Şimdi Ara

Türkçe Yamaların Geleceğini Yok Ettiniz, Tebrikler (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
610
Cevap
2
Favori
14.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
230 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malum grup çevirmeye karar verdiğinde böyle fahiş fiyat koyacaklarını açıklasaydı bugün belki translate de olsa alternatif yama olacaktı en kötü. Gamepass ve Client gibi saçmalık da olmayacaktı belki.

Biz üstlendik diyip fiyat muhabbetlerinden hep kaçındılar herkes bu çeviride elemanların ne denli büyük iş yaptıklarını biliyordu bu yüzden ücretsiz sahip olmayı düşünmediler 25₺ 30₺ bandında çıkmasını beklerken onlar ne yaptı 50₺ yeterince tepki çekecekken birde GP saçmalığı için aylık 20₺ fiyat koydular. Bunun kesinlikle savunulacak yanı yok.
  • Hırsızları bu sitede istemiyoruz...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ylönen kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık arkadaşlar.
  • Bu yama bazı üyelerin şikayetleri nedeniyle iptal edildi Orhun kayaalp twitch yayınında açıkladı. Ne diyim gerçekten bu yamayı şikayet edenlerden, iptal olmasına sevinenlerden ve oyunculuk nedir bunu bile bilmeyen işsiz tercümanlardan gerçekten midem bulanıyor..Samimi olarak hayatta bütün başarısızlıkların ve olumsuzlukların sizlerle olması dileklerimle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackrock89

İnternet üzerinden yapılan yıllık 35.316 TL ve altı satışlar (2020 yılı) için vergi muafiyeti var. Ki zaten Türkçe yamadan o kadar kazanacağını sanmıyorum kimsenin. Ayrıca bu sadece fiziksel şeyler için geçerli. Çevirmenlik ile ilgili ise "193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 18. Maddesi" var ve gelir vergisinden müstesnadır.
    Yama vs hiç ilgim yok sadece yanlış yazılan mesajınızı düzeltmek istedim. Söylediğiniz madde arızi kazançlar için belirlenen tutardır. Yani 35bin tl tutarı yılda 1 yada 2 parça halinde aldığınızda devamlılık arz etmediği için o kanundan yararlanılır. Burada bir ticari faaliyet söz konusu ve sürekli bir gelir olacağı aşikar. İsterse 5bin tl kazansın vergiye tabidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reiskonen

Malum grup çevirmeye karar verdiğinde böyle fahiş fiyat koyacaklarını açıklasaydı bugün belki translate de olsa alternatif yama olacaktı en kötü. Gamepass ve Client gibi saçmalık da olmayacaktı belki.

Biz üstlendik diyip fiyat muhabbetlerinden hep kaçındılar herkes bu çeviride elemanların ne denli büyük iş yaptıklarını biliyordu bu yüzden ücretsiz sahip olmayı düşünmediler 25₺ 30₺ bandında çıkmasını beklerken onlar ne yaptı 50₺ yeterince tepki çekecekken birde GP saçmalığı için aylık 20₺ fiyat koydular. Bunun kesinlikle savunulacak yanı yok.
    Dostum projenin sahibi onlar değil mi? Yani istedikleri fiyata koyarlar bunu neden kimse anlamak istemiyor? Kimse kimseye zorla yama satmıyor neticede. Alıp almamak tamamen tercih meselesidir. Fiyat konusuna gelinecek olursa "Kendi projeleri olduğu için" ister 200 tl fiyat çekerler ister 500 tl isterse 10 tl fiyat çekerler. Sen fiyatı fazla bulursun almazsın sana zorla satacak değiller sonuçta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhankochan -- 18 Temmuz 2020; 23:19:41 >

• bir kuyunun dibinde bir yama ve şimdi onu çıkarmakla çıkarmamak arasında dönen bin bir türlü öyküler
    herkes eteğindeki taşları döktüğüne göre
    kimsenin saygısı tahammülü kalmadığına göre

hayaller ve gerçeklerin karıştığı yegane bir ortam
  • quote:

