Şimdi Ara

Turk Telekom Upload bilmecesi ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
7
Favori
14.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GoldenParsTR

quote:

Orijinalden alıntı: frantic2

slm.
    upload guncellemesı ıcın ne yapmak lazım kendı kendıne butun aboneler sıra ıle yukselıyormu ?

DSL Hızı(Kb/s): 99976 2044 subat 2016 gectım ..

kendı kendıne yukseldı sızın 4 olması lazım ancak yukselme olmasına ragmen tam 3 gelmıyor 2.20de kalıyor sızdede boyle olacaktır buyuk ıhtımal

bilgi için sgl.
    beklıcez artık bır gun belkı banada sıra gelır yukseltılır

• quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Bende de bi haftadır Upload modem üzerinde 4 mb ama test sonuçlarında ilk bi kaç saniye 4 mb oluyo sonra 2 ila 2.3 arası değerler gösteriyor.. Santraldan limit konmuş Upload'lara..

Benimde hızım modem tarafında 3 mbit ama dediğiniz gibi ilk anları 4 mbit bende görüyorum.Teorik olarak imkansız aslında bu durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NedStark2 -- 15 Şubat 2017; 11:45:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NedStark2 kullanıcısına yanıt
    Ben testi yapıyorum 2.50 gıbı oluyor 3 e cıkcak ama tqm orda inmeye başlıyor yavas yavas 2.20 ye sabitleniyor

• GoldenParsTR kullanıcısına yanıt
    Kısıtlama var telekomda ondan dolayı çıkamazsınız o hızın üzerine.
  • Aynen modem arayüzünde 3 veya 4 yazar ama kısıtlama yüzünden alamıyoruz. Böyle garip ve saçma bir durumdayız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir dönem telekom da çalıştım ve şu an bende bu bilmece icerisindeyim , tanıdıklarıma soruyorum bunlar yeni hız profilleriymiş, sisteminde yani modeminde hala denk gelen hızları (24 e 3, 50 ve 100 e 4 mbps upload) alamayanlar telekom müdürlüklerine gidip hattını bunlarla güncelleyebilir ama dediginiz gibi dslam lar tarafında bir limit var isterseniz 500 mbps upload bile basılsa, 2 mbps sonu kullanabiliyoruz , merkezden bilgi almaya çalışacağım , aldıkça ve gerçek hızları almaya başlarsam burdan resimli şekilde bilgilendirme yapacağım , bir şey daha belirteyim bu yeni upload hızlarını almaya başladığımız da bu hızlar konuşulana göre akn den de etkilenmeyecek yani 24 mbps kullanan birisi Akn yi geçtikten sonra G.SHDSL gibi 3 down 3 up olarak kullanacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaansen32 -- 15 Şubat 2017; 16:1:16 >
  • pazartesi başvurdum adsl 16 mbitten dsmarttan , ttnet e geçtim. henuz nete giremiyorum ama vdsle porta geçirmişler beni yarın gelip şifreyi verecekler randevu yarına. değerler şöyle.

Turk Telekom Upload bilmecesi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EuroAsia

pazartesi başvurdum adsl 16 mbitten dsmarttan , ttnet e geçtim. henuz nete giremiyorum ama vdsle porta geçirmişler beni yarın gelip şifreyi verecekler randevu yarına. değerler şöyle.

Internet acılınca hız testi atın bakalım 4 upload alabilecekmisiniz.

• Modem değerleri güncellendi fakat gene 2mbps uploadı zor görüyoruz 1.90 1.80 gidip geliyor :/

• ryozzo kullanıcısına yanıt
    Tesisatın problemli.
  • Haberlerini bekliyorum, dostum.
  • Hocam niye böyle tek tek veriyorlar anlamıyorum hepsini bir anda güncellemek ne kadar zor olabilir ki.
  • Bu Türkiye'de internet var ama neden se gıdım gıdım herşey yavaş veriliyor. İnternetin biteceğini mi falan mı düşünüyorlar acaba. Sınırsız kaynak olan bir hizmeti sınırlandırmanın kimse ne faydası var. Bu mantık hangi akılla çelişiyor, insanın düşününce aklı almıyor gerçekten.
  • Bende de boyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Rango- -- 16 Şubat 2017; 2:54:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Sabertooth-

Bende de boyle

BENIM HIZ TESTLERINDEDE BOYLE TELEFONDA :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ryozzo

Modem değerleri güncellendi fakat gene 2mbps uploadı zor görüyoruz 1.90 1.80 gidip geliyor :/

Senin bina içi, ev içi veya komple bi tesisatinda sorun var.. Ulaşılabilir hızın daha düşük olmasına rağmen aldığın hız daha yüksek.. Kopma sorunları yaşamıyormusun? Ayrıca hat zayıflamasida sıfır görünüyor.. Komple bi kabloları kontrol etmeni tavsiye ederim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar şu an 3 Mbps upload hızını almaya başladım, SSG tarafında uploadlar 2 Mbps olarak görünüyormuş, Network yetkilisi bir tanığımla iletişime geçtim ve hallettik, resimlerle bildirim yapacağım
  • Turk Telekom Upload bilmecesi ?

Arkadaşlar ben hallettim ama siz de bir il/ilçe müdürlüklerinizle görüşüp SSG yani IP verici cihazlardan upload hız tanımlarınızı güncelletebilirsiniz ama port değişikliği işlemleri gerektiği için hemen sonuç alamayabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaansen32 -- 16 Şubat 2017; 19:51:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

quote:

Orijinalden alıntı: ryozzo

Modem değerleri güncellendi fakat gene 2mbps uploadı zor görüyoruz 1.90 1.80 gidip geliyor :/

Senin bina içi, ev içi veya komple bi tesisatinda sorun var.. Ulaşılabilir hızın daha düşük olmasına rağmen aldığın hız daha yüksek.. Kopma sorunları yaşamıyormusun? Ayrıca hat zayıflamasida sıfır görünüyor.. Komple bi kabloları kontrol etmeni tavsiye ederim..

Hocam işin garibi kopma problemi yaşamıyorum ama şöyle bi problem var. Modem arayüzündeki değerler böyleyken ben speedtest yaptığımda downloadım 23 24 mbps çıkıyo. Modem arayüzünde 47 48 ken ben nasıl 23 24 alıyorum anlamıyorum.Birde şöyle bi problem var. Elektrikler gidip geldiğinde modem açılıyo kapanıyo internet her seferinde daha kötü oluyo.Modem açıldığında ip alamıyorum 3 4 saat. Bu TürkTelekomlamı ilgili yoksa benim altyapımlamı ilgili? Kime kontrol ettirebilirim tesisatı ne yaptırmam lazim? Yardimci olabilirseniz sevinirim.Teşekkürler

• ryozzo kullanıcısına yanıt
    Hocam sen bir telefon kutusundan evine gelen kablo ile splitter ı kontrol et, eğer ikisi de temizse, saha dolabından sana gelen ana kabloda sorun var demektir. Çünkü modeme 50 mbps gelip senin 23-24 alman demek, ya tarifeni yeni yükselttin sistem 50 ye geçmedi ya da senin modemin ADSL modda çalışıyor
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.