Şimdi Ara

Türk Telekom Prime ve Prime Eksper Kullanıcılar klübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Merhaba. Burada Türk Telekom Prime ve Prime Eksper tarifeleriyle ilgili olan görüşlerimi ve deneyimlerimi anlatacağım. Aynı zamanda, bu konuyu okuyan siz kullanıcılarımız eğer Türk Telekom Prime veya Prime Eksper tarifesini kullanıyorsanız, görüşlerinizi belirtmenizi rica ediyorum.

Ben 2 gün önce Türk Telekom Prime Ayrıcalık tarifesine geçtim. Fiyatı ilk 12 ay taahhüt sözü şartı ile 45 TL, bir 12 ay sonra ise maksimum aylık fiyat 53 TL oluyor.

Türk Telekom Prime Ayrıcalık tarifesi şunları içerir; 1000 Dakika Konuşma + 1000 SMS + 20 GB Aylık mobil internet. Ayrıca ilk defa Türk Telekom Prime abonesi olanlara ilk 3 ay 30 GB internet hediye ediyorlar. Otomatik fatura ödeme talimatı verirseniz, haftalık 2 GB daha hediye ediyorlar.

Türk Telekom Prime Ayrıcalık tarifesi ile ev içerisinde yaptığım hız testi sonuçları:

Gece saatleri:

Öğle saatleri:

Türk Telekom Prime Online işlemler:

Bunlar dışında, Türk Telekom Prime ve Prime Eksper kullanıcılarına özel müşteri hizmetleri de olabiliyormuş. Ancak ben şahsen mobil internette kotaların tamamen kaldırılmasından yanayım. Türk Telekom'un en elit, en premium mobil tarifesi olan Prime/Prime Eksper tarifelerinde kota beklemezdim şahsen.

Türk Telekom Prime ve Prime Eksper tarifelerinde, kota aşımı sonrası her 500 MB harcama için 15 TL ücret almaktadırlar. Kota bitince, ekstra kullanım hakkı birkaç kere sunulur. Daha sonra ise sınırsız olarak kullanmaya devam edebiliyorsunuz ancak size verilen hız 256 Kbps oluyor. Mesajlaşmak için yeterli bir hız olabiliyor ancak...

Uzun lafın kısası, Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone mobil tarifelerinde kotaların tamamen kaldırılması gerekmektedir.

Bu konuyu öne çıkaralım. Türk Telekom Prime ve Prime Eksper hakkındaki görüşlerinizi paylaşabilirsiniz ve bu konuyu üste çıkararak, hücresel ağ yani mobil internette kotaları kaldırtabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 14 Temmuz 2020; 16:57:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Size prime ayrıcalık kodları geldi mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mutalvarol M kullanıcısına yanıt
    Evet.

• Görüşleriniz?

• Ben de bugün turkcellden taşıma için başvurdum bu 45lik pakete. 4 gün içinde geçiş sağlanmış olacak dendi. Görüşlerimi yazarım buradan.

• serkaon S kullanıcısına yanıt
    İş adamları veya çok sık dışarıda internet ihtiyacı olanlara/evinde internet altyapısı kötü olanlara ideal bir paket. Ama tabii kotasız olsa, harika olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 15 Temmuz 2020; 0:26:9 >
  • Görüşleriniz?

• Şöyle top tarifelerini satabildiğini düşünmüyorum.

TT kullananlar maximum 45-50 liralık tarifeleri tercih ediyorlar. En azından forumdan gördüğüm bu.

Nihayetinde demek istediğim bu konu pek ilgi görmez Erdem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İş adamı degilim ama 3yıldır 10gb prime aşmayan tarifeyi kullanıyorum ama okadarda iyi degil 256kbs fazla bi işe yaramıyorum

• Hiçbir iş adamı turktelekom kullanmaz turktelekom baz istasyonu tamiratı yapanla geçen gün karşılaştım turkcell kullanıyor avea kullanan ucuz diye kullanıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mutalvarol M kullanıcısına yanıt

• Türk Telekom Prime reklamlarında nedense hep elit zengin ve iş adamları gösteriliyor. :D

• Kullandığı paket maks 50 TL :D

• Öyle tiplerle elitlik olmuyor.

Bak Turkcell'e çatır çatır Platinum tarifeleri satıyor. 10GB'lık tarifeye 99 lira ödeyen var..

xx parayı TT'a vereceğime Turkcell'e veririm düşüncesi insanların aklına yerleşti. Bu kaliteyi yakaladı ve her türlü satıyor. Bırak prime'ı TT 10 lira zam yapsa millet ya kaçıyor ya da indirim almak için tehdit ediyor. Turkcell'de işine gelirse mantığı var, yani kalitesini satıyor. TT bunu yaparsa bi tık ilerler. Özellikle Prime'a ayrı bir muamele yapmalı..

En basiti kendimden, Turkcell'de kullandığım Platinum tarife 250 lira ve 55GB. Bu şartlarda TT'a sittin sene o parayı vermem. Hayır kurumuna bağışla daha iyi. Bunu kırması lazım, bunun içinde işleyişini, pazarlamasını vs kat kat geliştirmesi lazım. Prime müsterilerine özel bir uygulaması bile yok. Herşey karman çorman. Kaliteyi satmayı öğrenmeleri lazım, ama bu saatten sonra sanmıyorum. Belki bi 10 sene sonra falan.

Her zaman dedim,Turkcell kalitesine müşteri çeker, TT ucuzluğuna. Ama ucuz fiyatlarla oluşan müşteri topluluğu bişey ifade etmiyor. Çünkü bu tarz müşteriler yanar döner, neresi ucuzsa ona gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 15 Temmuz 2020; 13:37:44 >

• Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom Prime'a özel 7/24 saat müşteri hizmetleri ve bazı büyük şehirlerde üzeri Türk Telekom Prime yazılı arabalara sahip özel teknik destek ekibi hakkındaki görüşlerin neler? :/

• Benim için onlar tamamen tırı vırı. Ülkenin her tarafında ki müşterilerin faydalanabileceği kampanyalar olmadıktan sonra boş.

Düşün adamın biri Prime kullanıyor ispark ücretsiz ama gel gör ki adam Artvin'de, ne anladım bundan.. Geçmediğimiz köprülerin parasını ödemek gibi birşey. Gerçi bu olay 3 operatörde de böyle.

Yine aralarında en iyisi bu konuda Vodafone bence.

• Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Vodafone en iyisi dediniz çok haklısınız.

Kupon anlaşmalar konusunda Vodafone en üst sıradadır

Yemeksepeti 15 TL'nin ekmeğini çok yedim

• Türk Telekoma geçeli 5 gün oldu. 45lik pakete geçtim ve geçtiğim gibi tüm şifreler geldi ve kullanmaya başladım ancak Xiaomi kullanmam nedeniyle volte vowifi ve ek 30gb paketi tanımlamayı yapamamıştım müşteri hizmetleriyle iletişime geçince onlar da halloldu. Çakma ımei olduğu için problem yaşadım. Müşteri hizmetlerini 2 kere aradım ve her aradığımda da çok beklemeden bir yetkiliye görüşebildim. Bekleriz diye düşünüyordum.

Taşıma yaptığım gibi istanbuldan bodruma geldim. Ama yollarda çoğu yerde 4.5g değil de 3g çekiyordu. Ama merkezi yerlerde hızının maşallahı var. Ben baya memnun kaldım. Turkcellden geçtim ve şu anki benim için en iyi f/p paketi diyebilirim.

Edit: İstanbul içi internet kullanımımda hızı gayet memnun etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkaon -- 30 Temmuz 2020; 12:44:23 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.