Şimdi Ara

çözüldü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
4.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün saç baş yolduran bir ping problemi var bende hız da çok kötü bugün baya art arda aradım ve detaylı inceleme başlatcaklarını söylediler. Bulunduğum bölge de de arıza var dedi. Ama bir daha aradığımda değerleriniz iyi dedi ping e bir yaptırım uygulayamıyoruz dedi sinir etti beni lanet olası firma bulunduğum şehirde alternatifi yok ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nrk58 -- 4 Kasım 2016; 0:7:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITAN

arkadaşlar geçen ay tamamiyla her gün türk telekom bunu yaptı ama bu yeni ayın başlangıcında son 2 gündür hız da ve ping de bir sıkıntı yok. adamlar bilerek yapmıştı. sanırım başkalarında halen bu sorun devam ediyor.

benim böyle

çözüldü

internet, video yavaşlamasına falan gelirsek eğer hız testinizde bir sorun yoksa internette ki türk telekomun bizzat uyguladığı ''sansür'' yüzündendir o yavaşlık. VPN kullanın.

Bildiğin ücretsiz vpn var mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: D6000

quote:

arkadaşlar geçen ay tamamiyla her gün türk telekom bunu yaptı ama bu yeni ayın başlangıcında son 2 gündür hız da ve ping de bir sıkıntı yok. adamlar bilerek yapmıştı. sanırım başkalarında halen bu sorun devam ediyor.

benim böyle

çözüldü

internet, video yavaşlamasına falan gelirsek eğer hız testinizde bir sorun yoksa internette ki türk telekomun bizzat uyguladığı ''sansür'' yüzündendir o yavaşlık. VPN kullanın.

Bildiğin ücretsiz vpn var mı?

zenmate

VPN'ler de kapatılacak haberiniz olsun.

• Oyun oynayan kitleyi damarından vurdu telekom..aşırı random şekilde pingler değişkenlik gösteriyor..Dün internetin gitmesi ve gelmesi ardından akşam ping'im uzun aranın ardından normale döndü..Şu an mesajı bu yazana kadar..Bir anda ping uçtu gitti..Şu an dalgalanmalar var sürekli..Off off tek kafa dağıtma olayım var onunda içine ettiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: F_u_R_K_a_N

Oyun oynayan kitleyi damarından vurdu telekom..aşırı random şekilde pingler değişkenlik gösteriyor..Dün internetin gitmesi ve gelmesi ardından akşam ping'im uzun aranın ardından normale döndü..Şu an mesajı bu yazana kadar..Bir anda ping uçtu gitti..Şu an dalgalanmalar var sürekli..Off off tek kafa dağıtma olayım var onunda içine ettiler

bende değişiklik yok 10 ping.
  • Merhaba,

Sorunun politik,siyasi,hükümet etkenleri haricinde teknik olarak açıklama yapmak isterim.

Bahcelievler de oturuyorum, youtube tracert atinca atakoy xrs t2 hayvan gibi gecikme yaparak down olmak üzere olduğunu gördüm, ya bilerek yada istemeyerek teknik bir sorun olduğu açık

Hadi ataköy pop3 den cikis yaptik yolumuza devam ediyoruz derken 9.hoop da ki 212.156.104.116 pop3 noktası 1400ms ile cevap veriyor.

Yani şuan sorun uydunet ile alakalı değil, aslında superonline nin açılmasının sebebi trafiği yurtdışı pop3 e sokup tekrar türkiyeye girmesinden kaynaklı.Çünkü türk telekom ve superonline arası portları hep dolu ve türk telekom yeni bir port vermediği için superonline yurtdışına çıkıyor.

Belli noktalarda ki pop3 lerde yaşanan (9.hoopda ki oldugu gibi) pop3lere hiç uğramadığı için hızlı olabilir fakat bilinmeli ki ataköy pop3 down olursa ne ttnet,ne superonline, ne turknet, ne uydunet cevap vermeyecektir(bahcelievler icin).

Simdi gelelim siyasi boyutuna, gercekten acaba 9.hoopda ki 212.156.104.116 pop3 noktası siyasi yada hükümet kaynaklı mı yavaşlatıldı? yoksa bir portta saldırı yada saldırı girişi ya da tüm xrs de bir yoğunluk mu var?

• Hızda düşme var. Sizde durum ne ? Şuan 4 mbps hız alıyorum.
  • ens1252 kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/m_121851797/tm.htm

Pingler tepe... Geziyor, iniyor ve çıkıyor, hız geziniyor...

İşten eve geldiğimden beri böyle...

Bugün bir haltlar var.
  • Bu sorunu yaşayanlardan biriydim yaklaşık 1 aydır hiç sıkıntı yaşamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ens1252

Hızda düşme var. Sizde durum ne ? Şuan 4 mbps hız alıyorum.

Yeni aya girdiğimizden beri sıkıntı yaşamadım kotan dolmuş olabilir mi

• TITAN kullanıcısına yanıt
    Daha 50 gb olmuş. İşten evde internet kullanmaya zaman bulamıyorum ki. Olsada akşamları hızım kötü oluyor bişey kullanamıyorum.

• Süper Tam düzeldi Derken 25.den Beri Aynı Sorun Tam bir çözüm yok herhalde
  • Bayadır bu sorun yoktu bu hafta başından itibaren tekrar başladı. Saat sekizden sonra pingim istanbul içi 35 oluyor.

• Bunun nedeni türk telekomun ortak ip sistemine gecmesinden dolayıdır detaylı bilgi şu konudadır https://forum.donanimhaber.com/m_122199863//tm.htm#122199863

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1D2149458 -- 30 Kasım 2016; 20:51:58 >
  • Şuan aynı şekilde 30 ping var hızım 20mbit bilerek ping yükseldi

• an itibari ile bu akşam yine aynı sorun patlak verdi bende başkasında olan var mı

çözüldü
  • Değerlerim normal şu an.

• bende bu kadar olmasa da gündüz ulaşılabilir hız değerim 80-81mbps'ken akşamları 68-69'a düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

bende bu kadar olmasa da gündüz ulaşılabilir hız değerim 80-81mbps'ken akşamları 68-69'a düşüyor.

o normal olabilir akşamları kullanım daha fazla olduğundan
  • VODAFONE kullanıyorum. 1 senedir sorun olmayan hattımda son 1 aydır problem var dediğiniz gibi. Bu akşam 3. kez arıza kaydı açtırdım. Elden ne gelir hiçbir fikrim yok.

zyxel modem sahibiyim ama zyxel bizde sorun yok diyor.

Artık hergün test edip arşiv yapıyorum.

çözüldü

çözüldü

çözüldü

çözüldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgü® -- 8 Aralık 2016; 0:15:49 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.