Şimdi Ara

Türkçe Dil Desteği Kampanyası | UBISOFT | (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
3
Favori
10.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İşin Ne O Zaman Burada?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim anlamadığım yıl 2022 olmuş şunu yapmak çok mu zor sen oyununa ek paket yaparsın dil destekli tabi buda ücretli olur ordan da para kazanırsın

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yasa Çıkartacaksın Yasa.

• Arkadaşın dediği gibi 2 milyonluk Slovakya ya bile çeviri yapılırken 80 milyonluk Türkiye ye çeviri yapılmıyorsa bu alımla alakalı olamaz bir noktada. Kaldı ki Türkçeyi okuyup anlayabilecek bir kaç ülke daha var Azerbaycan vb.

Kasti olarak çevrilmiyor çok aşırı hype olmadıkça, istiyorlar ki Türkçe yapsınlar diye 750.000 kopya alalım çıkmadan yok öyle bir şey. Ayrıca Türkler olarak neden aşağılık kompleksine giriyoruz anlamıyorum, ben bir oyunu alacaksam o oyunu anlamalıyım. Satıcı bana oyununu almam için yerelleştirme yapmalı ve iyi bir oyun çıkartmalı.

Ayrıca yerelleştirme yapmadıkları için oyunu anlamamasından dolayı almayan insanların olduğu doğru. Türk gruplardan yama çıkana kadar oyunların %90'ı zaten ya kırılıyor ya da indirime giriyor. Ben bazı firmalarınkini hususi crack oynuyorum, zerrede utanmıyorum.

Bence sürekli aynı firmaya bizim dilimize çevirin diye yalvarmak utanç verici. Devlet yerelleştirme zorunluluğu getirmeli, emin olun yerelleştirirler ben o kadarda satılmadığına inanmıyorum. 2 milyonluk ülkenin yarısı sanki çıkar çıkmaz ubisoft oyunu alıyor

Edit: Ek olarak 2016 yılında Newzoo isimli şirket oyun gelirlerine göre ülke sıralaması yaparken Türkiyeyi 16. sıraya koymuş. Çek cumhuriyeti bu listede 48. sırada yer almış. 2018 yılında çıkan Far Cry 5te Türkçe dil desteği yok ama cekce mevcut. Çeklere diyorlar ki bakın böyle böyle oyun yaptık, sizin dilinize de çevirdik almak isterseniz buradayız. Türkoyada milyonlarca kişi oynar hayatsız gibi online olursanız oyunu çıkardıktan bir yıl sonra size belki Türkçe dil desteği getiririz.

Türkçe Dil Desteği Kampanyası | UBISOFT |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lenneth- -- 24 Nisan 2022; 23:42:8 >
  • Lenneth- kullanıcısına yanıt

Hocam ubisoft, EA, Rockstar gibi firmalara yazacağımıza Microsoft ve Sony e yazalım. İki firmada kendi stüdyolarından çıkan oyunlara Türkçe dil desteği veriyor eyvallah. Mağazalarında digital olarak diğer firmaların ürünlerini de satıyor değil mi? Aslında önceki mesajımda da söyledim bu işe devletin el atması lazım. Zaten dolar kuru, ÖTV,KDV vs o biçim pahalı satılıyor oyunlar. En azından kendi dilimizde oynayalım bari oyunları bu meblağları veriyorsak demi?

• bedo20 kullanıcısına yanıt

Kesinlikle, daha öncesinde dil desteği getirmiş firmalara yazıp kendi bünyelerinde çıkan oyunların tamamına türkçe istemek daha makul. Burada saydığınız 3 firmaya yalvarmak yerineyse DH olarak Türkiyede satılan dijital oyunların yerelleştirilmesi için cimere yazmak ubisoft, rockstar a yalvarmaktan daha mantıklı kendi fikrimce.

Kesinlikle devlet el atmalı

• 21.Yüzyıl Sene 2022 "Kimse" Oyunlar Önce Satacak Yalaklığını Artık Oyunlar Artık Satıyor Oyun Pazarımız Gelişiyor.

• Shiningeagles24 kullanıcısına yanıt

Canım istedi yorum yaptım.

