Şimdi Ara

Türk Telekom ve diğer firmalar VDSL2 Plus (35b) veya FTTH Fibere geçsin! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
509
Cevap
18
Favori
40.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
867 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TekniKerim

Hocam superonline altyapısına baktığınızda %100 fiber (TT den kullandığı VAE hariç)
    kendi yurtdışı çıkışları kendi kabloları vs uzar gider.

TT de ise her türlü altyapı var. Sıfırdan yapmak eskiyi yenilemekten daha zor maalesef. Müşteri sayısı, kullandığı ekipman hepsi etken hocam

Bu arada rica etsem Speedtest ten Frankurt, Paris ve Amsterdam'dan test yapar mısınız? Şu saatlerde nasıl merak ettim
    Doğrudur.

Arnavutluk çıktı bir tek hocam anlamadım. (VPN AÇIKTI KAPATTIM AMA HALEN ARNAVUTLUK)
    https://www.speedtest.net/result/9334364490

• Konunu temeli istek üzerine kurulmuş,Türkiyede simetrik internet 1000/1000'lik dahi istek dahilinde sağlanabiliyor.Siz hala VDSL2 Plus derdindesiniz,olması gereken esasında simetrik internet sağlanabilmesi herkese.Hızı da bütçesine göre olmalı.Ancak o hizmeti verebilecek altyapıya ve donanımlı personele sahip bir ISS yok ülkemizde.Huawei'nin ilk tip Superbox'ını kaç tane Superonline veya Turkcell çalışanı mikrotik için kullanarak rot balans verebilir?Ben söylerim sizin yerinize,Türkiye'de hiçbir çalışanları bu hizmeti veremez.Bu kadar saçma ve basit işlerden bir haber çalışanlar ve yıllardır yatırım yapılmamış altyapılar ile dediklerinizin imkanı yok.Bu dediklerinizin olması için de bugün karar verilse 3 sene sonra anca bireysel kullanıcıya ulaşmış olur.
    Bu ülkede bazı şeylerin farkına varın.İnsanları kurtarmaya çalışmayın kendinizi kurtarmaya çalışın.Toplumu kurtarmaya çalışıcaksanız da oynadığınız oyunun kurallarına hakim olun.Türk Telekom işe yaramaz ırk olan araplara peşkeş çekilip de devlet bankası hortumlanmasaydı şuan her şey güllük gülistanlıktı.İnternet hızlarınız gayet de yükselmişti.Ama hortumlayan adam rüşvet verdiklerimin belgeleri elimde,façası yiyen dokunsun,gelip beni alsın diyebiliyor.Esas sorun burda.Derdinizi önce politikacılarla çöziceksiniz sonra hortumlayanla para geri geldiğinde de yatırımla.

İyi Geceler.

Ekleme;konuda sizinle aynı düşünmeyen insanlara hatalı düşündüğünü belirtemezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silenforce -- 25 Nisan 2020; 13:13:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Silenforce

Konunu temeli istek üzerine kurulmuş,Türkiyede simetrik internet 1000/1000'lik dahi istek dahilinde sağlanabiliyor.Siz hala VDSL2 Plus derdindesiniz,olması gereken esasında simetrik internet sağlanabilmesi herkese.Hızı da bütçesine göre olmalı.Ancak o hizmeti verebilecek altyapıya ve donanımlı personele sahip bir ISS yok ülkemizde.Huawei'nin ilk tip Superbox'ını kaç tane Superonline veya Turkcell çalışanı mikrotik için kullanarak rot balans verebilir?Ben söylerim sizin yerinize,Türkiye'de hiçbir çalışanları bu hizmeti veremez.Bu kadar saçma ve basit işlerden bir haber çalışanlar ve yıllardır yatırım yapılmamış altyapılar ile dediklerinizin imkanı yok.Bu dediklerinizin olması için de bugün karar verilse 3 sene sonra anca bireysel kullanıcıya ulaşmış olur.
    Bu ülkede bazı şeylerin farkına varın.İnsanları kurtarmaya çalışmayın kendinizi kurtarmaya çalışın.Toplumu kurtarmaya çalışıcaksanız da oynadığınız oyunun kurallarına hakim olun.Türk Telekom işe yaramaz ırk olan araplara peşkeş çekilip de devlet bankası hortumlanmasaydı şuan her şey güllük gülistanlıktı.İnternet hızlarınız gayet de yükselmişti.Ama hortumlayan adam rüşvet verdiklerimin belgeleri elimde,façası yiyen dokunsun,gelip beni alsın diyebiliyor.Esas sorun burda.Derdinizi önce politikacılarla çöziceksiniz sonra hortumlayanla para geri geldiğinde de yatırımla.

İyi Geceler.

