Şimdi Ara

Türk Telekom sarı fiber kablosunu uzatmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Bir kaç gün içinde eve fiber internet bağlanacak. Gpon cihazına takılacak olan sarı renkteki fiber kabloyu 4-5 metre uzatıp başka odaya taşımak istiyorum. Bunu hangi ürün vasıtasıyla halledebilirim? Linkteki ürün işimi görür mü acaba? Pek anlamadım fiber kablolardan.

https://m.n11.com/3m-single-sc-sc-fiber-optik-patch-kablo-10-adet-P399847068

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu işinizi görmez, zaten iki ucu soketli ve kısa bir kablo. Sizin eve çekilen kabloya soket takıp doğrudan GPON cihaza takıyorlar. GPON cihazı sabit olarak kablonun yanında kalsın, modemi CAT kablo ile istediğiniz odaya taşıyın. Ben bu şekilde yaklaşık 15M CAT6 kablo ile ping artışı veya Hız kaybı olmadan kullanıyorum.

• Cat 6 ile taşı öbür odaya niye fiber götürmek istiyorsun onu anlamadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • joster35 kullanıcısına yanıt

ucuna takılacak olan soketin eşi yok mu hocam uzatmak için. Yani dişi/erkek priz gibi düşünürsek. Ethernet kablosu var 15 metre ama sarı kablo ince olduğu için görüntü kirliliği oluşturmaz diye düşündüm o yüzden.

• wmbot kullanıcısına yanıt

Kablo ince olduğu için görüntü kirliliği az olur diye düşündüm hocam. Yani böyle bir imkan var mı diye sormak istedim.

• Router kullan. Ama 3-5 milim boyut için de fiber diyorsan illa bir bilgim yok ama fiber to fiber yazıp araştır vardır bir aparat. Cat 6 ucuz ve kolay uğraşma çek geç :)

Hali hazırda elimde cat5e var, cat 6 almama gerek var mı yeniden?

• sefa5152 kullanıcısına yanıt
    Kısa mesafe ve kapalı ortam fark etmez diye biliyorum. Sonuçta aldığın İnternet gbit değil 25 veya 100mbit kullanıyorsun ping de gözle görünür de fark olacağıni sanmıyorum ama yine bir araştır sen. Zaten çok pahalı değil diye de biliyorum karar senin.

• Daire içerisinde CAT5e gayet yeterli olacaktır.

• @wmbot @joster35 teşekkürler. Fiber çekmek istememin sebeblerinden biriside kapılardan geçirirken kablonun daha kolay esnemesiydi. Cat5e biraz zor esniyor istediğin şekilde çekemiyorsun ama deneyeceğim bağlasınlar da.

• Fiber öyle eğip büküm esnetme lüksün yok.

Fiberi Vodafone duvarlara silikonla yapıştırarak getiriyor daireye ve ip gibi eğip bükmüşler her yerde... Hani aşırıya kaçmadıkça sıkıntı çıkarak bir şey değil.

Duvarların içinden geldiği için zaten bükülmüş büküleceği kadar hocam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.