Şimdi Ara

Türk Telekom'un yüzde 55'i bankaların eline geçecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
5.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ise bak elin oglu tam 20 bankayi tokatlamis saka gibi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beddua etmiştim oldu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk Telekom gibi çoğu yerde tekel olan dev şirketi bile batırmayı başardılar ya helal olsun
  • bu fahiş fiyatlarla ve kötü hizmetle bu zararı nasıl yaptılar helal olsun madalya filan verilsin. Sırf arap diye satmışlardır bynlara

• Daha doğrusu söylenemezdi herhalde , dediğiniz gibi yıl olmuş 2018 İstanbul'un en eski merkezi yerinde oturuyorum(Fatih-Çapa) hala daha 16 mbit hızı bile net alamıyorum . Memleketim olan Kosova da bile 5 yıl önce gittiğimde 10 mbit sınırsız simetrik internet vardı ücretide 10 euroydu aylık . Şu memlekette hortumcu vatandaşı sömüren bitmez mi arkadaş bir insanda insan olsun sadece çıkarlarını düşünmeden iş yapsın , yok ama çünkü Türkiye burası .
  • bu gidişle her şey bankaların eline geçecek, koskoca türk telekom nasıl böyle kaçıp gidecek markalara satılır anlamış değilim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkemin güzelim varlıkları yok pahasına sömürülüyor gerçekten yazık.

• "otaşın istifasını istemek" kavramını açıklayabilecek kimse var mı?

• Stratejik kurumlar yabancılara satılır mı hiç? Borçlar vatandaşa patlamaz inşallah!

• quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

Olaya bak ya... Bunu bir tek ben mi garip buluyorum. Memleketin iletişim ağı ne hallerde arkadaş. Kimin elinde ne var belli değil. Adamlar iletişimimizi ele geçirdiği yetmedi bu yolla milyon dolarlar çekmişler, yatırım sıfır tabi.

Bir ara bu çekilen paraları devlet ödeyecek diyorlardı demek ki aslı yok . Devlet ödese daha iyi bence, en azından iletişim ağı devlet elinde olsun ya :S

Devlet ödese daha mı iyi? Tamam o zaman bir zahmet hazineye aktarılmak üzere şu türk telekomu yüklü vergi vererek bi alıver,ki zaten millet olarak oldukça yüklü ve ağır vergiler altında eziliyorken adamın dediği lafa bak.Bu zihniyetlere ne yaparsan yap akıllanmaz.Senin vergilerinle birilerine rant olsun diye verilen koskoca türk telekomu niye birdaha birdaha alalım bilader? bir evi 5.kez soymaya giden hırsızın ekmeğine bal sürmektir bu.

• ssbrutality S kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsun hocam, bu şekilde herşey on numara bu kaostan kurtarsın kendini TT birdahakinede bir ingilize satarlar, oda bankalarımızı hortumlar gider . 20 Yıldır düzgün bir gelişme görüyormusun internette . Halen istanbulun göbeğinde 3-4 mbit internet ile uğraşanlar var. Zamanında verilmeseydi devlet elinde olsaydı en azından yatırım olma ihtimali daha yüksek olurdu .

Zihniyetim seni ilgilendirmez, sizin gibi her kelimenin başında zihniyetten bahsedip insanları ayrıştıran yeterince yetkili abimiz var birde forumda vs sizin gibi saygısız iki cümleyi bir araya getiremeyen, getirsede içinde hakaret barındıran insanlar ile uğraşmak gerçekten canımı sıkıyor . Şu forumda insan gibi tartışacak, tartışırken başkalarının fikrinede saygı duyacak insan bulmak gerçekten zor .

Neyse güzel kardeşim blokluyorum seni. Çok zihniyet farkımız var ben sana erişemem.
  • TT'nin Araplara satilmasi kadar komik bir durum olamaz. Madem TT'yi satacaktiniz, bari Almanlara ya da ABD'lilere yani bu isin ehli olan ulkelerden birilerine satsaydiniz.

Gerci Araplara da satilmadi TT, resmen peskes cekildi. O donem ozellestirilmesi yapilan ve 3 5 paraya giden diger tum kuruluslarimiz gibi..
  • Otaş %55 hissesi sadece 21 yıllık

2026 yılında bitiyor. 8 yıllık bir işletme hakkı kalmış.4,7 milyar dolar borç.

Türk Telekom 4,7 milyar dolar borcu ödemesi için 8 yılda toplamda 8,5 milyar dolar kar etmesi lazım ki %55 i olan 4,7 milyar dolar para bankalara kalsın. Bir de bu anapara ve 8 yıllık vade falan bunlardan hiç söz etmiyorum. Ki zaten bu borcu iki yıldır ödemiyor otaş oradan da gelen bir faiz var.

