Şimdi Ara

Türk Yapımı Kısa Aksiyon Filmi - Lütfen İzleyin (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
385
Cevap
12
Favori
10.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnginSr11235

3. dakikada çekik gözlü çocuk kurtlar vadisinde oynuyor.kgt nın yetıstırdıgı özel ajanlardan birisi :^^

evet doğru. ekibimizden bir arkadaşımız
  • insanların bu kadar ilgi göstermesi beni baya meraklandırdı izleyince nedenini öğrendim :) gerçekten çok başarılı bir video olmuş arkadaşlar elinize sağlık türkiyede izleyemeyeceğimiz bir iş olmuş bazı arkadaşlar fena eleştirmiş ama bence bu arkdaşlara destek verilirse daha neler yapabilirler tahmin edemiyorum umarım uzun metraj film yaparsınızda bizde adam gibi film izleriz salak sulak kurtlar vadisi tarzı filmlerden kurtuluruz :D
  • Dövüş sahneleri sıkmıyor. Ayrıca kullanılan efektler çoğu dizi film den daha güzel.
  • ne kadar harcadın bu arada

• dövüş sahnelerinde biyer saçma geldi , adam levye sallıyo eliyle blok ediyo levye bu ? ve eliyle blok
    bide uçma sahneleri abartı olmuş , fakat etkileyici bi video devamı olsa güzel olur
  • Film gerçekten güzel. Hele bazı sahneler profesyonel türk filmlerinde yok malesef.

Kameranın çatıdan çatıya uçması çok iyiydi.
    Dövüş sanatındaki ustalık da takdire şayan.

Fakat;
    Işıklandırma malesef kötü. Her ne kadar Mark II ve 7D iso konuusnda iyi olsalar da renler malsef sapıyor. Biraz daha canlı renkler kullanılaiblirdi sanki.
    Işık ekipmanları malum çok pahalı. Ama daha iyi bir bütçeyle daha iyi iş çıkar.
    Ayrıca madem arkadaşlar gerçekten dövüşçü, bir dövüş okulu ortamı yaratılıp minderde sahneler sergilenebilirdi sanki. Hem ışıklandırma iyi olurdu hem de bir mantığa oturudu film. Ya da ne bileyim borcunu ödemeyen adamı dövmeye gelirler. Misal.

Bir eksiği de yavaşlatma sahnelerinin olmayışı geldi. Özellikle hani yan tekmede havaya kalkan ve daha havadan düşmeden tekme yediğiniz sahne de yavaşlatma olsa ve tekmenin gelişi sizin havada uçuşunuz görülse mükemmel olurdu :)

YAnlış anlamayın. O bütçeye çok iyi bir film. Ben sadece daha iyi nasıl olabilrdi diye aklıma gelenleri yazdım.

Saygılar, tebrikler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hellaflush&Fatlace

ne kadar harcadın bu arada

4500 tl

• Hemen eleştirimi yapayım kendimce

-adamlar bi ton dayak yedi bi kan falan olsa iyi olurdu ama hazırlıksız olmuş bu görmezden gelinebilir.
    -o tekme yediğinde falan uçuşlar aşırı abartı hocam yeşilçam filmleri geldi aklıma ne yalan söyleyeyim.
    -ışıklandırmalar amatör kalmış
    -birde oyuncuların surat ifadeleri ve mimikleri yapmacık duruyo biraz daha gerçekçi olabilir.

Kendimce bi eleştri yaptım umarım dikkate alırsınız..dövüş sahneleri uçuşlar haricinde gerçekten çok başarılı nefessiz izledim yeni bölümü bekliyorum merakla
  • Öncelikle tebrik ediyorum arkadaşlar. Emeğinize bileğinize sağlık ama bu değil ya dövüşen cengaverler iyi azim güzel de daha çoook çalışmanız lazım sinema koşan adamlardan ibaret değil. bir hikaye bir olay örgüsü lazım ciddi bir teknik ekip lazım. daha dişe dokunur işler bekliyoruz
  • Tek eksiği kan yok bence birde darbeler madem o kadar sert oyuncuların toparlanması vb. olaylar daha uzun olmalı ama yinede fevkalade
  • quote:

Orijinalden alıntı: anasının kızı

Öncelikle tebrik ediyorum arkadaşlar. Emeğinize bileğinize sağlık ama bu değil ya dövüşen cengaverler iyi azim güzel de daha çoook çalışmanız lazım sinema koşan adamlardan ibaret değil. bir hikaye bir olay örgüsü lazım ciddi bir teknik ekip lazım. daha dişe dokunur işler bekliyoruz

adamlar daha ne yapsınlar ben daha iyisini görmedim ülkemizde en profesyonel ciddi ekip işlerinide biliyoruz ama onlara bir yerimizle gülüyoruz :D
  • tebrikler hocam çekim kalitesi çok güzel başarılarınızın devamını dilerim .
  • Harika,mükemmel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorumlar için teşekkürler. Tüm eleştriler dikkate alınıyor arkadaşlar,
  • çok beğendim,gerçekten çok güzel olmuş..bence mutlaka bi yapımcıya ihtiyacınız var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonstory

