Şimdi Ara

Türk Telekom saha Dolabı kaç ayda Tamamlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
5.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bulunduğumuz yerde hız 7 mbps üzerine çıkmıyor şehir merkezine bağlı bir mahalle aslında mahalle genelinde 50 megabitin üzerinde hızlar, sanırım sadece bizim olduğumuz 15- 20 sokağın bağlı oldugu saha dolabı tek yenilenmeyen saha dolabı olduğu için internet hizmetini 2.5 km uzaklıktaki santralden alıyoruz uzun lafın kısası geçenlerde il telekom müdürlüğüne gitmiştim ne olacak bizim internetin hali komsularda bizde şikayetçiyiz kadın söyle böyle dedi bakayım dedi söylediğiniz yer fiber kent dönüşüm projesi içerisinde olması lazım neyse bilgisayardan baktı adresimi söyledim dedi evinizin 100 metre altındaki saha dolabı yenilenecek projesi var sistemde ama net tarih veremiyorum dedi bu yıl içinde olurmu dedim peki evet olur dedi dün bir baktım elamanlar eski saha dolabının yanına Yeni saha dolabının yerinin betonunu yapmış ve önüne geniş borulardan döşemişler borular açıkta ama kabini henüz daha göremedim Bu süreç ortalama ne kadar sürüyor bir bilgisi olan varmı bu dolabın kurulum süreci nedir denk gelen varmı böyle birşeye merak ettim Kabin gelirse Kabine uzaklığım sadece 100 metre olacak bana 50 megabitin üzerinde hız alabileceğim söyledi yapılırsa heyecan yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL3lMA -- 3 Haziran 2017; 0:24:29 >

• Sen hiç internete ve bu foruma baktın mı :D
    6 ay ortalama süre. Google yaz fttc fiber nasıl çekilir diye aşamaları görürsün
  • isterse 1 senede gelsin hocam bence sonuç olarak o fiber gelecek o mahalleye enazından gelecek yani adam adslden benim gibi yılmış durumda belli bi 6 ay beklemek koymaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

Sen hiç internete ve bu foruma baktın mı :D
    6 ay ortalama süre. Google yaz fttc fiber nasıl çekilir diye aşamaları görürsün

Googlede senin dediğin gibi değilde saha dolabı kaç ayda tamamlanır diye yazdım bişey çıkmadı çok bilgili olmadığım için bu konu hakkında,eyvallah hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkaninn59

isterse 1 senede gelsin hocam bence sonuç olarak o fiber gelecek o mahalleye enazından gelecek yani adam adslden benim gibi yılmış durumda belli bi 6 ay beklemek koymaz

Aynende öyle zaten okadar yılmışız ki kadın net tarih veremiyorum deyince bu yıl gelirmi dedim gelir dedi dedim ozaman tamam
  • taglar kısmına ekleyim :D dediğimi yazarsan direk bizim link çıkıyor zaten. Çok link vermek istemiyorum buraya yanlış anlaşılabilir diye.
  • Ben vdsl gelecek diye 3 yıl bekleyenleri gördüm.

• 1 seneyi bulabilir zira kabin gelecek daha sonra bağlantıları yapılacak. Ardından test süreci başlayacak ki 3 aydan kisa sürmez bu da yani 6 ay ile 1 sene arası denebilir.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Mahsuru yok olsun da ama telekom müdürlügüne gittiğimde oradaki görevli omahallede fiberkent dönüşüm çalışmaları hızladı dedi bakalım nekadar hızlanacak
  • Bir kaç gün önce elektrik hattını çekmişlerdi dün itibari ile resimdeki kabin getirilmiş kurulmuş sanırım içi boş yanlız bu kabibi ilk defa görüyorum sanki biraz küçük geldi üzerinde zte t23 erişim kabini diyor süreç galiba hızlı gidiyor gibi geldi genele göre

Türk Telekom saha Dolabı kaç ayda TamamlanıyorTürk Telekom saha Dolabı kaç ayda Tamamlanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL3lMA -- 15 Haziran 2017; 12:53:11 >

• Bu FTTB kabini olan T23'ün FTTC olarak çalışabilmesi için yapılmış hali, normalde en geç 6 ayda hizmet vermeye başlar normal süre ise 2-4 ay civarı olur.

Hocam ben ilk defa böyle bir kabın gördüm dün forumda da baktım bulamadım çok küçük bizim sokaklara yeter mi diye tereddüt ettim vdsl hizmeti verecekse bu kabin sıkıntı yok

• ilk defa bu kadar küçüğünü gördüm mahallenizde çok konut yok sanırım bunu koyduklarına göre genelde bunun 4-5 katı olanları var büyük konutların oldukları yerlere onları koyuyorlar sizin oturdugunuz bölgede pek büyük konut yok herhalde küçük bi mahalle oldugu için bunu koymuşlar bu beyaz kabinlerin hepsi vdsl hizmeti veriyor diye biliyorum ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkaninn59 -- 15 Haziran 2017; 13:52:49 >
  • erkaninn59 kullanıcısına yanıt
    Aslında çok ama bazı binaların altında fiber kutusu var bu müstakil evler için olabilir bizim ev de müstakil

• Küçük olmasınıj sebei FTTB kabini olmasından dolayı. Normalde bu T23'ü büyük hinalar ve kurumlar için daha uygun. Mesela hir okula T23 koyabilirsiniz. Bunlar FTTC için tasarlanmamış. Aam VDSL de verebiliyor.

• Bende bu kabinlerden gördüm bir çok yerde sanırım abone yoğunluğu az olan yerlere koyuyorlar bu kabinlerden. Bu kabinden vdsl hizmeti verilebiliyor bu kabine 100 metre mesafeniz varsa iç tesisatta da herhangi bir probleminiz yoksa rahat 100 mbps hız alırsınız.

• tezekos kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık olarak en fazla 150 metre vardır Tesisat da bir problem yok o yüzden şanslıyım direkt telekomun direğindeki kutusundan gelen hat hiç bir yere ek olmadan hatta telefon olmadığı için spliter bile yok direkt modeme geliyor hat Sonunda Dopingin ucuz paketlerinden faydalanıp yüksek hızlar alabilecem
    Bugün bağlantıları yapıyorlardı süreç güzel gidiyor galiba

Türk Telekom saha Dolabı kaç ayda Tamamlanıyor

• Fiber kutuya elektrik bağladılar ve ertesi gün yani cuma birileri gelmiş telekomdan birşeyler yapmışlar şimdi dolabın yanından geçince içinden fan sesleri geliyor fakat benim modem arayüzünde değerler hâlen aynı eski dolap da hâlen yanında duruyor ne olacak merakla bekliyorum

• Test yapacaklar bu süre zarfında BTK'dan onay alınacak sonuç olarak Vdsl olarak mesafenize bağlı 100 mb'e varan hızları alabileceksiniz FTTC olarak T23 kabin ilginç demek ki Türk Telekom maliyetten kısarak her haneye yüksek hızlı veya stabil internet için çalışmalara başlamış.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.