Ekleme;konuda sizinle aynı düşünmeyen insanlara hatalı düşündüğünü belirtemezsiniz.
    "Türk Telekom çöp ırk olan araplara peşkeş çekilip de devlet bankası hortumlanmasaydı şuan her şey güllük gülistanlıktı." keske bu cumleyi kurup koca bir cografyayi asagiladiktan sonra >> "Ekleme;konuda sizinle aynı düşünmeyen insanlara hatalı düşündüğünü belirtemezsiniz." gibi bir cumle kullanmasaydiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi symbiat -- 24 Nisan 2020; 23:47:29 >

• Silenforce kullanıcısına yanıt
    Siz beni tam anlayamamışsınız. Ben EPON Fiber altyapının yaygınlaşması için uğraşıyorum ancak, şuan birçok yerde bakır altyapı var bu sebeple Türkiye'nin heryerine fiber gelene kadar, elimizdeki mevcut bakır altyapılar VDSL2 Plus ile güncellenmeli. Şuan elimizde bakır altyapı var, DSLAM kartları yenilensin işte... Fiber'i beklerken canımız sıkılmamış olur, hem en son DSL teknolojisinden faydalanırız. Download ve Upload limitide kalkar...

• Elanorth kullanıcısına yanıt
    çocuk genç işte ne yapalım kırmayalım diyoruz
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Genç olmuş olmam birşeyi değiştirmiyor. 40-50 Yaşında olsaydım yine böyle bir konu açacaktım. O zaman ne diyecektiniz?

• kratosunbicaklari kullanıcısına yanıt
    upload 30 MBps indirme de patlama olur
    patlama derken hattım 100mbiti kaldırmaz mı yani...
  • daha yaş 20 biraz büyü anlarsın adsl upload istersin turkiye deki bakır kablo sağlam değil diyorum hala aynı diyorsun
    O arkadaşa inanma. Gayet kaldırır. Santrale çok uzak olmadıkça ve bakır kablo altyapında fiziksel sorun yoksa rahatça o hızı alabilirsin. Herkesin dediğine kulak asmayın. Kafanızı karıştırırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdem the mixer

Siz beni tam anlayamamışsınız. Ben EPON Fiber altyapının yaygınlaşması için uğraşıyorum ancak, şuan birçok yerde bakır altyapı var bu sebeple Türkiye'nin heryerine fiber gelene kadar, elimizdeki mevcut bakır altyapılar VDSL2 Plus ile güncellenmeli. Şuan elimizde bakır altyapı var, DSLAM kartları yenilensin işte... Fiber'i beklerken canımız sıkılmamış olur, hem en son DSL teknolojisinden faydalanırız. Download ve Upload limitide kalkar...
    Fiberi beklerken canın sıkılıcak güzel kardeşim.Anlıyorum çok yavaş geliyor bu hızlar size ama bu benim değil,oy verenlerin hatasıydı.Hiçbir yatırımcı 4G'den 5G'ye geçerken müşterisini bekletmemek için 4.5G gibi salak bir sisteme yatırım yapmaz,çünkü ara bir sistem.Hataları olucaktır,dediğin kalem senin için ufak bir maliyet gibi gözüküyor ama ara eleman eğitimleri,yol masrafları,ekipman masrafları ile çok büyük bir tutar oluyor.

Heryer için geçerli bir sebep değil. Bakır altyapının sağlam olduğu ve olmadığı yerler var.

upload 30 MBps olursa kaldırmaz veya vdsl profile 35a gibi şeyler gelir ise modem değiştirmen gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: symbiat

"Türk Telekom çöp ırk olan araplara peşkeş çekilip de devlet bankası hortumlanmasaydı şuan her şey güllük gülistanlıktı." keske bu cumleyi kurup koca bir cografyayi asagiladiktan sonra >> "Ekleme;konuda sizinle aynı düşünmeyen insanlara hatalı düşündüğünü belirtemezsiniz." gibi bir cumle kullanmasaydiniz.

Alıntıları Göster
    Arap sevmiyorum.
    Gayet kaldırır. TürkNet kendi altyapısında VDSL2 üzerinden limitsiz Upload veriyor. Download bile limitsiz. Hiç sorun yaşanmıyor. Dediğim gibi heryerin bakır altyapısı kötü değil. O yerine göre değişiyor. Bunu bi' anlayın.

• sizin ile uğraşmayacağım siz ne derseniz o
  • upload hiç umrumda değil şahsen, 35mbit kullanıyodum ama 10 lira farkla 100mbit olduğunu gördüm ona geçtim. Şuanlık bir şey değişmesi gerçekten 100 alabilir miyim merak ediyorum
  • türkiye bir süper güçtür ve interneti fiber hızındadır
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.