• Ben pc de yayın yaparken valhalla öncesi kaç tane mail attigimi bilmiyorum türkce alt yazi destegi icin. Bana hep ayni cevap verildi. Ubisoft Türkiye sosyal medya hesabımız yeni aktif edildi umarız ilerleyen zamanlarda alt yazı desteği de siz değerli bla bla bla...

Rainbow six extraction türkçe menü ve alt yazı destegiyle çıktı ama oyun kötü oldugu icin rağbet yok. Ben destek atarım ama olmayacak duaya amin bu.

• Birde ben sony yada microsoft olsam misal rdr3 gta6 çıkacağı zaman rockstarla gorusup parasini da ben karsilayip oyunu sadece benim konsoluma özel (xbox misal) türkce dil destegi cikartirim. Bu hamle konsol bile sattirir haberleri yok.

• Aynen ya bu microsoft iste hepsi salak bunlarin bu kadar basit bir seyi dusunemiyorlar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ubisoft firması ırkçı bir firmadır. İsterse 100m oyun satsın ülkemizde genede Türkçe dil desteği getirmezler. Boşuna uğraşmayın bu changeorg felan boşa zaman kaybı.

• Irkla alakalı olduğunu düşünmüyorum eğer öyle olsaydı Ubisoft'un mobil oyunları da Türkçe olmazdı veya Rainbow Six Siege. Hyper Scape diye ücretsiz bir oyun denediler, o oyunu direkt Türkçe çıkardılar. Türkiye'deki oyuncuların çoğunluğu ücretsiz oyunlara para harcadığı için Ubisoft da bu yöne yatıırım yapıyor. Sonuç olarak paraya bakıyor herşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa608 -- 25 Nisan 2022; 10:57:38 >
  • David Attenborough kullanıcısına yanıt

Türkçe oyunlara alıştık. Açıkçası ne kadar anlıyor olsamda kesinlikle Türkçe olmayan bir oyunu almıyorum dört beş yıldır. Ana dilde oynamanın keyfini başka ne veriyor üstelik bir de dublaj olunca tadından yenmiyor.

Şu ekonomik ortamda zaten eskisi gibi satış sayıları beklememek gerek. Sony bile sadece altyazıyı gömüp geçiyor.

• David Attenborough kullanıcısına yanıt

Sony'nin yeni nesilde çıkan son 10 oyununun 8 tanesi Türkçe Dublaj veya Altyazılı. Yanlış bilgi vermeyin.

• Arkadaşlar sizden ricam özellikle UBISOFT un kendi sitesinden giriş yaparak Ticket atmanız.

https://www.ubisoft.com/en-gb/help/contact?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Bu site üzerinden hesabınıza giriş yaparak ilgili alanları doldurup detay kısmına da 'Türkçe Dil Desteği İstiyoruz' tarzı yazılar yazıp gönderirseniz daha iyi olur.

İsteyen İngilizce metin hazırlasın onu da gönderebiliriz.

Amacımız UBISOFT üzerinde ne kadar istekli olduğumuzu göstermek.

Herkes 1 ticket atsa çok iyi olur.

• Ben Şöyle bir konu açtım forumda destek verirseniz ilgilenirler.Daha önce de açmıştım.

https://discussions.ubisoft.com/topic/152468/turkish-language-pack-support?lang=en-US

• Maury kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar, arkadaşın açtığı konuya destek olalım lütfen. Biraz gayret etsek bi kıvılcım yaksak..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maury kullanıcısına yanıt

+1 Arkadaşlar Artık Bir Şeyler Yapmaz Aksiyon Alamazsak Ömrümüz Boyunca Ubisoft Firması Kendiliginden Türkçe Destek Sağlamaz Sağlamayacak. Yıllarımız Beklemekle Geçer Boşuna Koca Firma 5 Oyunda Bile Türkçe Dil Desteği Vermedi. Artık Bizlerin Çok Büyük Bir Tepki Göstermesi Şart Türkçe Dil Desteği Kampanyası | UBISOFT | 

• https://discussions.ubisoft.com/topic/152468/turkish-language-pack-support?lang=en-US&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Konuya beğeni ve yorum atın beyler. Elinize yapışmaz. Modlardan biri konuyu Genele taşımış. Destek olun haydii.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.