Şimdi Ara

Türk Telekom Upload hızını arttırdı fakat ciddi bir sorun var... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
322
Cevap
2
Favori
19.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
275 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Erdem the mixer

Benim ev ile santral arası mesafem 1600 metredir. Bu sebeple VDSL çok yüksek hızlara erişmeyecektir. Ayrıca, VDSL için boş port olmadığından VDSL'e geçemiyorum.
    Edit....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.Bozoğlu -- 16 Nisan 2020; 23:22:41 >
  • quote:

Bakın herkesin internet kullanma yoğunluğu farklı. Sizin için yeterli olabilir ama bizim için yeterli olmayabilir. Sırf sizin için yetiyor diye, diğer interneti yoğun kullananların interneti limitli ve yavaş alması gerektiği anlamına gelmiyor. Her bireysel internet kullanıcılarına hızlı, modern teknolojiki ve limitsiz Download ve limitsiz Upload hızını vermek zorundalar. Doğru olan bu. Sana çok yüksek hız fazla gelsin yada gelmesin, herkese verilmeli. Birkaç kişi "Bu hız bana yeter." diyebilir ama interneti kullanan diğer arkadaşlarımız yayıncı olabilir, içerik üreticisi olabilir veya evinde iş yapıyor olabilir ve hızlı Upload'a ihtiyacı olabilir. Başkalarınıda düşünerek hareket etmemiz gerekiyor. Bu çok önemli
    yok hocam gerekirse en hizlisini almaliyiz bu konuda diyecek bisey yok zaten , en yuksek hizi vermeleri lazim fiyat olarak da dusuk olmadigindan turkiyede internet =) ben 14 mbps upload yeterli mi ortalamaya bakarsak diye sordum =)

benimki apartman interneti 14/14 upload ozellikle cok iyi bence kiranin icinde oldugundan fiyat. download olarak da dedigim gibi sikintisiz =)
  • Ozaman vdsl port yok neden diyorsun ? Neyse bahsettiğin yere yakin zamanda gelir vdsl merak etme o yoğunlukta bir bölgeyi boş geçmezler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AL3lMA kullanıcısına yanıt
    Bize boş port yok dedi TürkNet. Onlara öyle dedi yani. Ayrıca, evimin bağlı olduğu saha dolabı böyle birşey;
    Türk Telekom Upload hızını arttırdı fakat ciddi bir sorun var...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Ben ADSL interneti direkt 1600 metre uzaklıktaki santralden alıyorum. TürkNet'ten ise talep ettiğim şey, acaba 1600 metre uzaklıktaki santralden VDSL alabilir miyim sorusuydu. Onlar kontrol ettiler ve "Boş port yok." dediler.

• Uzak olmayan bir zamanda değişeceğini düşünüyorum ama bununla ilgili bir proje yapılmış ise Türk Telekom ofisi değil direkt bölge müdürlüğüne gidip proje servisinden tam tarih olmasada yeni vdsl kabinin ortalama nekadar süre icinde yapılacağını söylerler bu tür işlerin planlamasi ve tarihi proje servisinde vardir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL3lMA -- 16 Nisan 2020; 23:5:18 >
    Bi' ara sormuştuk. Böyle bir planlamamız yoktur demişlerdi.

Sorun şu ki, bizim apartman ve karşı apartmanlarda çoğunlukla yaşlılar oturuyor. İnternet talebi az olabilir.

• Uzun bir zaman geçtiyse tekrar sormak lazım onun dışında yapacak pek birşey yok bu konuda

• quote:

Destek gerekiyor! Lakin ülkemizde VDSL2 Plus ve FTTH Fiberin yaygınlaşması gerekiyor. Hala altyapısı ADSL olan hanelere ise eğer DSLAM destekliyorsa AnnexM verilmelidir. ADSL, VDSL ve Fiber'de Upload limiti tamamen kaldırılmalıdır. Bunların olması için, oy vererek bize destek olabilirsiniz.
    yusuf kıraç ilgilenir gibi yapıyor, şurdan devam et kardeş. birkaç kişiye özel mesaj at demiş demin.

Babanın öğretmen olduğunu ve aciliyetini ilet. Öğrenciler bekliyor yaz. vs.vs.

https://twitter.com/krc_ysf/with_replies

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakLEE -- 16 Nisan 2020; 23:11:45 >
  • Bu arada turkiyedeki uploadlara bakiyim dedim , normalde 2 mbit ile-4 mbit arasinda degisiyor. E bu Enes Batur vs gibi adamlar da bu hizlarda mi upload yapiyolar ? Bu kadar kotu mu internet uploadi turkiyede . Benim belese kullandigim 14 mbit upload var. bu nasil oluyor ? enes baturun 4 kati mi upload kullaniyorum ben simdi ?

