Şimdi Ara

Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023 (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.459
Cevap
6
Favori
41.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Vdsl kart tanımlaması gerekiyor 35b diye o yuzden sinyal sabitlenmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 37 gunde benim bagli oldugum kabin aktif oldu digerleri 60+ gün

• Cumartesi Yenikente size yakın yerde kuryelik yaptım. İlk defa OFSD dolaplarının bu kadar yoğun olduğu eski yerleşim yeri gördüm. Hepsi adslden FTTH a geçmiş büyük ihtimal. Menderes caddesinin batı tarafına konan, aktif olmayan tip7 LER VAR. Bu civar daha yoğun buralarında yapılmışken FTTH yapılması gerekiyordu. Galiba pandemiden dolayı hızlı olması için bu şekilde karar aldılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 19 Ekim 2020; 7:0:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt

Tamamdır hocam.

• Cuma günü aşağıdaki kabini koydular bugün içindeki fiber kabloları ayırıyordu telekom yetkilisi baya hızlı çalışıyorlar bu sefer. Binanın içine çekilmiyo fiber bu kutuya kadar dedi kutu bina kapısının direk 5 metre önünde acaba türknetten telekoma geçmeme gerek var mı yoksa türknette aynı hızı verir mi arkadaşlar?

Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

bugünde adslye devam :)

• gulnare G kullanıcısına yanıt

saha elemanını tanıyorum o yenikentde 10 tane dolap değişecek 3 tanesi değişti demişti ta şubatta felan . 7 tane daha tip7 olacak sanırım benimkiyle beraber

pandemi yada ayaş yolundaki çalışmalara yüzünden süreç uzadı sanırım bahsettiğin yerlere eve kadar fiber getirmezler sanırım

• swarch S kullanıcısına yanıt

FTTC sistem fiber bu. Evet TurkNet ile de aynı hızı alırsınız ancak omurga trafiğiniz TurkNet tarafından sağlanacağı için TurkNet'in omurga tarafındaki olası olumsuzlukları hızınızı etkileyebilir, düşük bir ihtimal ancak aklınızda bulunsun derim.

• Bugün bir kaç makale okudum gerçekten tip 7 olsun vdsl olsun adsl olsun kurulumu fiber den daha maliyetli. Artık fibere geçme zamanı. Fazla değil 5 yıl sonra bu yaptıkları vdsl yetmeyecek. Büyük yapılarda tek fiber hattı ile tüm sistemi entegre edip tv, telefon router bağlayıp kablolama ve kurulum maliyetlerini minimize ediliyormuş.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt

hocam şu an türknet kullanıyorum hız ve ping konusunda memnunum ancak paket kaybı yaşıyorum online oyunlarda

ilk aşamada devam ederim türknet ile aynı hızı veriyorsa ama paket kaybı devam ederse telekoma geçerim heralde.

Bence de öyle hareket etmek isabetli olacaktır.

• gulnare G kullanıcısına yanıt

VDSL eski binalar ve müstakil evler için en uygun çözüm fiberin kazı maliyeti çok yüksek o yüzden bizim buralara fiber ilk etapta gelmez . Bizim bölge gibi eski veya müstakil yerlere VDSLden fibere dönüştürulen kutuları cihazları koyuyorlar yeni dolap cihazda koydukları yerler de var bencede mantıklı bir düşünce en azından adslden hizli bir biçimde kurtulmuş olacağız

Adsl den vdslye geçişte Paket kaybı Ping felan değişmez bende turknet vardı Ping ve loss oluyordu millenicoma geçtim Ping bariz azaldı loss gene azda olsa var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocky_balbao -- 19 Ekim 2020; 23:30:44 >
  • 10 dakika önce internet bağlantım düştü, dsl sinyali var ama ip almıyor modem. Komşularda da durum aynı. Bir şeyler yapıyorlar galiba T7 için.

• xSwindLer X kullanıcısına yanıt

gece gecemi :)

• Birileri bir şeyler yapıyor :) Dslde gitseydi dolaba doğru gidecektim

o genel bakımdır santralde yapılıyor gece 12-6 arası yapılıyor

• Ya durmadan bizi kandırıyorsun ekran görüntüsü atıp hat değerleri ile. Yükleniyor V2 FTTH Türk Telekom vs Superonline + Kablonet Gelişme var Ağustos 2023 

• Bugünde adslye devam

Hala aktarma olmadimi

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.