Şimdi Ara

türkçe şarkı dinleyemiyorum (türklerin müzik zevki yok) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
2.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Günümüz leş popçularını dinlersen doğal olarak kötü dersin, sana özel bir durum değil bu.

• Çocukluğumdan beri TR POP dinliyorum başka türler dinlesem de genel olarak TR POP.

Son 2 yıldır playlist imde genelde eski şarkılar var 2010 öncesi.

Bir aralar mesela (2013 yılı) Yabancı poplar baya hoşuma gidiyordu ama artık o da keyif vermiyor.

son yıllarda en büyük hobim kötü durumda, kendi açımdan

• Japon metali dinle kardeş.

• Aferin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugüne kadar 1 tane Türkçe şarkıyı bile kendi isteğimle açıp dinlemedim. Bu yüzden hiç kimseye müzik zevkimi anlatmam ve hakkında konuşmam bile. Çünkü "güzel değil" demeye dilim varmıyor. Güzel hiç mi yok? .Var ama çok çok sınırlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pankreasına Talibim -- 21 Şubat 2021; 15:59:42 >
  • Pankreasına Talibim kullanıcısına yanıt

aynen hocam, bende senin gibiyim. belki demek istediğimi anlarlar diye buraya konu actım ama gelenler milattan önceki 2500 yılından kalma şarkıları bana öneriyor.

• Müziğin dili olmaz kardeşim. Çok güzel Türkçe şarkılar var, bu önyargıları kırın artık

• Kusura bakma ama eski tarzları dinlemiyorsan müzik kültürün NET SIFIRDIR ! Bu senin dinlediklerin 3. sınıf müziklerdir. Yeni tarzların hiç bir sanatsal değeri ve gideri yoktur, old shool türler ile ilişkili olmadıkları sürece.

• Quantum Limit kullanıcısına yanıt

sırf eski ve değeri olacak diye şarkı dinlenmez. ben kulağa güzel hitap eden chillout dinlerim. uzun yolda mükemmel gider. ben türklerin kendi müzik zevklerinin olmamasına yakınıyorum. arkadaşımın arabasına biniyorum, arabada "keltoş babana koş" çalıyor. bu tamamiyle rezillik.

• Bunu sakın unutma. Müzikte eski tarzlar her zaman daha değerli ve ilham kaynağı olmaya laiktir. Öyle bir iki tarz dinleyerek müzikten bi haber olamazsınız, ben yıllardır bir çok türü severek dinlerim. Jazz ve klasik müzikten tutun endüstriyel tarzlara kadar. Tabi türünün en seçkin örneklerinden.

• Quantum Limit kullanıcısına yanıt

değişik müzik tarzlarını bende denedim. fakat yerinde dinlenecek müzik var, her zaman dinlenecek müzik var. ben her zamanki dinlenen müziklerden bahsediyorum. örneğin demin verdiğim uzun yolda klasik müzik dinlenmez. çünkü klasik müziğin yeri orası değildir.

• Ben yolculuk müziklerinden bahsetmedim ki, genel müzik kültüründen.

• 15 yaşındaki velet konu açmış bedava diye, bir de demişki "eskiden türkü dinleniyordu" ... hey Allah'ım ya

• "Cesedi gömeriz Arapça, fakat Türkçe aç bırakırız açları"

• quote:

Orijinalden alıntı: november27

‘Türkler’ diye yazman bile, nasıl bir eziklik içinde olduğunu göstermiş. Kötü bir durum

Ne yazsın, uzaylılar mı yazsın?

• Samimi söylüyorum yukarıda yazdıklarını dinleyeceğime ben fero dinlerim daha iyi.
    Bu arada neden Türkler'e indirgedin durumu? Dünya geneli zaten büyük çoğunluk o an ne popülerse onu dinliyor. Sen de popüler müzik dinliyorsun. Sadece aşağı yukarı benzer şarkılar dinlediklerin. Müzik zevkim var diye gezme güler millet.

• Kendi ana dilinizden (mother tongue) şarkı dinliyor olduğunuz gerçeği Türkçe şarkılar hakkında düşük bir izlenim edinmenize yol açmış olabilir çünkü ana dil genel anlamda konuşanına daha sıradan veya niteliksiz geliyor. Bu durumda ana dili Türkçe olmayan bir yabancı muhtemelen Türkçe şarkılar hakkında aksini düşünecektir hem de belki de en sıradan Türkçe pop müzikler karşısında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dinlediğin şarkılarda problem var büyük ihtimal. Şunları dinleyip beğenmiyorsan sende de problem olabilir

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.