Arkadaşlar Merhaba,

Ekibimiz ile birlikte kısa bir aksiyon filmi çektik. İzleyip yorumlarınızı paylaşırsanız çok minnettar oluruz. Beğenen arkadaşlar sosyal medyada da paylaşırlarsa bizim için çok iyi olacaktır. İyi seyirler...

http://www.facebook.com/team.max.action

öncelikle büyük hevesle hazırladığınız bu kesit filme teşekkür ederim ama baya bir hata olduğu için bu hataları tespit bir sonraki
    filmlerinizde daha başarılı olacağınıza inanıyorum.

1)Olay, kurgu ve zamanlama hatası vardır.

2)Filmdeki amaç nedir ve oyuncu ne elde etmektedir bu izleyiciye sezdirilmemiş.

3)Sezdirilmediği gibi baş oyuncu ordan oraya farklı mekanlara sürekli yer değiştirmiştir.

4)Olay mekanına tepeden kuş bakışı baksak baş oyuncu bir ileri bir geri bir ileri baya bir geri tekrar başa hareket yapmış .

5)Yani makara geri sarmış.

6)Işıklandırma hataları var özel efektler eksiksiz ve Kamera güneş ışığı ışığa karşı durucağına aynı hizada durup güneş doğrultusunda çekmişki bu büyük hata.

7)Kötü karekterli oyuncu ile baş oyuncu karşılaştığında kavga ya girildi fakat baş oyuncu mekan değiştirdiğinde kötü karakterli oyuncu diğer arkadaşlarını

nerden bulduda çağırdı zaten mekan dar.Sanki baş oyuncu kötü karakterli oyuncu filmin ilk başında kavgaya yalnız tutuşuyolar ama kötü diğer oyuncular

hali hazırda bekletiliyor havası varki bu büyük yanlış.

8)Bir insana uçan tekme ile vurulduğunda karşıdaki insanın uçma yada zıplama süresi kilosuna bağlıdır benim gibi 95 kiloya sahip biri bana vursa okadar

fırmalamam ve yerden yükseğe baya havalanmam kısaca fiziğe aykırı.Arkadaşın kilosu 75 kiloya yakın tutsak ok adar da uzağa gitmez.Ancak bir makine ile

o arkadaşı fırlatmak gerekir.Kötü karakterli oyuncu karşıdaki adama fırlatacaksa duruş pozisyonunu iyi sezip öyle planlayarak taktik vuruşunu yapmalı

sizin kötü adam rastgele vuruyor.

9)Fırlayan bir adam filminizde baya bir havalanmış mubarek kuş sanki yere çarptığı zaman acıma hisseder yüz mimikleri değişir nefret kin oluşur karşıya

büyük saldırmak için ama sanki baş rol oyuncu ilk kavgaya girerken aynı mimiklerle karşı tarafa saldırıyor.

10)kameranın duruş açısı yanlış aksiyon sahnelerinde kamera dövüş eden iki oyuncu pozisyonuna göre hareket eder ama sizin kamera sabit durmuş

üstelik hareket pozisyonlarına göre ışıklandırma yapılır sizinkisi güneş ışığından gölge efekti yapılmış.

11)Mali kaynaklı olmayan filmlerde bilgisayar programı olan adobe after effect ile efect yapılır.Patlama kırılma çatlama ..vs gibi efectler yapılır.Sizde hiç biri yok

12)Oyuncunun kavga ederken pozisyonlarına göre müziğin templu ritmi yanlış zamanlama olarak uygulanmış büyük eksiğiniz var.Müzik ritmi yanlış

zamanlamada olursa izleyiciyi ekrana çekemezsiniz.

13)Kötü karektirli oyuncu baş rol oyuncuya karşı mekana nerden girdiyse o yönden diğer kötü karakterli oyuncu girer diğer yerlerden iyi adamın tarafından gelmez

sebebi iyi oyuncu sürekli mekan değiştirdi.Asıl mekan ordusu kötü karakterli oyuncu tarafındandır mekan hareketlerinde büyük sınıntınız var.

14)Sadece kavga dövüş ile izleyiciyi ekrana kitleyemezsiniz duruş hal hareket pozisyonları önemli saldırı siper alma pusu..vs gibi pozisyonlara dikkat edin.

baş rol oyuncu duvara çıkma hareketi chaki chan den esinlensede odada başka giriş kapısı olmadığı sürece duvara zıplanılır.Sizin kamera çevre efektini güzel

yapamamış çevre hareketi kamera tarafından iyice izleyiciye izlettirilmemişki direk sanki iyi oyuncu duvara zıplama hareketi daha önceden planlanmış havası

yaratılarak izleyiciye izlettirilmekte bu da yanlış.Chaki chan filmleri böyle değil bu tarz filmler üstün yetenek ile hazırlanmakta .