Orijinalden alıntı: veni60

Yama vs hiç ilgim yok sadece yanlış yazılan mesajınızı düzeltmek istedim. Söylediğiniz madde arızi kazançlar için belirlenen tutardır. Yani 35bin tl tutarı yılda 1 yada 2 parça halinde aldığınızda devamlılık arz etmediği için o kanundan yararlanılır. Burada bir ticari faaliyet söz konusu ve sürekli bir gelir olacağı aşikar. İsterse 5bin tl kazansın vergiye tabidir.

Alıntıları Göster
    hocam bu tipler herhangi bir bilgisi olmadığı için googleden bakıp oradan gördüklerini yanlış yorumlayan veya %100 doğru sanan tipler.

bunların benim gözümde kahvehane de her şeyin farkında olan ve beyin fırtınası yapan kişilerden farkları yok

• veni60 kullanıcısına yanıt
    35 bin dediğim sadece fiziksel şeyler için geçerli (tshirt, gömlek vs.) ve 1 yıllık asgari ücretin brüt değeri üzerinden hesaplanıyor. Kaç tane sattığın veya devamlı satman fark etmiyor.
    Ve çevirmenler için olan kanun farklı vergiden tamamen bağımsız ve limiti yok. Aç kanunu oku. O kadar zor olmasa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackrock89 -- 18 Temmuz 2020; 23:58:56 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MKarlion

Hangi orhun bana link atar mısın?
    https://www.twitch.tv/orhunthehun
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhankochan

Dostum projenin sahibi onlar değil mi? Yani istedikleri fiyata koyarlar bunu neden kimse anlamak istemiyor? Kimse kimseye zorla yama satmıyor neticede. Alıp almamak tamamen tercih meselesidir. Fiyat konusuna gelinecek olursa "Kendi projeleri olduğu için" ister 200 tl fiyat çekerler ister 500 tl isterse 10 tl fiyat çekerler. Sen fiyatı fazla bulursun almazsın sana zorla satacak değiller sonuçta

Alıntıları Göster
    O zaman millet gider sağa sola şikayet eder böyle ve onları kızamazsınız. Sonuçta illegal iş bu, bunu herkes biliyordu ama 20 liralık yama için pek sesini çıkarmıyordu soygunu görünce sessiz kalamadılar.

Yamanın iptal olmasında suçlu aranıyorsa Anonymous grubu %90 suçludur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reiskonen

O zaman millet gider sağa sola şikayet eder böyle ve onları kızamazsınız. Sonuçta illegal iş bu, bunu herkes biliyordu ama 20 liralık yama için pek sesini çıkarmıyordu soygunu görünce sessiz kalamadılar.

Yamanın iptal olmasında suçlu aranıyorsa Anonymous grubu %90 suçludur.

Alıntıları Göster
    Yamanın iptal olmasının baş suçluları donanımhaber ölücüleridir. Neyse fazla tartışmayacağım bu konu üzerinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhankochan -- 18 Temmuz 2020; 23:32:13 >
  • Reiskonen kullanıcısına yanıt
    Ya arkadaşım soygun demişsin, ne soygunu ? 90 tane çevirmen kelle başı 10bin lira mı alacak ? Nasıl bir mantık bu bana bunu açıklarmısın?

Adamlar yazmıyor bilerek, kendi çevirmenlerine de yazmayacaksınız diye bilgi vermişler. Biz yazıyoruz diye grup sözcüsü muamelesi yapanlarada ayrıca gülüyorum. Kimsenin emeğini ben ezmem, ezdirmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kovalenko

Ben ingilizce oynuyorum. İş güç için kullandığım programların (CAD programları) tamamı da ingilizce. İnsanların yabancı lisanlarına laf etmek önce bilmek gerek karşısındaki kişiyi. Anadilde oyun oynamak herkesin hakkı. Yıllardır Türkiye'yi kaale almayan firmayı pohpohlayıp "iyi oldu " gibi bir tavırda olan sensin. Kimin ağlayıp kimin ağlamadığı ortada. İyi oyunlar.