14/14 baglantim ile enes baturdan daha hizli icerik atabiliyorum yani youtube'a .
  • BurakLEE kullanıcısına yanıt
    Corona virüsü sebebiyle internetin yetmediğini, eğitim için daha hızlı internetin gerektiğini zaten söyledim. Ama birşey olmadı.

• quote:

Corona virüsü sebebiyle internetin yetmediğini, eğitim için daha hızlı internetin gerektiğini zaten söyledim. Ama birşey olmadı.
    son çaren şarhıoş bir sürücünün eski tip ttnet kabinine çarpması için dua edebilirsin. dümdüz olursa bellki eski tip koymaya utanırlar.
  • BurakLEE kullanıcısına yanıt
    Bu arada konuya daha fazla oy gerekiyor. Konuyu üste çıkarırsak, Türk Telekom sesimizi duyabilir.

• quote:

Bu arada konuya daha fazla oy gerekiyor. Konuyu üste çıkarırsak, Türk Telekom sesimizi duyabilir.
    senle aynı durumda birisi var, ona yardım ediyor sözde. sende yüklen .
    https://twitter.com/mondragon_onur/status/1250872492438282242
  • quote:

Orijinalden alıntı: THEKNIGHT

Bu arada turkiyedeki uploadlara bakiyim dedim , normalde 2 mbit ile-4 mbit arasinda degisiyor. E bu Enes Batur vs gibi adamlar da bu hizlarda mi upload yapiyolar ? Bu kadar kotu mu internet uploadi turkiyede . Benim belese kullandigim 14 mbit upload var. bu nasil oluyor ? enes baturun 4 kati mi upload kullaniyorum ben simdi ?

14/14 baglantim ile enes baturdan daha hizli icerik atabiliyorum yani youtube'a .
    100e 50 100e 100 paketler mevcut :)

ama turkıye genelı 2 ıla 4 mbps upload var(dı)

14e 14 gayet yeterlı denebılecek bır hız.
    downloadı marıfet sayan arkadaslar olabılır ama kaç kısı anlık 14 download kullanabılıyorkı :)

upload download kadar onemlıdır ahtta daha bıle onemlı oldugu anlar olabılır.
    buluta dosya atarken Vdsl kullanıcısı ınternetı kullanamıyor vazıyete gelıyor. fıberde bu yok :)
  • acura07 kullanıcısına yanıt
    Valla açık açık söylüyorum, ben yoğun internet kullanan biriyim. 12 Mbps Download hızım ile aylık ortalama kota kullanımım 500 GB. 0.6 Mbps Upload ile ortalama aylık yaptığım Upload ise 30-40 GB. ADSL Olmasına rağmen bu kadar çok kota kullanımım var. Yüksek hızlı internete ihtiyacımın çok olduğunu böyle anlayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

100e 50 100e 100 paketler mevcut :)

ama turkıye genelı 2 ıla 4 mbps upload var(dı)

14e 14 gayet yeterlı denebılecek bır hız.
    downloadı marıfet sayan arkadaslar olabılır ama kaç kısı anlık 14 download kullanabılıyorkı :)

upload download kadar onemlıdır ahtta daha bıle onemlı oldugu anlar olabılır.
    buluta dosya atarken Vdsl kullanıcısı ınternetı kullanamıyor vazıyete gelıyor. fıberde bu yok :)

Alıntıları Göster
    14 mbps upload bedava olunca bi de iyice iyi geliyor =)
  • Desteğiniz gerekiyor...

• quote:

Valla açık açık söylüyorum, ben yoğun internet kullanan biriyim. 12 Mbps Download hızım ile aylık ortalama kota kullanımım 500 GB. 0.6 Mbps Upload ile ortalama aylık yaptığım Upload ise 30-40 GB. ADSL Olmasına rağmen bu kadar çok kota kullanımım var. Yüksek hızlı internete ihtiyacımın çok olduğunu böyle anlayabilirsiniz.
    benımde aylık ortalama 400 ila 800 arası download 40 ila 90 gb arası uploadım var.

benım hızımda 100 e 4..

benım hızım 20 ye 20 olsada aşşağı yukarı bu kullanımlarım olurdu. konfor olarak 20 ye 20 daha konforlu olurdu benım acımdan
    çünkü upload yaparken ya uploadı kısmam gerekıyor yada gece pc yı acık bırakmam...

fiberdeki gibi bağımsız olmadıgı ıcın sıkıntı yasatıyor vdsl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acura07 -- 16 Nisan 2020; 23:38:11 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.