15)masanın üstünda nesne varken adam masanın üstündeki nesne yok nerde bu nesne.

16)Acıma, kin nefret, intikam..vs ve sezgisel duygular filmde iyi hissettirimemiş.

17)ilk sahnlerinde filmin baş rol oyuncusu öyle bir yürüyorki sağından gelen adamı farkedemiyor ayak seslerini dahi anlayamıyor.Üstelik o alanda kavga olacağı için

daha önceden duvara tahta blok yerleştrilmişki baş rol oyuncu bir yerini incitmesin.Bu olayı örtpas edilmesi için kameracı büyük yanlışla o bölgeyi çekiyor hatayı

bildiği halde halbuki bu yanlışı ört pas etmek için duvarın dibinden alttan duvardaki tağta bloğu çekecekki ört bas etsin.Sonra kötü karakterli oyuncu karton kağıdına

bilerek atıyorki iyi oyuncu yaralanmasın halbuki kötü karakterli oyuncunun gözü dönmüştür betona atması gerekirken yada başka yerlere bilerek kartonun üstüne atıyor.

kameracıda sanki daha önceden oraya atılacağını bildiği için sabit orayı çekiyor.Büyük hata.!!!

18)kötü oyuncuda iyi oyuncuda ikiside çatıdan atladılar iyi oyuncu içeri girdi kötü oyuncu başka bir giriş yeri mi vardı ki kötü oyuncu içeri girdi üstelik

kötü oyuncunun girdiği yerde kamracı arkasını dönmüş çekim yapıyor olmadı yanlış var diyeceğim malesef. karşıda durup ikisini aynı anda çekmeli idi.

kameracının durduğu yer önceden planlanmış havası verir ve o alnda kavga olacağını gösterir.Kameracı tarfsız çekmeli .

19)Kamracı dönerken sabit dönmeli aşağı yukarı inip kalkıp dönerek yapmamamalı camdan gözükebilir belkide gözüktüde ben farkedemedim.

20)çinliye benzer adam bir vuruyor adam gene karton kutuların üstüne düşüyor başka yere düşemiyormu hep başrol oyuncu ?

21)Baş rol kötü oyuncu ise iyi oyuncuya vuruyor bu seferde iyi oyuncu dolabın içine düşüyor (yumuşak sünger var orda ) sanki bilerek iyi oyuncu

incinmemesi için daha önceden planlanmış.

22)İyi oyuncu kötü oyuncunun birine karından vuruyor havalanıyor masanın üstüne düşüp masa kırılıyor.Bu kadarmı uçuyor mubarek kuş.

Karından vurulan hiç bir insan o kadar uçmaz.

23)Karanlıkta dövüş sahnesi çekilmez.iyi adamın Adamın masadan kayıp düştüğü yerde karanlık çekim yapılmış ışıklandırma yok.

24)kavga dövüş sahnelerinde kan olur ..vs olur hiç bir şey yok.

KISACASI BU FİLM AKSİYON DEĞİL MAHALLE KAVGASINI ANDIRMAKTADIR !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miralay25 -- 29 Ekim 2012; 10:21:44 >

• daha öncede herkesi böyle pohpohladılar kimseyi eleştirmediler ne olduğunu gördük. arkadaşım potansiyeliniz var iyi olabilirsiniz ama yetersizsiniz. böyle videolar yapmaya devam etmeyin bi ekip falan kurun düzgün şeyler yapın. beni ilgilendirmez sonuçta ama doğru düzgün şeyler çıksın ortayaistiyorum bu kadarını isteyen herkes yapabilir yani kusura bakmayın sadece dövüş var ortada aksiyon adına bişey yokki neler izledik biz şimdiye kadar gaza gelmeyin hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: anasının kızı

daha öncede herkesi böyle pohpohladılar kimseyi eleştirmediler ne olduğunu gördük. arkadaşım potansiyeliniz var iyi olabilirsiniz ama yetersizsiniz. böyle videolar yapmaya devam etmeyin bi ekip falan kurun düzgün şeyler yapın. beni ilgilendirmez sonuçta ama doğru düzgün şeyler çıksın ortayaistiyorum bu kadarını isteyen herkes yapabilir yani kusura bakmayın sadece dövüş var ortada aksiyon adına bişey yokki neler izledik biz şimdiye kadar gaza gelmeyin hemen

yukarda 23 madde hataları anlattım.Umarım dikkate alırlarda daha başarılı bir iş yapmış olurlar.
  • Gerçekten çok güzel . Çok yeteneklisiniz çoğu filmden daha iyi ve gelecek var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supervenience -- 29 Ekim 2012; 10:21:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.