Türk Telekom 2017 ilk üç çeyreğinde 1,2 milyar tl kar elde etti. Yıl sonunda abartılı olarak 2 milyar tl kar etse bile senelik net karı en fazla 500 milyon dolar olacak.

%55 hissesine 8 yıllık işletme hakkı olan ve 4,7 milyar dolar borcu olan bir şirketi senelik ortalama 500 milyon dolar kar ile hiç bir banka almaz. Bankayı bırakın kaç tane katarlı telekom şirket geldi gitti almadı. Bankalar alır mı onu. Alırlarsa her şeyi satarlar. Türk TElekom a ait bir tane gayrimenkul bırakmazlar. Eğer yasalarda bir açık bulurlarsa ya da yolunu bulurlarsa alt yapıyı bile satabilirler.

Suudi arabistan lübnanlılar ile birlikte iyi kazıkladılar bizi.

Türk Telekom'un yüzde 55'i bankaların eline geçecek

şu ana kadar yurt dışına giden para 3,1 milyar dolar civarında

Türkiye'deki internet durumu, geçen yıl yayınlanan raporlara göre dünya 75 incisi

speedtest e göre dünya 84 üncüsüyüz.

Türkiye'deki sabit internet abone sayısının nufusa oranı yani internet penetrasyonu OECD ülkeleri arasında durumumuz çok kötü. Hala bir çok kişinin evinde sabit internet yok.

ve sayın cumhurbaşkanından internet ile ilgili bazı açıklamalar
    http://www.mynet.com/haber/guncel/cumhurbaskani-erdogandan-internet-uyarisi-zehir-evin-icine-girmis-vaziyette-3587293-1

• quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

Olaya bak ya... Bunu bir tek ben mi garip buluyorum. Memleketin iletişim ağı ne hallerde arkadaş. Kimin elinde ne var belli değil. Adamlar iletişimimizi ele geçirdiği yetmedi bu yolla milyon dolarlar çekmişler, yatırım sıfır tabi.

Bir ara bu çekilen paraları devlet ödeyecek diyorlardı demek ki aslı yok . Devlet ödese daha iyi bence, en azından iletişim ağı devlet elinde olsun ya :S

Devlet ödese daha mı iyi? Tamam o zaman bir zahmet hazineye aktarılmak üzere şu türk telekomu yüklü vergi vererek bi alıver,ki zaten millet olarak oldukça yüklü ve ağır vergiler altında eziliyorken adamın dediği lafa bak.Bu zihniyetlere ne yaparsan yap akıllanmaz.Senin vergilerinle birilerine rant olsun diye verilen koskoca türk telekomu niye birdaha birdaha alalım bilader? bir evi 5.kez soymaya giden hırsızın ekmeğine bal sürmektir bu.

Asıl senin zihniyetin bozuk! İnsanlarla düzgün konuşun, hakaret etmeyin. Ülkenin tüm iletişim altyapısını başka ülke kurumları yönetiyor, sence de normal mi? Satmasalardı zaten bu kurum bizimdi, ayrıca para verip almaya da gerek yoktu. Bu kurumu satan bizim değil, sizin zihniyetiniz.

• Kaplumbaga hizina tonla para oduyoruz hala batiyorlr ltyapida yok adamakilli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rezalet hizmete fahiş fiyatlar alarak nasıl batmayı başarmış

• 1 sanıye bile durmadan bu kurum acilen devletleştırılmeli.yoksa sonu kötu olacak.zateen batmış durumda.
  • Görüyorum ve arttırıyorum. Zorlasan İstanbul'un göbeği sayılabilecek yerde port olmadığı için internet alamıyorum Bina da yeni değil o kadar 5 yıllık ki bina yeni olsa bile alelade bir bina; site falan değil. Binada altyapı var ama bölgede boş port yokmuş. 2017 sonunda yatırım kararı alınmış telefonda söylenene göre ama "bir sebeple" iptal olduğu söylendi. Artık yatırım ne zaman yapılacak o bile belli değil.

2018 Türkiye'sinden bir kesit.

Kim alıyorsa alsın şu Otaş'mıdır nedir ondan kurtarsınlar da artık umurumda değil. Para basması gereken kurum ne halde.
  • Çok düşük neredeyse sıfır yatırımla hortumlanarak bu hale geldi. Daha niceleri var.

• Peki suçlu kim?

Yine baskasi mi halkmi abd mi alaman mi???

Yahu kim soracak bunlarin hesabini?

Haaa yine kendileri soracaaak hani hep yapiyorlar ya once bozuyor batiriyorlar sonra cikip bizduzelticez diyorlar,gss gibi taşeron gibi mtv zammi gibi.....

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.