Şimdi Ara

Türkçe Öğretmenliği mezunu, edebiyat fakültelerine yüksek lisans için başvurabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Türkçe Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisiyim. Yüksek lisans yapmayı istiyorum. Okurken sevdiğim alanların hep edebiyat fakültesinde okutulduğunu anladım. 3 senedir belki kendi derslerime bakmadığım kadar sevdiğim şeylere çalıştım. Velhasıl yüksek lisansta dil çalışmak istiyorum. Eski Anadolu Türkçesi üzerinde çalışıyorum ne zamandır, epey bilgi sahibi oldum. Maalesef ki Türkçe Eğitimi'nde yüksek lisans yaparsam bu alana pek giremiyorum. Çünkü benim bölümümde ''eğitim'' üzerine gitmek gerekiyor. Yani, Türkçe eğitiminde yüksek lisans yaparsam alacağım derslere çok ilgim olmayacak ve istediğim alana giremeyeceğim. Sorum şu, ben Türkçe mezunu biri olarak Türk Dili ve Edebiyatı bölümü yüksek lisans alanlarına başvuru yapabilir miyim? Sanırım bu, okuldan okula, her sene değişebilen bir şeymiş. Türkçe mezunu olup da Fen-edebiyatta yüksek lisans yapan birisini duymuştum. Böyle bir imkânım var mı arkadaşlar? Her okulun ilanları kendine özel oluyor tabii ki ama bu işin az da olsa imkânı olduğunu duymak istiyorum. Çalıştıklarım boşa gidecek gibi geliyor açıkçası. Bilgisi olan bir arkadaşımız beni de aydınlatırsa çok sevinirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.