Şimdi Ara

Türk Telekom ve diğer firmalar VDSL2 Plus (35b) veya FTTH Fibere geçsin! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
509
Cevap
18
Favori
40.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
867 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben şu an Turkiye,nin en batısında bir ilçedeyim. yunan sakız adasına 11 km mesafedeyim. bir önceki yıl boş port için turk telekoma yalvardıgımın yüzde biri kadar Sakız telekoma (artık ordaki telekomun adı neyse) yalvarsaydım adamlar bana wifi ya da kablo ile internet veririlerdi.
    sözün kısası daha bir çok yerde ciddi port sorunu var.
    Tabii 4,5 milyar dolar borç 3 bankanın uhdesinde duruyor.bunlar nasıl yatırım yapacaklar..
  • Hala port yok sorunu varken kökten çözüm istemek çölde su aramaya benzer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical.assistance -- 24 Nisan 2020; 16:58:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Technical.assistance kullanıcısına yanıt
    Pes etmeyelim yinede...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical.assistance

Hala port yok sorunu varken kökten çözüm istemek çölde su aramaya benzer
    Katılıyorum, İstanbul'da bile çok merkezi bir yerde 12 mbit adsl varken, vdsl plus hayal olur bence.
    Ayrıca kotalar kalktıktan sonra fiyat olarak çok üzdüler.

• FTTH kullanıcısıyım. Bana verdikleri paket 35 mbps 200 gb kota. Bakın 2020 yılında kotalı internet kullanıyorum. Bence son teknolojik yenilikleri Türkiye'de beklemek biraz hayal gibi hocalarım.
  • Hayal değil.

• 24 Mbps bile yetersiz. En düşük 50 Mbps diyorum. O da en düşük. En kötüsü.

• altyapı geliştirme yok anca sömürme böyle sessiz kaldıkca hiç birşey gelişmez

• Kardeşim sen ne bekliyorsun bu ülkeden istanbulun gobeginde hala bakır adsl altyapı var ne 35mb ne şeyi .yıl 2020 sene icerisinde donusum olcak diyorlar ben ülkeden beklentimi kestim 😂

Türk Telekom ve diğer firmalar VDSL2 Plus (35b) veya FTTH Fibere geçsin!

Türk Telekom ve diğer firmalar VDSL2 Plus (35b) veya FTTH Fibere geçsin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e5Makascısı -- 24 Nisan 2020; 17:34:52 >

• Ahaha ulan adsl bile veremeyen firmadan istedikleri şeye bak.
  • İnanın bana evde bu dedikleriniz şeylerden çok daha fazlasını yapmaya başladık çünkü teknoloji git gide gelişiyor ve bu süreçte evde yapabileceğimiz imkanları da çeşitlendiriyor. Artık evde Multimedya dışında da işler yapmaya başladık artık. Yani sadece film veya video izlemekle yetinmiyoruz. Video yüklüyoruz, 100 GB üzerinde oyunlar indiriyoruz, oyunları güncelliyoruz veya YouTube/Twitch gibi yerlerde yayın yapıyoruz veya video yüklüyoruz ve daha birçok şey. Ayrıca kalabalık aileler var ve 24 Mbps kesinlikle yetersiz bu bağlamda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 24 Nisan 2020; 18:3:1 >
  • İsterse VDSL999999+++++ olarak hizmet verilsin.

Adamlar uploadı 4den 8e çıkartırken elleri titriyor.

!

• Ben izmir in bir köyünde 90 tl fatura ile 4 mbps kullanabiliyorum. Elektrikçi çağırıp santral e kadar olan kablolamayı çiftleyerek hattı güçlendirmek istesemde max 5 mbps alabiliyorum.. Sözleşmem bitince parayı basıp superbox a geçicem. Türktelekom un evimdeki son varlığı bu sözleşme bir daha ne evime nede akrabalarıma yakınlarıma yaklaşamaz.
  • peki max 11mb değer alan bana ve benim gibilerinde durum ne olacak?
  • yazını okudum da olmalı, olmalı, olmalı...

Güzel kardeşim o işler öyle şak diye olmuyor. mevcut altyapıda bırak ADSL2+ olan yeri hala ADSL (8mbit'e kadar) destekleyen yerler var.
    ayrıca sen 10GB simetrik/asimetrik neyse bağlattın varsayalım yurtdışına çıkarken göreceğin ortalama 30 - 50 MBit arası en iyi ihtimalle.

sen yurtiçinde kullanırsın 10Gbit interneti ama Türkiye internet trafiği olarak %90 oranında yurtdışına bağımlı. Ne demek bu;
    senin o video yüklediğin youtube, fotoğraflarını yüklediğin instagram gibi sosyal medya portallarının sunucuları hepsi yurtdışında.
    Sadece bu portallar da değil birçok barındırma web sitesi (türk siteleri dahil) hepsi yurtdışında
    bunları teşviklerle Türkiye'ye taşıma ve ilk önce içimizdeki altyapıyı güçlendirip sonra yurtdışı çıkışlarının kapasitelerini artırmak gerek.

Adamlar Almanya, Hollanda, Fransa gibi ülkelere altyapıları sağlıklı ve birçok noktadan alternatif bağlantıları olduğu için kuruyorlar o datacenterları ve sunucuları.

Kısacası sende olacak Jet ama sen karada tek şeritlik yolda o jeti uçurmaya çalışacaksın öyle düşün.(Ki uçmayacak)

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TekniKerim -- 24 Nisan 2020; 18:49:44 >

• TekniKerim kullanıcısına yanıt
    Dediğinize katılmıyorum. Peki neden? İstanbul'da 1 Gbps simetrik internete sahip Adeks adında pahalı bir oyuncu internet kafesi var. RTX 2080Ti ekran kartlı bir bilgisayar kullandım orada. YouTube gibi sitelere 1000 Mbps Upload ile yükleme yaptım. Saniyede 100 MB veri yükleme hızlarına eriştim. Yurtdışı sunucularından indirme yaparken hız 100-120 MB/s hızındaydı. Yani sizin dediğiniz yurtdışında 50 Mbps veri indirme/yükleme gibi bir durum yok.

50 Mbps hız ile en fazla saniyede 5 MB veri indirilebilir ve yüklenilebilir. Ama ben o internet kafede saniyede 100 MB/s indirme ve yükleme yapabildim. Çok pahalı ama... Saati 15 TL falandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 24 Nisan 2020; 18:53:29 >
  • Hayal dünyasında yaşıyor ya bu arkadaş, açtığı konuları ciddiye almayın.
    Pek bi bilgisi de yok bu konularda. Sağdan soldan kulaktan dolma bilgiler.
    Geçen gün de annexm ile ilgili konu açmıştı, screenshotu editleyip foruma attım, inanıp başlığa sabitledi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.