirteyim 2. yarı başlamadan. Tabi, 3G hızı yüksek olan bölgelerde belki daha kalitelidir ama iPhone ekranında idare edebilir o kadar.. Jpeg kalite 0 seviyesinde. Resim de koyarım maç bitince.

Buyrun TCell kalitesinin iPhone'dan ekran resmini:
     Turkcel TV+ Lig tv 14.90 TL (iPhone - iPad kullanıcılarına)

1 mbit civarı 3G bağlantısıyla da, 1 mbit uydunet bağlantısıyla da kalite hemen hiç değişmiyor. (1 mbit uydunet üzerinden çok daha kaliteli film izleyebiliyorken)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncum -- 22 Nisan 2012; 21:27:22 >

• ya boşverin bilgisayardan ücetsiz hd izliyorum şu an
  • quote:

Orijinalden alıntı: blade_omen

quote:

Orijinalden alıntı: prooge

kontörlü hatlar içinde varsa akşam gidip bir turkcell hat alayım Süper finali 15 tlye izlemiş oluruz :)

yalnız iphoneu TVye bağlamanın bir yolunu bulmak lazım

Ya apple tv alacaksın, ya da orijinal Apple Digital AV Adapter alacaksın...

yada

http://forum.donanimhaber.com/m_57826098/tm.htm
  • arkadaslar bende yeni iphone 4s aldim evimde digiturk var fakat calisma saatlerinden dolayi maclara yetisemiyorum cogu zaman is yerinde izlemeyi dusunuyorum fakat soyle bir skintim var iphone 4s de turkcell 3g den faydalanabiliriz fakat bende ipad 3 var o sadece wifili 3g ozelligi yok aldigimda sadece iphone 4sdenmi yararlanabilirim ipadde izleyememmi?
  • Yayının 30 saniye gecikmeli olduğu her zaman doğru değil bu arada. Aynı yayını TRT radyo 1 in internet yayını ile kıyaslayarak izledim. Gecikme miktarı ile ilgili şöyle bir saptamam oldu:

Radyoya göre 30-40 saniyeye kadar gecikme olabiliyor görüntüde. Ama play tuşunun yanındaki >>ı simgeli sona sardırma simgesine tıkladığınızda görüntülü yayın radyo yayınının 10 saniye kadar önüne geçebiliyor.
    Fenerbahçenin 2. golüne kadar radyo yayınında gecikme olacağını hiç düşünmemiştim. Ancak ben o golü gözlerimle izleyip, radyodan 10 saniye sonra dinleyince anladım hanyayı konyayı : )
    Zaman içinde görüntü yavaş yavaş gecikerek radyo yayınından 30 saniye kadar gerilere düşebiliyor. Ama dediğim tuşa tıkladığınızda radyo yayınının 10 saniye önüne geçebiliyorsunuz. Başka bir zaman da radyo yayınının gecikme süresini saptarsak görüntünün net ne kadar geri kaldığını belirleyebiliriz.

Ama önceki mesajımda da bahsettiğim gibi bu görüntü kalitesi ile bu uygulamaya para ödemeye değmez bence.

• Görüntü berbat kesik kesik 40 dakika kadar izleyebildim Fenerbahçe'nin ilk golünü kaçırdım diğer gollerinden yayın geç geldiği için bir heyecanı olmadı etrafta ki gol seslerinden.
  • Ayrıca şunu anladım Türkiye'de mobil tv ve IP tv olayı daha tam oturmadı en iyisi paket alıp TV den izlemek.
  • Demek goruntu kalitesi o kadar kotu? Simdi hayal kirikligina ugradim ne yalan soyleyeyim. Zaten bugune kadar online izleyebildigim en iyi tv kanali iphone da cnbc-e.

Turkcell bir yolunu bulabilir mi acaba bu kalite konusunda merak ediyorum. Muhtemelen internet hiziyla ya da server yogunluguyla alakali bir durumdur ama sonucta Turkcell buna care bulmazza kimse para falan vermez.

• quote:

Demek goruntu kalitesi o kadar kotu? Simdi hayal kirikligina ugradim ne yalan soyleyeyim. Zaten bugune kadar online izleyebildigim en iyi tv kanali iphone da cnbc-e.

Turkcell bir yolunu bulabilir mi acaba bu kalite konusunda merak ediyorum. Muhtemelen internet hiziyla ya da server yogunluguyla alakali bir durumdur ama sonucta Turkcell buna care bulmazza kimse para falan vermez.
    Meraklısına, burada TV ekranından maç sırasında kısa bir çekim var (19 mb):
    http://dl.dropbox.com/u/10005424/LigTv.mov

• Uygulamayi bulamiyorum kalkti mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sezo87

Uygulamayi bulamiyorum kalkti mi acaba?
    http://itunes.apple.com/tr/app/turkcell-tv+/id348767205?l=tr&mt=8
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.