Alıntıları Göster
    Madem ingilizce biliyorsun ozaman anadilinden ne farkı var bunun ben onu anlamadım? Okuduğunu duyduğunu anlıyorsan eğer ha Türkçe olmuş ha ingilizce ne fark eder yani ? Saçma bir bahane bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhankochan

Yamanın iptal olmasının baş suçluları donanımhaber ölücüleridir. Neyse fazla tartışmayacağım bu konu üzerinde

Alıntıları Göster
    30₺ satış fiyatıyla açıklansaydı bugün herkes birbirine girmek yerine bakiyelerini hazırlamış ve yamanın çıkışını bekliyor olacaktı.

Zaten tartışılacak birşey yok asıl suçlular oyun geliştirmiş gibi fiyat koyanlarda.
  • Reiskonen kullanıcısına yanıt
    Hocam kime laf anlatmaya çalışıyorsun.Gidin şikayet edin sizi mi takacak ergenler hebele hübele triplerine girenlerin azıcık yüzü olanlar konuya yorum yazmıyor.Tükürdüğünü yalacak kadar alçalananlar burda gelip ölücüsünüz mağduruz edebiyatı yapıyor.

EDİT:Çeviri Grubuna Cem Karacadan sevdiğim bir şarkı hediye ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuklacini -- 18 Temmuz 2020; 23:51:53 >

• Birazcık İngilizcenizi geliştirseniz böyle sorunlarlada karşılaşmamış olursunuz. Dört dörtlük öğrenmenize de gerek yok, biraz anlasanız devamı zaten gelir. Türkçe yama diye ağlamanıza koşturmanıza gerek kalmaz

• AREryilmaz kullanıcısına yanıt
    Ücretsiz çeviri yaptım dedim, resmi olmayan çeviri yaptım demedim :P Greenlight'ta bir ton indie oyun var yapımcıya mail atıp yardım teklif ettiğinde çoğu kabul ediyor yani. Bu arada gerçekten hiç unofficial çeviri ile uğraşmadım çünkü çok manasız geliyor cv'me yazamayacağım işe zaman harcamak.

• ajira kullanıcısına yanıt
    Gönüllü olarak yap be sana zahmet 50-60 kişilik bir ekiple he?
  • batuhankochan kullanıcısına yanıt
    Yamanın iptal olmasının suçlusu sadece yamayı yapan grup. Çoçuk mu kandırıyorsunuz ? Kesinlikle süreci ne hukuki tarafta ne de yamayı alacak olan potansiyel müşteriyle iyi iletişim kuramayarak sıçıp sıvayıp batırdıkları için bu yama iptal oldu. Neden buradakilerin üzerine ihale yıkmaya çalışıyorsunuz ?

Yayınlasalardı. Almayan almazdı. Alan alırdı. Doğru planlanmış bir iş yapsalardı şikayet edilse de bir şey olmazdı. Tüm hata yama grubunun. 300 liraya satılan iindirimlerle 200'lere belki inen bir oyunun neredeyse yarı fiyatına yama satmaya çalışmak insanları emiklemeye, düdüklemeye çalışmak değil de nedir ? Başka bir oyun olsa bu rakamı isteyebilirler miydi ?

Fırsatçılık, uyanıklık yapıp sonra o kadar insanın emeğinin üzerine su içtirip benim değil bunların yüzünden oldu demek güzel işmiş. Bundan sonra bedava yama yapsalar kullanmaz kimse bu gruptan.

Bu kadar küstah ve iletişim olarak bozuk olursan şikayette edilirsin. Ağ-la-ma-ya-cak-sın...

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.