Şimdi Ara

Türk Telekom Taahhütümü Bozmaya Çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Türk Telekom birkaç gündür 11/05/2018-11/08/2020 arası kotasız ve limitsiz Yalın Hipernet 50 mbps hızlı taahhütlü paketimi değiştirmek için beni arıyor. Yasal düzenleme gereği diyerek beni ya aynı fiyata kotalı pakete ya da 30 lira fazlaya benzer bir pakete geçirmek için baskı uyguluyor. Anladığım kadarıyla benim taahhütü yaptığım zamandan kısa süre sonra bu internet sağlayıcıları şu anki sisteme geçmişti, bana eski avantajlı hizmeti sunmaya devam etmek yerine erkenden ona geçirmeye çalışıyorlar. Ancak benim taahhütüm var ve bitene kadar şu anki paketimden faydalanmak istiyorum ve başka pakete geçmek istemiyorum. Bunu onlara belirttiğimde yasal düzenleme gereği diyorlar. Bunu yapmaya hakları var mı? Nasıl bir yol izlemeliyim? Bilgilendirebilen olursa memnun olurum.

• Aynı durum bende de geçerli. HİPERNET (35Mbps'ye kadar) 50GB paketimi değiştireceklermiş, sınırsız pakete aktaracaklarmış ve 110 küsür ödeyecekmişim. Şuan 59 tl ödüyorum. 08/2020'ye kadar taahhüt vermiştim. Tabiki tekliflerini kabul etmeyeceğim ama ne yapacağım onuda bilmiyorum, keşke taahütü bozsalarda başka internet sağlayıcısına geçsek.

Bakalım ne olacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C99111CD4

Bu mesaj silindi.
    Bunu öğrendiğim iyi oldu. Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C99111CD4

Bu mesaj silindi.
    Bunu dediğimde yasal düzenleme devlet mecburiyet gibi şeyler zırvalıyorlar. Bunun kaynağı doğruluğu nedir nasıl cevap vermeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi busterr -- 23 Eylül 2019; 16:51:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • busterr kullanıcısına yanıt
    Telefonu açmayın. Hiçbir şey olmaz. Sizi kandırmaya çalışıyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, taahhütünüz bitene kadar mevcuttaki sözleşmenizden faydalanabilirsiniz.
  • Abonelik eskiyse
    (İptal edince bağlantı ücreti . Aktivasyon ücreti çıkmayacaksa )
    Ben olsam yeni taahut veririm sonra ertesi gün aboneliği iptal ettirirdim cezasız :)

Mevcut fiyat uygunsa taahut suresi sonuna kadar muhattap olmayın ttnet ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Onun önlemini almışlardır diye düşünüyorum hocam. Tabi dışarıdan bakınca dediğiniz gibi çok mantıklı gözüküyor ama eminim vardır bir bildikleri yoksa o riski almazlardı sanki. Forumumuzda bir avukat var mı acaba sorardık bu konuyu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Onun önlemini almışlardır diye düşünüyorum hocam. Tabi dışarıdan bakınca dediğiniz gibi çok mantıklı gözüküyor ama eminim vardır bir bildikleri yoksa o riski almazlardı sanki. Forumumuzda bir avukat var mı acaba sorardık bu konuyu.
    yeni abonelik açtırıp 24 ayı doldurmamışsa ceza çıkar .(aktivasyom , kurulum ücreti vs.)

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    :)) sormak öğrenmek lazım hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.